MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

האם אפשר להשיב לאחור את המלחמה באמריקה?

אוגוסט 2015
אב - אלול התשע"ה

0815 - Top - Statue of Liberty


 

נאום מאת שירה סורקו-רם

הערב אספק לכם זווית ראייה על אמריקה ממעבר לים – מישראל.

אמריקה היא האומה העצומה ביותר אי פעם. ייסדו אותה מהגרים, ברובם יראי אלוהים, שהגיעו אליה בחיפוש אחר חופש דתי. מלבד ישראל, שהייתה מרכז עניינה של אמריקה, טיפחה אמריקה את החברה יראת האלוהים הגדולה ביותר וזו יצרה את הדמוקרטיה הגדולה ביותר בכל תולדות המין האנושי. אבל היום יש לה אויבים, אויבים רשעים שנחושים בדעתם להמיט עליה חורבן, ולא רק עליה אלא על כל הארצות הדמוקרטיות במערב.

בברית החדשה כתוב שהמצב באחרית הימים יהיה כמו בימי נוח. התנ"ך מודיע מפורשות שימיו של נוח היו רעים ורשעים והעולם כולו היה מושחת ומלא אלימות.

אם אתה רוצה להבין באמת את מה שקורה בעולם היום, חשוב שתקרא את כתבי הקודש בעיון ובשלמותם. רק בכתבי הקודש אנחנו יכולים לראות איך אלוהים התייחס לעמו האהוב ישראל, ומזה אפשר ללמוד איך אלוהים מתייחס היום לעמים שונים שפעם הלכו אחרי אלוהי ישראל. כך זה פועל:

אלוהים תמיד מברך עם שהתעורר רוחנית ומבקש לעבוד את האלוהים האמתי והיחיד. אבל משמתחיל העם לשגשג הוא מתחיל לעבוד אלילים – את עצמו, כסף, חוסר מוסר, התמכרויות, כוח וכן הלאה. אלוהים שולח את עבדיו להזהיר את אותו עם, אבל אם אחרי אזהרות רבות לבו של העם עדיין קשה ואיננו מגיב, העם מתחיל להידרדר מבחינה מוסרית, פיזית וכלכלית, ובסופו של דבר מגיע מהר מאוד להפקרות ולתוהו ובוהו. אותו עם הופך לצל של מה שהוא היה פעם, או נעלם כליל.

היום באמריקה – ואני מתרכזת באמריקה – האלימות והשחיתות פשטו בכול. (ואני חייבת להוסיף בצער שרבים מהדברים שאני אומרת על אמריקה נכונים גם לגבי התרבות בארץ.)

שורש ההידרדרות של אמריקה נעוץ בכך שהיא פנתה עורף לאלוהים. במילים אחרות: אתאיזם או אגנוסטיות. אתה ואני יודעים ששום חלל לא נשאר כפי שהוא. לב ללא אלוהים תמיד יתמלא באלוהים אחרים. מה קורה אחר כך? מה שקרה בישראל בימי קדם: איש הישר בעיניו יעשה.

דת האתאיזם

0815 South Hall UC Berkeley

את דת האתאיזם מלמדים בלהט פרופסורים יהירים במוסדות להשכלה גבוהה שפעם היו יראי אלוהים. הסטודנטים שלהם בוגרים ותופסים עמדות של מנהיגות, ביניהן עמדות פוליטיות ועמדות בתקשורת המיינסטרים, ולאלה יש השפעה רבה על תרבותה של אמריקה ועל סביבתה הרוחנית. הדור חסר האלוהים הזה מפיץ את הדת האתאיסטית שלו בבתים, בבתי הספר ובחוקים כדי שהדור הבא יכיר אך ורק את התרבות הזאת ויקבל אותה כנורמה.

דת המין והאלימות

0815 Violent Video Gamesהוליווד עם הכישרון, היופי והיצירתיות המדהימים שלה הגיעה עם אלילי המין והאלימות לכל מדינה, כרך ועיר, לכל מחשב ולכל טלפון חכם. האוניברסיטאות הלא דתיות והתקשורת צורכות אותם במהירות.

האדם שמוכר לרבים כאתלט המפורסם ביותר שנא את הגוף שלו עד כדי כך שהוא הפך לטרנסג'נדר. העולם כיבד אותו באמצעות ארגון השחקנים העולמי והעניק לו את פרס ארתור אש על אומץ לבו. מעשה זה חושף כמה הדור הזה "עובד את עצמו", חסר תקווה, אבוד ולא מאושר. זאת ועוד, התפיסה הזאת מתריסה בפניו של הבורא שקבע עוד מימי בראשית שהוא ברא אותם זכר ונקבה. ישוע המשיח חיזק את הנאמר ואמר שמראשית הבריאה ברא אלוהים את האדם זכר ונקבה.

דת האסלאם

0815 Isis hostage Japan

אבל יש רוע אחר שנוגס באמריקה בכל פה. מטרתה של דת האסלאם היא לשנות את אמריקה כליל ולהחליף את חוקת ארצות הברית בחוקת השריעה. לא מאמין? בשנת 2004 חשף ארגון האף.בי.אי אוסף יקר ערך – מסמכים רבים כל כך שאפשר למלא בהם מטען של שתי משאיות - ובו תכנית חמש הנקודות של האסלאם להשתלט על ארצות הברית.

