MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

 

האם הנשיא טראמפ הוא כורש?

אוקטובר 2017
תשרי - חשוון, תשע"ז

1017 - top - Trump and Cyrus

כורש הגדול נבחר בידי אלוהים להקים את עם ישראל בארצו. האם הנשיא דונאלד טראמפ נבחר בידי אלוהים להיות כורש?


 

מאת רון קנטור

דונאלד טראמפ נבחר לנשיאות כנגד כל הסיכויים. הוא זכה באופן גורף בחבר הבוחרים, דבר שעורר אצלי שאלה: האם יש לאלוהים תוכנית? בהחלט קיוויתי שכן, ואני מתפלל בקביעות בשביל דונאלד טראמפ. אנשים רבים מאמינים שהוא כורש. אבל מה זה בעצם אומר?

I am not opposed to saying, "אלוהים הועיד אותו/ה להיות רות" או "אלוהים משח אותו במשיחת כורש," או "יש לו לב כמו לבו של דוד". על ידידי היקר דון פינטו, למשל, אין לי שום בעיה לומר שהוא רות של ימינו וזאת משום שהוא חבר נאמן לעם היהודי.

אם כן, האם טראמפ הוא כורש?

קודם כול, מיהו כורש? כורש היה מלך פרס ואפשר לנחמיה לשוב לאדמת יהודה ולבנות את ירושלים ואת חומותיה. למרבה הפלא, ישעיהו ניבא על כך זמן רב לפני שכורש נולד, מאה וחמישים שנה לפני שכורש עלה למלכות.

הָאֹמֵר לְכוֹרֶשׁ רֹעִי, וְכָל-חֶפְצִי יַשְׁלִם; וְלֵאמֹר לִירוּשָׁלִַם תִּבָּנֶה, וְהֵיכָל תִּוָּסֵד (ישע' מד 28).

בבל הייתה מטה המשפט בידי אלוהים כדי לשפוט את עם ישראל החוטא. אבל הגיע זמן שיבת היהודים לביתם. כורש, מלך האימפריה הפרסית, תקף את בבל, שחרר את היהודים והרשה להם לחזור לירושלים ולבנות מחדש את ארצם וכמובן, את המקדש.

העיקר הוא ישראל.

כורש היה מנהיג חזק של אימפריה, אבל איננו יודעים דבר על חייו האישיים. ובכל זאת, אלוהים הקים אותו כדי להתייצב לצד ישראל – לעזור לשקם את העם היהודי.

לְמַעַן עַבְדִּי יַעֲקֹב, וְיִשְׂרָאֵל בְּחִירִי; וָאֶקְרָא לְךָ בִּשְׁמֶךָ, אֲכַנְּךָ וְלֹא יְדַעְתָּנִי (ישע' מה 4).

כורש לא היה מאמין, אבל אלוהים בחר בו, ככתוב: אָנֹכִי הַעִירֹתִהוּ בְצֶדֶק, וְכָל-דְּרָכָיו אֲיַשֵּׁר; הוּא-יִבְנֶה עִירִי, וְגָלוּתִי יְשַׁלֵּחַ לֹא בִמְחִיר וְלֹא בְשֹׁחַד, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת (ישע' מה 13).

שלוש סיבות המרמזות על כך שטראמפ הוא כורש

1. הנשיא מחזיק בסמכות להכיר בירושלים (לבנות את העיר מחדש) ולהעביר אליה את השגרירות. האנלוגיה הסמלית הזאת קצת נועזת, אבל הפעולות האלה עשויות להיתפס כצעד בסיסי. לכל הפחות, כורש יהיה אוהד דגול של ישראל.

2. הכורש בימי קדם לא "הכיר" באלוהים. אפשר לראות את זה פעמיים (ישע' מה), אבל אפשר גם לראות שאלוהים עושה את הדברים האלה באמצעותו: וְנָתַתִּי לְךָ אוֹצְרוֹת חֹשֶׁךְ, וּמַטְמֻנֵי מִסְתָּרִים: לְמַעַן תֵּדַע, כִּי-אֲנִי יְהוָה הַקּוֹרֵא בְשִׁמְךָ, אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל (ישע' מה 3) מבין כל הנבואות ששמעתי לפני שהנשיא טראמפ ניצח, אחת נגעה בלבי במיוחד, כבר בשנת 2007.

