MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

מדינת ישראל – פלא

נובמבר 2016
תישרי - חשוון התשע"ו

1116 - Damascus Gate
שער דמשק בעיר העתיקה, במקום שבו עמד פעם בית המקדש עומדים היום מסגדים. בכתבי הקודש כתוב שירושלים היא ציון, עיר דוד.
."כי בחר ה' בציון, איווה למושב לו".
"ומלך ה' עליהם בהר ציון, מעתה ועד עולם".
"קינאתי לציון קנאה גדולה".
"כי אלוהים יושיע ציון, ויבנה ערי יהודה".
האומות המאוחדות וכמעט כל עמי העולם מכינים לירושלים תכניות אחרות.


 

קטעים מתוך המסר בכנס One in Messiah לרועי קהילות

בעיני רועי קהילות רבים במדינות הדמוקרטיות במערב מעלה העימות הישראלי-פלסטיני סוגיה שלא קל לפתור. חלק ניכר וחשוב בקהילות רבות, גם גדולות וגם קטנות, הוא צעירים בני דור המילניום, נמרצים ופעילים.

כידוע, בני דור המילניום דוגלים מאוד בצדק לכל בני האדם ובכל נושא ועניין ולומדים באוניברסיטאות הדוגלות בנרטיב הפלסטיני ומקדמות אותו.

לכן, בני דור המילניום הנוצרים האלה, שרוצים בתום לב לעזור לפלסטינים, נענים בסופו של דבר לסדר היום האסלאמי האנטי-ישראלי, שאין להם אתו דבר במשותף.

1116 - Tel Aviv Coastline
העיר עם האוכלוסייה היהודית הגדולה ביותר בעולם, היא בת קצת יותר ממאה שנים. היא נבנתה בזמן שהדפה אינספור מלחמות מצד שכניה העצומים,
המונים שלוש מאות ושלושים מיליון מוסלמים שמטרתם העיקרית הייתה להשמיד את ישראל ולהשליך את תושביה לים.

בישראל היום אפשר לצאת לרחוב, לעמוד בכיכר ולהכריז על האמונה במי שרוצים, בלי שום פחד ממעצר, ובוודאי שלא מעינויים או מוות.

אי אפשר לומר את זה על שום מדינה אסלאמית במזרח התיכון. אי אפשר לדבר בחופשיות אפילו בבית לחם, הנשלטת בידי מוסלמים. יש כנסייה ערבית אחת בעיר הולדתו של המשיח, ורועה הקהילה שלה מסתמך על כתבי הקודש וניצב לצד זכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית בארץ הקודש. הכנסייה שלו הוצתה ארבע עשרה פעמים. הוא נורה וקיבל אינספור איומים על חייו. אף אחד מאזור זה, הנמצא תחת שליטה פלסטינית, לא נעצר בגין פגיעה בחופש הדת.

אם מישהו בארץ תוקף אדם או בניין מסיבה דתית, הוא נעצר, עומד לדין ונשלח לכלא. בכלל זה גם מוסלמים או חרדים קיצוניים.

אבל במדינות האסלאם, הנוצרים לא רק סובלים מאפליה ומהטרדות, אלא גם מהשמדה. באזורים שבשליטת דאעש, בוקו חראם ואל-שבאב, הם נמכרים לעבדות, נאנסים ומוצאים להורג.

למעשה, ישראל היא החברה היחידה במזרח התיכון שבה הקהילות הנוצריות משגשגות וצומחות. ישראל העניקה מקלט מדיני לבני דת הבהאי מאיראן, לנוצרים מדרפור ולנוצרים מדרום לבנון. אין זה צירוף מקרים.

האם אני מנסה לומר שישראל היא אוטופיה גמורה? לגמרי לא. יש לנו מאבקים משלנו, אבל אנחנו בכל זאת דמוקרטיה חזקה, ויש פה חופש דת רב יותר מאשר בכל מדינה אחרת במזרח התיכון. למעשה, אנחנו המדינה הראשונה במזרח התיכון שהעניקה למוסלמיות את הזכות להשתתף בבחירות, והעיתונות הערבית שלנו היא החופשית ביותר במזרח התיכון.

