MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

תנועת החרם (B.D.S) - כלי נשק נוסף במלחמה בישראל

יולי 2015
תמוז - אב התשע"ה

0715 - Top - BDS Posterכרזה של פעילי תנועת החרם. כרזות כאלה נראות בכל רחבי העולם. אין בהן כל מהות או אמת
אבל הן משמשות כתחמושת ארסית נגד המדינה היהודית.


 

 

מאת שירה סורקו-רם

תנועת החרם (B.D.S) היא ההתגלמות העדכנית של האנטישמיות, תופעה שהחלה לפני כ-3500 שנה כאשר ציווה פרעה להשליך ליאור את כל התינוקות הזכרים שנולדו לבני ישראל.

מגפה זאת של האנטישמיות מתפשטת. תנועת החרם עלתה לפני כ-10 שנים ברשות הפלסטינית בשיתוף עם מחלקת המו"מ הפלסטיני. מטרתה הייתה למנוע השקעות ולהטיל סנקציות והפכה לאחרונה לתנועה עממית המתפשטת בכל רחבי העולם.

התנועה הזאת היא צאצאה לחרם הליגה הערבית שהחל בלידתה של מדינת ישראל. עד עצם היום הזה מלווה כל מוצר המיובא למדינות ערב ב"תעודת שלילה", המאשרת שהמוצר איננו מיובא מישראל.

אש"ף מתאם את הפעילויות ומנהל את המימון של התנועה באמצעות 100 צוותים דיפלומטיים, על אף שאין שום ארגון רשום בשום מקום או שום חשבון בנק על שם תנועת החרם. ובכל זאת מעבירות מדינות המפרץ וקטאר במיוחד, סכומי עתק למימון התנועה. גם ערב הסעודית היא מממנת עיקרית (www.ynetnews.com; link: goo.gl/cdGl8h).

שים לב לפעילויות השמאל הקיצוני באוניברסיטאות בארה"ב ובאירופה שלדבריו דוגל בלהט בצדק לנדכאים. ומיהו העם הנדכא ביותר עלי אדמות? הפלסטינים. כמובן. ומיהו המדכא? מי זה כבר יכול להיות? ישראל.

באופן בלתי הגיוני חברו השמאל הקיצוני עם המוסלמים, שהם האנטיתזה של זכויות האדם ויצרו את מה שכינה רוברט ויסריץ' המנוח – החוקר הבולט ביותר של האנטישמיות – "תרבות השנאה", שעליה הוא אומר שהיא "קיצונית דיה בנימה ובתוכן כדי להוות עילה נוספת לטבח המוני" (Washington Times, 26May2015).

כמה פעמים שאלנו את עצמנו איך ייתכן שהגרמנים המשכילים והנאורים – שלא לדבר על אנשים במרבית שטחה של אירופה – היו יכולים לבצע את הטיהור האתני המזוויע ביותר בהיסטוריה? אבל היום אנחנו עדים להיווצרותה של תנועת שנאה כלל עולמית אחרת המתמקדת אך ורק בישראל ובעם היהודי.

למרבה הפלא, הגילוי האחרון של האנטישמיות – מסע החרם על ישראל, עוד לא הצליח לפגוע בישראל כלכלית, אבל הוא מצליח לגרום לדמוניזציה ולדלגיטימציה של ישראל באוניברסיטאות ובפורומים ציבוריים ברחבי אמריקה, דרום אמריקה ואירופה. השפעתה מחלחלת אל המוני צעירים באוניברסיטאות – מנהיגי המחר – כהשקעה עתידית בשנאת היהודים.

דמוניזציה פעילה

בכל שנה מארחים כ-200 קמפוסים יריד שנאה ליהודים הנמשך כמה ימים, וממאירותו מתגלמת בשמו: "שבוע האפרטהייד הישראלי". האירועים האלימים אינם פוסקים: סטודנטים יהודים ופעילים פרו-ישראליים סופגים לעג ואגרופים ובגלל פעילות אלימה באוניברסיטאות הגדולות הם לעתים אפילו נזקקים לאשפוז. חגיגות העצמאות של מדינת ישראל הופסקו בצעקות של מפגינים אנטי-ישראליים באוניברסיטת קליפורינה. סטודנטים ישראלים ופעילים פרו-ישראליים מודים שההפחדה הגיעה לכדי כך שרבים מהם חוששים לפרסם ברבים את השקפותיהם הפרו-ישראליות (www.mosaicmagazine.com; link: goo.gl/OeOomc). בדרום אפריקה, מדינת אפרטהייד לשעבר, קראה האוניברסיטה לטכנולוגיה בדרבן לגירוש הסטודנטים היהודים, במיוחד אלה שאינם תומכים במאבק הפלסטיני (www.campus-watch.org; link: goo.gl/tFd7qX).