אני מצטטת מתוך ההגדרה שהם נתנו למשימה שלפניהם:

"האחים המוסלמים חייבים להבין שהמשימה שלהם באמריקה היא סוג של ג'יהאד גדול שבו צריך לחסל ולהשמיד את התרבות המערבית מבפנים... לחסל אותה כדי שדתו של אללה תנצח כל דת אחרת".

מדהים שאפשר למצוא את המסמכים המפרטים את תכניות האחים המוסלמים באתר המשפט האמריקני uscourts.gov. אני יודעת, כי מצאתי בהם מידע למאמרים שכתבתי למכתב העדכון של "מעוז" החל מינואר 2014.

בשבוע שעבר בדקתי שוב, והם נמחקו מהאתר הממשלתי. ובכל זאת, עדיין אפשר להשיג מאמזון את התכנית הבסיסית בחוברת שנקראת An Explanatory Memorandum ("מזכר הסבר", לא קיים במהדורה עברית), מהארכיבים של האחים המוסלמים באמריקה.

הממשל האמריקני מושחת ופונה עורף לאלוהי אבותינו, ולכן הוא עיוור ואיננו מזהה את משימתו של האסלאם באמריקה. עד היום כובשים המוסלמים שטחים נוספים בארצות הברית, במיוחד באוניברסיטאות, בהתאם ללוח הזמנים ולמטרות שלהם.

חוסר היכולת של אמריקה להבחין במטרות התיאולוגיות של האסלאם מסביר מדוע ארה"ב ואירופה מתעקשות שישראל תאפשר למוסלמים הפלסטינים זכות להקים מדינה אסלאמית על ההרים הצופים על ערי ישראל ועל שדות התעופה שלה.

בהתאם לכל הסקרים שראיתי, החמאס ינצח בבחירות הבאות ביהודה ושומרון – הגדה המערבית.

האם לא מעניין שהמוסלמים דורשים לעצמם כבירת מדינת אש"ף הפלסטינית את המקום שאליו ישוע יחזור – הר הזיתים בירושלים?

וכך מתרחשים בארצות הברית הנישואין המוזרים ביותר שאפשר להעלות על הדעת – האתסאיסטים והאגנוסטים השמאלנים הקיצוניים ולצדם מקדמי הזוהמה ושפיכות הדמים חוברים למוסלמים, כדי לעצב מחדש את אמריקה כחברה חופשית אנטי יהודית ואנטי נוצרית. כולם פועלים כדי להמיר את הדמוקרטיה, את חופש הדת ואת המצפן המוסרי של אמריקה בהדוניזם (נהנתנות). התפנית הבלתי צפויה של האומה האמריקנית היא שהיא תבין שהאסלאם מתכנן להמיר את ההדוניזם בחוקת השריעה.

המוסלמים פועלים ממש עכשיו לממש את התכניות האסלאמיות הלא-דמוקרטיות שלהם. הצעד המידי שלהם הוא לדרוש שארצות הברית תחוקק חוקים נגד רדיפות נגד נוצרים? רדיפות אנטישמיות? אנטי ציוניות? לא, הם דורשים חוקים נגד מה שהם מכנים אסלאמופוביה וטוענים שזהו פשע שנאה. כך הם יוכלו להמשיך בתכניתם ללא כל התנגדות.

הם משמיצים את ישראל, את היהודים ואת הנוצרים, אבל הם דורשים להוציא מחוץ לחוק כל דיבור נגד האסלאם.

והשופטים האתאיסטים מטורפים מספיק לקבל כזה חוק. ההתנגדות לאסלאמופוביה כבר צברה השפעה רבה באו"ם ובאירופה.

דת האנטישמיות

0815 Burning Star of David

אנחנו ממשיכים לרוע הגדול ביותר המשפיע בארה"ב היום – דת האנטישמיות.

הפרופסורים האנטישמיים והסטודנטים המוסלמים שלהם, לצד הנשמות החופשיות של הוליווד, של התקשורת ואפילו של תנועת הלהט"ב חוברים יחד לקדם את תנועת החרם על ישראל, המתפשטת כאש בשדה קוצים ברחבי אוניברסיטאות וזרמים עיקריים בנצרות. כוונתה של תנועת החרם היא לבודד את המדינה הציונית, לעשות לה דמוניזציה, למוטט את כלכלתה ובסופו של דבר להשמיד אותה. באמריקה ולמרבה העצב אפילו בישראל יש לא מעט יהודים ליברלים שמאמצים את הנשק הזה נגד מדינת היהודים.

האם אנחנו יכולים לנצח?

השאלה היא: האם אנחנו יכולים לנצח במאבק הזה? זה אפשרי, אבל קרוב לוודאי שלא יקרה. אנחנו יכולים... אבל לשם כך אנחנו זקוקים למסירות, לאומץ ולהקרבה אדירים. ארי, בעלי, מבלה הרבה מאוד בסין. רבים מהמנהיגים הנוצרים שארי נמצא אתם שם ישבו בכלא שנים רבות בגלל סירובם להתפשר בכל הקשור לאמונתם.

האם אנחנו מוכנים ללכת לכלא למען האמונה שלנו? הקשיבו: רק תנועה רוחנית אדירה יכולה לנצח במלחמת הרשע הזאת ולהילחם כדי לכבוש את הארץ המדהימה הזאת.

