MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

כיצד עלינו להגיב? החיים הגאים

אוקטובר 2015
תשרי - חשון התשע"ו

1015 - Top - Gay Parade
מצעד הגאווה בתל אביב, 2015. תנועת הגאים הפכה לחוד החנית של הפריצות המינית.


 

מאת שירה סורקו-רם

בנעוריי מרדתי באלוהים ובהוריי. רק בחסד אלוהים ובזכות תפילותיהם של הוריי מצאתי בסופו של דבר את דרכי לגאולה. למרות חיי הסוערים כנערה מתבגרת ובראשית שנות העשרים לחיי, גדלתי בעידן שבו אמריקה הייתה שונה מאוד. לא היו סמים ברחובות והיו מעט מאוד הומוסקסואלים ידועים. ההומוסקסואליות נחשבה לאנומליה, לסטייה, לא רק בעיניי ובעיני משפחתי אלא בעיני רוב העולם המערבי.

להלן כתבה מ-theatlantic.com המתארת את שנות ה-70 באמריקה:

ב-18.5.1970 נכנסו ג'ק בייקר ומייקל מק'קונל לבית המשפט במיניאפוליס, שילמו 10$ וביקשו היתר נישואין. פקיד בית המשפט, ג'רלד נלסון, סירב להעניק להם אותו. הוא אמר להם שברור שהנישואין נועדו לאנשים בני המין הנגדי, ושטיפשי לחשוב אחרת.

הפקיד דחה את בקשתם של בייקר ושל מק'קונל, והם הגישו תביעה לבית המשפט במדינה. בייקר טען שאין שום סעיף בחוק הנישואין במינסוטה המזכיר מין. וגם אם כן, הגבלת הנישואין לזוגות רק מבין בני המין הנגדי היא אפליה מינית הסותרת את החוקה.

בית המשפט דחה את טענתו של בייקר. בית המשפט העליון במינסוטה קיבל את הדחייה הזאת בהחלטה שציטטה את ההגדרה המילונית של נישואין, שלפיה מוסד הנישואין הוא איחוד בין גבר לאישה... עוד מימי בראשית.

1015 - Quote 1 Hebrew

בסופו של דבר, בשנת 1972 עתר בייקר לבית המשפט העליון בארצות הברית. בית המשפט סירב לאפשר למקרה לעלות לפניו ודחה אותו במילים ספורות: "העתירה נדחית מהיעדר כל סוגיה פדרלית משמעותית". בדחייה טען בית המשפט שהרעיון שלפיו תהיה לאנשים בני אותו מין זכות חוקתית להינשא אבסורד גדול מכדי להעלות על הדעת. (www.theatlantic.com)

העיתון The Atlantic כתב שכדי לנצח במאבק על נישואים גאים באמריקה צריך קודם כול לנצח בקרב העם האמריקני, ואחר כך בבתי המשפט.

 

מחסור פתאומי בעורכי דין מהשורה הראשונה

כשעורכי הדין המציגים נישואין חד-מיניים ייצגו את תביעתם בפני בית המשפט העליון בשנת 2015, לא נמצא אף משרד עורכי דין אחד שמוכן לייצג את ההשקפה של כתבי הקודש. שופט לשעבר בבית משפט לעתירות פדרליות ושהיום מלמד משפטים ב"סטנפורד" אמר שהשאיפה למחוץ את חילוקי הדעות היא חסרת תקדים . (www.nytimes.com)

השינוי התחיל לאט ואחר כך התפתח במהירות. ההומוסקסואלים התחילו לצאת מהארון. הם התאגדו. הם שינוי את התווית שלהם ל"גיי". הם התרעמו על "הומופוביה". הם כינו את כל מי שלא הסכים אתם "קיצוני" ו"צר אופקים". הם תבעו. הם דרשו זכויות חוקתיות. קבוצות פעילים צצו באוניברסיטאות בכל רחבי אמריקה.

תפקידה של המדיה

כוכבים רבים יותר ויותר בהוליווד התחילו להודות שגם הם הומוסקסואליים. סרטים ותכניות טלוויזיה צצו והתרבו והציגו הומוסקסואלים נפלאים וחמי לב לעומת הומופובים רעים וקשים המתנגדים להומוסקסואליות.

מספר גדול של נשים וגברים חד-מיניים הפכו לעיתונאים ולעורכים של עיתונים ופרסומים מקומיים מובילים ולמארחים של תכניות טלוויזיה. הכתבות בעיתונות החילונית יוצאות כמעט באופן גורף נגד דמויות דתיות שאינן רוצות להעניק חופש ושוויון לאנשים שבסך הכול רוצים "להיות מי שהם". ריבוי העובדות בשטח על הקהילה הלהט"בית איננו מגיע לציבור כי התקשורת החילונית איננה מוכנה להציג אותן.

