MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

יהודים משיחיים בשוק העסקים
נס מתרחש בימינו

יולי 2016
סיון - תמוז התשע"ו

0716 - Samuel and Susan Smadja
Samuel and Susan Smadja, Founders of Sar-El Tours & Conferences,
and owners of Sar-El Group which owns seven businesses.


 

מאת שירה סורקו-רם

יהודי טוניסאי צעיר שאיבד את אביו בשואת יהודי צפון אפריקה קיבל ספר בריתות מידיד נוצרי שהאיץ בו לחקור את הכתובים ולבדוק אם ישוע הוא באמת המשיח שעליו דיברו הנביאים. הצעיר, ויקטור סמדג'ה, שזוועות השואה עדיין היו רעננות בזיכרונו, נענה לאתגר ברצינות רבה והעמיק בכתובים במשך שנתיים תמימות. לבסוף הוא ידע בלבו שישוע, בן האלוהים, נשלח כדי להושיע אותו. ככל הידוע, הוא הפך לגבר היהודי היחיד בכל טוניס שנולד מחדש. בשנת 1956 הדריך ויקטור את ארוסתו סוזי לאמונה, ושלוש שנים לאחר שנישאו, עלו לארץ.

שמואל סמדג'ה, בנם הצעיר, נולד בירושלים כשהעיר עוד הייתה מחולקת (העיר העתיקה הייתה תחת כיבוש ירדני), ואוכלוסיית הארץ מנתה רק כשני מיליון ומאתיים אלף תושבים יהודים.

כבר בראשית ילדותו הבחינו הוריו ששמואל סמדג'ה מתקשה מאוד בלימודים בגלל מה שמוכר כיום כמקרה חמור של דיסלקציה. שמואל התקשה לכתוב בלי טעויות כתיב. הוריו שילבו אותו בבית ספר מקצועי, שבו הוא קיבל עזרה נוספת בלימודים, ובכל זאת גם לאחר שתים עשרה שנות לימוד לא היה זכאי לתעודת בגרות.

אבל בהיותו תלמיד בבית הספר המקצועי, שבה את לבו קורס תיירות, והוא ידע מיד שבבוא היום הוא יעבוד בעסקי תיירות.

אביו, ויקטור, ייסד את הקהילה הישראלית הראשונה בירושלים, ונודע כאחד החלוצים הראשונים של התנועה המוכרת היום כתנועה המשיחית בישראל. כמובן, ויקטור היה גלוי מאוד לגבי אמונתו, אבל שמואל היה המאמין היחיד בבית הספר, ומודה שפעמים רבות הוא התכחש לאמונתו.

במהלך שירותו הצבאי מצא את עצמו שמואל במלחמת לבנון, ושמע קול בלבו השואל אותו את אותה שאלה ששאל אליהו את עם ישראל שלושת אלפים שנה לפני כן: עַד מָתַי אַתֶּם פֹּסְחִים עַל שְׁתֵּי הַסְּעִפִּים?

שמואל חש שלווה רבה בלבו ובשדה הקרב סביבו, והשלים עם אלוהים. הוא התחיל מיד לעבוד עם אביו ולעזור במחנות הנוער ובפעילויות לצעירים, והמשיך בכך שנים רבות.

אחרי שסיים את שירותו הצבאי, הוא התחיל לחפש עבודה בחברת תיירות, אבל איש לא רצה להעסיק אותו, כי הוא לא ידע לכתוב בלי טעויות. בסופו של דבר הוא ניגש לחברת תיירות ואמר: "אני מוכן לעבוד חינם, ואם אניב לכם רווחים, תוכלו לשלם לי אחוזים". המנהל הסכים. בינתיים, אביו של שמואל אמר לו: "אם אתה רוצה לעבוד בתיירות, אתה צריך כישורים נוספים. אתה זקוק לשפה נוספת". ויקטור שלח את שמואל לגרמניה ללמוד גרמנית. תוך שישה חודשים הוא חזר עם תפיסה מדהימה של גרמנית, על אף הקשיים שלו בכתיבה. הכול הבינו שאלוהים חנן אותו בכישרון לשפות. כעת הוא שולט בעברית, אנגלית, צרפתית וגרמנית ברמה מקצועית.