אם נאמר את מה שאמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני הקונגרס לפני שנה, מתוך שלוש מאות ושלושים מיליון הערבים במזרח התיכון, רק מיליון וחצי ערבים (פחות ממחצית האחוז) חיים בדמוקרטיה, וכולם חיים בישראל.

ישראל רחוקה מלהיות מושלמת. יש לנו בעיות קשות שאנחנו צריכים להתמודד אתן, אבל יש לנו אותו די.אן.אי של מדינות המערב הדמוקרטיות.

כל הערכים האלה הם ההפך מהאסלאם. ישראל איננה הבעיה של המזרח התיכון. היא מה שטוב בו!

שורשי התרבות המשפטית בישראל

ממש כשם שלמערב יש שורשים יהודים-נוצריים, כך התרבות היהודית מבוססת על תורת משה. בצוואתו האחרונה של משה, שאותה אנחנו מכנים "דברים", הוא סיפק הוראות ברורות לגבי מנהיגות פוליטית. בקיצור, לגבי השלטון האידיאלי בעיני אלוהים.

בפרק יז כתוב שאחרי שנכבוש את הארץ, עלינו לבחור מלך מקרבנו. אלה ההנחיות למלך:

 • אסור לו להרבות בסוסים
 • אסור לו להרבות בנשים
 • אסור לו להרבות בכסף
 • אסור לו להיבחר מתוך כוהני הלוויים

במונחים בני זמננו, המלך צריך לענות על הדרישות האלה:

 • not be a (authoritarian) father figure of the nation;
 • אסור לו להיות דמות אב סמכותי בעיני העם
 • הכוח הצבאי שלו צריך להיות מוגבל
 • הכוח הדיפלומטי שלו צריך להיות מוגבל
 • הכוח הכלכלי שלו צריך להיות מוגבל
 • הוא חייב להפריד בין דת למדינה

במילים אחרות, אסור לו להיות עריץ, כמו האבות השבטיים של העמים שסבבו את הארץ. הצבא שלו צריך להיות חזק דיו כדי להגן על עמו, אבל לא כדי להכתיב את חיי היומיום של בני עמו.

המלכים בימי קדם חיזקו את הקשרים הדיפלומטיים שלהם באמצעות קשרי נישואין עם השליטים במדינות השכנות. אבל הדבר היה אסור לעם שאלוהים הוא המוקד שלו.

אסור היה לשליט אפילו לצבור סכומי עתק העומדים לרשותו. אסור היה למלך לקבל על עצמו את תפקידי הלוויים. במילים אחרות, אסור היה לו ליצור דת שלטת תחת סמכותו.

בקיצור, המלך של עם ישראל איננו מסוג המלכים שאנחנו רגילים להם. עריצים אינם חלק מסדר היום של אלוהים.

מייסדי הרפובליקה האמריקנית היו פוריטנים נוצרים שהתבססו על תורת משה כדי ליצור חברה חופשית עם שלטון בעל כוח מוגבל, הפרדה בין רשויות והפרדת דת ומדינה.

אנחנו החיים במדינה הזאת כבר התרחקנו מאוד מהידיעה והביטחון שאלוהים יגן עלינו. אבל האמת היא שאלוהים הבטיח להגן על העם הירא מפניו והולך בדרכו:

"ייתן ה' את אויביך הקמים עליך, ניגפים לפניך. בדרך אחד יצאו אליך, ובשבעה דרכים ינוסו לפניך" (דבר' כח 7)

עם המשגשג ומוגן צריך לתת את הכבוד לאלוהים ולא לבני אדם. אפשר לראות את העיקרון הזה כשאלוהים ציווה על גדעון לשחרר את צבאו הגדול ולבחור רק שלוש מאות איש להילחם בקרב עז. הניצחון נבע מהתערבות אלוהים. בהזדמנויות אחרות, אלוהים נתן ליהושע הוראות איך להביס את יריחו, וציווה על דוד לתקוף רק כשישמע את קול הצעדה בראשי הבכאים. אלוהים תמיד רצה שעם ישראל יזכור שהוא לבדו נותן ניצחון.

