MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

הקץ לבצורת

ספטמבר 2017
אלול תשע"ז - תשרי תשע"ח

0917 - Prayer at the Western Wall

יִשְׁגּוּ צֹאנִי בְּכָל-הֶהָרִים, וְעַל כָּל-גִּבְעָה רָמָה; וְעַל כָּל-פְּנֵי הָאָרֶץ נָפֹצוּ צֹאנִי,
וְאֵין דּוֹרֵשׁ וְאֵין מְבַקֵּשׁ... בְּמִרְעֶה-טּוֹב אֶרְעֶה אֹתָם, וּבְהָרֵי מְרוֹם-יִשְׂרָאֵל יִהְיֶה נְוֵהֶם; שָׁם תִּרְבַּצְנָה בְּנָוֶה טּוֹב, וּמִרְעֶה שָׁמֵן תִּרְעֶינָה אֶל-הָרֵי יִשְׂרָאֵל...
וַהֲקִמֹתִי עֲלֵיהֶם רֹעֶה אֶחָד, וְרָעָה אֶתְהֶן--אֵת, עַבְדִּי דָוִיד; הוּא יִרְעֶה אֹתָם, וְהוּא-יִהְיֶה לָהֶן לְרֹעֶה
(יחזקאל לד 6, 14, 23)


 

מאת שירה סורקו-רם

רוב אוהבי ישראל אינם מודעים לעובדה שהישראלי הממוצע, גם אם יש לו השכלה על-תיכונית, איננו קורא את התנ"ך משום שהוא כתוב בעברית קדומה שקשה להבינה. הוא גם איננו קורא את הברית החדשה כי הוא איננו מאמין שהיא נכתבה בהשראת אלוהים.

מי שכן יודע מעט על ישראל, שואל: "אבל ילדי ישראל לומדים תנ"ך בבית הספר, לא?" והתשובה היא כן, אבל. בתי הספר אינם מלמדים תנ"ך כאילו הוא האמת שנכתבה בהשראת רוח אלוהים, אלא כספרות יפה כמו האודיסאה של הומרוס או הסימפוזיון של אפלטון

0917 - Narrated Bible Cover

ישראלים ילידי הארץ אמרו לי שוב ושוב שבשנים הרבות שבהן "למדו" את התנ"ך בבתי הספר, הם לא הפיקו מזה דבר!

אני עצמי קוראת את ספר הבריתות כולו בכל שנה, ובדרך כלל בוחרת גרסה שונה לכל שנה. התרגום החביב עליי באנגלית הוא ה-NAS, כי הוא נחשב לקרוב ביותר למקור והמדויק ביותר. ספר הבריתות היוצא מן הכלל בעברית ובאנגלית, בהוצאת החברה לכתבי הקודש בישראל, משתמש בגרסה האנגלית של ה-NASB. אין כל ספק שכל תרגום שהוא לאנגלית, תורם את תרומתו הייחודית להבנה של הספר החשוב ביותר שקיבל האדם מעודו.

לפני כמה שנים, החלטתי לקרוא את ה - The Narrated Bible in Chronological Order וגיליתי שהבנתי פסוקים באופן שלא הבנתי אותם בשום גרסה אחרת של ספר הבריתות. בהחלט, זוהי השנה הרביעית שבה אני בוחרת להשתמש בגרסה הזאת, כי היא חושפת באופן מופלא את המהות, הרוח והרקע של המילים הקדושות.

גם ארי קרא את הגרסה הזאת של ספר הבריתות, ויום אחד שוחחנו על כך בקשר לישראל. כן, אמנם נכון שהתנ"ך איננו ברור לרוב הישראלים. כן, הוא ספר חתום בפני המשכילים והבלתי משכילים. שאל כמעט כל ישראלי (שאיננו יהודי חרדי), והוא יגיד לכם שרוב הספרים בתנ"ך, אם לא כולם, אינם קריאים.

