MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

המפגש שלי עם משה החרדי

אוגוסט 2017
אב - אלול, תשע"ז

0817 - Top - Ultra Orthodox seeker

חבר בקהילת "תפארת ישוע" משוחח על דבר אלוהים עם יהודי חרדי המבקש לדעת.


 

מאת מוטי כוהן

משה היה לבוש כנדרש מיהודי חרדי. מכנסיים וז'קט שחורים, ציציות שצצו משולי חולצתו, זקן שחור וכובע רחב שוליים. מיד התחלנו לדבר על הבשורה. הוא נראה פתוח מאוד לשמוע למה אני, יהודי, יליד הארץ, עם שם משפחה יהודי מאוד – כוהן – מאמין בישוע. ידיד שלי בישר לו פעם, אבל התקשה לדבר אתו על הכתובים מפאת העברית הדלה שהייתה שגורה בפיו, ולכן ביקש ממני להתלוות אליו לפגישה עם משה. כמובן! ישבנו אתו כשעתיים ואני רוצה לספר לכם על כך.

מה אומרים כתבי הקודש על המשיח?

סיפרתי לו איך התחלתי להאמין במשיח, פתחנו את ספר הכתובים (שיש בו גם התנ"ך וגם הברית החדשה), והתחלנו לדבר על הנבואות על המשיח. הסכמנו שהמשיח חייב להיות יהודי. גם הסכמנו שהוא חייב להיות משבט יהודה, וליתר דיוק – משושלת בית דוד. אמרתי למשה: "ישוע הוא גם משבט יהודה וגם משושלת בית דוד". הסברתי לו שכל השבטים התערבבו זה בזה אחרי חורבן בית שני, ולכן אי אפשר עוד לעקוב אחר השושלת השבטית של היהודים. אילן היוחסין של ישוע, המוצג בברית החדשה, הוא המסמך ההיסטורי היחיד הקיים בימינו לגבי מישהו שטוען שהוא המשיח, ומראה שישוע הוא גם משבט יהודה וגם משושלת בית דוד. הסכמנו שהמשיח חייב להיוולד בבית לחם, שהיא כיום עיר ערבית לחלוטין. לפי החוק, ישראלים כיום אפילו אינם יכולים לבקר בה, ולכן סביר להניח שלא נולדים בה ילדים יהודים. לבסוף, עיינו בנבואה בדניאל ט, שלפיה המשיח צריך לבוא לפני חורבן בית שני (לפני שנת 70 לספירה), ושהוא "ייכרת" (דני' ט 26).

המשיח ייכרת – ימות

"מה זה אומר – 'משיח... ייכרת'?", שאל משה. ובכן, בהתאם לתורה, "ייכרת" הוא עונש המוות שחל על כל מי שמנתק את עצמו מאלוהים. זה בדיוק מה שניסיתי להסביר למשה. בהתאם לתורה, כולנו היינו צריכים "להיכרת", כי כולנו חטאנו לאלוהים. כתוב בתורה שאלוהים יסלח לנו על חטאינו רק בזכות קרבן דם (ויק' יז 11).

וזה בדיוק מה שעשה ישוע למען עם ישראל והעולם כולו. כל קרבנות בעלי החיים מתוארים בתורה, הם צל ודוגמה של המהות. המהות היא ישוע: הוא הקרבן המושלם. הוא האדם היחיד בכל ההיסטוריה שחי בעולם הזה בלי לחטוא, ולו פעם אחת. הוא היחיד שהיה מסוגל למלא את התורה כולה לכל אורך חייו, ולכן הוא הקרבן המושלם על חטאינו, בלא דופי או מום, ממש כשם שהתורה דורשת.

וזה לא הכול. הכוח הגדול ביותר של החטא הוא המוות, ה"כריתה". ישוע קם מהמתים וניצח את המוות. רק משיח שניצח את המוות יכול לתת לנו, תלמידיו, חיי נצח וניצחון על חטא.