ברור שהמטרה שלשמה דרכו של אלוהים לניצחון ולשגשוג העם שנמצא תחת מתקפה קיבלה דגש איננה כדי ליצור דוגמה לא מציאותית ודמיונית ללוחמה בת זמננו. אבל האמת היא שאלוהים ירפא את הארץ וייתן ניצחון לעם שאזרחיו נושאים את עיניהם אליו, מחוקקים חוקים בהתאם לרצונו ומתפללים ודורשים את פניו.

נס בן זמננו

בעצם, אין סוף לסיפורים על הנסים המתרחשים כדי להגן על המדינה הקטנה הזאת. אם אלוהים לא היה מקיים את הבטחתו להחיות שוב את עם ישראל הקדום ולהגן עליו מפני השמדה, מדינת ישראל לא הייתה מחזיקה אפילו יום אחד.

רוב הישראלים עדיין אינם מכירים את אלוהי ישראל ואת בנו, מלך היהודים. אבל אלוהים הבטיח הבטחה איתנה והיא: שכאשר ישיב את העם היהודי לארצו, הוא גם ישיב אותו לאלוהיו.

באביב האחרון, הייתה ידיעה בחדשות על רב שירד לגבול בין ישראל לעזה, והתפלל לעזרת אלוהים נגד אויבי ישראל. הוא התפלל שהמנהרות ההתקפיות שהחמאס חופר, יקרסו. ואכן, מאז התפלל, תשע מנהרות קרסו.

בתקשורת הישראלית היה כתוב: "החמאס מאשים את כל הסובבים אותו בקריסת מנהרות הטרור, מישראל ועד מצרים ומזג האוויר הגרוע, אבל האמת היא שייתכן שהגורם האמתי הוא רב בודד עם אמונה שהספיקה למוטט את המנהרות בכוח התפילה".

"החמאס השקיע מיליוני דולרים ומשאבי אנוש רבים בבניית רשת מנהרות הטרור, והייתה להן השפעה קטלנית על ישראל במבצע "צוק איתן" לאורך הגבול עם עזה. אבל למרות כל הבטון והמאמץ, קרסו בחודשיים האחרונים תשע מנהרות ועובדי המנהרות מסרבים להמשיך לחפור. מוקדם יותר השבוע, קצין בכיר בחמאס נהרג בקריסת מנהרה, ובכך הסתכם בשבעה עשר מספר לוחמי החמאס שנהרגו בתאונות עבודה במנהרות".

אפילו התקשורת בעזה התחילה לכתוב על הרב שריקי, המתפלל נגד המנהרות.

למעשה, ישראל מעולם לא הייתה בנחיתות מספרית של פחות משלושה לאחד. במלחמת העצמאות, צבאות ערב היו גדולים פי ארבעה מהצבא של המדינה הצעירה. רבים מהחיילים היהודים לא ידעו די עברית כדי להבין את הפקודות, אבל אלוהים נתן לישראל ניצחון גדול.

האם אתם יודעים כמה טילים צריך בממוצע כדי לגרום להרוג ישראל אחד? לפני קיומה של מערכת "כיפת ברזל", יחס הנפגעים היה הרוג אחד לכל ארבע מאות ארבעים וחמישה טילים של חמאס וחיזבאללה. האם זה רק כי האויבים שלנו אינם יודעים לכוון, או כי יש לנו אלוהים שמחולל נסים?

חוץ מזה, אני שואלת, מה קשה יותר לאלוהים, להעביר שש מאות אלף איש מארץ אחת (מצרים) דרך ים סוף, או לאסוף שלושה מיליון ושש מאות אלף עולים משבעים מדינות שונות ולהביא אותם לארץ באמצעות הים, היבשה והאוויר?