תפילות ללא לאות ופעולה נועזת ואמיצה של אנשי אלוהים יכולות להפוך את הגלגל. ממשל אובמה חתם זה עתה על חוקי הסחר של הקונגרס והחיל אותם עם תיקון שמדינה בשוק האירופי שמנהלת סחר חופשי עם ארה"ב איננה יכולה להחרים את ישראל... זה ענק! וזהו ניצחון עצום לישראל. הייתי אומרת שזהו מעשה של כוח עליון. אבל המלחמה רק החלה.

[הערה: יום אחרי שכתבתי את הנאום הזה, מחלקת המדינה של ארה"ב הודיעה שהנשיא אובמה אמנם חתם על הצעת החוק והחיל אותה, אבל הוא לא יאכוף אותה. כשדיברתי על הצעת החוק הזאת נראה שהחוק טוב מכדי להיות אמתי. למרבה הצער, זה המצב.]

אבל זה האתגר הגדול שלנו:

אנחנו צריכים לשנוא את האתאיזם ולאהוב את האתאיסטים.

אנחנו צריכים לשנוא סטיות מיניות אבל לאהוב את ההומוסקסואלים.

אנחנו צריכים לשנוא את אלוהי האסלאם ולאהוב את המוסלמים.

אבל אנחנו גם צריכים לעמוד בכל נימי נפשנו ובכל מאודנו ולהתייצב לצד אלוהי ישראל, למען ציון. אנחנו צריכים להתייצב לצדה של הארץ שאלוהים אמר שוב ושוב שהוא נתן לעם היהודי. אנחנו צריכים לסרב לאפשר לאמריקה לפנות עורף לישראל.

אני מציעה שתצטרף לקבוצה או לארגון שנלחמים באופן פעיל בערכים ובעקרונות האלה.

0815 - Shira Sorko Ram MJAA
שירה סורקו-רם נושאת דברים בכנס האגודה היהודית המשיחית באמריקה MJAA.

מעל לכול עלינו לקרוא את כתבי הקודש בלא כל פחד, להאמין בהם ולהחזיר לאמריקה את אמת הישועה באמצעות ישוע המשיח בכל דרך אפשרית בפעלתנות מאוחדת ונועזת – כדי שהאומה הזאת לא תיחרב אלא תהיה שוב אור לגויים – כמו ענף זית בית שהורכב על עץ הזית, שהוא ישראל.

הלוואי שאמריקה (ואני כוללת את קנדה, את בריטניה ואומות רבות אחרות) תעמוד לצד ישראל עד היום שבו כל ישראל ייוושע וכל קצווי ארץ יעבדו את אלוהי האמת לבדו שאורו מאיר מציון, אלוהי ישראל ובנו ישוע המשיח, מלך היהודים.

הלוואי שאלוהים יברך את ישראל! הלוואי שאלוהים יברך את ארצות הברית!


נאום שנשאה שירה סורקו-רם בכנס האגודה היהודית המשיחית באמריקה (MJAA) ב-30.6.15.הנישואין המוזרים ביותר שאפשר להעלות על הדעת מתרחשים בארצות הברית – האתאיסטים והאגנוסטים השמאלניים הקיצוניים, לצד מקדמי הזוהמה ושפיכות הדמים של הוליווד חוברים למוסלמים כדי לעצב מחדש את אמריקה כ"חברה חופשית" אנטי יהודית ואנטי נוצרית.

חזרה למעלהרועי קהילות חייבים להיות פעילים ומלאי עשייה!

0815 Supreme Court gay marriage protest

מאת קריסטי וילקרסון

לפני כמה ימים השתתפתי בכנס Future Conference בסן דייגו שבקליפורניה. את הכנס ניהל ד"ר ג'ים גרלו, רועה קהילה ופעיל.

המילים האלה מתארות אותו היטב והאמת היא שאין להפריד ביניהן.

לרועי קהילות יש את רשתות הקשר הטובות ביותר בעולם. כמה ארגונים יכולים לעודד את התורמים שלהם פנים אל פנים בכל שבוע? כמה מנהיגים יכולים לבקש מאלה שעוקבים אחריהם לממן את היזמות שלהם בכל שבוע?

כמה אנשים זוכים לספר על רגשותיהם העמוקים לקהל שמאזין להם בכבוד ובקשב רב? לכמה ארגונים יש טווח גילים מתינוקות ועד זקנים, שכולם שומעים את אותו מסר, מגויסים לאותם משימה, מאפשרים לקהל להמשיך את מטרותיו של מנהיג הקהילה במשך עשרות שנים ומשפיעים על דורות רבים?

זה מה שיש לרועי הקהילות, ויש להם יותר מזה. לרועי קהילות יש משימה שאלוהים קרא להם אליה. רועי קהילה חייבים להיות פעילים. זה חלק ממשימות המלכות שלהם.

ההפך מפעילות הוא חוסר פעילות, פסיביות. האם אי פעם נעשה מעשה באמצעות פסיביות? הגישה של "למה אנחנו לא יכולים פשוט להסתדר" הוכיחה שהיא חסרת כל תועלת.

אני מאמינה שאנחנו צריכים לאהוב את רעינו, לכבד את הסמכויות ולציית לחוקי ארצנו כל עוד הם אינם דורשים מאתנו להפר ישירות את דבר אלוהים הברור.

אבל כשמדובר ברגשות עזים – אין שום תחליף לפעילות.