בהיותו איש חזון, הבין שמואל שיש משיחיים רבים בהודו ונסע לשם בשנת 1988 כדי לבדוק אם הוא יכול לעודד תיירות לישראל. הוא לא הצליח לפתח את העסקים באותה תקופה, אבל פגש מנהיג קהילה ומבשר הודי מפורסם, שניבא עליו ואמר לו שאלוהים ישתמש בו רבות בתעשיית התיירות, באופן שישפיע מאוד על ישראל. באותה תקופה לא הייתה שום ראייה לאמתותה של הנבואה הזאת, אבל שמואל חזר לישראל מעודד מאוד. עד מהרה הוא השתכר בשל האחוזים במשכורת גבוהה יותר מזאת של המנהל שלו. בשנת 1993 הרגיש שהגיע הזמן לפתוח חברת תיירות משלו, אבל היה זקוק למאתיים אלף דולר כדי להתחיל. הוא פנה לאביו וביקש ממנו לחתום על ערבות בנקאית. ויקטור, שידוע באופיו הישיר והענייני, ענה: "מי נתן לך את החזון הזה?" - "אלוהים", ענה שמואל. "אז לך בקש ממנו", ענה ויקטור.

זמן לא רב אחרי כן עלה שמואל על טיסה לגרמניה כדי להציע 49% מהחברה החדשה שלו למשקיע נוצרי. הוא בילה אתו שעתיים והביא אתו תכנית עסקית. המשקיע מעולם לא ביקש לראות את התכנית העסקית, אלא העניק לשמואל כתב ערבות על סך מאתיים אלף דולר בריבית נמוכה, ושמואל החזיר את החוב תוך שנה וחצי.

0716 - Buses

שמואל ייסד את חברתו החדשה, "שר-אל", ומתחרים רבים ניסו להוציא לה שם רע בבתי המלון בירושלים. החרדים פרסמו כתבות בעיתונים ותבעו מהקוראים להחרים את העסק של שמואל, בגלל אמונתו.

אבל מנהיגים נוצרים, כמו צ'אק סמית' המנוח, התחילו להיעזר בשירותים של "שר-אל". גם הד"ר פאול קראוץ' המנוח נעזר בשירותיו למסעות של רשות הטלוויזיה הנוצרית TBN לישראל. אנחנו ב"מעוז" הבנו מיד את המשמעות של חברת תיירות ישראלית בבעלותו ובניהולו של יהודי משיחי, ובמשך מספר שנים פרסמנו את החברה באתרנו. היה ברור לנו שתיירים נוצרים שמגיעים לארץ צריכים להשתמש בשירותי התיירות של יהודים משיחיים בארץ.

אחר כך החלו האינתיפאדות, ומחבלים מתאבדים ורוצחים הרגו למעלה מאלף ישראלים. אפילו יהודים רבים הפסיקו לתור בארץ, וחברות תיירות רבות קרסו. לעומת זאת, מתנדבים נוצריים באו באמצעות שר-אל כדי לעזור לאומה במהלך התקופה הנוראה הזאת. למרבה ההפתעה, הנוצרים המשיכו לבוא למרות הכול. שר-אל עברה תקופות קשות, אבל שרדה.

היום, חברת התיירות והכנסים "שר-אל" היא אחת מסוכנויות התיירים הגדולות בישראל, ומעניקה את שירותיה לכחמישים אלף תיירים בשנה. וקבוצת "שר-אל", המורכבת מכמה עסקים, היא המעסיק הגדול ביותר של מאמינים ישראלים בארץ.

שמואל הוזמן לאירוע מיוחד של המי ומי בישראל, לצד פוליטיקאים ומפקדים בכירים לשעבר ואנשי עסקים חשובים, דבר המעיד על האופן שבו אלוהים משתמש בשמואל. הוא ניצל את ההזמנה להכריז את הבשורה לעשרות אנשים רבי השפעה בארץ. דוד ניצח את גלית, והכבוד לאלוהים.

