MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

איראן: העימות הגדול

ספטמבר 2015
אלול התשע"ה - תשרי התשע"ו

0915 - Top - Iranian President
נשיא איראן חסן רוחאני, במרכז, יחד עם ראש הצוות שלו (שמאל) ועלי אכבר סלחי (ימין), ראש ארגון האנרגיה האטומית של איראן והמפקח על תכנית הגרעין "השלווה" של איראן.


 

מאת שירה סורקו-רם

אובמה הבטיח: "עצרתי את התפשטות הנשק הגרעיני באזור".

נתניהו טוען שההסכם יפעיל את מרוץ הגרעין במזרח התיכון, האזור המעורער ביותר על פני כדור הארץ.

אובמה אומר כי ללא ההסכם, החלופה היחידה היא מלחמה.

נתניהו אומר שהתקדמות העסקה תוביל למלחמה.

אובמה טוען שאם איראן תפר את תנאי ההסכם, הסוכנות הבינלאומית של האו"ם לאנרגיה אטומית (סבא"א) תפעיל נגדה "משטר פיקוח ואימות מקיף ביותר שנעשה אי פעם בפיקוח על תכנית גרעין".

נתניהו בתגובה אומר ששום מודיעין או פיקוח מנעו מצפון קוריאה לבנות פצצות אטום למרות ההבטחות שלא יהיו מסוגלים לעשות זאת. ובעוד עסקה זו מאפשרת פיקוח על האתרים המוצהרים של איראן, מה בנוגע לפעילות הגרעינית החשאית שלה?

לא רק זה, נתניהו מוסיף, "הפקחים צריכים תחילה לשתף עם איראן את המודיעין החשוב שהוביל אותם לחשוד באתרים אלה. פשוט מדהים!"

מה, אם כך, צריך לעשות? רובנו איננו מדעני גרעין ואיש מאתנו אינו שותף למידע שיש לאובמה ונתניהו.

עם זאת, הקונגרס האמריקני והסנאט חייבים להצביע בין אם לאשר את התכנית או לאו. מקור מידע פנימי ציין ש-80 סנטורים - הרבה מעל 67 הנדרשים כדי לעקוף את הווטו הנשיאותי – היו דוחים את ההסכם ברוב קולות, אם כל זה לא היה לצרכים פוליטיים. (ג'רוזלם פוסט, 14Aug2015)

במילים אחרות, סנטורים דמוקרטיים וחברי קונגרס שהצביעו נגד הנשיא עלולים לשלם על כך בקריירה הפוליטית שלהם.

המחוקקים מקשיבים לסביבה וקוראים את המפה. הם מקשיבים לבוחרים, על אף שממשל אובמה מאיים להתקדם עם העסקה, בלי כל קשר לְמה שאומר הקונגרס.

כדאי שכולנו, כמיטב יכולתנו, נבדוק את העובדות העומדות לרשותנו בעניין הסכם המעצמות על תכנית הגרעין האיראנית (JCPOA). אבל מוטב שתדעו כבר מההתחלה: המסמך הזה מכיל 159 עמודים מעורפלים, לא מדויקים ומאוד תמוהים. רבים ממנגנוני הפיקוח עדיין לא הופעלו, כל שכן ההכנות לפעולה. אבל אנחנו צריכים למצוא את דרכנו בערפל הבלבול והערפול.

השטן נמצא בפרטים (או בהיעדרם)

הנשיא אובמה מבהיר שהסכם המעצמות מאפשר לאיראן להעשיר רק עד 5% אורניום למשך 15 שנים לפחות. האיראנים הסכימו לשלוח באנייה 98% מהמאגר האורניום המועשר שלהם - כרגע מספיק לעד 10 פצצות גרעיניות.

0915 - Quote 1

(ההסכם אינו מסביר מהיכן יישלח האורניום ואיזו מדינה תקבל אותו.) במקום 20,000 הצנטריפוגות הקיימות, הם יהיו רשאים להשתמש רק ב-6,000 מהסוג הישן. סבא"א של האו"ם תשלח פיקוח מחמיר. אובמה למעשה מבטיח לעולם שההסכם המתהווה ימנע מאיראן לפתח נשק גרעיני.

אבל ראש הממשלה נתניהו מוחה על כך בטענה שגם אם איראן תפעל על פי ההסכם, העסקה הזאת מאפשרת לאיראן להמשיך לקיים וגם להרחיב תשתית גרעינית עצומה ומתוחכמת יותר. תשתית זו איננה הכרחית לקיום אנרגיה גרעינית אזרחית, אבל הכרחית ביותר לפיתוח נשק גרעיני. למרבה הפלא, העסקה מתירה לאיראן באמצעות לגיטימציה בינלאומית מלאה, להפעיל תכנית גרעין שעד כה נחשבה ללא חוקית.

האלוף יעקב עמידרור טוען שלתכנית הגרעין האיראנית אין כל מרכיב אזרחי ואין לה שום הצדקה מלבד כתכנית צבאית.