למה? כי הוא נכתב לפני 3500-2500 שנה, והעברית של ימינו איננה כוללת עוד מילים רבות שנמצאות בו. מצד שני, העברית של ימינו משתמשת במילים מהתנ"ך, אבל במשמעות שונה. רק חוקרי הכתובים בעברית יכולים לומר בביטחון שהם מבינים את רוב הכתוב, אם כי יש ספרים קשים מאוד להבנה, כגון איוב או יחזקאל.

אני זוכרת שיחה שניהלתי לפני שנים רבות עם פרופסור בתל אביב. שוחחנו על ההבטחה שניתנה בכתבי הקודש לדוד המלך בנוגע לצאצאיו שישבו תמיד על כס המלכות. הפרופסור הסתכל על הטקסט בעברית, וביקש לראות את התרגום לאנגלית כדי לבדוק את המשמעות של חלק מהמילים. הבנתי אז שאם פרופסור באוניברסיטה זקוק לגרסה האנגלית של כתבי הקודש כדי להבין את המשמעות של משפט, הקושי להבין את התנ"ך בעברית אכן גדול.

ארי ואני התחלנו לחשוב כמה יכולה להועיל לישראלים גרסה כמו The Narrated Chronological Bible, אילו הייתה כזאת בעברית. כמובן, הטקסט העברי המקורי יישאר בדיוק כפי שהוא. אין שתי גרסאות של התנ"ך בעברית. במשך דורות רבים, הסופרים היהודים העתיקו את כתבי הקודש בכתב, במאמץ גדול בלי לשנות שום יוד או תו.

הגילוי של מגילות ים המלך במדבר יהודה, הוכיח לחוקרים שהמגילות שנכתבו לפני אלפיים שנה זהות לתנ"ך העברי המצוי בידינו היום.

0917 - Narrated Bible Page

אבל ה - The Narrated Chronological Bible מעניק מבוא כתוב להפליא לכל אירוע או מושג ומספק לקורא מושג בנוגע למה שהוא עומד לקרוא.

שנית, לכל פסקה (בדרך כלל פסוק או שניים) יש כותרת, כגון: "המבול", "המשפחה של נוח נכנסת לתיבה" וכן הלאה.

ומאחר שהטקסט המקראי מסודר במהדורה זאת בסדר כרונולוגי (בהתאם למיטב המחקרים), אפשר לדעת איזה נביא מזהיר את בני ישראל או יהודה, בתקופתו של איזה מלך. למשל, מעשי השליחים בברית החדשה. הגרסה הזאת מכניסה אל תוכו את האיגרות של שאול השליח, בסדר שבו כתב אותן, בהתאם למסעותיו, כמתואר ב"מעשי השליחים".

זאת ועוד, ב - Narrated Chronological Bible, יש הערות שוליים, המסבירות מילה או מקום בהתאם לצורך.

וואו! הבנו שהתנ"ך הזה בעברית יכול לפתוח לרווחה את הדרך להמוני ישראלים לקרוא ולהבין את הכתובים לראשונה בחייהם! אין מוצר כזה בשוק בארץ.

פנינו לויקטור קלישר, מנהל החברה לכתבי הקודש בישראל, והצגנו בפניו את הרעיון, והוא בדעה שזה בדיוק סוג הגרסאות שאנחנו זקוקים לו בארץ. החוקר המוביל שלו, ד"ר ריי פריץ, מרצה לשעבר באוניברסיטה העברית בירושלים, יועץ לתרגום הכתובים ומאמין איתן, התחייב לפקח במשך שלוש השנים הבאות על ההיבט המחקרי של הוצאת הגרסה הזאת לאור בעברית.

החוקרים הפועלים כעת כדי להפיק את הגרסה הזאת, כותבים הערות שוליים על כל מילה בטקסט העברי שבדרך כלל איננה מובנת לקורא העברי. זאת ועוד, הם מציינים במקום המתאים, ממצאים ארכיאולוגים הנוגעים לטקסט העברי.