לא רק הסטודנטים הם המטרה. באוניברסיטאות רבות בימינו יכולות האשמות באיסלאמופוביה להרוס קריירה של פרופסור. גם תמיכה בישראל עלולה לגרום לכך. פרופסור לפילוסופיה באוניברסטית קונטיקט ששומר לעצמו את דעותיו הפרו-ישראליות סומן ונרדף ברשעות כגזען, מסע שיזמו הפעילים הפלסטינים ושתמכו בו עשרות אנשי סגל (שם).

וכך, במילים פשוטות, 70 שנה בלבד אחרי שהשנאה לעם היהודי גבתה את חייהם של שישה מיליון יהודים חזר הצמא האנטישמי לדם יהודי והוא גדל במהירות מפחידה. התווית השתנתה מעט, והיא נקראת אנטי-ציונות. כמובן, לא במקרה בחרו רוחות העולם הזה בשם הזה מפני שציון היא שם אחר לירושלים ולמלכות אלוהים הבאה, והיא גם מקום מנוחתו ש ל אלוהים ובירת העולם העתידית.

האם ישראל מושלמת?

האם ישראל מושלמת? כמה אבסורדי! חכם יותר לשאול מהי רמת הדמוקרטיה בארץ לעומת דמוקרטיות אחרות? גבוהה מאוד! (ראה טבלה) (www.en.wikipedia.org; link: goo.gl/d6udFO). בהשוואה לכל יתר ארצות ערב במזה"ת אין על מה לדבר. ישראל מוקפת באומות המנהיגות את הדת האלימה ורוויות השנאה הרבה ביותר בעולם ושנלחמות בלא הרף גם בינן לבין עצמן. מטרתן אחת ויחידה, והיא חורבנה המוחלט של מדינת ישראל (חוץ מירדן ומצרים, שאתן יש לישראל הסכמי שלום).

אבל ישראל, מדינת הסטארט-אפ הזעירה הזאת שאין בה כמעט משאבים טבעיים, לא רק קיימת אלא גם משגשגת יותר מכל ארץ אחרת באזור רווי הנפט הזה. היא גם בירכה את העולם בנכס הגדול ביותר שלה – הכישרונות והיכולת המדהימים של המוח היהודי, וכל אלה ממדינה שגודלה איננו עולה על זה של ניו-ג'רזי.

זאת ועוד, האוכלוסייה הערבית בישראל (20%) נהנית מחופש רב יותר משאפשר למצוא בכל מדינה מוסלמית ברחבי העולם. הסטודנטים הערבים הישראלים – מוסלמים, נוצרים ודרוזים – לומדים בהמוניהם באוניברסיטאות המקומיות. הם מתכוננים לקריירות מקצועיות ועוסקים בעניינים אינטלקטואליים ברמה גבוהה יותר משיש ברוב מדינות ערב. אין שום מכשול העומד בדרכם של גברים ונשים ערבים ישראלים הלומדים מדעים, מתמטיקה או רפואה, והאוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל אביב נמנות עם האוניברסיטאות הטובות בעולם.

הערבים הישראלים נהנים מחופש הדת והדיבור, עורכים הצבעות, תופסים מושבים בכנסת ומכהנים בבית המשפט העליון. ובכל זאת, מקדמי החרם משמיצים את ישראל ומכנים אותה מדינת אפרטהייד. הערבים יכולים לחיות בכל מקום שהם רוצים, ואם יש להם ההכשרה המתאימה – לעבוד בכל מקום שהם רוצים לעבוד בו וללכת לכל מקום שהם רוצים ללכת אליו.