לכן, גם אם איראן תכבד את העסקה, ממשיך נתניהו: בעוד עשור או שניים, בטווח של בין עשר ל-15 שנים, ההגבלה העיקרית של ההסכם תתפוגג. ההגבלות יוסרו. ההגבלות על מספר הצנטריפוגות שיש לאיראן וכמות האורניום שאיראן מעשירה, יוסרו גם הן. ובשלב זה איראן תוכל לייצר אורניום מועשר למחסן שלם של כלי נשק גרעיניים וזה יכול לקרות מהר מאוד...

הסנטור הדמוקרטי היהודי, צ'אק שומר מניו יורק מסכים עם הדברים: אם כוונתה האמתית של איראן היא להשיג נשק גרעיני במסגרת הסכם זה, היא צריכה לנהוג בסבלנות. בעוד עשר שנים, ייתכן ותוכל להשיג את המטרה הזאת. ובניגוד למרדף הנוכחי והלא חוקי שלה לנשק גרעיני, בעוד כעשר שנים תוסדר תכנית הגרעין שלה תחת הסכם חתום על-ידי ארה"ב ומדינות אחרות. אם איראן תישאר בעוד עשר שנים אותה מדינה כפי שהיא היום, ההסכם הזה יוביל אותנו למצב גרוע בהרבה מהיום.

0915 U.S. Secretary of State John Kerryמזכיר המדינה של ארה"ב ג'ון קרי מדבר עם חוסיין פריידאון (במרכז) אחיו של נשיא איראן חסן רוחאני, ושר החוץ של איראן, ג'ווד זריף, מנהל המשא ומתן הראשי של הסכם הגרעין עם איראן.

שומר ממשיך וטוען שאחרי 15 שנים של הקלה בסנקציות, איראן תהיה חזקה יותר מבחינה כלכלית ותוכל לקדם טוב יותר את תכנית הגרעין שלה. אפילו יותר מכך, ההסכם יאפשר לאיראן, לאחר15-10 שנים להפוך למדינת סף גרעינית עם ברכתה של קהילת העולם. איראן תקבל אור ירוק להתקדם ולהחזיק בנשק גרעיני יותר ממה שהיא מקבלת היום. וליכולת לסכל את איראן, אם זו תחליט להפוך למעצמה גרעינית, יהיה פחות כוח מוסרי וכלכלי (www.schumer.senate. gov)

ביליוני דולרים לפעילות הגרעינית השקטה של איראן

בכמה כסף תחזיק איראן מהרגע שבו יוסרו הסנקציות? 100 ביליון דולר – 150 ביליון דולר. זה בערך מה שמשרד האוצר האמריקני טוען שאיראן תשיב לעצמה לכשיוסרו הסנקציות (מקורות אחרים טוענים שתשיב לעצמה עוד יותר). הכסף יגיע ממכירות נפט איראניות וכבר נערם בכמה בנקים בינלאומיים בעקבות סנקציות שהטילה ארצות הברית על איראן בשנת 2012.

נפט הוא מצרך חשוב ביותר של איראן. סנקציות או לא סנקציות, איראן מצאה מי שיקנה את המצרך הזה גם בשנים האחרונות. חודש אחרי חודש נוספו מיליוני דולרים ממכירות נפט ל"פנקס החשבונות" האיראני. אבל איראן לא הצליחה לשים את ידיה על המזומנים משום שהם הוקפאו בבנקים בחו"ל. הכסף ישב בבנקים במדינות כמו סין, הודו, יפן, דרום קוריאה וטורקיה.

אליזבת רוזנברג, שעבדה על סוגית הסנקציות על איראן במשרד האוצר וכיום עובדת עם המרכז לביטחון אמריקני חדש, טוענת שלמרות ש-100 ביליון דולר נשמע כמו הרבה כסף, הסכום מחוויר בהשוואה למה שיכולה לצפות איראן שיקרה כאשר חברות יתחילו לסחור ולהשקיע בכסף. (www.npr.org)

בחדשות פוקס נאמר שאיראן יכולה לייצר 4 מיליון חביות נפט ביום. ערכה של כל חבית הוא 50$. משמעות הדבר שהיא יכולה להרוויח 200 מיליון דולר ליום!

ארגון "בני ברית" הבינלאומי מצהיר שיש להטיל ספק חסר תקדים בכך שלאיראן יש רק כוונות שלום בנוגע לתכנית הגרעין שלה. בהתחשב בעשרות השנים של העמדת פנים, אין זה מעשי להסיק שטהרן תכבד את התחייבויותיה להסכם זה. ארגון "בני ברית" הבינלאומי הצטרף לאיפא"ק ולוועד היהודי האמריקני בהתנגדות לעסקה. (www.haaretz.com)

0915 Kuwaits Emirהאמיר הכוויתי, השיח סבאח אל אחמד אל ג'אבר, לוחץ ידיים לנשיא איראן חסן רוחאני במהלך טקס קבלת פנים בארמון סההדבאד בטהרן, איראן. חיוכו של האמיר כפי הנראה, מזויף, שכן כווית וכל שכנותיה של איראן מודאגות מאוד מהסכם הגרעין עם איראן, בהבינם שההסכם מוביל את איראן בדרך לפצצה גרעינית.