ראש הממשלה הראשון שלנו, דוד בן גוריון, אמר שבישראל, מי שרוצה להיות ריאליסט, חייב להאמין בנסים.

נסים כה גדולים, עד שאפשר לא להבחין בהם

לכל אורך ההיסטוריה, מעולם לא היה תקדים לכך שעם קדום שומר על תרבותו ועל שפתו הקדומה אחרי אלפיים שנות גלות. מהגרים מאבדים את שפתם אחרי שני דורות בלבד. כמה מאתנו מדברים את שפת האם של הסבים של הסבים שלנו?

מאמצים עצומים הושקעו בהחייאת שפות קדומות ו"מתות", כגון שפות הילידים באמריקה, בווילס ובגאליה, אבל אין בהם שום שפה שהפכה לשפה הבסיסית של עם חדש.

לפני פחות ממאה שנים, לא היה איש בעולם ששפת האם שלו הייתה עברית. היום יש יותר משישה מיליון איש שעברית היא שפתם העיקרית.

1116 - Israel Agriculture
אדמת ישראל חווה תחייה. התוצרת החקלאית של ישראל ותנובת החלב לאדם היא הגבוהה בעולם.

ישראל היא האומה היחידה בעולם השולטת באותו שטח, עם אותו שם ואותה דת ואותה שפה שהיו לה לפני שלושת אלפים שנה. קשה להעלות על הדעת שהיו אלפיים שנות גלות ותפוצות.

בשנות ה-30 של המאה הקודמת, מדענים בריטיים טענו שמקורות המים בארץ מספיקים רק לשני מיליון איש. היום, הודות לטכנולוגיות ההתפלה וההשקיה, אותם מקורות מים מספקים מים לשנים עשר מיליון איש, כי אנחנו מייצאים מים וטכנולוגיות מים לשכנינו.

למה מתרחשת התקומה הפלאית הזאת של ישראל? כתבי הקודש מסבירים:

"ויבוא אל הגויים אשר באו שם, ויחללו את שם קודשי, באמור להם: 'עם ה' אלה, ומארצו יצאו'... וקידשתי את שמי הגדול, המחולל בגויים, אשר חיללתם בתוכם. וידעו הגויים כי אני ה', נאום ה' ה', בהיקדשי בכם לעיניהם. ולקחתי אתכם מן הגויים, וקיבצתי אתכם מכל הארצות, והבאתי אתכם אל אדמתכם" (יחז' לו 24-20)

אלוהים אמר ששמו חולל כשעמי העולם ציינו שעם ישראל הוגלה מאדמתו ויקדש את שמו כשישיב את העם היהודי לארצו. נעצור לרגע ונשאל שאלה ברורה: מה הקשר בין תקומת ישראל הגשמית לבין שם אלוהים?

התשובה היא שאלוהים הגדול נשבע וציווה וכרת ברית נצח להשיב את עם ישראל לארצו:

"הוא ה' אלוהינו. בכל הארץ משפטיו. זכר לעולם בריתו, דבר ציווה לאלף דור, אשר כרת את אברהם, ושבועתו לישחק. ויעמידה ליעקב לחוק, לישראל ברית עולם לאמור: לך אתן את ארץ כנען, חבל נחלתכם" (תהי' קה 11-7)

אין שום קטע בכתבי הקודש שיש בו מילים רבות כל כך המבטאות מחויבות כה עמוקה של אלוהים. אלוהים ראה בנושא הזה חשיבות כה רבה, עד שהוא גרם לכך שהוא יתועד בכתבי הקודש בארבעים ושבעה מקומות.

המאבק על אדמת ישראל איננו רק מחלוקת בין שני שכנים על גבול של נכס. השאלה היא עצם הריבונות של אלוהי אברהם, יצחק ויעקב על שמו.