עם הרגשות האלה הגיעו לכנס המשתתפים, רועי קהילות ומנהיגים פעילים בכל קנה מידה – הם הזמינו את כל מי שרק היה מוכן לבוא למשך שלושה וחצי ימים, לשמוע על 24 נושאים ו-56 דוברים שדיברו במשך 24 שעות ו-15 דקות.

זה היה כמו לשתות מצינור של כיבוי אש. ביום השני אפילו לא הייתה הפסקת צהריים. המארגנים אמרו לנו לקנות כריכים ולהגיע אתם לישיבה הבאה ולאכול בזמן המסר. זה היה כנס מלא ברגשות עזים!

הציפיות שלי נכזבו

אני חייבת להודות שהציפיות שלי מהכנס לא התממשו. ציפיתי לשמוע על האדישות, על חוסר הרצון, על חוסר שביעות הרצון של הנוצרים באמריקה המתבשלים כמו צפרדע במים. טעיתי מאוד.

כל דובר היה ידען גדול והבין לגמרי את ההשלכות ואת האתגרים של הנושא שעליו הוא דיבר. הדוברים לא דיברו סתם. לא הייתה שום מקריות בנושאים שלהם או במצגות. הם היו מוכנים לגמרי – כאילו הם נולדו לאותו רגע ממש כדי לספר על המומחיות שלהם ולספק פתרונות משכילים לאתגרים שניצבים לפנינו.

בכל כנס יש בדרך כלל נקודות שיא ושפל... שמתחברים לקראת הדובר האחרון בלילה האחרון. אבל הכנס הזה היה שונה. הוא התחיל בטון הגבוה של הסנטור בוב מקאוון. הוא נתן את הטון ודיבר על אמריקה, על שורשיה הנעוצים בכתבי הקודש, וסיים בסיפור אחת הגרסאות המדהימות ביותר של הבית האחרון בהמנון האמריקני ששמעתי מעודי. אני זמרת ונדרתי שאם אי פעם אתבקש לשיר את ההמנון, אשיר את הבית האחרון (בתרגום חופשי):

הלוואי שכך יהיה לעולם, שבני אדם חופשיים יעמדו
בין ביתם האהוב לבין חורבן המלחמה!
את הארץ הצילו השמים, תהיה הארץ ברוכה בניצחון ובשלום
ותשבח את הכוח שהקים והציל אותנו כעם.
אנחנו חייבים לנצח כשהמטרה שלנו צודקת
והסיסמה שלנו תהיה "באלוהים נבטח".
ודגל הכוכבים יתנוסס בניצחון
מעל ארצם של בני האדם החופשיים וביתם של האמיצים.

מי מוחה על הרדיפה נגד המאמינים

אחד הדוברים העיקריים שהיה אמור לנאום באותו ערב לא היה יכול להגיע ובמקומו הגיע מחליף. זאת לא הייתה טעות. ג'וני מור, המנהל הכללי של מרק ורומה דאוני, המפיקים של המיני-סידרה The Bible ושל Son of God, נשא נאום נוקב על רדיפת הנוצרים. אפשר היה לשמוע כל רחש באולם.

הוא דיבר על היזידים, עם של אנשים שנעקרו מבתיהם לפני חודשים ספורים בלבד. רבים מהבנים והגברים נשחטו וילדים בגילים 9-1 שנים נמכרים במחיר של 170$ לאחד. זאת לא היסטוריה קדומה. זה קורה בשנת 2015!

הוא אישר שמוסול נכבשה כליל בידי דאעש. לא נותרו בה שום נוצרים. ארגון דאעש מוכר נשים תמורת חפיסת סיגריות. איפה הזעם הפמיניסטי?

קשה אבל גם מרתק לשמוע את העובדות על רדיפת הנוצרים מתומצתות בנאום של 20 דקות. אני מניחה שזה מה שהקנה לנאום את כוחו הרב. כששומעים את העובדות בזו אחר זו אי אפשר לתפוס שאנחנו יושבים מעבר לים ולא עושים דבר. אנחנו הולכים לקהילה, מגיעים לעבודה, מקבלים את המשכורת שלנו, קונים מצרכים וממשיכים בחיים הנוחים שלנו.

אנשים מתים רק מפני שהם נוצרים! האידיאולוגיה של דאעש דורשת השמדה מוחלטת של הנצרות, ולכן בסופו של דבר, הם ירצו להגיע גם לילדים שלנו.

באופן טבעי אפשר להרגיש ייאוש, חוסר אונים ורפיון, אבל בדיוק כך האויב רוצה שנגיב. במקום זה אנחנו מצווים להתייצב ולהשמיע את קולנו ולא לעמוד מנגד בחיבוק ידיים.

יש לנו תשובות. יש לנו התשובה לכל בעיה שהאויב זומם, ולכולנו יש הקריאה לפעול. אתה יכול לעשות משהו. הרם את קולך, דבר. אל תיסוג. עמוד על שלך גם נוכח לעג, רדיפות, שקרים וסילופים.

תרום לאלה שנמצאים בחזית (בחזית ממש) ובשדה הקרב. יש ארגונים וחיילים שמסכנים את חייהם בכל יום כדי לשרת את הנרדפים ולספק להם מזון, חיתולים, מצרכים, דיור, ובעיקר תקווה. קהילות ומנהיגיהן בכל רחבי העולם מובילים את הדרך ומכריזים את בשורת המשיח לכל מי שמוכן לשמוע. עכשיו בהחלט הזמן לעמוד איתן וללא חת ולהתייצב לצד לוחמי הבשורה.