כניעתה של ארה"ב

דיוויד האריס, מנכ"ל הוועד היהודי אמריקני ואחד הדוברים הרהוטים ביותר של העם היהודי, כותב שהוא מעורב בתהליך מאוד אינטנסיבי ויסודי שבו הוא מקפיד על ראש פתוח כדי שיוכל להבין את הסכם המעצמות על תכנית הגרעין האיראנית ולהקשיב למנהיגי הממשלה והתומכים משני הצדדים.

הוא סיכם ואמר שבשל הזנחת עמדת המשא ומתן הקודמת שבה הוסרו סנקציות בתמורה לפירוק תשתית הגרעין של איראן, החליף אותה אובמה בהקפאה זמנית של התכנית. כתוצאה מכך, ארה"ב, בריטניה, צרפת, רוסיה, סין וגרמניה, אכן יתנו תוקף לאיראן כמדינת סף גרעינית.

הסכם המעצמות על תכנית הגרעין האיראנית מאיים מדיי, תקדימי וגם סביר להניח שיעורר תגובה מצד שכנותיה החרדות, ובצדק, של איראן, שיבקשו לעצמן יכולת נשק גרעינית. כמו כן יבקשו לעצמן מהר יותר נשק קונבנציונלי מתקדם, וכך יוסיפו רמה חדשה של איום לאזור המעורער והחמוש ביותר בעולם. (Huffington Post, 5Aug2015 David Harris)

הישראלים חוששים כי הם מבינים

A recent poll found that 80% of Jewish Israelis fear the nation is in existential danger. That means that 80% are afraid of another apocalypse on the Jewish people. If the worst possible scenario occurred, and God forbid, a terrorist exploded a nuclear device in a large U.S. city, the nation would be devastated and forever changed. If it happened in Tel Aviv, because of Israel’s tiny size, the nation would cease to exist.

Literally across the board, both Israel’s ruling parties and the opposition are in agreement that the Iran nuclear agreement is a terrible mistake.

0915 - Quote 2

סקר שנערך לאחרונה מצא כי 80% מהישראלים היהודים חוששים שהמדינה נמצאת בסכנה קיומית. משמעות הדבר ש-80% חוששים משואה חדשה על העם היהודי. אם, חלילה, יתרחש התרחיש הגרוע ביותר וטרוריסט יפוצץ מתקן גרעיני בעיר גדולה בארה"ב, המדינה תאבד תקווה ותשתנה לנצח. אבל אם זה יקרה בתל אביב, בשל גודלה הזעיר של ישראל, המדינה תחדל להתקיים.

פשוטו כמשמעו, אם מסתכלים על כל המפה הפוליטית, כל הצדדים, הקואליציה והאופוזיציה מסכימים שהסכם הגרעין עם איראן הוא טעות איומה.

הסנטור שומר נגע בנקודה חשובה מאוד וטען שאנחנו חייבים לקחת בחשבון את המרכיבים הלא-הגרעיניים של ההסכם. היבט זה של העסקה מספק מעט הפוגה. במשך שנים, השתמשה איראן בכוח ובטרור צבאיים כדי להרחיב את השפעתה במזרח התיכון, ותמכה באופן פעיל בפעולות צבאיות או טרור בישראל, סוריה, לבנון, תימן, עיראק ועזה. זו הסיבה שארה"ב כינתה את איראן כאחת משלוש המדינות תומכות טרור היחידות בעולם.

נתניהו טוען שאם נניח שאיראן מקדישה 10% מהכסף לטרור, אלה הם 10% של כמעט חצי טריליון דולרים שאיראן צפויה לקבל במהלך 10 עד 15 השנים הבאות. זה סכום עצום של כסף שיהפוך, בחסות איראן, כל קבוצת טרור למעצמת טרור.

מדוע יש הסוברים שמוטב לנו מצב שבו יש לנו עסקה מאשר מצב שבו אין לנו בכלל? ומדוע אחרים מאמינים שאין עסקה טובה יותר מהעסקה הזאת? התשובה לכך מסתכמת במידת ההבנה. כל אחד צריך להבין את המטרות האיראניות ואת דפוס החשיבה שעל פיו איראן רוצה לשלוט במזרח התיכון כולו ולאחר מכן בשאר מדינות העולם. האם מישהו מתוך שש המדינות שחתמו על העסקה עצר פעם לחשוב מדוע איראן היא מדינת הטרור המובילה בעולם?

האם הם עושים את מה שהם עושים סתם בשביל הכיף? בכלל לא. יש להם תכנית. ואוי למדינות שאינן מכירות בתכנית כפי שהיא. איראן קיבלה עכשיו הסכם מעורפל מאוד שמשאיר אותה עם מערך אינסופי של הזדמנויות לרמות את החברה ולא לעמוד בתנאי ההסכם, או לחכות עד שיקבלו את אישורו של העולם, לכל המאוחר, עוד 15 שנים.

החרם על הנשק יחלוף תוך חמש שנים, החרם על טילים בליסטיים יחלוף תוך שמונה שנים

אבל מה בנוגע ליכולתה של איראן להשיג נשק קונבנציונלי ולמכור אותו לאחרים? על פי העסקה הסכימו ג'ון קרי ושות' שתוך חמש שנים איראן תוכל לייבא ולייצא נשק לא-גרעיני, ובעוד שמונה שנים יוסרו המגבלות על טילים בליסטיים.