סטפן שוורץ מהפורום למזרח התיכון (Middle East Forum) אמר את הדברים האלה: "מאבקיה של תנועת החרם בדרך כלל מנוהלים בידיהם של אנשי אקדמיה ואחרים מחוץ לישראל, הרחק מהמציאות שבה היא מתקיימת, והם אינם מודעים להיקף שיתוף הפעולה היהודי-ערבי בחיי הציבור בישראל". הביקורת של אנשים שיודעים לדבר טוב משהם יודעים לעשות, עוזרת לאסלאם הקיצוני להציג את ישראל כמדינה גזענית.


Click on the image to enlarge
0715 - Freedom in the world table "חופש בעולם" מסכמת את הממצאים של דו"ח "חופש בעולם" (Freedom in the World) הסוקר את
מצב המשטר במדינות במזה"ת ובצפון אפריקה. הטבלה מדרגת את המדינות
בסולם של 1 (החופש הרב ביותר) עד 7 (החופש המועט ביותר).

המשטר הפלסטיני האסלאמי

מצד שני, הישות הפלסטינית ביהודה ובשומרון (הגדה המערבית) איננה דמוקרטית כלל ועיקר (ראה טבלה). בראש ובראשונה היא חברה אסלאמית ש-98% מאזרחיה מוסלמים (חשוב על עצמך כנוצרי או כיהודי החי באמריקה או באירופה באוכלוסייה שבה 98% הם מוסלמים). אנחנו יודעים באופן אישי שנוצרים אוונגלים בגדה המערבית נזהרים ונאבקים בכל עת לא למשוך תשומת לב כדי להימנע מרדיפות קשות.

ראש הרשות היום הוא מחמוד עבאס בן ה-79, מנהיג שלא נבחר. הבחירות היו אמורות להיערך בינואר 2009, אבל מאחר שהמנהיג ידע לפי הסקרים שהחמאס יזכה בבחירות הוא החזיק בתפקיד בלי בחירות. כשהוא יעזוב את הזירה וייערכו בחירות, החמאס ישתלט על הגדה המערבית. אילו תיסוג ישראל מיהודה ושומרון ייהנה החמאס מגבול של כ-300 קילומטרים עם ישראל שממנו הוא יוכל להתקיף את הבטן הרכה של ריכוזי האוכלוסייה העיקריים של העם היהודי, מנצרת ועד נתניה, מתל-אביב לירושלים ולבאר שבע.

האמנה של חמאס מופיעה באינטרנט ואפשר להגיע אליה ברגע. היא מתארת בבירור את התכניות להשמיד את ישראל ולהקים במקומה מדינה פלסטינית שמשמעותה, כמובן, היא מדינה אסלאמית.

מטרתה הסופית של תנועת החרם

מתי תסתיים הפעילות של תנועת החרם? כשפעיליה ידעו שהם הגשימו את מטרתם? האם אתה מוכן? הם יפסיקו כשהם ישמידו את המדינה היהודית.

אסאד אבו חליל, פרופסור אנטי-ישראלי באוניברסיטת קליפורניה המעיד על עצמו שהוא אנרכיסט ואתאיסט אמר את הדברים הבאים: "מטרתה האמתית של תנועת החרם היא לשים סוף למדינת ישראל. אין שום עוררין בנושא. הצדק והחופש לפלסטינים אינם עולים בקנה אחד עם קיומה של מדינת ישראל" (www.en.wikipedia.org; link: goo.gl/BqUKHr).

פרופסור אחר ותומך קיצוני בתנועת החרם אמר את הדברים האלה: "לדעתי, תנועת החרם תצבור תאוצה בעזרת הסברה ישירה על כך שלישראל אין זכות להתקיים".

עד כה צברה התנועה הצלחה מרשימה, כי היא תנועה המנצלת את שפת הזכויות. אבל איך ייתכן שהמשכילים מהאליטה אינם מבינים מה קורה? חוסר הצדק בצורת החשיבה שלהם מדהים. תנועת החרם שוללת את זכותה של מדינת ישראל להתקיים אבל היא מקבלת את קיומן של עשרות מדינות אסלאמיות.