. "שמעו את דבר ה'. אלוהים אומר: 'אציב בראשכם במשך שתי קדנציות נשיא מתפלל, אבל בראשית דרכו הוא לא יהיה נשיא מתפלל. אציב אותו לכהן ואחר כך אטביל אותו ברוח הקודש ובכוחי, אמר ה' צבאות. יהיה נשיא מתפלל, לא נשיא דתי. אני אטעה את העם, אומר אלוהים, אני אטעה את העם, כן, אעשה זאת'". קים קלמנט

לפי ההתנהגות של הנשיא טראמפ, אפשר להגיד שהחלק הראשון נכון. יש אנשים שאמרו, "הוא מאמין צעיר מאוד". יש שמועות רבות מפי פקידים רשמיים מאמינים, ומפי רועי קהילה שבהם הוא מקיף את עצמו, שטוענים שהוא התפלל לקבל את ישוע כמושיע.

קארל תומאס מהניו יורק טיימס הזכיר לנשיא הנבחר שכדי להיוושע צריך לחזור בתשובה על חטאים וטראמפ ענה: "אבקש סליחה, אבל אני מקווה שאינני צריך לבקש הרבה סליחה". אינני אומר את זה כדי לגנות אותו, אלא כדי להראות ששאנחנו צריכים להתפלל שהוא יחווה חוויה עצומה עם אלוהים!

טראמפ עשה הרבה מעשים טובים ונעלים למען אמריקה. למשל, הוא בחר איש ירא אלוהים לבית המשפט העליון, מנע את גיוסם של טרנסג'נדרים לצבא, עודד אספות תפילה של נבחרי הקונגרס והסנאט המאמינים ומינה לסגן הנשיא איש אלוהים אמתי, מייק פנס. טראמפ גם הפחית את הדעות הקדומות במחלקת האוצר ובמחלקת המשפט של הממשל על ארגונים משיחיים ועל יהודים משיחיים, והרשימה עוד ארוכה.

אבל דברי הנקמנות והכעס שלו כלפי אנשים שלתפיסתו מתנגדים לו, אינם מגלים אדם שמתהלך עם אלוהים.

3. טראמפ היה מועמד מאוד לא סביר לנשיאות. איש לא נתן לו סיכוי. סבו של כורש ניסה להרוג אותו פעמיים כי פחד שיתפוס את מקומו. אלוהים ראה מראש שבחירתו של טראמפ תעורר מבוכה בקרב משרתי אלוהים.

הוֹי, רָב אֶת-יֹצְרוֹ, חֶרֶשׂ, אֶת-חַרְשֵׂי אֲדָמָה; הֲיֹאמַר חֹמֶר לְיֹצְרוֹ מַה-תַּעֲשֶׂה, וּפָעָלְךָ אֵין-יָדַיִם לוֹ. הוֹי אֹמֵר לְאָב, מַה-תּוֹלִיד; וּלְאִשָּׁה, מַה-תְּחִילִין (ישע' מה 10-9).

ברור שעם ישראל היה מעדיף מושיע יהודי על פני כורש – אולי מישהו משושלת בית דוד? אלוהים ציפה לתגובה ובעצם אמר שהוא אלוהים והוא יעשה את רצונו כטוב בעיניו. ובאותו אופן, טראמפ – לא שמרן כל חייו ועם עבר מגוון – לא נראה כמו מועמד סביר.

האם זה מותנה?

לא כל הנבואות או ההבטחות הן בלתי מותנות. ייתכן שהקשר של טראמפ/כורש תלוי גם במעשיו וגם בתפילותינו. כולנו יודעים שמאמינים רבים מתפללים בשבילו. אבל בעוד ייתכן שאלוהים קרא לו להיות כורש, ההתחלה שלו איננה טובה.

כל התנאים היו מוכנים כדי שיגלה אהדה כלפי ירושלים. הוא היה בישראל בשעות שהובילו לחגיגות היובל לאיחוד ירושלים. אבל במקום להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר אליה את שגרירות ארצות הברית, הוא התמקד במאמץ להשכין שלום בין ישראל לפלסטינים. חתנו – איש עם ניסיון אפסי בנושאים כאלה, הבין מהר מאוד שכנראה אין שום פתרון.