ארצות הברית, יחד עם בעלות בריתה האירופיות, הסכימו לחסות בצל איום הטילים הבליסטיים של איראן. איראן יכולה באופן חוקי להתחיל לעבוד על הטילים הבליסטיים תוך שמונה שנים, ועל ראשי נפץ גרעיניים תוך 15-10 שנים. טיל בליסטי בין יבשתי יכול להגיע לכל מקום הנמצא במרחק בין 5,500-16,000 ק"מ ומיועדים בעיקר למשלוח נשק גרעיני.

לאיראן יש מחסן טילים בליסטיים מבין הגדולים והמגוונים ביותר במזרח התיכון. (לישראל יש טילים בליסטיים משוכללים יותר, אבל פחות בכמות ובסוגים.) לאיראן יש בשלב זה טילים שיכולים להגיע עד 2,000 קילומטרים - כל הדרך לישראל, אבל הדבר עדיין תלוי בייבוא של חומרי גלם, רכיבים וציוד הכרחי. על פי מוסד פדרלי, איראן לא תוכל להכות במערב אירופה לפני שנת 2,017 או בארצות הברית לפני שנת 2020, לכל המוקדם. (http://iranprimer.usip.org)

פרט נוסף: הסנקציות המפורסמות על הפרת החרם על הנשק הקונבנציונלי לחמש או שמונה השנים הבאות שנקראו "סנפבק" (במקרה שבו תפר איראן את ההסכם) אינן באמת קיימות! כן אתם קוראים נכון. הפרות אלה חלות רק על הפרות גרעיניות. במשפט אחד: אין עדיין מנגנון אמתי שיוכל לאכוף הענשה במקרים של נשק בלתי חוקי ועסקאות טילים. אבל ג'ון קרי הבטיח לאמריקה שבמקרה ובו תפר איראן את החרם על הנשק "עומדים לרשותנו שפע של כלים"!

איזה חרם?

מזה זמן, הטיל האו"ם סנקציות גם על אישים איראניים כמו אנשי צבא ומדענים איראניים מסוכנים. ביניהם היה הגנרל קאסם סלימאני שנאלץ לסבול מסנקציות מסע שכן היה אחראי למותם של יותר מ-500 אמריקנים באיראן.

אבל נחשו מה? הגנרל סלימאני, מפקד משמרות המהפכה של "כוח קודס", הפר את איסור המסע שלו. התקשורת הממלכתית באיראן דיווחה שהגנרל סלימאני נסע למוסקבה כדי לדון עם הנשיא פוטין, בין היתר, על מכירת טילי הגנה אווירית.

פוטין הודיע שהסיר את הסנקציות שהטילה רוסיה על איראן וימכור לה את מערכות ההגנה מפני טילים S-300 משום שאיראן מבקשת באופן ברור להגיע לפשרה בנוגע לתכנית גרעין זאת. מערכת זאת תחזק באופן משמעותי את יכולתה הצבאית של הרפובליקה האסלאמית ותשמש הרתעה חזקה נגד כל התקפה אווירית. והם הועברו לשם שמונה שנים מוקדם יותר.

0915 - Quote 3

תגובתה של אמריקה? שגרירת ארה"ב באו"ם, סמנתה פאוורס, ציינה שארה"ב מאוד מודאגת מההתפתחות. (Foxnews.com)

סין, בינתיים, הסכימה לספק לאיראן 24 מטוסי קרב בתמורה לקבלת גישה לשדות הנפט האיראניים במהלך 20 השנים הבאות. על פי דיווחי התקשורת הטיוואנית, העסקה הזאת מסתכמת במיליארדי דולרים. שווייץ הודיעה על הסרה חד-צדדית של הסנקציות. מדינות בריטניה ואירופה ממהרות למכור את מה שברשותן כדי לקנות נפט מאיראן.

הודו נערכת להתחיל לשלם את חובה לאיראן, חוב בסך 6.5 ביליון דולרים. ראשית, יש להבין קודם אם הסנקציות האמריקניות יאפשרו להם להפשיר את הכספים.

וכל זה עוד לפני שהסרת הסנקציות התחילה!

סביר להניח שבשלב זה כבר הבנת שלא יהיה על החרם מנגנון אכיפה יעיל במהלך השנים הקרובות. ההסכם עם איראן מספק למזכירות מועצת הביטחון אפשרות לפקח על איראן, אבל שום דבר אינו באמת קורה בהקשר זה כרגע. אם האו"ם מינה לוועדת ביקורת אישים פוליטיים במקום מומחים, האכיפה תהיה בעיקר למראה עין. מנגנון הסנקציות של הסכם המעצמות על תכנית הגרעין האירנית קורס עוד לפני שפעל באופן רשמי.

בכל אופן, סגן שר חוץ האיראני, עבאס עראקצ'י, כבר הודיע שאיראן לא תכבד את החרמות משום שלדבריו הם "אינם חוקיים". הוא עושה בדיוק את מה שעשתה איראן בעבר כשלא כיבדה את החלטות מועצת הביטחון שמאז כבר בוטלו בשל ההסדרים החדשים.