משה אמר לי שהוא כבר היה באומן שבאוקראינה וביקר כמה פעמים את קברו של הרב החביב עליו – נחמן מברסלב, והוא מאמין שהביקור בקבר מעניק לאנשים שמאמינים ברב כוח ושמחה.

ההבדל הגדול

בסוף השיחה שלנו אמרתי שגם אני רוצה ללכת לקבר של הרב שלי בירושלים, אבל יש רק בעיה אחת. "מה הבעיה?" שאל משה. אמרתי לו שהקבר של ישוע בירושלים ריק. זה אפילו לא קבר אמתי שם, רק חלל ריק, כי ישוע קם מהמתים. אין שם גופה!

משה הסתכל עליי בתדהמה, ואמר: "אתה רוצה להגיד לי שיש קבר ריק בירושלים שישוע קם ממנו?" אמרתי לו: "אינני יודע אם זה הקבר האמתי שלו. מבחינה ארכיאולוגית, זהו קבר מימיו של ישוע, אבל העיקר הוא שאין שום קבר לזכרו כי הוא קם לתחייה!"

הסתכלנו על הפסוקים בברית החדשה המספרים על התחייה של ישוע. משה חשב על כך כמה רגעים, ואמר: "אם מה שאתה אומר לי נכון, אין צורך בשום ראיות נוספות. אם הקבר של ישוע ריק וישוע באמת קם מהמתים, יש ראייה מספקת לכך שהוא המשיח".

ידידים ושותפים יקרים, הבה נתפלל בשביל משה, שאלוהים יתגלה אליו ויעזור לו להבין שישוע מת בגלל חטאינו וקם לתחייה בניצחון על המוות. וישוע עשה את הכול מתוך אהבה גדולה למשה, לעם ישראל ולעולם כולו. אנחנו יודעים שיום אחד, הישראלים החרדים המייחלים למשיח ומבקשים אותו, יראו אותו: "והביטו אליי, את אשר דקרו". זאת ההתחלה!

חזרה למעלהעוד בת אברהם יוצאת לחופשי

0817 - Immersion

מאמינה חדשה נאבקת להיכנס לירדן, והמאמינים מתפללים למענה לשחרור.
היא נכנסת למים ואלוהים משחרר אותה בכוחו מרוחות רעות.

מאת מוטי כוהן

ר' הגיעה לקהילת "תפארת ישוע" בפעם הראשונה לפני שלושה חודשים. היא התרגשה מאוד להיות באספה של יהודים שאוהבים את ישוע המשיח. מסתבר שבמהלך השבועות לפני שבאה, ר' כבר חשבה להאמין בישוע. היא התחילה לחפש מאמינים באינטרנט, ומצאה את עצמה באתר של "יהודים למען ישוע". היא מצאה מישהי בקהילה שלנו שמתנדבת בארגון, הגיעה לאספה שלנו בשבת והקדישה את חייה למשיח.

0817 - Immersion

ר' עברה דברים קשים בחיים, וחיפשה הקלה באמצעות רבנים העוסקים בקבלה, אבל מצבה הידרדר והיא הרגישה שרוחות רעות תוקפות אותה בסיוטים ובמחשבות על מוות, עד שפחדה שהיא עומדת למות. זאת ועוד, עלות הפגישות עם הרבנים והרופאים דרדרה אותה לחובות כספיים קשים.

כשר' הגיעה לקהילה, היא הצטרפה מיד לסדרת שיעורים בת חודש שבה אנחנו מלמדים על האמונה, מעניקים כלים למאמינים חדשים כדי שיבינו את העקרונות הבסיסיים של כתבי הקודש, ומכשירים אותם להיות תלמידים למשיח. ר' המשיכה לדבר במונחים של העידן החדש, ומהר מאוד הבנו שהיא צריכה לגנות את השקרים שלימדו אותה, וזקוקה לשחרור רוחני. לפני שנטבלה, הבנתי שמשהו עצום יקרה לר' אם תמשיך לציית למשיח. נסענו לירדן ובמהלך הנסיעה התפללנו והיללנו את אלוהים.