אין שום ספק שהנשיא טראמפ תכנן להעביר אל ירושלים את השגרירות, אבל ברור שיש אנשים, אולי מקרב משפחתו, ששכנעו אותו לא לעשות זאת. אבל בהתפתחויות האחרונות, טראמפ אמר שוב שהוא שוקל לנקוט את הצעד הזה.

אני רוצה להבהיר: כורש מעולם לא תיווך במאמצי שלום בין ישראל לבין שכניה – אבל הוא אהד את ישראל – וזה מה שאלוהים קרא לו לעשות. לכן, בעוד אנשים רבים אומרים בצורה עיוורת "טרמפ יודע מה הוא עושה" או "טראמפ מגשים את הבטחתו להעביר את השגרירות בעתיד", אסור שטראמפ ילחץ על ישראל להשיב אדמות, ובהקשר של היום – לפנות התנחלויות. הנביא יואל מדבר על המשפט שיבוא על מנהיגים המחלקים את אדמת ישראל(יואל ד 2).

אלוהים הקים את כורש מסיבה אחת – לשקם את ישראל בארצו. קראו בעצמכם בישעיה מה 28, מה 13-1.

והתפללו.

רון קנטור הוא מייסד Messiah’s Mandate וזקן בקהילת "תפארת ישוע" בתל אביב. messiahsmandate.org

חזרה למעלה

ליקוי חמה באמריקה

מתוך בלוג פייסבוק של שירה סורקו-רם

1017 - America's Solar Eclipse


זאת הפעם הראשונה שאני יכולה באמת לומר ש"ראיתי" (בטלוויזיה) אות מאלוהים בנוגע לשמש. מיליוני בני אדם למדו בימים האחרונים שליקוי חמה מוחלט יכול לקרות רק כי הירח קטן פי ארבע מאות מהשמש, אבל מרחק השמש מכדור הארץ גדול פי ארבע מאות ממרחק הירח מכדור הארץ, ולכן נראה שהשמש והירח באותו גודל.

אלו מאתנו המאמינים, רואים בכך מעשה אדיר של הבורא במקום לאמץ השקפה מגוחכת שהעובדה הזאת אקראית לגמרי. אבל רק מעטים בדורנו ראו בזה את מעשה אלוהים. ובכל זאת, כתבי הקודש מלמדים שוב ושוב שתופעות כאלה הן אותות מאלוהים.

לגבי המאמין, או לגבי מי שמחפש אחרי אלוהים, היו כמה אותות מדהימים במהלך ליקוי החמה ב-21.8.17. האות המדהים ביותר הוא שנראה שהליקוי מצביע על ישראל. השאלה שחלפה בראשי הייתה: האם אלוהים עסוק עד כדי כך בישראל, למרות כל התוהו ובוהו והמגפות שתוקפים את העולם? חִקרו את האותות המדהימים האלה בעצמכם!

ב-21.8 בשעה 19:16 בדיוק, שקעה השמש בירושלים ובכל הארץ. אלה מאתנו שגרים בתל אביב יכולים בהחלט לאשר את העובדה הזאת, וגם גוגל מאשר אותה. כעבור שעה הייתה ישראל שרויה בחשכה מוחלטת. השקיעה התחילה בשעה 19:16.

באותו רגע בדיוק, החל צל הירח בדרכו להאפיל על השמש לאורך החוף המערבי באורגון וחלף מעל סיילם שבאורגון. השעה שם הייתה 10:16, לפי שעון Pacific Daylight.

אם כן, בזמן שירושלים צפתה בשמש השוקעת בשעה 19:16, האמריקנים צפו כיצד חלק נרחב של אמריקה החל להחשיך למשך מאה הדקות הבאות.

סיילם (שלם) מוזכרת לראשונה בכתובים כביתו של מלכיצדק מלך שלם, שעליו אומרת הברית החדשה שהוא אבטיפוס או סמל של ישוע המשיח. שלם היא ירושלים הקדומה.