ההשלכות הנובעות מחוסר פיקוח סמכותי על נשק לא גרעיני כבר מורגשות. חמאס הודיע שאיראן מממנת חפירת מנהרות התקפה חדשות לתוך ישראל. חיזבאללה, אם כי מדמם קשה ממעורבותו עם "הלקוח" של איראן, משטרו של אסד בסוריה, הוא חוזר ומדגיש את התכנים האנטי-ישראליים שלו ואת היכולות שנמצאות ברשותו לקראת התפרצותה של מלחמה איומה ואלימה בעתיד. חתרנותה של איראן בתימן, בבלקן, בדרום אמריקה ובמפרץ הפרסי הגיעה לגבהים חדשים.

כתב המזרח התיכון של Middle East Forum אלכסנדר יופה אומר: "ממשל אובמה נכנע כמעט בכל אחת מהנקודות: העשרת אורניום, צנטריפוגות, מלאי של חומר ביקוע גרעיני, פיקוח, סנקציות על גדודי משמרות המהפכה האיראנית ובעסקים וכו'".

"ויתורים על מכירות טילים ונשק בליסטיות אופשרו ברגע האחרון; הממשל שיקר בכל הנוגע לדבר, בעוד איראן התרברבה על הניצחונות שלה ועל הכניעה האמריקנית. כל זה התרחש כשברקע נשמעו קריאות באיראן של 'מוות לישראל ולאמריקה', עובדות שאמריקה כלל לא לקחה בחשבון" (www.meforum.org)

מרוץ החימוש

ג'ון בולטון, שגריר ארה"ב לשעבר באו"ם, ציין שבאופן אולי אירוני, הנשק הגרעיני של ישראל לא עורר מרוץ חימוש. מדינות האזור הבינו, גם אם הן מתקשות להודות בכך בפומבי, שהגרעין של ישראל משמש כגורם מרתיע ולא כאמצעי פוגעני.

בולטון מאמין שבעקבות הסכם המעצמות על תכנית הגרעין האיראני, איראן דווקא תייצר פצצה גרעינית. הוא מזהיר שהסיוט הישראלי והבינלאומי עשוי להיות כבר בדרך. המונופול הגרעיני המוכר של ישראל נמצא תחת איום. הסיכון שכרוך במרוץ לנשק גרעיני עלול להתפשט אל מחוץ למזרח התיכון. עשרות מדינות, ביניהן, ברזיל, ארגנטינה, יפן, דרום קוריאה ועוד, ריסנו כבר על דעת עצמם את הצורך שלהם בבניית פצצות גרעיניות, למרות הידע שברשותם.

ראש המודיעין הסעודי לשעבר, הנסיך הסעודי טורקי אל-פייסל, אמר לאחרונה בראיון טלוויזיוני, "לא משנה מה יהיו תוצאות השיחות האלה, נרצה באותם דברים". הנסיך הוסיף כי מדינות נוספות במזרח התיכון ירצו גם באותם דברים. בשנים האחרונות דיווחה התקשורת שסעודיה מימנה 60% מהנשק הגרעיני של פקיסטן, ובכך מאפשרת לעצמה להשיג אותו מאיסלמבאד.

המסתורין שבכתובים

אני מוצאת נחמה בדבריו של ישוע על אחרית הימים:

ְאִלּוּלֵא קֻצְּרוּ הַיָּמִים הָהֵם לֹא הָיָה נִצָּל כָּל בָּשָׂר, אַךְ לְמַעַן הַבְּחִירִים יְקֻצְּרוּ הַיָּמִים הָהֵם (מתי כד 22).

אנחנו החיים בישראל רואים וחווים את הרעה הגוברת ומצטברת בגבולות ישראל ומחוצה לה. אני יודעת, גם בגלל הבטחה זאת, שאלוהי ישראל לא ירשה לשטן לשים קץ לאנושות שעל כדור הארץ הזה דרך מלחמה גרעינית.

הפסוק הזה משמש כאזהרה ומצביע על הזמן. כאשר איראן, מדינת הטרור הגדולה בעולם, תפרוץ החוצה עם נשק גרעיני, ישנה הדבר לנצח את איזון הכוחות בעולם. לא יתקיים עוד "סטטוס קוו" למשך 100 שנים נוספות.

אינני יודעת אם הפסוקים הבאים מספר דניאל באמת יתייחסו לימים שלפנינו או לאו. אבל אנחנו כן יודעים שלנבואות רבות שכבר כן התגשמו יש התגשמות כפולה.

מלאך התגלה לדניאל, כנראה גבריאל, שגם התגלה פרק קודם לכן (דניאל ט 21) וסיפר לדניאל על בן מלך פרס שנלחם בגבריאל 21 יום. רק כאשר מיכאל, אחד השרים הראשונים (דניאל י 21) בא לעזרת גבריאל, הוא הצליח לפרוץ את השמים ולהביא לדניאל מסר מאלוהים.