0917 - Israelis

לזה הייתי קוראת ספר המקל על לימוד הכתובים! הוא איננו מיועד לחוקרים ולפרופסורים, אם כי אני מאמינה שגם רבים מהם יידהמו כשיקראו אותו. הוא נועד בראש ובראשונה לישראלי הממוצע, לצעירים, למבוגרים, לחילונים, לאנשים שאינם דתיים – שרובם מעולם לא חשבו לפתוח את הכתובים לאחר שסיימו תיכון.

בקיצור, הגרסה הזאת היא מבוא לתנ"ך שהם מעולם לא הבינו.

אולי תשאלו: "אבל האם החרדים אינם יודעים איך לקרוא את הכתובים?" החרדים והיהודים המסורתיים לומדים בשקידה את חמשת חומשי תורה ואת הנביאים, אבל זהו. ספרי הלימוד העיקריים שלהם, הם התלמוד וספרים רבניים. גם הם נתקלים בקטעים רבים בתנ"ך שקשה להם מאוד להבין.

אנחנו חוברים כוחות עם החברה לכתבי הקודש בישראל, והיא תספק את הטקסט המלא – כולל טקסט המקור, הסיפור וההסברים. להשלמת הגרסה הזאת של הכתובים בעברית, יידרשו שלוש שנים.

אנחנו מאמינים שהגרסה הזאת תהיה הכלי היעיל ביותר שארגון מעוז זכה להציג בפני עמנו ישראל. האנשים האובדים כי אין להם דעת, יוכלו לשתות ממקור המים החיים כי כולנו נחבור יחד ונוציא לאור ספר בריתות שבעזרתו יוכל עם הספר להבין את ספר הספרים.

 

 

 

 

 

חזרה למעלה

שיר חדש עולה

מאת תמר אפריאט

0917 - Tamar Worship


חלום נבואי

אצלי זה התחיל עם חלום. בשנת 2008, חלמתי שקבוצה גדולה של מנהיגים בולטים מגוף המשיח מובילה אותי אל תוך חטיבת ביניים גדולה. המנהיגים הביאו אותי לחדר שבו האור היה כבוי, ואמרו לי: "יש כאן משהו שאת צריכה לראות".

בכיתה הם הראו לי דרגש אדום מפואר שעליו שכבה כלה יפה ומהודרת יותר ממה שראיתי אי פעם מעודי. היא לבשה שמלה מרהיבה והינומה יפהפייה, הייתה מאופרת באופן מקצועי וענדה תכשיטים יקרים.

בעודי בוהה בה הבנתי שהיא מתה – היא התאבדה. לא יכולתי להבין שכלה מתאבדת רגעים ספורים לפני חתונתה! המנהיגים אמרו לי ש"אהבתה התקררה".

0917 - Gil and Tamar
גיל ותמר אפריאט


משם הם הובילו אותי לכיתה אחרת שבה האורות דלקו, ואנשים רבים נדחפו מסביב. ישבתי בשורה האחורית וראיתי לשמאלי כלה אחרת, יושבת לידי ומחייכת אליי.

הכלה לבשה שמלת כלולות אבל לא הייתה לה הינומה, ולא נראה שהייתה מוכנה להיכנס לחופה. אבל המילים "יפה ושלמה" עלו בדעתי כשהתבוננתי בה.

ממש אז, בפתח הכיתה, התחיל מישהו לשיר. הבנתי לפתע למה אני שם: הייתי אמורה לשיר! נלחצתי. בקושי הכרתי את השיר כי לא התכוננתי. התחלתי לחפש בקדחתנות בתיק הגדול שלי המלא בגיליונות תווים, אבל היה עמוס והצלחתי למצוא רק עותק אחד של השיר.

כשהגיע תורי לשיר, המבוכה הייתה גדולה. אחד המנהיגים ניגש אליי ואמר: "זה היה גרוע. עכשיו אנחנו בחזרה, אבל החתונה בקרוב!" התעוררתי מהחלום ואלוהים אמר לי: "הכלות הן גוף המאמינים".