עובדות בשטח

דוגמה אחת בלבד: האתר הנוצרי WND הציג כתבה של ד"ר פאול מקהאף, פסיכיאטר ראשי לשעבר בבית החולים ג'ונס הופקינס, המצטט מחקר משנת 2011 ממכון קרולינסקה בשוודיה. החוקרים עקבו במשך כ-30 שנה אחר 324 אנשים שעברו ניתוח שינוי מין. המחקר הראה שכ-10 שנים אחרי הניתוחים, הטרנסג'נדרים התחילו לפתח קשיים נפשיים מוגברים. שיעור התמותה שלהם מהתאבדות עלה כמעט פי 20 לעומת האוכלוסייה הלא-טרנסג'נדרית.

הנתונים על שיעור ההחלמה שלהם בולטים עוד יותר. אוניברסיטת ונדרבליט ומרפאת פורטמן בלונדון עקבו אחרי אנשים לפני ניתוח שינוי מין. המחקר העלה שהרגשות אצל כ-80%-70% מהילדים שניצבו בפני משבר זהות ושבסופו של דבר לא עברו את הניתוח, התפוגגו עם הזמן.

 

בית החולים ג'ונס הופקינס הפסיק בשנת 1970 לבצע ניתוחים לשינוי מין (לטרנסג'נדרים) מאותן סיבות. אבל כמעט ולא שומעים על כך בחדשות. (www.wnd.com)

המתקפה המוחצת של התעמולה ההומוסקסואלית על המערב מטעם הפעילים ההומוסקסואלים בשיתוף עם התקשורת, התחילה לשנות את התרבות האמריקנית, הישראלית והאירופאית – אומות שפעם שורשיהן היו נעוצות עמוק באמונה היהודית-נוצרית. ביל אוריילי, המארח הקונסרבטיבי של תכנית הטלוויזיה של "פוקס ניוז" קבע ש"הכף נוטה לצד ההומוסקסואלים. הם טוענים 'אנחנו אמריקנים. אנחנו בסך הכול רוצים שיתייחסו אלינו כמו אל כל אחד אחר'. מי שרוצה לשלול את זה צריך להעלות טיעון נגדי חזק מאוד. והצד האחר לא הצליח לעשות דבר מלבד לזרוק את ספר הבריתות". במילים אחרות, המצפן המוסרי של כתבי הקודש, לצד העובדות המדעיות החד-משמעיות לגבי טובת הילדים והצורך שלהם באב ובאם אינם מהווים עוד טענות משכנעות.

זוכרים מה אמר דוד המלך? איך נפלו גיבורים?

אובמה אמר שאין טיפול להומוסקסואלים

אין כל ספק שלנשיא ברק אובמה הייתה השפעה עצומה על קידום סדר היום ההומוסקסואלי. היועצת הבכירה שלו ולרי ג'ארט העלתה לאחרונה הודעה שהממשל תומך באיסור על כל סוג של טיפול ללהט"ב.

ההודעה הזאת מדהימה. אין שום פילוסופיה, דת או מנהג במסגרת החוקה שבה אסור לעזור למישהו לשנות את מערכת הערכים שלו (מלבד טרור). עכשיו אסור להורים בקליפורניה, בניו-ג'רסי ובמסצ'וסטס לבקש ייעוץ בעבור ילדיהם המתמודדים עם משבר זהות. נציג הנלחם באיסור כזה בקולורדו הזהיר: "כבוד האדם דורש שתהיה לאדם זכות לבחור לעצמו" (www.nymag.com)

0915 - Quote 2 Hebrew

בשנה שעבר אימצה המפלגה הרפובליקנית בטקסס עיקרון המכיר "בלגיטימיות ובהשפעה של ייעוץ, שמטרתו טיפול מתקן וטיפול בחולים המבקשים ריפוי ובריאות מסגנון החיים ההומוסקסואלי". ובכל זאת, טקסס היום היא אחת המדינות ששוקלת להוציא אל מחוץ לחוק כל טיפול בהומוסקסואלים, גם אם הם אלה שמבקשים עזרה (שם).

ברור שהצעד הזה מכוון בראש ובראשונה כנגד קהילות משיחיות, רועי קהילות ומאמינים שנולדו מחדש וקוראים לאנשים לשוב לאלוהים.אובמה מאיים על מדינות באפריקה

מדינות אפריקה שבהן יש השפעה נוצרית עדיין עומדות איתן נגד אכיפת הערכים ההומוסקסואליים על התרבות, אבל הנשיא ברק אובמה מנסה באופן פעיל לאכוף את הערכים ההומוסקסואליים על המדינות האלה. הנשיא מאיים למנוע כל סיוע לאותן מדינות, אם לא יחוקקו חוקים המאפשרים נישואין חד-מיניים.

התנועה ההומוסקסואלית הפכה לחוד החנית של הפריצות המינית. כל צו חוקי שמסדיר חוסר ציות לדבר אלוהים הוא אות לכוח שטני עז שתוקף את החברה כולה. האסטרטגיה של השטן היא שעד הדור הבא, החטאים האלה יהפכו לחלק מהמרקם של האומות הנוצריות לשעבר, עד כדי כך שילדים שיגדלו בסביבה הזאת יקבלו כנורמה וללא כל סייג הומוסקסואליות, הפלות, אתאיזם, פורנוגרפיה וכדומה.