אני מניחה שישויות של מלאכים מסוגלות לנצח בעבור קדושי האלוהים שמתפללים ומפגיעים על הארץ. מעניין לציין ששר ישראל נחלץ לעזרתו של גבריאל בעוד דניאל צם והתפלל. גבריאל לא קיבל עזרה אחרת.

המסר שקיבל דניאל מתייחס לפרס, ישראל ו"יוון" שרבים מהחוקרים מייחסים לה את אומות הגויים. המסר של גבריאל:

וּבָאתִי לַהֲבִינְךָ אֵת אֲשֶׁר-יִקְרָה לְעַמְּךָ בְּאַחֲרִית הַיָּמִים כִּי-עוֹד חָזוֹן לַיָּמִים... וַיֹּאמֶר הֲיָדַעְתָּ לָמָּה-בָּאתִי אֵלֶיךָ וְעַתָּה אָשׁוּב לְהִלָּחֵם עִם-שַׂר פָּרָס וַאֲנִי יוֹצֵא וְהִנֵּה שַׂר-יָוָן בָּא. אֲבָל אַגִּיד לְךָ אֶת-הָרָשׁוּם בִּכְתָב אֱמֶת וְאֵין אֶחָד מִתְחַזֵּק עִמִּי עַל-אֵלֶּה כִּי אִם-מִיכָאֵל שַׂרְכֶם... וְעַתָּה אֱמֶת אַגִּיד לָךְ הִנֵּה-עוֹד שְׁלֹשָׁה מְלָכִים עֹמְדִים לְפָרַס וְהָרְבִיעִי יַעֲשִׁיר עֹשֶׁר-גָּדוֹל מִכֹּל וּכְחֶזְקָתוֹ בְעָשְׁרוֹ יָעִיר הַכֹּל אֵת מַלְכוּת יָוָן. וְעָמַד מֶלֶךְ גִּבּוֹר וּמָשַׁל מִמְשָׁל רַב וְעָשָׂה כִּרְצוֹנוֹ (מתוך דניאל י, יא).

בין אם פסוקים אלה התגשמו במלואם ובין אם עוד יתגשמו בימינו, נדע זאת רק בעתיד כשהאירועים יתגלו לנגד עינינו. אנחנו צריכים להתמקד בעובדה שבשמים מתרחשת מלחמה עצומה. אין ספק שבן מלך פרס משתולל. האם אנשי אלוהים ישנים? אולי מוטב שיתעוררו כדי לשמש כצבא גדול של מפגיעים נגד בן מלך פרס או כל שר אחר בכל ארץ אחרת שרוצה להרוס את בריאתו האהובה של אלוהים, את האנושות.

אנחנו חייבים להבין את הזמנים שבהם אנחנו חיים, כשאנחנו שומעים את החדשות אותם אנחנו שומעים מדי יום. אנחנו צריכים לחזק את הסיבה שבגללה אנחנו כאן על פני האדמה, לשאת את משאו של אלוהים ולעשות תלמידים מכל עם ואומה... להיענות לקריאה הגדולה מכול.

סיפור קטן

עיתונאי אמריקני יהודי, לארי קוהלר-אסס, קיבל בהפתעה אשרת כניסה לאיראן ובחודש האחרון נסע לשם. הוא שוחח עם אנשים שונים וכתב עדות מאוד מעניינת משם. אבל השיחה שניהל עם אחד האייטולות העליונים, יוסוף סאנעי, הייתה מרתקת.

על פי ויקיפידיה, סאנעי מחזיק בתואר הבכיר ביותר באיסלאם – אייטולה עליון, ואחד מבין 11 האייטולות העליונים בעולם. הוא נחשב גם לרפורמיסט. לא פעם התייחסו אליו כ"אב רוחני" של התנועה הירוקה באיראן. בגלל מעמדו באיראן יש לו החופש לומר כל מה שהוא רוצה על מי שירצה.

קוהלר-אסס מספר כשנכנס לחדר הקבלה של סאנעי הבין מיד שהוא רוצה לשוחח אתו על משהו... על אכזבתו מהסכם הגרעין.

האייטולה התלונן ואמר: "הואיל וכל המעורבים יודעים כבר מההתחלה שנצטרך בסופו של דבר הסכם, מדוע כל הנוגעים בדבר לא התעקשו להכניס להסכם סוגיות מכריעות אחרות?" כששאלתי אותו על אילו סוגיות הוא מדבר, הוא שב והדגיש: "זכויות אדם. חופש הביטוי והכתיבה. חופש המחשבה. לעודד אנשים לפתח את היצירתיות שלהם במקום להשקיע משאבים אדירים כאלה על מתקנים צבאיים. המשא ומתן הזה עוסק רק בגרעין ובסנקציות", הוא מחה בפניי בסיוע המתרגם. "הוא לא מתייחס לכל זכויות האדם. בעצם המשא ומתן לא עסק כלל בערכים הומניטריים או בענייני הרוח. רק בכסף" (http://forward.com)

 

שירה סורקו-רם

0915 Grand Ayatollah Yousef Saaneiהאייטולה העליון יוסוף סאנעי, אחד המנהיגים המכובדים ביותר לצד העיתונאי היהודי לארי קוהלר-אסס.הסכם הגרעין עם איראן
אינו מתייחס לסוגיית הטרור

מדוע הסכם הגרעין עם איראן אינו מתייחס לעובדה שאיראן היא מדינת טרור מספר אחת בעולם? משום שלפי טענתו של ג'ון קרי, מטרת ההסכם היא לעצור את איראן מפיתוח נשק גרעיני.