אולי אינך מנהיג קהילה, אבל אתה יכול לפעול ולהיות פעיל.

0815 Ray and Christyריי וקריסטי וילקרסון השתתפו בכנס Future Conference למאמינים בישוע שמוכנים להפוך לפעילים.

קריסטי וילקרסון ובעלה ריי חיים בטקסס. קריסטי כותבת לירחון "מעוז", ל-Messianic Times ולהוצאות אחרות והיא המנהלת האדמיניסטרטיבית הבינלאומית של "מעוז" כבר 26 שנים.

חזרה למעלההברית החדשה מדברת
על שיבת ישראל לארצו

0815 Ari Sorko Ram MJAAארי סורקו-רם נואם בכנס האגודה היהודית המשיחית באמריקה (MJAA).

מאת ארי סורקו-רם

העם היהודי הוא עם הברית. אנחנו בעצם בני הברית. בורא היקום עצמו כרת את הבריתות האלה.

קודם הוא כרת את ברית אברהם כדי להקים את עם ישראל ולהציב את המטרה שלשמה עם ישראל קיים – להיות אור לגויים. אלוהים הבטיח שהוא יברך את כל משפחות האדמה באמצעות בני אברהם, יצחק ויעקב.

שנית, אלוהים כרת את ברית משה עם בני ישראל כדי לגלות לעם ישראל ולכל העמים את הצורך שלהם במשיח שיגאל אותם ממצבם הרוחני חסר התקווה. באמצעות הברית הזאת אנחנו לומדים שאין אדם אחד מושלם ושאנחנו חוטאים, ואיננו יכולים להיות טובים וצדיקים מספיק כדי להיות ראויים לקשר עם אלוהים טוב ומושלם.

זאת הסיבה שהוא כרת אתנו את הברית החדשה, שנקראת בתנ"ך גם ברית השלום. אבל נוצרים רבים אינם מבינים שהברית החדשה נכרתה בראש ובראשונה עם בית ישראל ועם בית יהודה כדי לגלות לעם ישראל את פתרונו של אלוהים למצבנו החוטא ובאמצעות עם ישראל לעולם כולו.

לֹא כַבְּרִית אֲשֶׁר כָּרַתִּי אֶת אֲבוֹתָם בְּיוֹם הֶחֱזִיקִי בְיָדָם לְהוֹצִיאָם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם אֲשֶׁר הֵמָּה הֵפֵרוּ אֶת בְּרִיתִי וְאָנֹכִי בָּעַלְתִּי בָם נְאֻם-יְהוָה. כִּי זֹאת הַבְּרִית אֲשֶׁר אֶכְרֹת אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל אַחֲרֵי הַיָּמִים הָהֵם, נְאֻם-יְהוָה, נָתַתִּי אֶת תּוֹרָתִי בְּקִרְבָּם וְעַל לִבָּם אֶכְתְּבֶנָּה. וְהָיִיתִי לָהֶם לֵאלֹהִים וְהֵמָּה יִהְיוּ לִי לְעָם. וְלֹא יְלַמְּדוּ עוֹד אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ וְאִישׁ אֶת אָחִיו לֵאמֹר דְּעוּ אֶת יְהוָה. כִּי כוּלָּם יֵדְעוּ אוֹתִי לְמִקְּטַנָּם וְעַד גְּדוֹלָם, נְאֻם יְהוָה, כִּי אֶסְלַח לַעֲו‍ֹנָם, וּלְחַטָּאתָם לֹא אֶזְכָּר עוֹד. כֹּה אָמַר יְהוָה, נֹתֵן שֶׁמֶשׁ לְאוֹר יוֹמָם, חֻקֹּת יָרֵחַ וְכוֹכָבִים, לְאוֹר לָיְלָה; רֹגַע הַיָּם וַיֶּהֱמוּ גַלָּיו, יְהוָה צְבָאוֹת שְׁמוֹ.

היהודים וגם הגויים שהורכבו על עץ הזית של העם היהודי ניצלו מדין התורה של ברית משה ושבו למערכת יחסים עם אלוהי ישראל.

אבל הברית החדשה מציעה הרבה יותר מזה, כי הברית החדשה תחיל ותקיים את שיבת ישראל באופן פיזי ורוחני, כדי שתתגשם תכנית אלוהים לכל העמים.

אלוהים הבטיח להושיע את העולם לפני שעם ישראל נוצר, ועם ישראל נוצר למטרה הזאת ממש.

תכנית אלוהים תמיד הייתה שעם ישראל יהיה חלק בלתי נפרד מהפצת הבשורה על ישועתו לעולם, ותכניתו לא השתנתה מעולם.

וְלָזֹאת מַסְכִּימִים דִּבְרֵי הַנְּבִיאִים, כַּכָּתוּב: 'אַחֲרֵי כֵן אָשׁוּב וְאָקִים אֶת סֻכַּת דָּוִיד הַנֹּפֶלֶת וַהֲרִיסוֹתָיו אָקִים וּבְנִיתִיהָ, לְמַעַן יִדְרְשׁוּ אֶת יהוה שְׁאֵרִית אָדָם וְכָל הַגּוֹיִם אֲשֶׁר נִקְרָא שְׁמִי עֲלֵיהֶם. נְאֻם יהוה עוֹשֶׂה כָל אֵלֶּה הַנּוֹדָעִים מֵעוֹלָם (מעשי השליחים טו 18-15).