מאחר שראיתי כיצד כוחות הרשע המטעים כופים את סדר היום הגאה על החברה כולה, רציתי לומר משהו על הנושא ולא ידעתי איך. אחר כך שמעתי ידיד קרוב, דניס ראוס, מטיף לקהל העצום שלו על החטא ההומוסקסואלי. בגישה של אדם בעל לב של רועה הוא מנתח את האתגרים החברתיים הנוכחיים טוב הרבה יותר ממני ומציע איזון מעולה למאמינים נבוכים שאינם יודעים כיצד להגיב. להלן דבריו מלאי העצמה.

חזרה למעלהחיים גאים בארץ

עליתי לארץ בשנת 1967, בזמן שהתרבות כאן הייתה דומה לזאת שבארצות הברית. נושא ההומוסקסואליות לא היה נושא שאנשים חשבו עליו, ובוודאי לא היה נושא שאנשים דנו בו בציבור. הוא לא כיכב בעיתונות ולא בטלוויזיה או בסרטים. הוא נחשב לבושה וחרפה, השפלה למשפחה שנאלצה להתמודד עם הסוגיה.

כל זה השתנה. היום ההומוסקסואלים בישראל הם זן מוגן. אם בני 16 רוצים לדעת במה מדובר, הם יכולים להיכנס למועדון נוער גאה בלי שום השגחה. הגאים משרתים בצה"ל, בחיל הים ובחיל האוויר. ראש עיריית תל אביב פועל זה זמן רב כדי להפוך את העיר לבירת הגאווה של העולם. הוא חושב שזה נפלא לתיירות.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' אמר בגלי צה"ל את הדברים האלה: "המון המון המון בכירים בשוק התקשורת במדינת ישראל, אלה שמחזיקים את המיקרופון וקובעים לכולנו מה אנחנו צריכים לחשוב ומה אנחנו צריכים לומר הם הומואים". סמוטריץ' טען שהתמיכה של הרוב בקהילת הלהט"ב נובע מהסיקור התקשורתי ואמר בריאיון שאמונות שמרניות כמו שלו נעדרות מהדיון הציבורי. "האנשים האלה (ההומואים ד. ו.) מחזיקים בכוח אדיר ביכולת עיצוב התודעה שלנו כחברה. כלי התקשורת מיישרים קו עם תקינות מסוימת עם מה מותר לומר ומה אסור לומר, וזה משפיע על הלך הרוח של החברה. עשרות רבות של גורמים הכי דומיננטיים, גיבורי תרבות עורכי חדשות ומגישי חדשות, באופן טבעי דעה כמו שלי הם לא יוכלו לשמוע" (חדשות "ואללה").

אחת הדרכים שבהן הפכה תנועת הגאים בישראל למקובלת היא מצעדי הגאווה המתקיימים בכל שנה בתל אביב. אלה מסתיימים במסיבות חוף פרועות שבהן אין שום התנגדות לעירום, סמים ומין בציבור. מובן שצעירים ישראלים רבים שאינם הומוסקסואליים נוהרים למסיבות האלה, שבהן הכול אפשרי. איש איננו בודק את גיל המשתתפים ולדעתי צעירים רבים חווים במצעדים האלה את ההתנסות הראשונה שלהם בחיים הגאים.

אבל מצעדי הגאווה בתל אביב לא הספיקו להם. פעילים גאים תבעו מצעד גאווה שנתי גם בירושלים. ראש העיר החרדי סירב להעניק להם רישיון למצעד כזה בשנת 2005, ובית המשפט העליון קנס אותו באופן אישי ב-30,000 ₪ והורה לו להעניק רישיון למצעד. היום מתקיימים מצעדים כאלה בשבע ערים נוספות.

בשנת 2009 נכנס אדם לבר נוער בתל אביב ורצח שני בני אדם, אחד מהם בן 17, ופצע 15 נוספים, רובם קטינים. האם צריך לומר שזה היה טבח שאי אפשר לתאר במילים? אבל יש כאן עניין חשוב שלא הובא לידיעת הציבור או העיתונות. איש לא אמר מילה על כך שהמועדון מלא בילדים. לעומת זאת, יש חוק שלפיו אם יהודי משיחי מדריך קטין לאמונה בישוע, הוא עלול להישלח לכלא. אני מנסה לומר שהחברה הישראלית חוקקה חוקים נגד יהודים משיחיים, אבל החוק איננו מגן על ילדים ישראלים מפני טורפים הומוסקסואלים. הם מוגנים מפני טורפים הטרוסקסואליים. לך תבין.

החרדים אינם תומכים בהומוסקסואליות, אבל הם שומרים על פרופיל נמוך בהתנגדות לה. למעשה, ההתנגדות היחידה ששמעתי עליה באה לידי ביטוי באלימות: במצעד הגאווה האחרון בירושלים פרץ ישי שליסל את שורות המשטרה ודקר שלושה אנשים, ביניהם שירה בנקי, נערה בת 16. מותה של הנערה עורר גל של הזדהות מצד הציבור הישראלי עם תנועת הגאים, ופוליטיקאים וגורמים רשמיים השתתפו בלווייתה.