עם זאת, המימון שמספקת איראן לטרור, אחראי למהומה הקיימת היום במזרח התיכון. מקורות בצה"ל מדווחים שהחיזבאללה חזק עכשיו יותר מכל צבא ערבי אחר. חיזבאללה מחזיק ב-100,000 רקטות לטווח קצר המסוגלות לפגוע בצפון הארץ, כמה אלף טילים שיכולים להגיע לתל אביב ולמרכז הארץ ועוד מאות שיכולות לפגוע בכל מקום ברחבי הארץ. רוב הנשק הזה מיוצר באיראן.

חיזבאללה נחשב עכשיו לקבוצת הטרור המובילה בעולם במונחים של כמות הנשק שהוא יכול לפרוס, תכסיסי המלחמה שבהם הוא נוקט, והטכנולוגיה ההתקפית וההגנתית שברשותו. בשל תמיכתה של איראן, חיזבאללה אינו ארגון טרור, אלא צבא הטרור של טהרן.

גורמים צבאיים ישראליים רואים עכשיו את האיום של חיזבאללה כאסטרטגי ולא טקטי; כלומר, הצבא מתכונן לעימות עם צבא זר, ולא עם ארגון טרור. אבל הצבא הזה אינו כמו הצבאות האחרים, כי על אף גודלו ויכולתו הצבאית, הוא עדיין נלחם כמו ארגון טרור. תודות לאיראן. (www.csmonitor.com)

חזרה למעלהתחזית מפי אלוף ישראלי

ראש המטה לביטחון לאומי לשעבר (במיל') יעקב עמידרור מביע את מורת רוחו הפסימית מההסכם. לטענתו אין ביכולתו של ההסכם למנוע מאיראן לפתח פצצה גרעינית, בין אם תשמור איראן על תנאי ההסכם וגם אם לאו. להלן הניתוח שלו (תרגום חופשי): איראן כנראה תקיים את תנאי הסכם בשלבים הראשונים שלו, שנה עד שנתיים, תוך שהיא בונה את כוחה ועושרה באזור ומחזקת את בנות בריתה האכזריות ברחבי המזרח התיכון.

במהלך תקופה זו תתמקד איראן בראש ובראשונה בהסרת הסנקציות. 60% מההסכם עוסק בהסרת הסנקציות ובפירוק המנגנונים המשמשים לאכיפתן. הסרת הסנקציות תאפשר לאיראן לשקם ולחזק את כלכלתה באופן משמעותי ולהזרים הון לתוך איראן. מי שייהנו מההפקר הם חיזבאללה, חמאס, העלאווים בסוריה והחות'ים בתימן.

מכל אותן סיבות אפשר לצפות שאיראן, בראש ובראשונה, תשקיע את כל מרצה בהסרת הסנקציות, ותתחזק מבפנים ומבחוץ.

לאחר שלב ראשוני זה, יתעוררו שני תרחישים אפשריים. בראשון, איראן תרגיש חזקה דיה כדי להתחיל לרמות, בהתחלה בנושאים שוליים, ואחר כך, לכשיתחזק ביטחונה, תרמה בנושאים מהותיים יותר. בעוד אירועים אחרים מתרחשים בעולם בו-זמנית, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), תשתמש במשאבי המודיעין שלה לצורך פתירת בעיות בוערות אחרות בעולם. תרחיש זה עלול להוביל לחורבנו של ההסכם.

כשהפקחים בסביבה איראן לא תרמה

הרמאות האיראנית בוודאי לא תתקיים במתקנים הנמצאים תחת הפיקוח של סבא"א, אלא במתקנים שאינם מוכרים לקהילה הבינלאומית, שמיקומם יכול להתגלות רק דרך איסוף מודיעין מהימן ביותר.

0915 - Yaakov Amidror

סבא"א, מצדה, לא תסכים, כמו בעבר, להשתמש במודיעין חיצוני (גם אם תוצג כך) מתוך פחד שתואשם כסוכנת של ישראל או ארה"ב. מכל מקום, קשה לראות איך סבא"א תוכל לפתח יכולות מודיעיניות מספיקות משלה.

בהתבסס על מקרים דומים מהעבר, יש להניח ברמה גבוהה של סבירות, שאם האיראנים מרמים ועושים כל מאמץ להסתיר את הראיות, סביר להניח שיוכלו לפתח מתקן גרעיני ראשון לפני שהמערב יוכל בכלל להגיב.

ומה אם יפעלו על פי ההסכם?

התרחיש השני האפשרי הוא שאיראן תעמוד בתנאי ההסכם עד תום 15-10 השנים.