וּמַלְכִּי-צֶדֶק מֶלֶךְ שָׁלֵם, הוֹצִיא לֶחֶם וָיָיִן; וְהוּא כֹהֵן, לְאֵל עֶלְיוֹן. וַיְבָרְכֵהוּ, וַיֹּאמַר: בָּרוּךְ אַבְרָם לְאֵל עֶלְיוֹן, קֹנֵה שָׁמַיִם וָאָרֶץ (ברא' יד 19-18).

בזמן ששקעה השמש בירושלים בשעה 19:16, החל החודש האחרון של השנה העברית, אלול תשע"ז.

הירח האפיל על הירח באופן חלקי מעל וושינגטון הבירה (כ-81% ליקוי) והחושך המקסימלי היה בשעה 14:42 בדיוק לפי השעון המקומי. החלטה 242 של האומות המאוחדות קוראת לחלוקת אדמת ישראל בין יהודים למוסלמים. יואל הנביא מקלל את מי שמחלק את אדמת ישראל. ליקוי החמה מתח קו לאורך אמריקה ולמעשה חילק את אמריקה לשני חצאים.

זהו ליקוי החמה הראשון באמריקה מזה תשעים ותשע שנים, אבל למרבה ההפתעה, ליקוי נוסף צפוי ב-8.4.2024. באותו יום, עם שקיעת החמה בירושלים, יחל ראש השנה לפי הכתובים, ראש חודש ניסן. הליקוי יתחיל במערב מקסיקו ויעלה לצפון מזרח דרך ניו אינגלנד ומזרח קנדה. יחד ייצרו שני ליקויי החמה X ענק מעל יבשת אמריקה.

איש איננו יודע מתי יהיה סוף העולם, אבל אלוהים הבטיח לנו אותות. ישוע אמר שהשמש, הירח והכוכבים הם אות לאחרית הימים: וְיִהְיוּ אוֹתוֹת בַּשֶּׁמֶשׁ וּבַיָּרֵחַ וּבַכּוֹכָבִים, וְעַל הָאָרֶץ מְצוּקָה לַגּוֹיִם וּמְבוּכָה מִגַּעַשׁ הַיָּם וְגַלָּיו (לוקס כא 25).

אבל לגבי אלו מאתנו המאמינים, הזמן הזה נועד להניב את הקציר הגדול בכל הזמנים! וְהָיָה אַחֲרֵי-כֵן, אֶשְׁפּוֹךְ אֶת-רוּחִי עַל-כָּל-בָּשָׂר... וְכָךְ כָּל יִשְׂרָאֵל יִוָּשַׁע. זאת הסיבה שאנחנו חיים בימים האלה!

חזרה למעלה


ג'ים מוריסון
בן משפחה אהוב ב"מעוז"

1017 - Jim and Barbara Morrison


לפני שבועות ספורים הלך איש אלוהים גדול הביתה לגן עדן, להיות עם מלכו. שמו היה ג'ים מוריסון, אבל זה היה רק שמו. הוא היה שגריר של השמים וזכינו להכיר, לאהוב ולכבד אותו במשך פרק זמן שהשפיע רבות.

ג'ים ואשתו ברברה היו דוגמה מושלמת למה שהורים ומשפחה יכולים להיות. הוא היה כמו אברהם - אלוהים בחר בו כי הוא גם ילמד את ילדיו אחריו. אפשר לראות שילדיו ממשיכים ללמד את מורשתם למשפחותיהם, לבניהם ולבני בניהם. ג'ים אהב את אלוהים, ואהבת אלוהים נבעה ממנו כנהרות של מים חיים. אפשר לומר בביטחון שהוא היה ידיד אלוהים, כי חלק ניכר מאופיו של אלוהים, האיר ממנו.

כשג'ים וברברה הסכימו לעבוד ב"מעוז", נדהמתי נוכח רוחם הנדיבה והמעניקה – הם היו משרתים לכל עת. היה ברור לנו שג'ים הוא בנאי של מלכות האלוהים. הוא עסק בכל מה שהיה צריך לעשות באותה עת, ואת כל מעשיו עשה בהצטיינות.

לא הייתה משימה גדולה או קטנה מדי בעיניו. ג'ים היה מוכן לעשות הכול. הוא היה מקור לרעיונות ושיפורים רבים בארגון "מעוז". אחד הגדולים שבהם הוא לבו הפועם והמלא אהבה לישראל ולאובדים.