בשנת 1970, שמונים אחוזים מהיהודים חיו בגלות. היום ירד המספר הזה לחמישים ושבעה אחוזים ומחצית האחוז. אם מישהו היה אומר לפני עשרים וחמש שנים שמיליון ומאתיים אלף יהודים מברית המועצות לשעבר יעלו לארץ, ודאי הייתם אומרים עליו שהוא מטורף. הקומוניזם החריב את הדת. היהדות ברוסיה הפסיקה להתקיים באותה תקופה, אבל היהודים בכל זאת חזרו מארץ "צפון", ממש כפי שניבא הנביא.

בשנים 2011-1948 עלו יותר משלושה מיליון ושש מאות אלף עולים יהודים בגלי עלייה שונים מרחבי העולם, מברית המועצות לשעבר, אתיופיה, צפון אמריקה, ארגנטינה, צרפת, איראן, עיראק וטוניס וכן הלאה. אוכלוסיית ישראל מונה היום שבעים מוצאים שונים, ותשעה מתוך עשרה תושבים הם דור ראשון או שני של ישראלים.

בכל רחבי המזרח התיכון יש שבעה וחצי מיליון קילומטרים רבועים של שטח השייך למדינות הליגה הערבית, והוא ביתם של יותר משלוש מאות ושלושים מיליון איש, בעוד מדינת ישראל משתרעת על שטח של רק שנים עשר אלף קילומטרים רבועים, והוא ביתם של שבעה מיליון, שמונה מאות אלף תושבים, שחמישית מהם ערבים. יהודי ישראל מוקפים במדינות עוינות ששטחן גדול פי שש מאות וחמישים משטחה ואוכלוסייתן גדול פי שישים מאוכלוסייתה, אבל היא שורדת, ולא זו בלבד, אלא גם משגשגת.

לא פחות מרגשת מתקומת ישראל הגשמית היא נבואתם של הנביאים על תחייה רוחנית עצומה:

"וזרקתי עליכם מים טהורים, וטהרתם מכל טומאותיכם ומכל גילוליכם, אטהר אתכם. ונתתי לכם לב חדש, ורוח חדשה אתן בקרבכם. והסירותי את לב האבן מבשרכם, ונתתי לכם לב בשר. ואת רוחי אתן בקרבכם, ועשיתי את אשר בחוקי תלכו ומשפטיי תשמרו, ועשיתם. וישבתם בארץ אשר נתתי לאבותיכם, והייתם לי לעם, ואנוכי אהיה לכם לאלוהים" (יחז' לו 28-25).

מה קורה כשאנשי אלוהים בארצות העולם מכריזים לישראל את הבשורה הטובה?

יש פסוקים רבים המנבאים שהגויים יעזרו לחולל את השיבה הזאת לארץ ישראל ולאלוהי ישראל.

"כה אמר ה' ה', הנה אשא אל גויים ידי, ואל עמים ארים נסים, והביאו בניך בחוצן, ובנותיך על כתף תינשאנה" (ישע' מט 22).

רועי קהילה צעירים שאלו את רועה הקהילה רוברט מוריס מ"גייטווי" שבסאות'ליק, טקסס, למה הקהילה שלו משגשגת כל כך. הוא תמיד אומר שהוא מאמין שהסיבה היא שהם תורמים "ליהודי בראשונה". ההמחאות הראשונות של הקהילה שלו מופקדות לטובת ארגונים יהודיים! בשנת 2015, קהילת "גייטווי" הרימה תרומות בסך מאה ושלושים מיליון דולרים, התקציב הגדול ביותר של קהילה בארצות הברית.

בשנת 2015, רועה הקהילה בריאן טום מ-Crossroads התחיל לתרום לישראל. הקהילה שלו גדלה בשלושים אחוזים תוך שנה אחת, והירחון Outreach כתב עליה שהיא הקהילה המתפתחת במהירות הרבה ביותר בארצות הברית.

האם אני מנסה לומר שאם הקהילה שלכם איננה תורמת לישראל, אתם מחמיצים ברכה גדולה? לא. אבל זה מה שאלוהים אומר.