מאחר שרישיונות הנישואין בארץ הם בסמכות בית הדין הרבני, אין נישואין חד-מיניים בישראל. אבל הממשלה מכירה בנישואין חד-מיניים. כ-60% מהחברה הישראלית תומכת בגאים.

התנ"ך והברית החדשה מתארים את המשפט שיבוא על העמים ואני חוששת שישראל לא תימלט מעת הצרה שתבוא על יעקב, שעליה מנבאים הנביאים. הנבואות האלה הן אזהרותיו של אלוהים האוהב, ליהודים בראשונה ואחריהם לשאר עמי העולם, שיום הדין יבוא. כל עם שיפר את מצוות אלוהים יישא בתוצאות, אבל אלוהים איננו רוצה שהבריאה האהובה שלו תצטרך לשאת בהן.

חזרה למעלההומוסקסואליות: השקפתו של מנהיג קהילה

מאת דניס ראוס

1015 Pastor Dennis Rouseמנהיג קהילה דניס ראוס

אם אתה בן פחות מ-30, ודאי יש לך ידיד או קרוב משפחה גאה. לכן אתה מסכים באופן טבעי עם הסטטוס קוו של ימינו. 80% מהאנשים שהם בני 30 ומטה מסכימים עם נישואין חד-מיניים. מכאן שהקהילה ניצבת בפני כמה אתגרים.

אני עומד לקרוא תיגר על צורת החשיבה הזאת, אבל אני רוצה לעשות את זה מתוך אהבה. אנשים רבים מהאוכלוסייה הגאה מגיעים לקהילה שלנו. הרבה מהם אומרים "אני רוצה להפסיק" ויש בתוכנו אנשים שמספקים להם טיפול מיוחד ותומך. במובן של חטא, איננו רואים הבדל בין הומוסקסואליות לבין הטרוסקסואליות. אנחנו מאמינים שכל פעילות מינית מחוץ לנישואין היא חטא. אומר את זה כך: רבים מכם מקיימים פעילות מינית מחוץ לנישואין. לכן, בואו קודם כול ניטול קורה מבין עינינו לפני שנתחיל להוציא את הקיסם מעינו של אחר.

השלטונות בדרך כלל אינם יראי אלוהים

אם נלמד על חייהם של ישוע ושל תלמידיו, של שאול השליח, שמעון פטרוס, יעקב ויוחנן נראה שכולם חיו בחברה שבה השלטון לא היה ירא אלוהים בכלל. למדתי היסטוריה וככל הידוע לי, מכל הארצות שהפכו למעצמות עולמיות, רק שתים מהן ביססו את השלטון שלהן על אלוהי האמת – ישראל וארצות הברית. מנהיגים רבים שייסדו את האומה האמריקנית האמינו בישוע וגיבשו את דעותיהם ואת חוקי הארץ שלנו על סמך העמדה של כתבי הקודש.

היסודות האלה נתונים היום למתקפה, לניסוח מחדש ולשינוי. האומה האמריקנית מחוקקת חוקים חדשים שאינם עולים בקנה אחד עם אלוהים ועם דברו, אבל האמת היא שרוב ממשלות העולם מעולם לא היו מיוסדות על העקרונות היהודים-נוצרים.

האימפריה הרומית הסוטה

ישוע חי בתקופת השלטון הרומי. מי שלומד את תולדות האימפריה הרומית יודע שהרומים היו מבין העמים הסוטים ביותר בתולדות העולם. לא רק ההומוסקסואליות השתוללה בו אלא גם פדופיליה, ורבים מהמנהיגים הרומיים החזיקו עבדים צעירים למטרות מין. אבל כשמקשיבים לדבריו של ישוע, ושל שמעון פטרוס ושל שאול השליח, הם פונים למנהיגים הדתיים, ולעולם לא לשלטון החילוני. הם תמיד דיברו ישירות אל העם. הם דיברו אמת שלא עלתה בקנה אחד עם מדיניות השלטון, והשלטון רדף אותם והמית את רובם. דבר אחד היה ברור – לקהילה יש תרבות שהיא תרבות המלכות, וזו לעולם תעמוד בסתירה לתרבות העולם.

נגד העולם

הקהילה צוברת כוח ועצמה לא כשהיא הולכת יד ביד עם העולם אלא כשהיא הולכת נגדו, אבל היום הנושאים החשובים בחיים הם מערכות יחסים, קשרי ידידות ויחסים טובים עם כולם, ו"בואו נסתדר עם כולם, כולם יכולים לחיות יחד ולאהוב". זוהי אחת המלכודות שהאויב טומן לנו כדי לגרום לנו ליישר קו עם התרבות. משיחיות אמתית הולכת נגד התרבות.