כשהגענו לנהר, ר' הרגישה כוח אוחז ברגליה ומנסה למנוע ממנה להיכנס למים. האנשים שבאו אתנו עמדו מהצד והתפללו בשבילה. כל צעד שעשתה היה כבד מאוד, והיא החזיקה במעקה כדי להמשיך בדרכה. אבל ברגע שהכרזנו שאנחנו מטבילים אותה בשם האב, הבן ורוח הקודש, ר' נכנסה למים.

כשיצאה, התחוללה מלחמה רוחנית אדירה. ר' התחילה לצרוח ולהתפתל. הבנו שאלוהים משחרר אותה משדים ומטביל אותה ברוח הקודש. התפללנו והיא המשיכה לצרוח ולצוות על הרוחות הרעות להרפות ממנה. היא הרגישה שאלוהים מנקה אותה מבפנים, מטהר אותה ומקדש אותה. בשלב מסוים, היא הרגישה שחרור והתחילה להתפלל בשפה של רוח הקודש. היא שמעה את קול אלוהים אומר לה בבירור: "בתי, שבת אליי!"

 

חזרה למעלהשלושה מעשים מפתיעים מאוד
שעושים ישראלים למען ערבים

0817 - IDF ambulance
כיתובית בכל לילה מסייעים חיילי צה"ל לשבעה פצועים סורים בממוצע.
אלה מקבלים טיפול חירום ומועברים לבית חולים בגליל.

מאת רון קנטור

בששת שנות מלחמת האזרחים בסוריה נהרגו כחצי מיליון סורים. מאבק הכוחות הזה בין הפלגים המוסלמים הניב עשרה מיליון פליטים סורים.

אבל הארץ בגבולה הדרומי של סוריה – יריבתה הנצחית, ישראל – עשתה למען הפליטים והפצועים יותר מעשו מדינות ערבות כגון בחריין, כווית, עומאן, קטאר, ערב הסעודית והאמירויות הערביות המאוחדות גם יחד.

בית חולים שדה ישראלי סודי

תארו לעצמכם את התרחיש הזה: ישראלי פצוע זקוק לטיפול רפואי. אין לו זמן להגיע לבית חולים בארץ, אבל יש בית חולים מעבר לגבול הסורי, והוא ניגש לסורים ומתחנן שיכניסו אותו פנימה. האם הם יכניסו אותו? האם הם יטפלו בו? האם הם יגבו ממנו מחיר על הטיפול? או יירו בו וזהו?

כמובן, התרחיש הזה שטותי לגמרי. זה לא יקרה, וגם אם זה יקרה, הם יגרשו אותו, יחטפו אותו או יהרגו אותו.

אבל בצד הישראלי, ברמת הגולן, הקימה ישראל בית חולים שדה כדי לטפל בסורים. ישראל טיפלה עד כה ביותר משלושת אלפים וחמש מאות פצועים סורים גם בבית החולים הזה וגם בבתי חולים אחרים בארץ, והצילה את חייהם של סורים רבים. באחד המקרים, צה"ל נכנס לסוריה, אל מעבר לגדר, כדי לפנות שמונה חיילים סורים. החיילים שלנו (בנינו ובנותינו) סיכנו את חייהם תחת אש כבדה, כדי להציל אזרחי מדינת אויב. מעשה לא ייאמן. אבל אינני מופתע. למרות הדימוי שמפיצה התקשורת על מדינת אפרטהייד אימפריאליסטית – זוהי ישראל האמתית.