ויקטור סמדג'ה נפטר לאחרונה, ובנו שמואל החליט, בנוסף לעומס הרב שיש לו, ליטול לידיו את הנהגת הקהילה המשיחית בירושלים, שייסד אביו.

חזרה למעלהברך את הקהילה היהודית המשיחית בארץ
וצא לחופשה בישראל!

לארגון "מעוז ישראל" יש שלוש מטרות עיקריות:

  1. להכריז את הבשורה הטובה לצאן האובדות של בית ישראל.
  2. לעזור לבסס את הרווחה הרוחנית והכלכלית של הקהילה המשיחית בארץ.
  3. להעניק לנוצרים וליהודים משיחיים ברחבי העולם זווית ראייה נבואית על החדשות האמתיות במזרח התיכון בזמן אמת – ולקשר אותן עם התנ"ך והברית החדשה.

באיגרת זאת אנחנו מקדמים את המטרה השנייה.

נציג להלן מאמינים יהודים משיחיים שעוסקים בתחום התיירות ומשרתים את הנוצרים והיהודים המשיחיים באמצעות חדרי אירוח, אכסניות, דירות ובית מלון.

אם אתם זקוקים לחופשה בלי לחץ ומחויבות, בואו להירגע ולנוח וגם להכיר מאמינים אחרים בארץ. בחרו לכם מקום ותיהנו מהחופשה שלכם.

 

כרמיאל
השער לצפון

0716 - Midge Butler

וילה נוחה בת שתי קומות, עם גינה, סלון גדול ומטבח. חמישה חדרי שינה המיועדים לאורחים, תשעה מקומות לינה. בשני חדרים יש מיטה זוגית ובאחד חדר רחצה צמוד, שלושה חדרים עם מיטה בודדת. חדר רחצה משותף (פרט לחדר ההורים).

אפשר להשתמש במטבח ויש תה וקפה. ארוחת בוקר תוגש בתיאום מראש. גישה קלה לאתרים בגליל.

 

0716 - Karmiel Villa Interior

0716 - Karmiel Villa Garden

0716 - Karmiel Villa Bedroom

0716 - Karmiel Map

 

צור קשר:

מידג' באטלר midge.butler@gmail.com

רחוב איה 54, שכונת מכוש, כרמיאל

טלפון: 052-3855953

בית: 04-9586887

 

 

 

 

 

פורייה עלית
נוף לכינרת

0716 - Michael and Lucy Zeitler

מקום מרכזי ושקט בגליל. בואו לשמוע את הציפורים ולצפות בנוף אל הגולן והכינרת.

דירה מקסימה עם שלושה חדרים, שבעה מקומות לינה, מיטה זוגית וחמש מיטות יחיד, במרכז קהילה משיחית משגשגת. עשר דקות בלבד מנהר הירדן, הכינרת וחמי טבריה. רבע שעה בלבד מטבריה.

מיזוג אוויר מרכזי, מטבח מצויד היטב, תחנת עבודה על המחשב, גלישה חינם וכביסה.

להשכרה לבודדים או לדירה כולה.

0716 - Poriyya Illit View

0716 - Poriyya Illit Livingroom

0716 - Poriyya Illit Bedroom

0716 - Poriyya Illit Beds

0716 - Poriyya Illit Kitchen

0716 - Poriyya Illit Map

 

צור קשר:

מיכאל וסוזי זייטלר

המצוק 13 פורייה עלית

טלפון: 058-4814543

Riverrabbi@gmail.com

 

 

 

 

 

 

פוריה כפר עבודה מזרח
נוף צופה לכינרת

0716 - Yosef-Rami and Gabriela Danieli

רוצים לצאת מהלחץ של היומיום והטירוף של החיים בעיר? זוהי החופשה המושלמת! בואו להירגע בכפר גלילי שליו עם נוף עוצר נשימה לכינרת, עמק הירדן, רמת הגולן והרי הגלעד.