אבל נוצרים רבים לכל אורך הדורות ואפילו עד עצם היום הזה חשבו שעם ישראל ייוושע בעתיד או האמינו שאלוהים דחה את ישראל כליל.

מעולם לא היה חשוב יותר להבין את האמת. למאמין בברית החדשה יש תפקיד חשוב – תפקיד משותף לכל מי שהברית החדשה נכרתה אתו – להשיב את עם ישראל למלכות האלוהים כדי שתתגשם הבטחת אלוהים וכוונתו להביא את ישועתו לעולם.

אנחנו גוף אחד שיש בו יהודים וגויים. אלוהים אחד, משיח אחד, אבל יש לנו תפקידים רבים ושונים בהגשמת מטרות האלוהים. התפקיד שלנו הוא להשיב את עם ישראל לארץ ישראל ולאלוהי ישראל.

אני חוזר: איננו יכולים להתמקד בישועה האישית שלנו בלבד. נולדנו מחדש ואלוהים השיב אותנו אליו לאלוהים למטרה שתשפיע לנצח, והוא לעולם לא ישכח או ידחה את ישראל, בלי שום קשר למה שקרה בעבר.

וְשַׂשְׂתִּי עֲלֵיהֶם, לְהֵטִיב אוֹתָם; וּנְטַעְתִּים בָּאָרֶץ הַזֹּאת, בֶּאֱמֶת בְּכָל לִבִּי וּבְכָל נַפְשִׁי (ירמיה לב 41).

כשאלוהים אומר "בכל לבי ובכל נפשי", צריך להבין שהוא מתכוון לכך ברצינות.

וְלָקַחְתִּי אֶתְכֶם מִן הַגּוֹיִם, וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם מִכָּל הָאֲרָצוֹת; וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם אֶל אַדְמַתְכֶם. וְזָרַקְתִּי עֲלֵיכֶם מַיִם טְהוֹרִים, וּטְהַרְתֶּם. מִכֹּל טֻמְאוֹתֵיכֶם וּמִכָּל גִּלּוּלֵיכֶם, אֲטַהֵר אֶתְכֶם. וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב חָדָשׁ, וְרוּחַ חֲדָשָׁה אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם; וַהֲסִרֹתִי אֶת לֵב הָאֶבֶן, מִבְּשַׂרְכֶם וְנָתַתִּי לָכֶם, לֵב בָּשָׂר. וְאֶת רוּחִי אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם; וְעָשִׂיתִי אֵת אֲשֶׁר בְּחֻקַּי תֵּלֵכוּ, וּמִשְׁפָּטַי תִּשְׁמְרוּ, וַעֲשִׂיתֶם. וִישַׁבְתֶּם בָּאָרֶץ אֲשֶׁר נָתַתִּי לַאֲבֹתֵיכֶם; וִהְיִיתֶם לִי לְעָם, וְאָנֹכִי אֶהְיֶה לָכֶם לֵאלֹהִים (יחזקאל לו 28-24).

"והיה אחרי כן" – ומה קרה לפני זה?

איך כל זה עולה בקנה אחד עם שיבתו של ישוע לירושלים. המשיח אמר שאיש איננו יודע את הזמנים, אבל כתבי הקודש מספקים כמה רמזים לגבי אחרית הימים. למשל, אחד הפסוקים המפורסמים ביותר בתנ"ך מפי הנביא יואל: וְהָיָה אַחֲרֵי כֵן אֶשְׁפּוֹךְ אֶת רוּחִי עַל כָּל בָּשָׂר (יואל ג 1).

אין ספק שהדברים מדברים על ישועתן של נפשות רבות לפני יום הדין. אבל שמת לב למילים "והיה אחרי כן"? השאלה היא, אחרי מה?

הדרך היחידה לדעת היא להסתכל על הפסוקים הקודמים לפסוק הזה. כל הפרק עוסק בעם ישראל הזועק לאלוהים לישועה – גם פיזית וגם רוחנית. הם מפצירים באלוהים: לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם? ויואל הנביא עונה: יְקַנֵּא יְהוָה לְאַרְצוֹ וַיַּחְמֹל עַל עַמּוֹ. אלוהים מאיץ בעמו בשפה יפה ופיוטית: וּבְנֵי צִיּוֹן גִּילוּ וְשִׂמְחוּ בַּיהוָה אֱלֹהֵיכֶם.

הוא מבטיח לשלוח להם את היורה ואת המלקוש. הוא מבטיח שיהיה יבול בשפע ושהוא ישיב להם את מה שאכל הארבה. אחר כך עם ישראל יהלל את שם ה' אלוהיהם וידעו שהוא בקרבם וידעו שהוא אלוהים ואין עוד (מתוך יואל ב).

רק אז כתוב: "ויהי אחרי כן". זוהי נבואה מדהימה. עם ישראל צריך לשוב לארצו ולשוב מבחינה רוחנית לפני התחייה באחרית הימים ולהשתתף בה. עם ישראל הוא החלק שאלוהים צריך כדי להגשים את הנבואה ואת דברו. אלוהים רוצה שישועתו תגיע לכל עם ואומה, אבל לא בלי עם ישראל. הכול התחיל בעם ישראל והוא גם יסתיים שם.