0917 - Congregation Worship


סיפרתי לאחת מידידותיי על החלום, והייתי משוכנעת עמוקות שזהו מסר לכולנו, אבל היא אמרה: "אלוהים אומר לך שהוא קורא לך לשיר!" שבועיים לפני כן, מנהיג הקהילה שלנו, ארי סורקו-רם, הודיע בקהילה שהם זקוקים לאנשים שיצטרפו לצוות ההלל. הצטרפתי באותו שבוע כי ידעתי שאלוהים קורא לי לעשות זאת, והתחלתי להתארגן לקראת החזרה.

יצירת מוזיקה בציון ועבודת ה'

כבר תשע שנים אני חלק מצוות ההלל בקהילת "תפארת ישוע", וראיתי שינויים רבים וצמיחה. בהתחלה, אלוהים הדגיש את הצורך בארגון ובתקשורת ברורה (רוח הקודש פועלת בחופשיות כשיש סדר. אי סדר מפריע לפעולת הרוח).

אחר כך עברנו תקופה שבה נגנים וזמרים עזבו את הצוות. במקום להתייאש, זעקנו לאלוהים באמונה שהוא יביא לנו נגנים, זמרים וטכנאי צליל אחרים. זה בדיוק מה שהוא עשה במהלך חמש השנים האחרונות.

התמודדות עם צוות הלל המורכב מאנשים העובדים במשרה מלאה, לומדים ומגדלים משפחה גורמת באופן טבעי לעוסקים בדבר להבין שיש לטפח ענווה ואהבה ולהגן על זה על זה. תמיד יש סכנה שגאווה ועבודת אלילים יסתננו מבלי משים לחייו של אדם המשוח לשרת את אלוהים והזולת בהתאם למתנותיו.

בצוות שלנו יש חמישה מדריכי הלל העובדים במשרה מלאה ומגדלים משפחה, ולכן כולנו מבינים כמה אנחנו זקוקים זה לזה כדי שההלל יימשך משבוע לשבוע.

כמו כן, אלוהים הקים קבוצה של אנשים האוהבים זה את זה באמת ודואגים זה לזה. מאז שגיל ואני התחלנו להנהיג את צוות ההלל, אנחנו מתפללים שיותר מכול, אלוהים יגרום לנו לגדול באהבה, בענווה ובקדושה, ושרוח אלוהים תדריך את ההלל שלנו. ידענו שבעקבות זאת, תבוא מצוינות.

כניסה לרובד חדש

במהלך השנים האחרונות הייתה התפרצות של מוזיקה ויצירתיות בקרב היהודים המשיחיים דוברי העברית, דבר שאיננו צריך להפתיע: כתבי הקודש מספקים לנו מידע רב על ההלל במשכן שהקים דוד, מלך ישראל והמשורר.

0917 - Keyboard


הדור החדש הזה של מהללים מלא ברוח הקודש ושואב מתוך בארות קדומות: התוצאה היא שהם מקימים בעזרת שיר חדש את סוכת דוד הנופלת. ממש כשם שהלוויים ניבאו על כלי הנגינה שלהם, אנחנו חשים בכל שבוע שרוח אלוהים מדריכה אותנו לרבדים חדשים ועמוקים יותר מקודם. בכל פעם מחדש, אנחנו נדהמים מטובו המפתיע תמיד וממה שהוא עושה בקרבנו ובקרב הקהילה בנוכחותו האוהבת.

גיל ותמר אפריאט הם רועי הקהילה "תפארת ישוע", קהילה יהודית משיחית בתל אביב.

חזרה למעלה


הלל בקהילת "תפארת ישוע"
נווה מדבר

0917 - Tiferet Worship Team
אחד מצוותי ההלל של תפארת ישוע


מאת אביגיל (משיחית ישראלית צעירה)

ההלל בקהילת "תפארת ישוע" הוא בהחלט חוויה ייחודית ומדהימה שמתאימה בדיוק למה שרוחי משתוקקת אליו. במשך כמה שנים אחרי שעברתי לארץ, לא האמנתי שעוד יש מקום בארץ שבו אפשר למצוא הלל עמוק המודרך ברוח אלוהים.