דירת הגג המפוארת שלנו כוללת מטבח מצויד היטב, סלון וחדר אוכל, מרפסת ענקית עם מקומות ישיבה רבים, אמבטיה עם ג'קוזי, חדר עם מיטה זוגית, חלל פתוח עם שתי מיטות יחיד, ספה שנפתחת לשתי מיטות, מיזוג אוויר, גלישה חופשית, טלוויזיה, כיריים, מנגל ועוד. הדירה נהדרת לזוג, משפחה או קבוצות קטנות של עד שישה אנשים.

0716 - Poriyya Kefar View

0716 - Poriyya Kefar Bedroom

0716 - Poriyya Kefar Beds

0716 - Poriyya Kefar Kitchen

0716 - Poriyya Kefar Livingroom

0716 - Poriyya Illit Map

 

צור קשר:

יוסף רמי וגבריאלה דניאלי

ת.ד. 93

פוריה כפר עבודה מזרח 15220

יוסף רמי: 0528460111

גבריאלה: 0528021701

gabydanieli@012.net.il

info@MessianicTasteOfIsrael.com

 

 

 

 

חיפה
אכסניית בית אל

אכסניית בית אל שוכנת במרכז המושבה הגרמנית בחיפה, ליד הנמל ולרגלי הכרמל. אנחנו מציעים לינה במקום מרכזי, נקי ובר השגה, לקבוצות וליחידים שאוהבים את הארץ.

אנחנו מגישים ארוחת בוקר לקבוצות של עשרים איש ומעלה, ומעמידים מטבח לרשות האורחים.

נמל חיפה, המושבה הגרמנית, בתי הקפה, החנויות והכניסה התחתונה לגני הבהאיים נמצאים במרחק הליכה. בעזרת תחבורה ציבורית אפשר להגיע בקלות לחוף, טיילת לואיס, מרכז הכרמל והקנינונים.

אפשר להיעזר בתחבורה ציבורית גם לצאת כשהקריב קרבן לאלוהי ישראל.

0716 - Haifa Entrance  View

0716 - Haifa Bedroom

0716 - Haifa Beds

0716 - Haifa Map

 

צור קשר:

www.bethel-hostel.com

טלפון: 050-7481789

רח' הגפן 40, חיפה

bethel.hostel.reservation@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

הרצליה פיתוח
דירת נופש בסגנון "רטרו", קרובה לחוף

0716 - Sasha and Lilian

דירת נופש יוקרתית במרחק של דקה הליכה מהחוף. הרצליה פיתוח היא פרבר חוף יוקרתי. יש בה מרכז מסחרי נחמד, חופי רחצה, מסעדות טובות וקניון גדול ליד המרינה.

דירת הסטודיו שלנו אידאלית לזוג עם ילד או שניים, או אורחים בודדים. יש בה מיטה זוגית נוחה, ספה, ספה שנפתחת למיטה זוגית, טלוויזיה LCD עם כבלים, גלישה חופשית, מיזוג אוויר ומטבח מאובזר היטב.

0716 - Herzliya Pituach Livingroom

0716 - Herzliya Pituach Bedroom

0716 - Herzliya Pituach Kitchen

0716 - Herzliya Pituach Map

 

צור קשר:

סשה וליליאן

טלפון: 050-7456989

info@come2rest.com

www.come2rest.com

 

 

 

 

 

 

יפו
בית עמנואל בעיר הקדומה

0716 - Immanuel Family

בית עמנואל הוא בית הארחה במושבה האמריקנית/הגרמנית, אזור היסטורי בדרום תל אביב, קרוב ליפו העתיקה, חמש דקות הליכה משוק הפשפשים והחוף. בית עמנואל איננו רק בית הארחה, הוא מתאפיין בשלווה ורוגע, והצוות מלא באהבה וזמין לשירות האורחים. זהו גם בית תפילה המנוהל בידי צוות מסור ודינמי. ארוחת הבוקר כוללת גבינות, פירות, ירקות, צנימים, דגני בוקר, יוגורט, וכן הלאה.

החניה מוגנת עם שער ויש בה חצר נחמדה.