מכאן נבעה הקריאה לכל העמים להתפלל בעד ישראל בכל יום בצוהריים. הוא אפילו פיתח יישום לטלפונים ניידים כדי שכל אדם בכל ארץ בעולם יקבל תזכורת להתפלל. עד עצם היום הזה, אנחנו פוגשים אנשים ברחבי העולם שנענו לקריאה להתפלל בעד ישראל בכל יום בצוהריים.

ג'ים הלך להיות עם מלך המלכים ואדון האדונים, אבל הוא השאיר אחריו את משפחתו היפה והמדהימה, וכולם משרתים את המלך. בתו וחתנו, כריסטי וריי וילקרסון, שירתו ב"מעוז" במשך כמעט שלושים שנה, ותרמו רבות לצמיחת הארגון הזה. אנחנו מאמינים שהם ימשיכו לשרת ב"מעוז" במשך עוד שנים רבות!

אלה מאתנו שנמצאים בארץ אומרים: תודה לך, ג'ים על כך שהיית ידיד ישראל ופעיל למענה, וידיד של כל אחד מאתנו באופן אישי. אנחנו מכבדים אותך, ויודעים שיבוא יום שבו ניפגש שוב ונשמח יחד עם המלך.

ארי, שירה ומשפחת "מעוז"

חזרה למעלהברכה לעשרים קהילות משיחיות בארץ
תכנית המוזיקה לילדים

1017 - children of MMFK
רסיטל של תוכנית המוזיקה לילדים.


מאת טניה קדין

1017 - Roman and Tanya Kadin
טניה ורומן קדין, מנהלי תוכנית המוזיקה לילדים.

ידוע שישראלים אוהבים מוזיקה! אבל שיעורי הנגינה בארץ יקרים מאוד, ומקשה מאוד על עולים חדשים שזה עתה הגיעו ומתחילים את חייהם מחדש.

מעניין לציין שאחד ה"מותרות" שנהנו ממנו אזרחי האיחוד הסובייטי לשעבר היה מוזיקה קלאסית, וילדים רבים, עולים יהודים משיחיים מהאיחוד לשעבר, מפגינים יכולת גדולה כנגנים וזמרים משובחים עכשיו ובעתיד.

אבל רק עולים מעטים יכולים להרשות לעצמם שיעורי נגינה לילדיהם. בעצם, אפילו ישראלים רבים שנולדו וגדלו בארץ, אינם יכולים להציע לילדיהם שיעורים במוזיקה. לפי הנתונים הרשמיים, 36% מילדי ישראל חיים מתחת לקו העוני – יותר מאשר במקסיקו, טורקיה וצ'ילה.

תכנית המוזיקה לילדים נולדה בלבם של ארי ושירה בשנת 2010. המטרה הייתה, בראש ובראשונה, להקים דור צעיר של נגנים וזמרים בעלי הכשרה היכולים לשרת בצוותי ההלל המשיחיים ברחבי הארץ. התכנית החלה עם השתתפותם של ילדים משתי קהילות באזור תל אביב.

בעלי רומן ואני קיבלנו לפני כארבע שנים את האחריות לתוכנית המוזיקה לילדים. השגחנו על ההכשרה של הילדים ועקבנו אחר ההתקדמות שלהם. אנחנו מדריכי הלל, וזכינו להכשרה מקצועית גם באיחוד הסובייטי לשעבר וגם בארץ, ולכן אנחנו מבינים את החשיבות שבהכנת דור המהללים הבא (גם זמרים וגם נגנים). דור של אנשים שידעו איך לגעת בלבו של אלוהים דרך הלל. מארק קרלינסקי (ראה בעמוד הבא) הוא דוגמה נפלאה לבחור צעיר שאלוהים משח להלל ולקריירה מקצועית.

מרגש לראות ילדים שהחלו בתוכנית בגיל שמונה וכבר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם המוזיקה ומשרתים בצוות ההלל בקהילתם.

שנת הלימודים הנוכחית החלה בספטמבר, והתוכנית כוללת 43 ילדים מעשרים קהילות שונות. עלות התוכנית לכל השנה היא 29,850 דולרים אמריקנים. הקמנו גם מקהלת ילדים ששרה בקהילות שונות בחגים. נפלא ומרגש לראות את הילדים האלה שרים שיר חדש לאדוננו ישוע המשיח!