אם אתם רוצים לחבק את התרבות של אלוהים, את הנס של אלוהים ואת הברכה של אלוהים, תתחילו בכך שתחבקו את ישראל.
פיתוחים והישגים ישראליים


היבול החקלאי ותנובת החלב בישראל לאדם הם מהגבוהים בעולם.

בישראל היו בסוף המאה ארבע מאות וחמישים מיליון עצים יותר משהיו לפני מאה שנה.

לאורך חופי הארץ התגלו בעשרים וחמש השנים האחרונות מאגרי גז חדשים, תוך סריקה של מאות מיליונים מטרים מעוקבים בכל שנה.

לעומת מדינות אחרות בעולם, בישראל יש לאדם:

 • היחס הגבוה ביותר של תארים אקדמיים
 • עבודות מדעיות רבות יותר
 • המספר הגבוה ביותר של מדענים, אנשי מקצוע בטכנולוגיה, מהנדסים ודוקטורנטים
 • מוזיאונים רבים יותר
 • תזמורות רבות יותר
 • הוצאה לאור של ספרים רבים יותר מכל אומה אחרת בעולם

כתוצאה מהדחף של ישראל למצוינות אקדמית וטכנולוגית, יש בה המספר הגבוה ביותר של חברות סטארט אפ לפרט, והיא נחשבת לעמק הסיליקון של המזרח. כיום יש בארץ יותר מאלפיים שש מאות חברות סטארט אפ פעילות.

בשנת 2014 נמכרו בישראל תשעים ותשע חברות בערך של שש מאות מיליון ותשעים וארבעה מיליון דולרים, שהם שיעור חודשי של חמש מאות שבעים ושמונה מיליון דולרים. בינואר 2015 בלבד, נמכרו חברות ישראליות במחיר שיא של שמונה מאות ושישים מיליון דולרים.

הודות לכושר ההמצאה הטכנולוגי שלנו, יש בארץ תוצר לאומי גולמי גבוה יותר מהתוצר הלאומי הגולמי של מצרים, לבנון, סוריה, ירדן, הגדה המערבית ועזרה גם יחד, שהאוכלוסייה של כולן יחד עולה על מאה ושבעה עשר מיליון.

חברות ישראליות רבות יותר סוחרות בנסד"ק מחברות אירופאיות מכל רחבי היבשה. למעשה, ישראל סוחרת בחברות רבות יותר בנסד"ק מאשר כל ארץ אחרת, חוץ מצפון אמריקה וסין.

ישראל פיתחה את הטכנולוגיה של סקייפ

ישראל פיתחה מסרונים אלקטרוניים

המציאה את ה-USB או את ה"דיסק און קי"

ודברים רבים אחרים!

חזרה למעלהכנס One in Messiah בירושלים

1116 - Dr. Raleigh Washington
ד"ר ראליי וושינגטון

1116 - The Pastors Visit Capernaum
רועי הקהילות מבקרים בכפר נחום

ד"ר ראליי וושינגטון הוא הנשיא ויושב הראש של ארגון Promise Keepers. הוא גם רוצה מאוד לשתף פעולה עם המנהיגים היהודים המשיחיים בארץ.

הוא הביא עמו קבוצה של ארבעים וארבעה רועי קהילות עם זקני הקהילות שלהם ומנהיגיהן, במטרה מפורשת שכל רועה קהילה ייצור קשר ארוך טווח עם אחד מרועי הקהילה הישראלים.

"מעוז" שיתף אתו פעולה וכינס עשרים ואחד מנהיגי קהילות לכינוס של יום שלם. הרשמים היו עמוקים ורועי הקהילות האמריקנים התלהבו מאוד מהכינוס ומהטיול כולו.

ד"ר ראליי מתכנן עוד מסעות כאלה.