האירוח שלנו אידאלי לתיירים, זוגות, משפחות עם ילדים וקבוצות. אנחנו מציעים חדרים פרטיים עם חדרי רחצה וכן חדרי לינה גדולים וממוזגים לצעירים ולאנשים בעלי תקציב מוגבל. גלישה חופשית בלובי. האירוח איננו חמישה כוכבים, אבל יש כאן הרבה חיוכים וטוב לב ואין ספק שתרצו לחזור בפעם הבאה שתהיו ביפו.

0716 - Jaffa Harbor View

0716 - Jaffa Bedroom

0716 - Jaffa Car Park

0716 - Jaffa Map

 

למחירים והרשמה:

www.beitimmanuel.org

טלפון: 03-6821459

אורבך 8 פינת אילת, יפו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תל אביב
מלון גִלגל אכסניית בית אל "עיר ללא הפסקה"

0716 - Yacov and Elisheva Damkani

מלון גִלגל הוא מלון בוטיק בבעלותם של יעקב ואלישבע דמקני, ששאפו להקים מלון ייחודי בלב תל אביב, ברחוב שקט הנמצא במרחק שתי דקות הליכה מהחוף. המלון מתאפיין באווירה רגועה ואינטימית ומקושט בעבודות אמנות מקוריות על נושאים מכתבי הקודש, ותמונות של הארץ.

המלון הוא מלון שלושה כוכבים וכולל חמישים חדרים, ומציב בעדיפות עליונה שירות אישי וחם לכל אורח, לצד תנאים מודרניים ונוחות ברמה גבוהה.

מלון גלגל מבוסס על נושא מכתבי הקודש הקשור לעם ישראל וארצו. השם "גִלגל" לקוח מספר יהושע ה 9: וַיֹּאמֶר יְהוָה, אֶל יְהוֹשֻׁעַ, הַיּוֹם גַּלּוֹתִי אֶת חֶרְפַּת מִצְרַיִם, מֵעֲלֵיכֶם; וַיִּקְרָא שֵׁם הַמָּקוֹם הַהוּא, גִּלְגָּל, עַד, הַיּוֹם הַזֶּה.

0716 - Gilgal Front View

0716 - Gilgal Balconey View

0716 - Gilgal Bedroom

0716 - Gilgal Bedroom View

0716 - Tel Aviv Map

 

צור קשר:

www.HotelGilgal.com

טלפון: 03-5111000

נס ציונה 7

תל אביב יפו 6390409

reserve@hotelgilgal.com

 

 

 

 

 

 

 

הרי יהודה
פונדק הרי יהודה באזור קרית יערים העתיקה (אבו גוש)

0716 - Singerman Family

פונדק הרי יהודה נמצא במרחק עשר דקות נסיעה מירושלים. הפונדק הוא עסק משפחתי המציע לינה וארוחת בוקר. אפשר להגיע ממנו בקלות לירושלים ולים המלח וכן לשדה התעופה. המקום מציע ארוחת בוקר ישראלית מלאה, מטבח מאובזר היטב, מכונת כביסה, גלישה חופשית. מסעדות במרחק הליכה, מיטות אמריקניות יוקרתיות. יש בו עשרה חדרים ושלוש דירות, ואפשר לארח בו יחידים או קבוצות של עשרים וחמישה איש ומעלה. מיטות זוגיות ויחיד.

המקום נוסד בידי חיים ורותי זינגרמן, משפחה משיחית עם שבעה ילדים שעלתה לארץ ב-2008. הוא נמצא במקום שבו הונח ארון הברית בקרית יערים' במקום שבו דוד המלך בא לקחת אותו מידי עובד אדום, כדי להעלות את הארון לעיר דוד. אבו גוש של ימינו היא עיר שבה חיים יהודים וערבים יחד בדו-קיום. המסעדות הערביות שם מפורסמות ברחבי הארץ.