0915 - Quote 3 Hebrew

ישוע מדבר בדרשה על ההר על מלכות השמים: הִכָּנְסוּ דֶּרֶךְ הַפֶּתַח הַצַּר, כִּי רָחָב הַפֶּתַח וּמְרֻוַּחַת הַדֶּרֶךְ הַמּוֹלִיכָה לַאֲבַדּוֹן וְרַבִּים הַהוֹלְכִים בָּה. אַךְ צַר הַפֶּתַח וְצָרָה הַדֶּרֶךְ הַמּוֹלִיכָה לַחַיִּים וּמְעַטִּים הַמּוֹצְאִים אוֹתָהּ (מתי ז 14-13). אם אתה תלמיד של ישוע, חשוב שתבין את זה: ברגע שאתה מחליט ללכת אחרי ישוע, הדרך שתלך בה לא תהיה אהודה ומקובלת. חלק מהחברים שלך יפסיקו להיות החברים שלך. כבר לא מקובל להיות משיחי בארצות הברית. שנית, הדרך לאלוהים צרה, ומכאן שיש דרך אחת בלבד לאלוהים. ישוע אמר: אֲנִי הַדֶּרֶךְ וְהָאֱמֶת וְהַחַיִּים. אֵין אִישׁ בָּא אֶל הָאָב אֶלָּא דַּרְכִּי (יוחנן יד 6).

שלישית, הדרך לאלוהים לא רק צרה אלא גם קשה. לא קל להיות משיחי וכאן טמונה הבעיה שלנו, כי פעם היה קל להיות משיחי באמריקה.

המשיחיות התחילה להתרכך

הסיבה שלכך שהקהילה באמריקה שרויה במצבה הנוכחי היא שלא סבלנו מרדיפות וחלק מאתנו התחילו לרכך את הקו שלנו בכל הקשור למשיחיות שלנו, ולהטיף מסר של חסד בלי אמת. בכתבי הקודש כתוב שישוע בא כדי להביא חסד ואמת. מסר של חסד ללא אמת יוצר הפקרות. במילים אחרות, אנשים בקהילה מתחילים להרגיש שאלוהים עשוי מסוכר. הכול בסדר אצלו. הוא אוהב אותנו, הוא מת בגלל חטאינו, הוא סלח לנו, איננו צריכים לחזור בתשובה על חטאינו ואיננו צריכים לעשות שום דבר נכון כי הוא כבר סלח לנו. אנחנו בדרך לגן עדן.

רוב האמריקנים "בדרך לגן עדן"

כששואלים אדם ממוצע באמריקה אם הוא בדרך לגן עדן, אם הוא מאמין באלוהים, כ-90% אומרים "אני בדרך לגן עדן". כששואלים אותם למה, הם עונים "כי אני אדם טוב, ואני עושה מעשים טובים". איש איננו יכול להיות אדם טוב מספיק ולעשות מספיק מעשים טובים כדי להגיע לגן עדן. כל אדם זקוק לסליחת חטאים באמצעות החסד בישוע המשיח, אבל גם צריך את האמת שמשחררת ומתקנת. לאלוהים יש מצוות שקובעות מה טוב ומה לא. כשאנחנו עושים את המעשים הנכונים קורים דברים טובים. כשעושים מעשים רעים, קורים דברים רעים. אדם מופקר אומר שהוא איננו רוצה שום חוקים שיגידו לו שמה שהוא עושה איננו טוב. כך יוצרת ההפקרות תרמית ומוליכה את המחשבות שולל. היא גורמת לאנשים לחשוב שהכול בסדר בעיני אלוהים גם כשהוא אומר לא, אתם לא תיכנסו בגלל ההפקרות שלכם.

השקפות, דעות ורגשות

בדבר אלוהים כתוב שאם אתה בונה את הבית שלך על ההשקפות שלך, על הדעות שלך, על הרגשות שלך ועל מה שמקובל בתרבות, אתה בונה על החול. אחר כך כשמגיעה הסערה האמתית של החיים, אתה תתפורר. לכן אלוהים אומר, חשוב שתבין את היסוד שעליו אתה מבסס את חייך.

עכשיו אנחנו מתקרבים לאחרית הימים והכול מתעצם. יש מבול של צורות חשיבה חדשות, שינויים חדשים בחברה, תרבות חדשה. ישעיהו התנבא על כך: יָבוֹא כַנָּהָר צָר ובהמשך כתוב: רוּחַ יְהוָה נֹסְסָה בוֹ (ישעיה נט 19), כלומר הקהילה מניפה אל מול התרבות הזאת את דגל המלחמה. הדגל הזה הוא דבר אלוהים באמצעות קהילתו. אנחנו הדגל הזה. אנחנו הדגל ששומר על הקו, ואם לא נשמור על הקו, לא יהיה שום דגל!

למה נישואין גאים הם עניין גדול? האם זה חשוב לאלוהים?