 

 

1116 - Pastors Group Pictures
תמונה קבוצתית: רועי הקהילות מהארץ למעלה, מארצות הברית למטה

חזרה למעלההקמת "מעוז אסיה"

1116 - Ari Speaking
ארי מלמד בכנס מנהיגים בהונג קונג

1116 - Leaders Conference


ארי חזר זה עתה מהקמת "מעוז ישראל אסיה" בהונג קונג, בשיתוף עם Kingdom Ministries, ארגון המשפיע על המאמינים ברחבי המזרח הרחוק. הוא לימד על תכנית אלוהים מתוך היסודות של כתבי הקודש וקורא לחולל תחייה בישראל ובעולם באחרית הימים.

דרוש זמן כדי לבנות אמון בקשרים עם המנהיגים מסין, הונג קונג, טייוואן וסינגפור, ויש לבנות אותו על בסיס מערכות יחסים איתנות ולימוד של השקפות מוצקות. ארי זכה בהזדמנות לשוחח עם מנהיגים רבים וללמד את היסודות החשובים האלה.

בעיני המאמינים הסינים, ההבנה של כתבי הקודש מזווית ראייה יהודית היא התגלות. המטרה היא להעניק למנהיגות הסינית יסודות איתנים לגבי שורשי אמונתם, כדי שהם יוכלו ללמד את המוני הנוצרים הסיניים, ואלה ילמדו את הדור הבא על היסודות האלה.


1116 - Leaders In Hong Kong
Kingdom Ministries ומנהיגים מקומיים בהונג קונג

1116 - Leaders In Macau
Kingdom Ministires ומנהיגים מקומיים במקאו

חזרה למעלההרחבת הפעילות שלנו בעולם הדובר ספרדית

גואטמלה

1116 - Tiempos De Gloria
כנסיית טיימפוס דה גלוריה

1116 - Channel 27

ארי הוזמן ללמד על מטרות אלוהים לעם ישראל בקהילות ובכינוסים של מאמינים בגואטמלה.

המנהל של "מעוז ישראל אספניול" עומר לאון, בשיתוף עם המתורגמן הספרדי שלנו, אנדרו גיראלדו, ליוו את ארי והציגו בפני המשתתפים את המהדורה האינטרנטית הספרדית של האיגרת החודשית של "מעוז".

1116 - Vida Real
כנס ישראל למנהיגים המקומיים בגואטמלה סיטי

1116 - Pastor Alfonso
מנהיג הקהילה אלפונסו וסופיה בוקאץ', כנסיית טיימפוס דה גלוריה

1116 - Pastor Tony Madrid
רועה הקהילה רוני מדריד, קהילת וידה ריאל

1116 - Pastor Fernando Canales
רועה הקהילה ד"ר לואיס פרננדו סולארס, ערוץ הטלוויזיה 27

מיאמי

1116 - Paola And Andrew Giraldo
פאולה ואנדרו גיראלדו, עומר לאון בדוכן

ארגון "מעוז" הציג את החזון על ישראל עם שני ארגונים ישראליים אחרים, Kehila news Israel – שבועון אינטרנטי משיחי, ו-The Land Tours, המציג את הפעילות של "מעוז" למען ישראל בפני דוברי ספרדית ב-Exploit 2016.

1116 - Omer Introducing Maoz
עומר מציג את "מעוז" בפני מנהיגי ארגונים אחרים

חזרה למעלההזדמנות מיוחדת:
שליחת בני נוער ישראליים לכנס חנוכה שישנה את חייהם

1116 - Hanukkah Camp Group Photo

מאת איתן שישקוף

הכנסים של "קציר" הפכו לאירוע שבני נוער משיחיים רבים מצפים לו בכיליון עיניים. הכנסים מספקים להם הזדמנות ליהנות מקשר עם ידידים משיחיים מרחבי הארץ, ולהיפגש עם אלוהים.