אנחנו יודעים שאלוהים יעשה נפלאות באמצעות הלל, והוא יושיע, יציל וירפא את עמנו ישראל.

חזרה למעלה


תוכנית המוזיקה לילדים
פיתוח כישרונות שאלוהים נותן

1017 - Vladimir and Mark Karlinski


סיפורי כינור: גידול ילד מחונן

מאת ולדימיר קרלינסקי

כשמארק היה בן שש, נפתח בית ספר חדש לילדים מחוננים ליד מקום מגורינו באותה תקופה. אשתי ואני לא ידענו אז שמארק מוכשר, אבל הוא התקבל לבית הספר. המורה שלו היה בטוח שמארק צריך לנגן בכינור. לא הבנו את זה אז, אבל היום אנחנו יודעים שזאת הייתה יד אלוהים.

מארק התחיל ללמוד לנגן בכינור אצל מורים מהשורה הראשונה. הכנר המפורסם מקסים ונגרוב פיקח על בית הספר, והלימודים בבית הספר היו ברמה גבוהה מאוד. תוך זמן קצר הבין המורה של מארק שיש לו כוכב – שמארק מוכשר. בית הספר הוסיף לו שיעורים ועזר למארק לפתח את הכישרון שלו במהירות.

אחד ממנהיגי הקהילה שלנו סיפר לנו על התוכנית למוזיקה לילדים. ביקשנו סיוע כי יש לנו שלושה ילדים הלומדים מוזיקה ברמה גבוהה מאוד, והשיעורים יקרים מאוד. ללא העזרה הזאת, לא היינו יכולים להעניק למארק את החינוך המוזיקלי שהוא היה זקוק לו. אלוהים נתן למארק את הכישרון, וכשמארק התחיל לטפח אותו, ראינו שהדברים שאלוהים נטע, פורחים. נפלא לראות את זה. מארק עצמו הבין כמה זה נפלא, ונתן לאלוהים את הכבוד.

אני חושב שהתוכנית למוזיקה לילדים חשובה מאוד, במיוחד מאחר שמטרת התוכנית היא לפאר את אלוהים. כל ההשקעה והקרנות המגיעים לתוכנית נועדו לפתח כישרונות שאלוהים נתן כדי שילדים יוכלו להלל אותו, והצעירים בארץ יוכלו לשרת בצוותי הלל בקהילותיהם. הילדים שלנו יגדלו ויוכלו להלל את אלוהים ברמה מקצועית גבוהה.

אנחנו מהללים את אלוהים על האנשים התורמים לתוכנית הזאת ועוזרים לאנשים כמו מארק. זוהי ברכה גדולה. כשאני חושב על מה שאתם נותנים, קשה לי להביע את הכרת התודה שלי. המילה "תודה" איננה מספיקה.

אלוהים מכיר את ליבכם. הוא יודע למה אתם תורמים. אנחנו אסירי תודה כשאנחנו רואים את פרי ההקרבה שלכם. תודה לכם על ההשקעה שלכם בילדינו, ובעתיד ההלל בארץ.הלחנת מוזיקה קלאסית בגיל שבע עשרה

מאת מארק קרלינסקי

התחלתי ללמוד קומפוזיציה כשהייתי בכיתה ז. אחרי שהלחנתי כמה קטעים לכינור, שאל אותי המורה שלי אם אני מוכן להלחין קטע לכמה כלים בשילוב קולות. חשבתי על כך והתייעצתי עם הוריי.

1017 - Makr Karlinski

בסופו של דבר, החלטתי שמאחר שאני מאמין וצריך להכריז את הבשורה, אלחין את מזמור קמח. המזמור עוסק בבריאה המהללת את אלוהים – בעלי חיים, יצורים שונים, הטבע – הכול! התפללתי וביקשתי מאלוהים לעזור לי להלחין מוזיקה המפארת אותו.

בקונצרט הראשון התפללתי שאנשים ישמעו ויבינו שהבריאה כולה מהללת את אלוהים, ושהבריאה היא עדות לאלוהים. אחרי הקונצרט ניגשה אליי מישהי ואמרה: "מארק, אינני מאמינה באלוהים, אבל ברגע ששמעתי את המוזיקה שלך, הרגשתי חמימות מהשמיים והרגשתי שהם נפתחים". זוהי אחת החוויות הגדולות שהיו לי – השימוש במוזיקה ככלי לפתוח את הדלת כדי שאנשים יוכלו לגשת לאלוהים.