ארצנו צעירה וזקוקה לעזרה. גוף המאמינים צעיר גם הוא וזקוק לעזרה. המאמינים עדיין זקוקים לכל מאמץ שאתם יכולים לעשות כדי לחזק אותם ולאפשר להם להשפיע על העם ולעזור לישראל למלא את חלקה הראוי בתכנית אלוהים בתחיית העולם.

תמיד צריך להתפלל אבל אנחנו גם צריכים לתת לתפילות שלנו ידיים ורגליים ולהשתמש בכישרונות שלנו כדי להשתתף באופן פעיל בתחיית עם ישראל. כבר יש אנשים שמשפיעים מאוד על העם, רבים מהם הם שותפים שלנו.

"פרויקט יוסף" של האגודה היהודית המשיחית באמריקה משפיע על העם מצפון ועד דרום עם סיוע הומניטרי. יש תכניות נוער – כנס הנוער של "קציר" רואה שינויים דרמטיים בחייהם של בני הנוער בכל כנס. כנס "אליו" מאפשר לנוער יהודי וערבי להתאסף ולבנות גוף מאוחד וחזק יותר ולגלם את "מפת הדרכים" האמתית.

ברחבי הארץ יש כ-150 קהילות שפועלות כדי לעזור למאמינים להתפתח בתחומים שונים. המכללה הישראלית למקרא מכשירה את דור המנהיגים הבא שלנו, והארגון שלנו IstandwithIsrael.com מספק סיוע למאמינים משיחיים ברחבי הארץ. הרשימה של אלה שפועלים בשטח כדי להגשים את ייעודו של עם ישראל עוד ארוכה. אלה מבין העמים הנמצאים תחת קריאתה של הברית החדשה יכולים להשפיע שכן אלוהים ציווה לעשות זאת ונתן לשם כך את הכוח הנדרש.

שִׁמְעוּ דְבַר יְהוָה גּוֹיִם, וְהַגִּידוּ בָאִיִּים מִמֶּרְחָק; וְאִמְרוּ, מְזָרֵה יִשְׂרָאֵל יְקַבְּצֶנּוּ, וּשְׁמָרוֹ כְּרֹעֶה עֶדְרוֹ (ירמיה לא 9).

המטרה: להביא ישועה לעולם כולו!

קטעים מהנאום של ארי סורקו-רם בכנס האגודה היהודית המשיחית באמריקה (MJAA 2015).

חזרה למעלהועידת MJAA הטובה ביותר אי פעם!

האגודה היהודית המשיחית באמריקה MJAA חגגה בחודש שעבר 100 שנים להיווסדה והחגיגה הייתה גדולה.

0815 MJAA Conference

כבר מהתחלה השירה וההלל היו מבורכים. את ההלל הדריכו פול וילבור, שי צ'רנוף וילבור, מדריכת ההלל של הדור הבא, מרטי גץ ואחרים.

התלהבנו מאוד מהביצועים היפים של Band from the Land – הלהקה שלנו בהדרכת ג'יימי הילסדן. הקהל יצא מגדרו.

הדוברים בכל יום היו יוצאים מן הכלל:

- ד"ר ג'ים גרלו נאם את אחד הנאומים המרשימים ביותר על הצורך המוחלט בהתרחבות מהירה של התנועה המשיחית כדי שהעולם יראה את תקוותו היחידה – התחייה הייתה ענקית. הוא בהחלט מבין את תפקידם של היהודים המשיחיים בימים האלה.

- קולו מלא הרגש של ד"ר רליי וושינגטון, נשיא Promise Keepers ("שומרי ההבטחה"), איש שיש לו התגלות לגבי תכנית אלוהים לעם ישראל.

- הרב יונתן קאהן, שקולו הנבואי מגיע לאו"ם ולקונגרס, לצד שורה של יהודים משיחיים מהדרגה הראשונה – כל אחד מהם עם מסר רלוונטי, מלא רגש ומשוח.

במקום לנסות לספר על הכנס, שארך שבוע, היכנס לאתר www.MJAA.org וצפה בכל אספות הערב. שווה צפייה!

זה היה הכנס הטוב ביותר עד היום.

חזרה למעלההומוסקסואליים - כן
יהודים משיחיים – לא

סצנה א:

שתי צבריות לסביות העלו לפייסבוק את הסיפור שלהן על המשפט שלהן נגד מושב יד השמונה. בשנת 2008 הן נישאו בלונדון בנישואין אזרחיים, אבל אחרי ארבע שנים הן החליטו שהן רוצות לחגוג את הנישואין שלהן בארץ.

הן מצאו את המושב בהרי יהודה ואת מלון הבוטיק ואולם האירועים שמשמש זוגות משיחיים לנישואיהן. בנוסף לחגיגות נישואין, נערכים במקום גם כנסים ואירועים רבים. גם הציבור הישראלי הרחב שוכר את המתקנים.

אבל בשנת 2014, כשהנשים האלה התקשרו ליד השמונה והסבירו שהן רוצות חתונה לסבית, בעלי האולם סירבו לארח מסיבה כזאת בגלל אמונתם ומסירותם לתנ"ך ולברית החדשה.