עובד סוציאלי ישראלי ערבי, פארס עיסא (עיסא = "ישוע" בערבית) העובד באחד מבתי החולים, מתאר את זוועות המלחמה בסוריה:

"הם סובלים מטראומת מלחמה, שואה ממש. הם אוגרים דברים, הם אינם מאמינים באיש", אומר עיסא. "אם הם מבקשים ממך עט, הם יכולים להזכיר לך מאה פעם בעשר דקות להביא להם את העט. 'תביא לי עט, אל תשכח'. זה סוג של טראומה. מי שחי במלחמה, תמיד חושש שישכחו אותו. אם אתה מביא להם משהו, הם רוצים שניים. הכול: אוכן, בגדים, מוצרי היגיינה. הם רוצים שיהיה להם כי אולי לא יהיה להם מחר. לפעמים הם מחביאים אוכל במגירה", הוא מוסיף. (www.jpost.com)

כמה מהמקרים הותירו בעיסא רושם עמוק. לפני כשנה הגיעו לבית החולים שני ילדים, שאחד מהם איבד את שתי רגליו בהפגזה. "הילד איבד את רגליו, ילד בן 12, וצרח בחדר הטראומה: 'אל תטפלו בי, אין לנו כסף לשלם לבית החולים'. ניסיתי להרגיע אותו", מספר עיסא. "הוא אמר שאין להם כסף. אבל אנחנו רוצים לתת להם חיים, חיים לילד שאיבד את רגליו".

בית החולים בשדה נסגר, אבל לב הישראלים לא נסגר. הצבא החליט לבצע טיפולי חירום באמבולנסים של צה"ל בזמן שהם ממהרים לבתי החולים בגליל. פיקוד צפון הודיע שבית החולים בשדה נסגר לשם ייעול, אבל אפשר לפתוח אותו בעת הצורך. כמובן, הסורים, שלומדים מילדותם שישראל היא אומת רשע צמאת דם, נדהמים נוכח החמלה. אחד המנתחים סיפר: "הם אומרים שלפני שהם באו, הם חשבו שאנחנו השטן הגדול, האויבים שלהם, וחיפשו את הזנב שלנו בין הרגליים". אחד מלוחמי המורדים אמר על הנשיא הסורי בשאר אל אסאד: "הוא לא דאג לנו. פה בישראל דואגים לנו. לבשאר לא אכפת מאתנו, לישראל כן. בשאר משגר עלינו פגזים. לא אכפת לו מאתנו בכלל".

עוד פצוע סורי מביע תדהמה

"לימדו אותנו על האויב הציוני, העריץ הציוני. אבל כשראינו את הציונים, [הבנו] שהם ממש ממש לא כמו שאמרו לנו. הם בני אדם כמונו, אנושיים, אפילו יותר מזה".

אחרי ארבעים יום בבית חולים ישראלי וניתוחים רבים, פצוע בן 25 סיפר שהוא יכול לראות את סוריה מהחלון בבית החולים. יש לו רשימה ארוכה של אויבי העם הסורי– אסאד, רוסיה, איראן, החותים, חיזבאללה, אפגניסטאן – אבל הוא כבר איננו כולל בה את ישראל. (www.independent.co.uk)

לפי ה-The Times of Israel, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר שלמרות היעדר התקציבים לטיפול בפצועים הסורים בבתי החולים, הוא הורה לממשלה למצוא דרכים לטפל בסורים הפצועים מהלחימה בחאלב, ממש "כשם שעשינו עם אלפי אזרחים סורים". (www.timesofisrael.com)

הכירו את מוטי, נהג מונית

מוטי הוא איש עסקים ישראלי אמריקני שנסע במוניתו ברחבי ניו יורק, נתן עצות לפליטים הסורים ושוחח עם הנוסעים. הוא הבעלים של כמה עסקים, אבל הוא זנח אותם כדי לעזור לפליטים. הוא נכנס לסוריה יותר מעשר פעמים והביא אספקה להצלת חיים. בכל פעם שהוא מציל חיים, הוא מסכן את חייו בארץ שבה הילדים גדלים ולומדים שהישראלים רוצים להרע להם. לאחרונה הוא הכניס לסוריה מכונה לייצור פיתות שיכולה להאכיל חמישים אלף איש. הוא שוחח על מעשיו בסוריה עם Jewish Week. על פעילותו בסוריה. כשנשאל מה היה קורה לסורים ללא העזרה הזאת, הוא ענה: "הם היו מתים".