איך מתכננת תנועת החרם למוטט את מדינת ישראל? היא מתחילה עם הסטודנטים המוסלמים בקמפוסים בכל רחבי המערב. ד"ר ויסטריץ' אמר ש"האנטישמיות עברה תהליך של אסלאמיזציה הולך וגובר המתחבר לג'יהאד הטרוריסטי ולתוצאותיו הקטלניות נגד העם היהודי. האנטישמיות ה'חדשה' הזאת מכוונת כלפי ישראל, המדינה היחידה שיש בה רוב יהודי: היהודי הקולקטיבי" (Washington Times, 26 May 2015).

ויסטריץ' מציין שאמנם רוב המוסלמים אינם דוגלים בטרור, "אבל רמות האנטישמיות בקרב המוסלמים הן בבירור מהגבוהות בעולם" ומוסלמים שמסורים להקמתה של ח'ליפות עולמית "הם חוד החנית של האנטישמיות בימינו".

מתקפה נגד עסקים

0715 Attacking businesses
הפרעה לעסקים בסופרמרקט בבריטניה.

הצעד הבא שלהם הוא לגרום לעסקים להפסיק להשקיע בכל ישות מסחרית הקשורה לישראל ולהחרים כל מוצר שהוא תוצרת הארץ. אחת החברות הרבות שהם שמו לעצמם למטרה היא "סודה סטרים" כי אחד ממפעליה נמצא בגדה המערבית, ובמקרה גם סיפק למאות פלסטינים מקומות עבודה בטוחים עם משכורות והטבות השוות לאלה של יתר העובדים.

באוקטובר האחרון, בהחלטה שפעילים פלסטיניים ראו בה ניצחון גדול, הודיעה החברה שהיא תעתיק את מקום המפעל – ובהתאם לצורך תפטר את העובדים הפלסטיניים – לאזור התעשייה בצפון הנגב. המיקום החדש אפילו אינו קרוב לקו הפסקת האש של 1949 (או מה שהפלסטינים מכנים גבולות 67). אם אתה חושב שבזאת החמיאו לעצמם פעילי תנועת החרם על הישגם ועברו לנושא אחר, אתה טועה.

באפריל אחרון חידשו פעילי תנועת החרם את המסע שלהם להחרמת "סודה סטרים" בטענה ש"סודה סטרים עברה לאדמה שנגזלה מבדואים פלסטינים, שגם הם בני אדם", כדבריה של אנה בלצר, המארגנת הלאומית של המסע האמריקני לסיום הכיבוש הישראלי. בלצר, יהודייה ילידת קליפורינה שאומרת שהוריה ניצלו מהשואה אך בקושי, המשיכה: "אנחנו תומכים בזכויותיהם של הפלסטינים בישראל, ביניהם הבדואים. איננו יכולים להפסיק את החרם שלנו על סודה סטרים אם היא תופסת את אדמתם של פלסטינים" (26 May 2015, Haaretz).

ההשתתפות היהודית ואפילו הישראלית בתנועת החרם היא תופעה נוספת. היהודים הם בדרך כלל בעמדות שמאל בכל הנוגע לסוגיות חברתיות, ולכן ההתייצבות לצדם של הפלסטינים הנדכאים וחסרי הישע מתאימה להשקפת העולם שלהם.

דוגמה טיפוסית נוספת: רשת הסופרמרקטים "וולוורת'ס" בדרום אפריקה התעקשה לייבא בייגלים מהארץ. הערך הכולל של מוצרי מזון מישראל מגיע למיליון דולרים מתוך המחזור השנתי של הרשת שעומד על עשרה מיליארד דולרים. אבל פעילי תנועת החרם מחו בעיקשות והפריעו לפעילות הסדירה של הרשת עד שזו פנתה לבתי המשפט וניצחה. פעילי תנועת החרם סירבו להיכנע וביום העצמאות האחרון (ה"נכבה" בפי המוסלמים) הפגינו 10,000 סטודנטים נגד וולוורת'ס (www.ynetnews.com; link: goo.gl/cdGl8h). תנועת החרם תוקפת חברות גדולות וקטנות ומצביעה על מוצרים שונים שצריך להימנע מהם, כמו חומוס תוצרת הארץ.