אולי איראן לא תרמה, אבל תנצל את הזמן כדי להרחיב את הידע והיכולות שלה, הלכה למעשה. בתרחיש מסוג זה, סביר להניח שבתום התקופה, לאחר יותר מעשור, תהיה לאיראן המומחיות לייצר צנטריפוגות מהירות פי 10 או 20.

לאחר שיוסר החרם על נשק קונבנציונלי בתום חמש שנים, יפעלו האיראנים לשיפור משמעותי בהגנה נגד מטוסים. סביר להניח שיקבלו עזרה מרוסיה שזקוקה לכסף שתרוויח ממתקנים אלה שנחשבים נשק לשם הגנה ולכן "מקובלים" בעולם. (שימו לב: רוסיה ואיראן כבר מתעלמות מחרם חמש השנים.)

שלוש שנים אחר כך יוסר החרם על תכנית הטילים של איראן ואיראן תעשה כל מאמץ לפתח אותו ולייצר טילים מדויקים, בעיקר טילים לטווח ארוך, כאלה שיכולים לאיים על אירופה, קודם כול (בשלב מוקדם ביותר) ואחר כך על ארה"ב.

כלכלתה של איראן תתחזק

אין ספק שבתוך עשר שנים, ובוודאי לאחר שיוסר החרם, תוכל איראן להשיג את היכולות האלה. כך תהיה מוגנת יותר מכל איום אווירי ותוכל לבצע התקפות טילים על אזורים רבים בעולם.

במקביל, ייעשו מאמצים גדולים לפתח את הכלכלה האיראנית, כך שלאחר עשר שנים, היא תהיה מסוגלת לעמוד בלחצים מבחוץ. בקיצור, הם ילמדו את כל הלקחים ממשטר הסנקציות האחרון, וכך יהיו מוכנים טוב יותר למצב דומה בעתיד.

ארגון חיזבאללה יקבל אלפי טילים מדויקים (מונחים), וייהנה מגיבוי איראני... והחמאס יקבל סיוע נוסף.

לשאלתו של הנשיא ברק אובמה בנוגע לחלופה האפשרית להסכם וינה, יש תשובה ברורה. החלופה היא להגביר את לחץ הסנקציות, לנהל משא ומתן עיקש, להתכונן ברצינות לפעולה צבאית ולהציב את כל האופציות על השולחן. כל אלה יחד, היו יכולים להוביל להסכם טוב יותר. בינתיים, אנחנו נשארים להתמודד עם ההשלכות המסוכנות של ההסכם הקיים, השלכות המסוכנות לישראל, ולדעתי לרוב העולם.

העובדה שאסור למעצמות שחתמו על ההסכם לשתק את ישראל, מעידה על כך שביטחון המדינה מונח על כף המאזניים

(Jerusalem Post, 7Aug2015, Excerpts from Yaakov Lappin interview)

חזרה למעלהכרגע אנחנו מפיקים שלושה סרטונים.

איך נוגעים בלב בני הנוער בישראל?
מהי הדרך הטובה ביותר? מוסיקה!
הם אוהבים מוסיקה!
מוסיקה שנכתבה בידי בני נוער.
מוסיקה שבני נוער שרים.
ואיך ניגע ברוחם של אותם בני נוער?
דרך בני נוער ישראליים שאוהבים את ישוע!

0915 The Prophecy filming
מתוך "שומר: הנבואה"

0915 Shai Sol filming
מתוך "בתחנת רכבת"

0915 Shilo Ani Ratz filming
מתוך "אני רץ"

0915 Shai Sol filming
מתוך "בתחנת רכבת"

0915 The Prophecy filming
מתוך "שומר: הנבואה"

0915 Shilo Ani Ratz filming
מתוך "אני רץ"

0915 The Prophecy filming
מתוך "שומר: הנבואה"

0915 Shai Sol filming
מתוך "בתחנת רכבת"

0915 The Prophecy filming
מתוך "שומר: הנבואה"

0915 Shilo Ani Ratz filming
מתוך "אני רץ"

תוכלו להגשים יחד אתנו את המטרה ולהגיע אל לבם של ישראלים המבקשים לעצמם מושיע.

מחיר כל אחד מהסרטונים הוא בערך 13,000$.

חזרה למעלהבית חדש לקהילה ולמחפשים בדרום הארץ!

0915 - Home for Believers

ישראל פוצ'טר, מקים "קול יהודה" ורועה קהילת "בית הלל" המשגיח על שבע קהילות בדרום הארץ, שימש כמטרה לרדיפה מתמשכת מצד אורטודוקסים, רדיפה שלא נראתה כמוה בעשור האחרון.

לקהילת "בית הלל" יש בית משלה! בבניין יש חדר שיכול להכיל 350 מושבים, מקום לכיתות, למשרדים ולמרכז העזרה ההומניטרית שלהם

מחיר הבניין הוא 1,050,000$. כרגע יש ברשותם 750,000$. מעוז התחייב לסכום של 50,000$ לפחות. כל הכספים שמקבל מעוז מהתורמים יישלח לארגון "קול יהודה".

זהו צעד גדול קדימה לקידום מלכות אלוהים בדרום!

0915 - Beit Hallel interior

0915 - Israel Pochtar

0915 - Believers and Seekers

חזרה למעלה

י