0716 - Judean Hills Front View

0716 - Judean Hills Bedroom

0716 - Judean Hills Balconey View

0716 - Judean Hills Garden View

0716 - Abu Ghosh Map

 

צור קשר:

חיים ורותי זינגרמן

כתובת: התות 9, אבו גוש

www.jerusalemhillsinn.com

info@jerusalemhillsinn.com

 

 

 

 

 

שדה בוקר
"ורד המדבר" בנגב, ביתו של דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון

0716 - Yaron, Kelly and Family

"ורד המדבר" הוא דירת אירוח במדרשת בן גוריון שבשדה בוקר. הכפר נמצא על שפת מכתש וצופה לשמורת הטבע מדבר צין.

בדירה שישה מקומות לינה, מטבח לשירות עצמי ופטיו פרטי. האזור מבוקש מאוד לטיולים בטבע, מעינות מדבר (עבדת ועין עקב) ומושלם לפסק זמן ולהרהורים במדבר.

למרבה הפלא, הכפר הוא גם בית למספר הולך וגדל של מאמינים. בואו לגלות את האוצרות הנסתרים של הנגב.

0716 - Sde Boker Desert View

0716 - Sde Boker Livingroom

0716 - Sde Boker Bedroom

0716 - Sde Boker Shower

0716 - Sde Boker Map

 

צור קשר:

ירון וקלי

050-8671921

www.desertrose.co.il

glik.fam@gmail.com

 

 

 

 

 

אילת
"ניחוח שמים" לינה וארוחת בוקר ליד ים סוף

אנחנו נמצאים על גבול ירדן ומצרים, כשלוש מאות מטרים מים סוף ורבע שעה הליכה מהטיילת והקניון.

"ניחוח שמים" הוא בית אירוח המציע לינה וארוחת בוקר. המקום שקט ורגוע, ואנחנו מקדישים לכם את תשומת הלב שאתם ראויים לה. אנחנו זוג מקליפורניה, וגרנו ליד הים. היה שם יפה כמעט כמו כאן באילת. אנחנו בארץ מאז שנת 2000. לאשתי יש ניסיון רב בשירות. אנחנו רוצים שתחזרו שוב ושוב. אם אנחנו יכולים לעזור לכם לשכוח מאיפה באתם ולהשאיר את הדאגות שלכם מאחור, מבחינתנו הצלחנו להעניק לכם מעט מניחוח השמים.

אנחנו מציעים סוויטה עם מיטה זוגית וחדר רחצה פרטי עם מרפסת פרטית, טלוויזיה פלזמה ומקרר קטן, וכן חדר פרטי עם שתי מיטות יחיד וחדר רחצה משותף. אפשר להלין שישה אנשים. אנחנו מציעים לינה וארוחת בוקר, חניה (בדרך כלל), גלישה חופשית ומיזוג אוויר.

0716 - Eilat Desert View

0716 - Eilat Bedroom

0716 - Eilat Balconey

0716 - Eilat Map

 

צור קשר:

ג'ון וג'ן טילטון

ג'ון: 050-9309991

ג'ן: 050-2309991

Zionll012@gmail.com

 

 

 

 

 

 

חזרה למעלההמטרות והעקרונות המנחים של שמואל סמדג'ה

היזם היהודי המשיחי המוביל בארץ

עוד במהלך שירותו הצבאי, החל שמואל סמדג'ה להבין את התכנית שאלוהים הכין לחייו, להקים עסק משיחי שיהיה לעדות לישראלים, יספק מקומות עבודה למאמינים ישראלים ויגשר בין ישראלים ונוצרים והקהילה המשיחית בארץ.

הוא מאמין שאנשי עסקים נוצרים ומשיחיים צריכים לפעול בתוך השוק המקומי וגם בשירות המשיח. מקור הביטחון שלו נובע מהפסוק בַּקְּשׁוּ תְּחִלָּה אֶת מַלְכוּתוֹ וְאֶת צִדְקָתוֹ, וְכָל אֵלֶּה יִוָּסְפוּ לָכֶם.

שמואל חשב שסוכנות נסיעות בהנהלת יהודי משיחי תהיה כלי נוסף שבאמצעותו אפשר להביא את הבשורה לישראל, ולשמש ברכה לנוצרים ברחבי העולם.