0915 - Quote 6 Hebrew

ישוע דיבר על נושא הנישואין (מתי יט 5-4). שאלו אותו אם מותר להתגרש מכל סיבה שהיא, והוא ענה היישר מתוך התנ"ך: יַּעַן וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם הֲלֹא קְרָאתֶם כִּי מֵרֹאשׁ הַיֹּצֵר זָכָר וּנְקֵבָה בָּרָא אֹתָם׃ וְאֹמֵר עַל כֵּן יַעֲזָב אִישׁ אֶת־אָבִיו וְאֶת אִמּוֹ וְדָבַק בְּאִשְׁתּוֹ וְהָיוּ שְׁנֵיהֶם לְבָשָׂר אֶחָד. במילים אחרות הוא אומר: "בראתי את הגבר ובראתי את האישה למטרה הזאת".המשמעות האמתית של נישואין

עוד מראשית הבריאה יצר אלוהים את מוסד הנישואין כדי להמחיש כיצד נראה הקשר עם אלוהים. שאול השליח מתייחס לכך: הַנָּשִׁים, הִכָּנַעְנָה לְבַעֲלֵיכֶן כְּמוֹ לַאֲדוֹנֵנוּ, כִּי הָאִישׁ הוּא רֹאשׁ הָאִשָּׁה כְּפִי שֶׁהַמָּשִׁיחַ הוּא רֹאשׁ הַקְּהִלָּה - הַמּוֹשִׁיעַ שֶׁל הַגּוּף. וּכְשֵׁם שֶׁהַקְּהִלָּה נִכְנַעַת לַמָּשִׁיחַ, כֵּן גַּם הַנָּשִׁים תִּכָּנַעְנָה לְבַעֲלֵיהֶן בְּכָל דָּבָר (אפסים ה 24-22). במילים אחרות הוא אומר שנישואין בין בעל לאישה הם כמו הנישואין בין ישוע לבין גוף המאמינים.

האם מפליא שהשטן תוקף נישואין או כל דבר שקשור בנישואין? אם הוא יכול להרוס את אושיות הנישואין, הוא יכול להרוס את המשפחה ולשלוט בחברה. עצם היסוד של האמונה היהודית-נוצרית נעוץ בנישואין בין גבר לאישה.

אבל אולי מישהו ישאל: "ואם מישהו נולד ככה?" אני לא מאמין שמישהו נולד עם הנטייה הזאת אבל אני גם לא רוצה להתווכח. בכל מקרה, השורה התחתונה היא זאת: כל אדם נולד עם תשוקות חוטאות.

כולנו נולדים עם תשוקות שעשויות להוביל לחטא

כל אחד מאתנו נולד עם נטיות מסוימות. הרשו לי לשאול אתכם משהו: האם לא נולדתם גם אתם עם נטיות מיניות מעוותות? חלק מכם קיימתם יחסי מין לפני הנישואין כי רציתם. זאת הייתה הנטייה שלכם, התשוקה שלכם, התאווה שלכם, נכון? ואחר כך, כשכבר היה לכם קשר עם אלוהים, הבנתם שזה פסול. והייתם צריכים להחליט – אם אני בא לישוע, אני צריך לשנות את ההרגלים המיניים שלי.

המין הטוב

אלוהים אומר שמין לפני החתונה הוא פסול. מין אחרי הנישואין, בנישואין, הוא טוב. המין היחיד שאלוהים אומר עליו שהוא טוב הוא בין איש ואישה במסגרת הנישואין. לכן, אם מין מחוץ לנישואין איננו טוב לכם והוא פסול, איך תשנו את זה? אתם צריכים להיוולד מחדש. אתם צריכים להתחיל את החיים מחדש, אלא שהפעם רוח אלוהים תחיה בכם ותעזור לכם לחולל שינויים בהתנהגות המינית שלכם.

אל תגידו לי שאינכם יכולים להשתנות. אתם יכולים. לעולם אל תניחו לתשוקות המיניות שלכם להגדיר מי אתם. המין הוא מתנה שאלוהים נתן כדי ליהנות ממנו בנישואין. הוא מעולם לא רצה שהמין יהיה מעוות עד כדי כך שהוא יגדיר מי אתם.

יש אנשים שאומרים שישוע מעולם לא דיבר על הומוסקסואליות. כשהפרושים שאלו אותו למה משה אפשר גירושין, ישוע ענה: הַמְשַׁלֵּחַ אֶת אִשְׁתּוֹ שֶׁלּא עַל דְּבַר זְנוּת... בואו נעצור כאן לרגע.

מהו "דבר זנות"?

האם דבר זנות יכול להיות רק בין גבר לאישה? זה הכול? ישוע מתייחס לכל מיניות שהיא, לא רק להומוסקסואליות אלא גם להטרוסקסואליות וכל מיניות מחוץ לנישואין. הוא אומר: "אם אתה מקיים יחסי מין עם שותף שאינך נשוי לו, זוהי זנות".

האם הוא אמר משהו על פדופיליה? האם הוא אמר משהו על מין עם ילדים? האם הוא אמר משהו על מין עם בעלי חיים? לא. האם זה בסדר לעשות את המעשים האלה כי הוא לא דיבר עליהם? לא, מובן שלא. למה דבר אחד נכון והאחר פסול? איפה מותחים את הקו? אם אומרים שאין שום קו, הרי שאין שום קו בשום מקום. המצב שלך איננו מבוסס על הדעה שלך. הוא מבוסס על מה שכתוב בדבר אלוהים.

כשמחברי הברית החדשה נושעו, רוח הקודש העניקה להם התגלות נוספת. כתבי הקודש אינם רק דבריו של ישוע, אלא גם של הנביאים והשליחים שאמרו את המילים שנתנה להם רוח הקודש.