חוויתי כמה חוויות של הלל בקבוצות בית שונות, אבל מעולם לא בקהילה רשמית או בפעילות קהילתית. ייחסתי את הקושי לאווירה הרוחנית המתוחה בארץ, ואולי לרוח הדת שנראה שמחלחלת לכל מקום... עד שהתחלתי להגיע בקביעות לקהילת "תפארת ישוע".

ברגע שנכנסים לאספת הלל בקהילת "תפארת ישוע", קשה שלא להבחין שמשהו שונה. הקבוצה המדריכה את ההלל והקהילה חוברות יחד באחדות יפהפייה כדי לדרוש את אותו הדבר: את לב אבינו שבשמיים. אפשר לחוש שהתשוקה להתעלם מהכול ולהתקרב לאלוהים, שותפה לכל המאמינים במקום. המנהיגים, הקהילה וצוות ההלל מפגינים פתיחות נפלאה למה שרוח אלוהים רוצה לעשות (או לומר) בכל רגע ורגע.

כל זה לא קרה במקרה. אין זה מקרה שאפשר לפרוץ דרך מבעד לכל המכשולים הנפשיים והרוחניים כדי להגיע למצב שבו ההלל נובע מלבנו בקלות, ואהבת אלוהים נובעת בנדיבות לאנשים במקום – עד שאפשר כמעט לגעת בה.

השיחה עם אנשים במנהיגות מחזקת את מה שאני מרגישה ברוחי: זוהי תוצאה של חודשים ארוכים של תפילה והפגעה עזה. התפילות והמלחמה הרוחנית סללו את הדרך בשבילנו להתקרב לאלוהים בקלות ולאלוהים לפעול בעצמה רבה יותר באספות שלנו, ולקול שלו להישמע בבירור רב יותר.

אני מאמינה שההלל בקהילה איננו רק הטוב ביותר בארץ, אלא גם הקרוב והיפה ביותר שאפשר לחוות בעולם. בזמן שהיללתי את אבינו שבשמיים בקהילת "תפארת ישוע", הכרתי את אהבת האלוהים בדרכים עמוקות יותר מקודם, אני שומעת אותו מדבר אל לבי בבירור. נפלא לראות איך אלוהים מדבר אל הקהילה שלנו ומשתמש בכל אחד מאתנו כדי לשרת את האחר. אני אסירת תודה מאוד על הזכות והמתנה להשתתף במה שאלוהים עושה כשאנחנו מהללים אותו ב"תפארת ישוע".

חזרה למעלהמה זה ג'יי סטריט?
ומי מממן את זה?

0917 - George Soros


מאת ברי סגל

ארגון ג'יי סטריט הוקם בארצות הברית בשנת 2008, בכינוס ה-PAC הראשון שנערך אי פעם. הוא מתאר את עצמו כ"בית הפוליטי לאמריקנים התומכים בישראל ותומכים בשלום", ומקדם מנהיגות אמריקנית בפתרון העימות הישראלי-פלסטיני.

הארגון מופעל בידי יהודים אמריקנים ליברלים, והוא מכונת תעמולה אנטי-ישראלית ואנטי-ציונית ארסית. הוא הוקם בידי ג'רמי בן עמי בכספים שתרם לו המולטי-מיליונר האנטי-ישראלי הארסי ג'ורג' סורוס.

ג'ורג' סורוס תורם מיליארדי דולרים למטרות שמאלניות. הוא השפיע על תוצאות הבחירות לנשיאות בארצות הברית בעזרת המשאבים שלו, ותרם 23.58 מיליון דולרים לכ-527 קבוצות שהיו מחויבות באותה תקופה להביס את ג'ורג' ו' בוש, בשנת 2004. אחר כך הוא הזניק מבחינה כלכלית את הקריירה הפוליטית של הנשיא לשעבר, ברק אובאמה.

סורוס מרעיף תמיכה כלכלית נדיבה גם על ארגון ההפלות "הורות מתוכננת". באמירות שאפשר להציג כמוזרות ביותר, הוא אמר שוב ושוב שהוא רואה בעצמו "דמות משיחית".