אפשר ללמוד לנגן על כלי ולנגן היטב, אבל רק כשאלוהים פותח את הדלת באמצעות הכישרון שהוא נתן, יכולה המוזיקה שלנו לפתוח את הדלת לאנשים אחרים להכיר אותו.

אני רואה את עצמי כמוזיקאי. אינני בטוח עדיין איזה תפקיד יהיה למוזיקה בעתידי, אלוהים יודע. ואני מבין שהמטרה שלי כרגע היא להגיע לרמת המצוינות הגבוהה ביותר האפשרית.

יש קשר ישיר בין המוזיקה לבין האמונה שלי בישוע. אלוהים נתן לי את הכישרון, והוא צריך לקבל את כל הכבוד. מוזיקה היא כלי מצוין להראות לאנשים אחרים במי אנחנו מאמינים, כדי שגם אנשים אחרים יוכלו להכיר את ישוע באמצעות המוזיקה.

אני תמיד חושב להציג את אלוהים בפני הקהל. אני חושב באותה דרך שבה אני חושב על הכרזת הבשורה – בביטחון ובלי פחד – כך עליי לנגן, כי המסר הוא אותו מסר, גם אם הכלי הוא אחר.

המילה "תודה" באמת איננה מספיקה, ואני אסיר תודה מאוד על התרומות שלכם, כי הן השקעה בנצח. לימודי נגינה אינם בזבוז של זמן – אנחנו לומדים כיצד לתת כבוד לאלוהים – ונעשה את זה לנצח נצחים.

בשנת 2020: ספר בריתות שישראלים יכולים לקרוא!

1017 - Bible Israelis Can Read


מאת שירה סורקו-רם

לכתבי הקודש אין מקבילה עברית לגרסאות השונות באנגלית. הוצאות הספרים המשיחיות הוציאו לאור ספרי תנ"ך מעולים לבני נוער, אבל לתנ"ך יש גרסה עברית אותנטית אחת בלבד.

הסופרים הקדומים הקפידו מאוד לא לשנות שום אות או תו בכל התנ"ך והעתיקו את הכתובים בכתב יד. כתוצאה מכך אין שום טעות, לא בכתיב ולא שום טעות אחרת, המשנה את התיאולוגיה של הכתובים. בשנת 1947 התגלו מגילות ים המלח. טקסט שהועתק לפני אלפיים שנה, היה זהה לחלוטין לטקסט שיש בידנו היום. ההבדלים היו בעיקר טעויות סופר סת"ם אנושיות שלא שינו את משמעות הכתוב.

יש רק בעיה אחת. הטקסט נכתב לפני 3500-2500 שנה, וקשה לקרוא אותו. מילים רבות מדי כבר אינן בשימוש עוד, או שיש להן שימוש אחר בעברית של ימינו.

מסיבה זאת החליט ארגון "מעוז" בשיתוף עם החברה לכתבי הקודש בישראל, לפתוח בפרויקט בן שלוש שנים של הפקה עברית של הגרסה האנגלית לתנ"ך לפי סדר כרונולוגי, ה-Narrated Bible in Chronological Order. הספר הזה יהיה ספר שקוראי העברית יוכלו לקרוא ולהבין.

ברור שהכתובים עצמם יהיו מהתנ"ך, אבל נעקוב אחרי ההקדמות וההסברים היפים של הגרסה האנגלית לכל קטע. הכותרות לכל קטע עוזרות להתמקד בנושא. והצבת הכתובים בסדר כרונולוגי מחזקת מאוד את המשמעות של דבר אלוהים כי ההקשר הופך לברור הרבה יותר.

זאת ועוד – כל מילה שאיננה מובנת עוד היום תהיה מבוארת בסוף הדף. להשלמת הפרויקט יידרשו כשלוש שנים. הגרסה הזאת של הכתובים תפתח את דבר אלוהים בפני המוני קוראים בארץ שמעולם לא הבינו את הכתובים קודם.

חזרה למעלה