בין המוחרמים מופיעים גם השמות האלה: צעצועי AMAV, "אהבה", מי עדן, מאפיית עבדי, תפוזי Jaffa, יוגורט יווני "מהדרין", "תמר הירדן", "סטנלי בלאק אנד דקר", תעשיות "דלתא גליל" (המספקות בדים לרשתות גאפ, ג'י.סי.פני, קלווין קליין), "כתר פלסטיק", "שטיחי כרמל", "טבע תעשיות פרמצבטיות", "ליתוטק תעשיות רפואיות", שוקולד "מקס ברנר", "טסקום" מערכות לבדיקת תכנה, בנק דיסקונט, בנק לאומי, ביטחון G4S, "מוטורולה סולושנס" ועוד.

לא מעט מוזיקאים ואמנים מבטלים את הופעותיהם בארץ בעקבות הלחץ הכבד שמפעילה עליהם תנועת החרם. כל סוג של קשר תרבותי או חברתי נתון למתקפה מצד התנועה. מטרתה היא לחנוק את ישראל מבחינה כלכלית, מדעית ותרבותית.

התאחדות הסטודנטים הבריטית מחרימה את ישראל

לאחרונה הציעה התאחדות הסטודנטים בקנטרברי שהתאחדות הסטודנטים הבריטים תצטרף לתנועת החרם. ההתאחדות, המייצגת מיליוני סטודנטים במוסדות הבריטיים להשכלה גבוהה, הצביעה בעד החלטה המכונה "צדק לפלסטין".

אותה התאחדות סטודנטים הצביעה לפני שנה נגד החלטה לגנות את דאע"ש, בטענה שהחלטה כזאת היא אסלאמופובית. האם אתה מאמין למה שאתה קורא? ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הגיב בכעס ואמר שדאע"ש רומסת את זכויות האדם לעפר. היא שורפת בני אדם חיים בכלובים וקבוצות הסטודנטים הלאומיות בבריטניה מסרבות להחרים אותה, אבל הן מחרימות את ישראל.

חבר כנסת אחר הוסיף: "הייתי מצפה שסטודנטים בעלי יושר אינטלקטואלי יפעלו בראש ובראשונה נגד ג'וני ג'יהאדי (שכרת את ראשם של בני הערובה האמריקני והבריטי מול המצלמות) ושאר אזרחי בריטניה הנלחמים לצד דאע"ש".

מועצת האוניברסיטאות בבריטניה דחתה באומץ את החרם של התאחדות הסטודנטים הבריטים על מוסדות ישראליים והכריזה שהיא מתנגדת בתוקף לכל חרם אקדמי של אוניברסיטאות בישראל. אבל עסקים ומוסדות בכל מקום נתונים ללחץ להשעות את עסקיהם עם ישראל. תנועת החרם מאיימת להחרים עסקים שאינם מחרימים את ישראל.

בן דרור ימיני מ-Ynet חושש שעל אף שהתמיכה של ארה"ב בישראל היא בשיאה, היא איננה אלא אשליה. השחיקה בתמיכה בישראל בקמפוסים, במכוני המחקר ובאמצעי התקשורת השונים מתמדת, ממושכת ומסוכנת, דבר שיבוא לידי ביטוי בבירור כשהסטודנטים באוניברסיטאות יהפכו למנהיגי העתיד בשלטון ובתקשורת.

המצב כבר מחלחל לפוליטיקה. סידני בלומנטל היה היועץ הבכיר של ביל קלינטון. בנו, מקס בלומנטל, הפך לפעיל בולט וארסי המתנגד לעצם קיומה של ישראל. בלומנטל הם כמובן יהודים.

ישראל ניצבת בפני אחת ההתקפות השיטתיות ביותר נגד קיומה.

הזרם המרכזי בתקשורת משרת את תנועת החרם

תנועת החרם מנהלת מסע מודעות בחזיתות רבות – בקמפוסים, באיגודי עובדים ובתקשורת, והיא צוברת ניצחונות מטרידים. עיתונים מובילים כדוגמת הניו-יורק טיימס מספקים במה למקדמי החרם. תקשורת המיינסטרים השמאלנית, שותפתה הנאמנה, מספקת להם את הסיקור ואת התוקף שלהם היא זקוקה כדי להתפתח.