זהו סיפור טיפוסי של מה שקורה בכנסים של "קציר":

כשכנס הנוער בקיץ האחרון התחיל, הייתה תלמידת תיכון בכנס (אוליביה, שם בדוי) שהחמיצה פנים ולא שיתפה פעולה. חשבתי לעצמי: "מי היא חושבת שהיא? היו בני נוער רבים שנאלצנו לסרב להם, והיא אפילו לא רוצה להיות פה".

באספות שלנו, ומיוחד במהלך ההלל שהדריכו בני הנוער ובמהלך המסרים רבי העצמה של מנהיגים ישראלים, ראינו את לבם של בני נוער אחרים מתרכך כלפי ישוע. אבל לא ראינו במהלך השבוע שום שינוי בה.

1116 - Hanukkah Camp Group Singing

1116 - Hanukkah Camp Working Outdoor

בכל יום התכנסו המשתתפים בקבוצות קטנות כדי לקרוא את האיגרת הראשונה של יוחנן ולהתפלל זה בעד זה בהדרכת המדריכים הצעירים המסורים. יצאנו לטיול ארוך ביער בצפון, שהסתיים על חוף הים. ביום אחר אסף הנוער טונות של זבל מחופי הכינרת, ועשו את חלקם בשיקום אוצר הטבע היקר הזה.

ביום שלפני האחרון, אוליביה כבר עשתה לעצמה שם מפוקפק בגלל חוסר כבוד כלפי המדריכים וסירוב לשתף פעולה. נראה שהיא שקועה בבוץ, ההבעה שלה הייתה חשוכה והיא לא הייתה מסוגלת ליהנות מדבר. לקראת סוף הכנס, מנהל הכנס ואני לקחנו אותה לשיחה, מתוך כוונה לשלוח אותה הביתה. אחד העקרונות הברורים שלנו הוא שחוסר שיתוף פעולה קבוע הוא עילה לשלוח משתתפים הביתה.

ישבנו על ספסל מול השקיעה על הים השקט. הסתכלתי על אוליביה. הייתה לי שאלה אחת אליה: "האם זוהי האישה שאת רוצה להיות? האם היחס שלך כלפינו מבטא את רצונותייך?" להפתעתי, ראיתי דמעות ממלאות את עיניה וזולגות על לחייה. הדמעות היו אמתיות. משהו בידידתנו הצעירה נשבר. "אני יודעת שפישלתי. בבקשה תנו לי הזדמנות נוספת. אני לא רוצה להיות כמו שהייתי. אני מצטערת". הסברנו לה שזה הזמן להפגין חזרה בתשובה ופרי אמתי. "מחר הוא המבחן האמתי אם את מתכוונת לזה או לא", אמר מנהל הכנס. אוליביה הסכימה, התפללנו, ועוד באותו ערב ראינו שינוי.

בסיומו של כל כנס "קציר" אנחנו נותנים את המיקרופון לבני הנוער כדי לשמוע עדויות. אנחנו שואלים "כיצד השפיע הכנס הזה על חייכם", ובני הנוער מוזמנים לענות. אחרי כמה עדויות מרגשות, ראינו את אוליביה קמה לפני הקבוצה כולה. עצרנו את נשימתנו. "כשהכנס הזה התחיל, כעסתי ולא רציתי לשתף פעולה. אבל ישוע נגע בלבי והבנתי שאני הולכת בדרך הלא נכונה. אני רוצה להשתנות – אני באמת רוצה להשתנות. ובעזרת המנהיגים והמשפחה והידידים שלי בבית (בירושלים), אני רוצה לנהל את החיים שלי אחרת".

אין גמול גדול יותר מהידיעה שהלבבות הצעירים האלה השתנו. אני מחכה לראות את אוליביה בכנס החנוכה הבא שלנו, בסוף דצמבר.


איתן שישקוף הוא מנהיג קהילה ב"אוהלי רחמים", קהילה דוברת עברית ומרכז לסיוע הומניטרי בקריות. "אוהלי רחמים" הקימה ארבע קהילות בת.

1116 - Hanukkah Camp Games

1116 - Hanukkah Camp Outdoor Photo

חזרה למעלה

י