אליל המין

שאול השליח עולה לזירה באיגרת הראשונה – האיגרת אל הרומים. הוא אמיץ. יש לו אומץ כי הוא יודע שאם האיגרת הזאת תודלף, הוא מחוסל. הוא מדבר על מיניות על רקע הסטייה והעיוות בשלטון הרומי: לָכֵן מְסָרָם אֱלֹהִים לְטֻמְאָה בִּידֵי תַּאֲווֹת לִבָּם, לְחַלֵּל אֶת גּוּפָם בֵּינָם לְבֵין עַצְמָם. הם פיתחו לעצמם אליל חדש שהוא אליל המין, והשתחוו לעיוות וסטייה מכל סוג. שימו לב: וְכַאֲשֶׁר מָאֲסוּ דַּעַת אֱלֹהִים נְתָנָם הָאֱלֹהִים בִּידֵי דֵעָה נִמְאָסָה לַעֲשׂוֹת אֵת אֲשֶׁר לֹא יֵעָשֶׂה. וַיִּרֶב בְּקִרְבָּם כָּל חָמָס זְנוּת... (רומים א 24-28, תרגום דליטש).

0915 - Quote 4 Hebrew

אם האוכלוסייה הגאה הולכת אתך בדרך, והשלטון הולך אתך בדרך, והליברלים הולכים אתך בדרך, וכל האנשים שמנהלים חיי הוללות הולכים אתך בדרך, יכול להיות שאתה הולך בדרך הלא נכונה אם אתה חושב שאתה בדרך לגן עדן. כי אם אתה בדרך הנכונה, תבחין בכמה דברים שהופכים אותה לצרה. היא אהודה פחות, קשה יותר, מאתגרת יותר. אתה תאבד ידידים, לפעמים גם בני משפחה. אתה מנסה לשמור על יחסי שלום וישוע אמר: לֹא בָאתִי לְהָטִיל שָׁלוֹם כִּי אִם חָרֶב. הוא אמר שדברו יפלג אפילו בין בני משפחה.
התכוננו לרדיפות

1015 Victory World Churchאספה ב- Victory World Church

להלן שלושה דברים שישוע אמר שעלינו להתכונן לקראתם. הראשון – עלינו להתכונן לרדיפות. עד כה הייתה באמריקה רדיפה קלה בלבד. עכשיו אנחנו נכנסים לתקופה שבה הרדיפות נגד המשיחיות יתגברו. יהיה מבול של אנשים שרוצים לתקוף את הקהילה. הם יקראו לנו צרי דעת והומופובים. החברה תכנה את הטוב רע ואת הרע טוב. היא תתבע את הקהילה אם לא נחתן זוגות חד-מיניים.

ישוע אמר: אִם הָעוֹלָם שׂנֵא אֶתְכֶם דְּעוּ כִּי אֹתִי שָׂנֵא רִאשׁוֹנָה (יוחנן טו 18). העולם יאהב אתכם אם אתם משלו, אבל אינכם עוד חלק מהעולם. אפילו המנהיגות הדתית כעסה על ישוע כי הוא אמר על החטא שהוא חטא.

אַשְׁרֵי הַנִּרְדָּפִים בִּגְלַל הַצֶּדֶק, כִּי לָהֶם מַלְכוּת הַשָּׁמַיִם. אַשְׁרֵיכֶם אִם יְחָרְפוּ וְיִרְדְּפוּ אֶתְכֶם וְיַעֲלִילוּ עֲלֵיכֶם בִּגְלָלִי. שִׂמְחוּ וְגִילוּ, כִּי שְׂכַרְכֶם רַב בַּשָּׁמַיִם; הֲרֵי כָּךְ רָדְפוּ אֶת הַנְּבִיאִים שֶׁהָיוּ לִפְנֵיכֶם (מתי ה 12-10).

יש לי שאלה: האם רודפים אתכם? אם לא, אולי אתם בדרך הלא נכונה, כי אם תנקטו עמדה ותשמיעו את קולכם, תירדפו.

רק האמת תשחרר אתכם

שנית, אחרי שאתם יודעים את האמת, האמת תשחרר אתכם. לא ההסכמה עם העולם תשחרר אתכם. לא ההשתלבות בתרבות היא שמשחררת אתכם. לא ההיענות לדחפים הגופניים היא שמשחררת אתכם, אלא ההסכמה עם האמת.

האמונה שלכם אומרת שאתם צריכים לנהל את הגוף שלכם, אתם צריכים להכניע אותו לסמכות דבר אלוהים. אתם תעשו את זה בהתאם למצוות אלוהים, כי אתם מאמינים שדבר אלוהים הוא אמת. ישוע אמר: אִם תַּעַמְדוּ בִּדְבָרִי, תַּלְמִידַי אַתֶּם בֶּאֱמֶת. וְתֵדְעוּ אֶת הָאֱמֶת וְהָאֱמֶת תְּשַׁחְרֵר אֶתְכֶם (יוחנן ח 32-31).