הלסביות החליטו לתבוע את הנהלת אולם האירועים במושב, אולי כאות מבשר את הבאות בארה"ב מאז החלטת בית המשפט שנישואין של זוגות חד-מיניים הם חוקיים.

כמובן שהידיעה הגיעה היישר לעיתונות. בכתב ההגנה שלהם טענו חברי המושב שקשרים הומוסקסואליים ולסביים הם נגד רצון אלוהים ושגם התנ"ך וגם הברית החדשה מתייחסים אל התופעה כאל תועבה.

0815 - Lesbian Wedding
יעל בירן וטל יעקובוביץ' בחתונתן הלסבית בלונדון

השופטת דורית פיינשטיין הודתה שיש התנגשות בין חופש הדת לבין הזכות לשוויון, אבל קבעה שבהתאם לחוק שנחקק בשנת 2000, שלפיו אסור להפלות במקומות ציבוריים, אסור לעסק מסחרי להפלות.

היא הביעה את דעתה שמי שרוצה לפתוח עסק בדמוקרטיה, צריך לבדוק אם הוא יכול לקיים את החוק. אם לא, שלא יפתח עסק.

מושב יד השמונה ערער והפסיד, והשופט קנס את הקיבוץ ב-123,000 ש"ח כולל הוצאות משפט, על "אפלייה" ועל "הטרדה מינית". בנות הזוג אמרו שהן ישתמשו בכסף כדי לגדל את ילדיהן. הן גם טענו שהן יתרמו לבית אבות ללסביות, הומוסקסואלים, טרנסג'נדרים וקוקסינלים.

הנהלת מושב יד השמונה החליטה לא להתפשר על אמונתה, ולסגור את אולם האירועים לכל החתונות, צעד שיסב נזקים מהותיים להכנסתו של המושב הקטן.

סצנה ב:

דניאל חודוס וארוסתו, מירה, החליטו לחגוג את נישואיהם באולם אירועים ביבנה. הכול התקדם עד שהם קיבלו טלפון מבעלי האולם שבו הבעלים אמרו להם שהם יודעים שהם יהודים משיחיים. הם המשיכו ואמרו שהרב אסר עליהם להשכיר את האולם לבני הזוג בגלל אמונתם המשיחית. דניאל ומירה מחזיקים בראיות חותכות לכך שהסיבה היחידה לכך שבעלי האולם סירבו לתת להם לערוך שם את נישואיהם מבוססת על סיבות דתיות, כלומר – אמונתם המשיחית.

עורכי הדין של בני הזוג הסבירו להם שהדחייה הזאת נוגדת את המחויבות של אולם האירועים לא להפלות, כמפורט בחוק אסור הפליה משנת 2000 – חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים. כולל גם איסור להפלות על בסיס דתי – אותו חוק ששימש נגד יד השמונה.

0815 Jewish Wedding

בעלי האולם טענו שהם עלולים לאבד את תעודת הכשרות שלהם אם יסכימו לארח את מסיבת הנישואין של זוג משיחי. התירוץ הזה איננו נכון וסותר את החלטת בית המשפט העליון שקבע שהרבנות בארץ חייבת להעניק תעודת כשרות גם אם העסק מנוהל על ידי יהודים משיחיים, ושהשיקול היחיד אם להעניק תעודת כשרות או לא צריך להיות האוכל עצמו.

בהתאם לחוק איסור הפליה, אם עסק מסחרי מסרב להעניק שירותים לאדם כלשהו בגלל דת, מין או גזע, העסק יידרש לפצות כל אדם בסך 50,000 ש"ח בלי שום צורך בהוכחת נזקים.

ההחלטה שאסרה על ביטול תעודת כשרות ליהודים משיחיים (דבר שהיה פוגע מאוד ביכולתם לנהל עסק רווחי בישראל) התקבלה במאבק המשפטי של פנינה קומפורטי נגד הרבנות הראשית, מאבק שמומן במידה רבה באמצעות "מעוז".

הניצחון במאבק עצר את הרבנות. זו רצתה לסגור כל עסק משיחי שזקוק לתעודת כשרות כדי לסחור. לגבי דניאל ומירה, אין צורך לומר שהם נפגעו מאוד מהסירוב. למרבה התודה, ולמרות השינויים שנדרשו בתכניות, הם מצאו אולם אירועים שהסכים לארח את מסיבת הנישואין שלהם.

דניאל ומירה החליפו ביניהם טבעות ב-23 ביולי ועל אף שהם היו רוצים להשאיר מאחוריהם את האירוע הלא נעים הזה, הם סבורים שחשוב מאוד לנקוט הליכים משפטיים למען הקהילה היהודית המשיחית כולה, ומוכנים לעשות זאת.

ההוצאות המשפטיות הדרושות כדי להביא את העניין לבית המשפט ולאלץ את אולם האירועים לעמוד בחוק איסור הפליה – כדי לעצור בעד פגיעה אחרת של הרבנות בעדה המשיחית – הוא כ-18,000 דולרים אמריקנים, אחרי הנחה.

אנחנו מאמינים שכדאי להיאבק על המקרה הזה. עמדו לצדנו ועזרו לנו להילחם על זכויותינו ולהשמיע את קולנו. עזרו לנו לקדם את החופש הדתי של העדה היהודית-משיחית בארץ.

חזרה למעלה

י