לפני ששמואל הקים את החברה שלו, תיירים נוצרים נסעו בדרך כלל באוטובוסים מכנסיות מסורתיות לכנסיות אחרות ברחבי הארץ. במקום זה, החזון של שמואל היה לא רק להתמקד בארץ הקדומה, אלא גם לחשוף את התיירים הנוצרים לנפלאות מדינת ישראל, ובמיוחד לאבנים החיות – היהודים שהולכים אחרי ישוע.

להלן כמה מהמטרות שהוא מבקש לספק לתיירים שהוא מארח:

הי-טק: שמואל עדיין פוגש תיירים שמופתעים מכך שהישראלים אינם רוכבים על גמלים כל היום. בניגוד להשקפה זאת, לומדים התיירים שישראל מכונה "מדינת הסטרט אפ" ובצדק. היזמות הטכנולוגיות שלה מבוקשות מאוד בחברות כגון גוגל, מיקרוסופט ואינטל, העורכות מחקר ופיתוח בארץ.

עקרונות המבוססים על כתבי הקודש: שמואל מוודא שהחברה שלו פועלת תמיד ביושר, כנות, חריצות וכבוד לזולת ומבקשת את טובתו.

מדריכים המתבססים על כתבי הקודש: המדריכים המורשים שלו, יותר מחמש מאות איש במספרם, תמיד מדריכים עם ספר הבריתות בידם. הם מתחילים מדבר אלוהים. אחר כך הם מחברים את מקורות המידע האחרים, כגון ארכיאולוגיה ומוזיאונים, אבל נקודת המוצא שלהם היא תמיד כתבי הקודש. נסה לחשוב על מדריך בקיסריה שאיננו מזכיר את הברית החדשה. האם קיסריה היא רק אמפיתיאטרון רומי או גם המקום שבו שאול השליח נשלח ממנו לעמי העולם? האם זהו המקום שבו היה להורדוס ארמון, או המקום שבו שמעון כיפא פגש את קורנליוס, והבשורה יצאה לגויים בגל חדש של בישור?

השפעה על ישראל ועל עמי העולם: כל הזדמנות חדשה שאלוהים מציג בפני שמואל מעניקה לו הזדמנויות נוספות להשפיע על ישראל ועמי העולם. הוא שירת פוליטיקאים, מועמדים לנשיאות, סנטורים, חברי קבינט, ראשי מדינות וספורטאים מקצועיים מה-NFL, NBA, מתאגרפים וכן הלאה. היום הוא המנהל האזורי של רשת הטלוויזיה TBN, והצופים יכולים לראות אותו מראיין ישראלים.

המטרה: השאיפה של שמואל היא להפעיל את הסיורים שלו באופן שישנה כליל את חייהם של המשתתפים. הביקור בארץ מעורר רעב גדול לקרוא את דבר אלוהים. מנהיג קהילה אמר לו פעם שעשרה ימים של סיור בארץ כמוהם כשנה בבית ספר לכתבי הקודש. שמואל מאמין שהחוויה בארץ מעודדת מפגש רוחני עם אלוהי ישראל. הוא כבר ראה שאלוהים דיבר עם מבקרים בזמן שהיו במקומות שבהם ישוע חי, מת וקם לתחייה.

הוא רוצה שהתיירים יחזרו מהארץ לא עם פתרונות למכאוביה של האומה, אלא עם דחף להתפלל. שהמטיפים ישנו את צורת הדרשות שלהם. שמואל מאמין שאם מנהיג קהילה מלמד על ישראל בלי שביקר כאן מעודו, גם הוא וגם הקהילה שלו מפסידים. לדבריו, הדבר דומה למכירה של מכונית שלא ראית מעולם.

שמואל משוכנע שאין לשום מנהיג קהילה מחו"ל סיבה לא לבקר בארץ ולא להפוך את הביקור בארץ לעדיפות, ולא משנה מאיזה פלג הוא בנצרות.

חזרה למעלה

י