Jewish Week: "השקעת שש שנים בהצלת חייהם של אזרחים ערביים מהממשל הסורי ודאגת לשם כך למיליוני דולרים. פעלת עם מתנגדי המשטר בסוריה; עשית מאמצי שידול גם בממשלת ישראל וגם בממשל האמריקני כדי להקים תחום בטוח בדרום סוריה, על גבול ישראל. ביקשת מממשלת ישראל להכניס פליטים סורים לטיפול בבתי חולים בארץ. סיפקת לסורים כרטיסי SIM כדי לתעד זוועות בטלפונים שלהם. שלחת טון של מזון כשר כדי שהסורים יוכלו לחגוג חג אסלאמי. אספת ציוד רפואי לבית חולים שדה בסוריה. ועזרת להסיע תרופה הנוגדת גז עצבים לרופאים באדליב, עיר בצפון מערב סוריה. למה אתה עושה את כל זה?

מוטי: כי אני יהודי. היהודים נשבעים 'לעולם לא עוד' – לא ליהודים, וגם לא לאחרים. הסורים הם השכנים שלנו". (www.jewishweek.timesofisrael.com)

זהו יהודי ישראל השם את נפשו בכפו כדי להציל את "האויב". הוא סוג של אוסקר שינדלר ברוורס.

מאה טונות של אהבה סודית מהיהודים

ארגון ישראלי אסף מאה טונות של אספקה לפליטים הסורים. מעילי חורף, מגפיים, ביגוד חם, שקי שינה ועוד ייתרמו לסורים הנמלטים מהמלחמה. אבל יש כאן מלכוד. היה צריך להסיר את כל התגים שהיה עליהם כיתוב עברי או כל אזכור של ישראל. בנוסף לכך, היה צריך להעביר את הטובין באמצעות צד שלישי, כדי שהנמענים לעולם לא ידעו שישראל, יריבתם הנצחית, עוזרת להם בשעתם הקשה ביותר.

"חשבתי שאנשים לא ירצו להשתתף במאמץ שעליו הם לא יזכו בשום הכרה", אמר מנהל המאמץ הבינלאומי בהודעתו. "נדהמתי לראות כמה שאני טועה. הנדיבות של אנשים שדאגו לאלה שסבלו מקור בחורף האחרון בצד השני של הגבול, בארץ 'אויב', הממה אותי".

בכל פעם שישראל עושה מעשה כזה, יש אנשים שלועגים ואומרים: "אתם בסך הכול עושים את זה בשביל יחסי ציבור". אבל אין שום יחסי ציבור. אני רוצה שהסורים ששומעים שקרים מלידתם על הישראלים, ידעו את האמת עלינו. אבל גם כשהם לובשים מעילים ישראלים ומגפיים ישראליות, הם עדיין חושבים שאנחנו שונאים אותם". (www.israel2lc.org)

העולם כולו יבורך באמצעותך

אלוהים אמר לאברהם שזרעו יהיה לברכה לעולם כולו (ברא' יב 3). זה התגשם – אפילו לגבי האויבים שלנו. התורמים תרמו בשמחה ובסתר, אבל אני רוצה שהעולם יראה שאנחנו חיים בארץ נפלאה. לכן, אני מבקש מכם בלא כל התנצלות לפרסם את המידע הזה בקרב הידידים שלכם!

רון קנטור הקים את Messiah’s Mandate והוא זקן בקהילת "תפארת ישוע" בתל אביב. הוא ואשתו אילנה חיים בתל אביב. messiahsmandate.org.

0717 - Injured at Syrian hospital

חיילים ישראלים ממהרים להעביר פצוע סורי לבית החולים "זיו" שבגליל.