שלישית, אהבו בני אדם, והניחו לאלוהים לשפוט את החטא. חלק מכם מנסים להשתלט למען אלוהים. הפכתם לשופטים, לאלוהים בפייסבוק. "אני אלוהים, ואני רוצה להכניס לחוטאים האלה". האם אפשר להגיד לכם משהו על משפט? משפט מעולם לא הדריך שום אדם למשיח. הוא לעולם איננו מושך בני אדם למשיח. הוא מרחיק אותם מהמשיח.

איך אנחנו יכולים להגיע למצב שבו אנחנו עומדים על שלנו, על דבר אלוהים ועל האמת, בלי לשפוט בני אדם, ולהניח לאלוהים לשפוט? "אַל תִּשְׁפְּטוּ לְמַעַן לֹא תִּשָּׁפְטוּ, כִּי בַּמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר אַתֶּם שׁוֹפְטִים תִּשָּׁפְטוּ וּבַמִּדָּה אֲשֶׁר אַתֶּם מוֹדְדִים יִמָּדֵד לָכֶם. מַדּוּעַ אַתָּה רוֹאֶה אֶת הַקֵּיסָם אֲשֶׁר בְּעֵין אָחִיךָ וְאֵינְךָ שָׂם לֵב לַקּוֹרָה אֲשֶׁר בְּעֵינְךָ? (מתי ז 3-1).

משיחיים ופורנוגרפיה

הנתונים מראים ש-60% מהקהילה מכורים לפורנוגרפיה ומסתתרים מאחורי מסכה אדוקה ומתחסדת. לפני שננסה לתקן את כל השאר, עלינו קודם כול לדאוג שנירפא בעצמנו. כולנו זקוקים לעזרה. לכן אנחנו זקוקים לחסד אלוהים.

0915 - Quote 5 Hebrew

ואנחנו זקוקים גם לאמת של אלוהים. אמת בלי אהבה וחסד היא לגליזם, וזוהי הטעות של הקהילה. כולנו חוטאים. כולנו מחוסרי כבוד אלוהים. כולנו זקוקים לחסד אלוהים ולסליחתו. איש מאתנו איננו טוב מהאחר. יש סביבנו עולם שמתהלך בחושך. כתוב שהנה החושך יכסה ארץ, וכתבי הקודש מאיצים בנו לקום ולהאיר, כי כבוד ה' זרח עלינו. איש איננו מאיר בגלל משפט, אלא בזכות אהבה.

לפעמים תיאלצו לנקוט עמדה, אבל עמדה באהבה. ומה אם אחד מבני המשפחה שלכם גאה? פתאום הכול משתנה. אני פתאום מבין שזה מישהו שגדלתי אתו, גידלתי, מישהו שהוא קרוב אליי. אינני יכול סתם לדחות אותו, ולכן אני אוהב אותו, אבל באותו זמן אני עומד על הדרישות של כתבי הקודש ואינני מסכים אתו.

בואו לחתונה הגאה שלי

ואם יגידו לכם: "אני רוצה להביא את השותף שלי ואנחנו מתחתנים. תבואו לחתונה?", התשובה היא לא, ויש לה לזה סיבה - כי אנחנו אוהבים אתכם. איננו יכולים לתמוך בהתנהגות הזאת כי זה נוגד את דבר אלוהים ואנחנו אוהבים אתכם. אנחנו אוהבים אתכם. אנחנו לא רוצים לראות אתכם ממשיכים ללכת בדרך הזאת. אין שום טוב בסופה. אנחנו רוצים מעומק לבנו שתלכו אחרי אלוהים ותנהלו חיים טובים. אנחנו מבינים שאתם לא מסכימים עם זה ולא מסכימים אתנו, אבל חשוב שתדעו: אנחנו לא שופטים אתכם. אנחנו לא מגנים אתכם או שופטים אתכם. ישוע לא בא לשפוט או לגנות אתכם. הוא בא להושיע אתכם. גם אני צריך לנצח את התשוקות שלי, כמו שאתם את שלכם. ואנחנו מאמינים, שאנחנו, שכולנו – לא רק אתם אלא גם אנחנו – חוטאים ויש לנו הזדמנות להיוושע באמצעות החסד.

כשתנקטו עמדה כזאת, ירדפו אתכם. יגידו עליכם דברים מכוערים, אבל אל תשפטו אותם. עליכם לעמוד על האמת, ועליכם להתהלך באהבה. אנחנו כולנו חיים בעולם שהולך ומחשיך. הרדיפות מתגברות, האמת שרויה במתקפה והאויב רוצה לפתות ולהדיח אתכם להיות שיפוטיים, אבל שיפוט רק יגרום לניכור ביניכם לבין האנשים שישוע בא להושיע. אהבו אותם והיו אור לכולם!

תפילה: רוח הקודש, אני מתפלל שתבואי ותמלאי אותי בכוח אלוהים כדי שאוכל לחולל את השינויים הדרושים ואחיה חיי קדושה לפני אלוהים. הסירי כל משפט מלבי ומשפתיי. תני לי להאיר עבורך. אמן.

דניס וקולין ראוס. דניס הוא מנהיג קהילה Victory World Church)) באטלנטה, ג'ורג'יה.

חזרה למעלה

י