המנהל הכללי והמייסד של ג'יי סטריט, ג'רמי בן עמי, הוא יועץ לשעבר למדיניות פנים בממשל קלינטון. בן עמי מסרב להכיר בישראל כמדינה יהודית. למרות הכחשותיו הנמרצות, התגלה שג'ורג' סורוס האנטי-ישראלי הוא אחד מתורמיו הגדולים ביותר, ובעקבות זאת הוא הואשם שהוא שקרן סדרתי. בינתיים, המייסד השותף דניאל לוי תיאר את הקמתה של מדינת ישראל כצעד שהשתבש.

מקורות פרו-ישראליים ציינו שהטון שנותנת מנהיגות ג'יי סטריט היא "לתמרן את ההיסטוריה והמציאות באמצעות רטוריקה מסוכנת". הגישה של הארגון תוארה כ"יהירה ומתנשאת" ומנהיגיה טוענים בחוצפתם שהם יודעים טוב יותר מהישראלים, מה טוב לישראל.

ביקורת חריפה נמתחה על השותפים של ארגון ג'יי סטריט על כך שהם מנותקים מהאיום הקיומי הניצב בפני ישראל או אדישים לו, בורים לגבי ההיסטוריה ואינם מוכנים להתמודד עם המורכבות של המצב בארץ, אבל באותה עת משווים את היהודים בארץ לילדים מכורים לסמים, שלטובתם יש לנקוט בהם "יד קשה ואוהבת".

פעילים מוסלמים תומכים ב-ג'יי סטריט

בנוסף למולטי-מיליונר ג'ורג' סורוס, עם התומכים העיקריים של הארגון נמנים ריצ'ארד עבדו, מנהיג המועצה הערבית, ואגי אבו ריש מהמכון הערבי אמריקני, מגדי בדאווי, פעיל של Stop the Occupation, נידאל עייאט מדהראם שבערב הסעודית, פרחאן בהאטי, מנהיג יחסי הציבור של המרכז האסלאמי.

ז'נבייב לינץ', חבר במועצה הלאומית האיראנית האמריקנית (שהוגדרה קבוצת תמיכה במולות וסולקה) וחבר בוועדת הכספים של ג'יי סטריט, תרם לארגון 10,000 דולרים אמריקנים. תרמה לארגון גם ננסי דוטון, עורכת דין שייצגה בעבר את שגרירות ערב הסעודית בוושינגטון.

נמצא שם גם מחמט כלבי, הנשיא לשעבר של החברה הטורקית אמריקנית התרבותית, מפיק שותף לסרט האנטי-אמריקני הארסי Valley of the Wolves: הסרט מתאר רופא יהודי אמריקני הקוצר איברים מאסירים בעיראק. על פי ההערות, כ-50% מהתקציב של ג'יי סטריט מגיע מחוץ לארצות הברית, ממקורות הידועים בעמדותיהם האנטי-ישראליות.

בין העובדות האחרות הראויות לציון בנוגע לארגון ג'יי סטריט, ראוי לציין שלפני ההצבעה המכרעת בקונגרס אם לאשר או לחסום את העסקה עם איראן, הארגון פרסם ביולי 2015 מודעות בגודל עמוד שלם בניו יורק טיימס, התומכות בקריאות לקונגרס להימנע מלהחרים את הסכם הגרעין עם איראן.

אנחנו ממשיכים לראות את הפרי המר של ההסכם עם איראן, כולל האיומים הממושכים של הרפובליקה האסלאמית להשמיד את ישראל. למרבה העצב, הארגון ג'יי סטריט המסוכן, הטוען שהוא פרו-ישראלי, עושה נפשות רבות בבתי הכנסת ובקמפוסים ברחבי האמריקה.

ארגון ג'יי סטריט פועל יד ביד עם "שוברים שתיקה"

באביב שעבר, ערך ארגון ג'יי סטריט אירוע של יומיים באוניברסיטת וושינגטון שבו הציג את הארגון השמאלני "שוברים שתיקה" הממומן בידי מקורות מחוץ לישראל בסיוע הליגה למניעת השמצות.