חזרה למעלהמטיילים ישראלים מתקבלים בחום ב"חיבורים",
רשת האירוח הבינלאומית

0817 - Chiburim International Hosting Network


מאת ג'וני קוסקי

משנת 1999 נהנים ישראלים צעירים, בדרך כלל חיילים משוחררים, מקבלת פנים חמה ואירוח נדיב בבתים של "חיבורים", רשת אירוח בינלאומית למטיילים ישראלים. הרשת פועלת בעשרים ושלוש ארצות ומחברת בין מארחים נוצרים אוהבי ישראל לבין מטיילים מישראל.

מייסד הרשת נסע עם ידידים ישראלים באותם מסלולים שהישראלים מטיילים בהם היום. ירון הסביר בראיון ל"קהילה ניוז" שהחוויה שלו כמטייל עזרה לו להבין את הצורך באירוח. בזמן שטייל, הוא התחיל לחשוב על תכנית לארח ישראלים בבתים משיחיים ברחבי העולם. הוא סיפר על כך למנהיגי הקהילה שלו, ואלה עודדו אותו להקים רשת כזאת לטובת הישראלים, שלפעמים מרגישים פגיעים ומבולבלים במהלך המסע שלהם, אחרי שירות צבאי של שלוש שנים רצופות אתגרים.

"עד היום התארחו כשלושים אלף ישראלים במשך ימים רבים, לפעמים שבועות, אצל מארחים רבים", מספר ירון. "הם שמחים במיוחד על כך שממתינים להם אנשים ידידותיים שאפשר לבטוח בהם, והייחוד של 'חיבורים' הוא שהיא תמיד מספקת חינם את פרטי הקשר של המארחים".

המטיילים מספרים על אותה הרגשה: "אנחנו מעריכים מאוד את הגישה של 'חיבורים' ואת העובדה שהיא איננה גובה מישראלים כסף על פרטי הקשר של המארחים". המטיילים מעריכים את העובדה שלא רשת "חיבורים" ולא המארחים, מבקשים להרוויח מהם. האירוח החם נוגע ללבם של מטיילים רבים, כי לא נהוג בעולם לקבל ישראלים בברכה.

"אולי זה הסביבה השמימית הזאת, אולי זה אתם, אולי כולנו יחד, אבל זה ודאי הודות לאלוהים", אמר אחד המטיילים למארחיו.

גם המארחים נהנים מהחוויה התרבותית העשירה. "אירוח הוא דרך נפלאה ללמוד על ישראל ועל הישראלים", סיפרה אחת המשפחות המארחות. "היא עזרה לנו להבין טוב יותר את התנ"ך ולרכוש ידידים חדשים". מארח אחר אמר: "אלוהי ישראל שם בלבנו אהבה אמתית לישראל ולישראלים. מבחינתנו, זו דרך דו-סטרית. נכון, אנחנו מספקים להם מקום לינה ואולי אוכל וכן הלאה, אבל גם אנחנו זכינו לברכות רבות". משפחות אחרות מרגישות שהן מגשימות את מצוות הכתובים לאהוב את עם ישראל ולברך אותו ולזכות בברכה בתמורה, בהתאם לבראשית יב 3:

"וַאֲבָרְכָה, מְבָרְכֶיךָ, וּמְקַלֶּלְךָ, אָאֹר; וְנִבְרְכוּ בְךָ, כֹּל מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה"

כיום יש מארחים באוסטריה, אוסטרליה, איטליה, אירלנד, ארגנטינה, ארצות הברית, בריטניה וצפון אירלנד, גרמניה, דרום אפריקה, הולנד, מקסיקו, נורבגיה, ניו זילנד, סינגפור, ספרד, פולין, פיג'י, הפיליפינים, פפואה ניו גיני, צרפת, קנדה, שווייץ ותאילנד.

לפרטים נוספים ולהצטרפות לרשת: chiburim.com

מתוך: KehilaNews.com

0817 - Chiburim International Hosting Network

שלושים אלף מטיילים ישראלים התארחו במשך ימים רבים, לפעמים שבועות, אצל מארחים רבים.

חזרה למעלה