בהתאם לעמוד הפייסבוק של ג'יי סטריט, "'שוברים שתיקה' הוא ארגון של לוחמים לשעבר המשרתים בצה"ל מאז ראשית האינתיפאדה השנייה וקיבלו על עצמם לחשוף בפני הציבור הישראלי את המציאות של חיי היומיום בשטחים הכבושים" [לכאורה].

למעשה, ארגון "שוברים שתיקה" אשם בריגול נגד צה"ל, וסירב בעקביות לדרישות צה"ל להסגיר לרשויות את הראיות שצבר. במקום זאת, בחר הארגון לספק את המידע לגופים בינלאומיים. בינואר 2017 פרסם הארגון סרט וידאו שטען שדקירת חייל צה"ל איננה מעשה טרור (ערוץ 7). הארגון מפרסם בקביעות "פשעים" של חיילי צה"ל המתועדים בידי גורמים אנונימיים.

התורמים הגדולים של ממשלות אירופה

במשך שנים רבות קיבל ארגון ג'יי סטריט מימון מארצות רבות באירופה שהן אנטישמיות בגלוי, משמיצות את ישראל באופן קבוע ומצביעות בארגון האומות המאוחדות להכיר בירושלים, יהודה ושומרון, שטחים השייכים באופן בלעדי לערבים המוסלמים. המטרות שלהם מתואמות עם המטרות של "שוברים שתיקה", והן לעזור לפלסטינים להקים מדינה אסלאמית ביהודה ושומרון.

אין ספק שבכל אזור מלחמה, יש פשעי מלחמה שמבצע כל עם בעולם, כולל ישראל. אבל אין שום השוואה בין האתיקה המוסרית של הלוחמים המוסלמים לבין זאת של חיילי צה"ל. העם הישראלי גאה מאוד בטוהר הנשק שמלמדים ודורשים מפקדי צה"ל. מנהיגי ישראל והישראלים תכופות מכנים את צה"ל "הצבא המוסרי בעולם".

אבל האויבים רבים עד אינספור – גם מפנים וגם מחוץ

אנא התפללו שמנהיגי ארגון ג'יי סטריט, התעמולה ההרסנית וסדר היום שלהם למדינה היהודית, וכן המממנים האנטי-ישראליים שלהם, ייחשפו וינחלו תבוסה.

ברי ובתיה סגל ייסדו את Vision for Israel, ארגון המסייע לעניים ולנזקקים בארץ, גם יהודים וגם ערבים, באמצעות Joseph Warehouse, מרכז סיוע הומניטרי בינלאומי ליד ירושלים. visionforisrael.com

חזרה למעלהד


האמת הפשוטה
הסיבות שנותנים כתבי הקודש על ההתייצבות לצד ישראל

0917 - Biblical Reasons


בימינו, מאמינים רבים בעולם אינם מבינים למה עליהם להתייצב לצד ישראל ולתמוך בה, ולא זו בלבד, אלא גם נוקטים עמדה נגדה.

האם ארצנו הקטנה מושלמת? מובן שלא. אבל שלמות מעולם לא הייתה תנאי מוקדם לאהבת אלוהים.

להפך! אבל אין זה מבטל את מצוות אלוהים לכל מאמין אמת להתייצב לצד ישראל, לאהוב אותה, להתפלל בעד העם היהודי ולתמוך בישראל.

הסיבות להתייצבות לצד ישראל:

• אלוהים מצווה עלינו לעשות זאת

דבר אלוהים מצווה עלינו: שַׁאֲלוּ, שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם (תהי' קכב) ירושלים איננה עיר דמיונית. היא בירת ישראל – ארץ קדומה ומדינה מודרנית. ירושלים מכונה קִרְיַת, מֶלֶךְ רָב (תהי' מח 3; מתי ה 35) , והיא המקום שאליו ישוב ישוע משיחנו, והמקום שממנו הוא ימלוך.

• אלוהים אוהב את העם היהודי ובאמצעותו שלח את ישוע לעולם

ישוע אמר בשיחתו עם האישה השומרונית: הַיְשׁוּעָה מֵאֵת הַיְּהוּדִים הִיא (יוח' ד 22)

• עתיד העולם תלוי בישראל. ישועת ישראל היא המפתח לנו, למשפחות שלנו, לידידינו ולעמי העולם. לגויים יש תפקיד בישועת ישראל.

ישוע בא לעולם באמצעות העם היהודי. העם היהודי דחה אותו, ולכן הגויים קיבלו את הישועה כדי לעורר קנאה בעם ישראל (רומ' יא 11) ). במילים אחרות, אלוהים אהב את העם היהודי מאוד, גם כשהעם דחה אותו. לכן הוא ערך תכנית להושיע אותם למרות הכול – להושיע את הגויים ולעורר ביהודים קנאה (רומ' יא 11).

מחבר האיגרת אל הרומים כתב: הֲרֵי אִם הַדָּחָתָם הִיא רִצּוּי בִּשְׁבִיל הָעוֹלָם, מַה תִּהְיֶה הֲשָׁבָתָם אִם לֹא תְּקוּמָה מִמָּוֶת אֱלֵי חַיִּים? (רומ' יא 15)

מנהיגי היהודים דחו את המשיח כשבא להקריב את חייו למען חטאינו. המוני יהודים הלכו אחריו והאמינו בו, אבל הרשויות היו מושחתות ולא הבינו מה קורה. אבל כתבי הקודש מבטיחים שכָּל יִשְׂרָאֵל יִוָּשַׁע (רומ' יא 26). הישועה של עם ישראל תהיה נקודת המפנה של העולם כולו באופן שלא נראה מעולם, כי הייעוד של עם ישראל הוא להיות אור לגויים וברכה לעולם. .

• ההבטחה לברכה

פרידה לינדזי, מייסדת שותפה של ארגון Christ for the Nations Institute בדאלאס שבטקסס, פנתה בדברים לסטודנטים בראשית כל סמסטר. השאלה הראשונה שלה הייתה: "מי רוצה ברכה?" כמובן, כל הסטודנטים הצביעו. השאלה הבאה שלה הייתה: "מי רוצה קללה?" איש לא הצביע. אחר כך היא ציטטה את הבטחה אלוהים לאברהם: וַאֲבָרְכָה, מְבָרְכֶיךָ, וּמְקַלֶּלְךָ, אָאֹר(ברא' יב 3).

עם ישראל הוא עם ההבטחה. הוא תמיד היה עם ההבטחה, הוא עם ההבטחה היום והוא תמיד יהיה. כשם שהורים אוכפים משמעת על ילדיהם, אבל ילדיהם הם ילדיהם לעולם, כך גם אלוהי אברהם, יצחק ויעקב אכף משמעת על בני ישראל כשעזבו אותו, אבל עם ישראל הוא עדיין בנו בכורו של אלוהים, העם הנבחר, והבטחותיו לעם ישראל – כולל הברכה בבראשית יב 3 – הן נצחיות.

• שיבתו של ישוע קשורה ישירות לישועת ישראל

במשך דורות רבים, מאמינים מכל רחבי העולם מצפים לשיבתו של ישוע. אבל מאמינים רבים אינם מבינים ששיבתו של ישוע קשורה ישירות לישועת ישראל. הוא ישוב כארי של שבט יהודה, מלך ישראל, והוא ישוב רק כשעם ישראל יקרא "ברוך הבא בשם ה'"

אלוהים אוהב את בנו בכורו מאוד, ובחר לחזור בסוף העולם הזה רק כשעם ישראל יזעק אליו ויקרא בשמו.

האם אתם רוצים שישוע ישוב, והעולם שאנחנו מכירים ישתנה? עליכם להתייצב לצד ישראל. היום יותר מאי פעם, תוכלו לעזור לנו להפגין אהבה כלפי העם היהודי המתעורר ופוקח את עיניו, כלפי העם שליבו מתחיל להשתנות.

זהו הזמן לנקוט עמדה – התייצבו לצד ישראל!

חזרה למעלה