ג'ניפר רובן מהוושינגטון פוסט השמרני התייחסה לצביעות המדהימה של התקשורת האמריקנית המתעלמת כליל מרבבות הילדים הנרצחים בסוריה בידי פעילי הג'יהאד ובשאר-אל-אסאד ובו בזמן מגנה לא את החמאס אלא את ישראל, על מותם הנורא אבל הבלתי נמנע של חפים מפשע בעזה ששימשו כמגנים אנושיים עבור המחבלים כדי להעלות את מחיר הדמים. הזרם המרכזי בתקשורת איננו סוקר את התופעה האסלאמית של הרג ילדים ושוכח להזכיר את מאות הילדים שהחמאס השתמש בהם כמגנים אנושיים. מה לגבי 160 הילדים שמתו בעזה משום שאולצו לבנות את מנהרות המוות של החמאס? (www.washingtonpost.com; link: goo.gl/eMGtm1).

דאגה רבה באוניברסיטאות בארץ

ראשי האוניברסיטאות בארץ נפגשו לאחרונה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין כדי לספר לו שהחרם על המוסדות האקדמיים בארץ מאיים על עצם עתידה של הארץ. הם הציגו בפני הנשיא דו"ח שאישר שחוקרים ישראלים בחו"ל אינם מקבלים קידום, כתבי עת מקצועיים מסרבים לפרסם את מאמריהם של מדענים ישראלים, מרצים מחו"ל בוחרים לא להגיע לכנסים בישראל וחברות בינלאומיות מסרבות לפעול במשותף עם חוקרים ישראלים. הם הביעו את דאגתם ואמרו שאם תנועת החרם תמשיך לתקוף את האוניברסיטאות ואת המחקר בארץ, התוצאות יהיו הרות אסון.

רות ארנון, נשיאת האקדמיה הישראלית למדעים אמרה את הדברים האלה: "התנועה ממומנת היטב ופעילה מאוד בהרבה אוניברסיטאות שפועלות נמרצות לדלגיטימציה של ישראל ושל האקדמיה הישראלית בפרט. מעשית עדיין לא רואים את השפעות החרם, אבל אין ספק שהחרם יחמיר בעתיד".

מלחמה שערה

0715 Academic campaignwww.usacbi.org us campaign for the academic.

המדינות האסלאמיות לא הצליחו להשמיד את ישראל באמצעים צבאיים אבל הן מאמינות שהן יכולות לעשות זאת באמצעים כלכליים. ממשלת ישראל מודאגת מאוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו גייס את משרדי הממשלה להילחם במלחמה הזאת בכל אמצעי ושיטה העומדים לרשותו. גורם רשמי בממשלה התקשר ל"מעוז" בפעם הראשונה וביקש לגייס אותנו למלחמה בזירה האירופית.

גם הקונגרס האמריקני נוקט צעדים להילחם בשנאה העזה הזאת כלפי העם היהודי. הרפובליקנים והדמוקרטים הורו על נקיטת מהלכים דו-מפלגתיים כדי למנוע משותפיה של אמריקה למסחר להפלות לרעה את הישראלים.

מושל דרום קליפורניה היה הראשון שחתם בעד חוק שמטרתו לעצור חרם, מניעת השקעות וסנקציות נגד ישראל. "חרם מבחינת החוק מוגדר כמאמץ של חברות לכלול אדם או חברה ברשימה שחורה כדי למנוע השקעות או כל קשר אחר עם אותו אדם או חברה בגלל גזע, צבע, דת, מין או מוצא לאומי של האדם או הישות המדוברים". עוד 18 מדינות כבר התחייבו לחוקק חוקים דומים בסבב החקיקה הבא שלהן (Jerusalem Post, 5 Jun 2015).

גם מדינת אילינוי חוקקה חוק נגד תנועת החרם בהצבעה דו-מפלגתית פה אחד. "אי אפשר להמעיט במשמעותו של החוק", כתב יוג'ין קונטורוביץ', פרופסור למשפטים באוניברסיטת נורת'ווסטרן. "תנועת החרם איננה כמו מחאות של זכויות האזרח, כפי שדוגליה אוהבים לומר, אלא דומה יותר לחרמות האנטי-יהודיים שהיו נפוצים באירופה במאה ה-20 ובעולם הערבי עד עצם היום הזה". מוסדות פיננסיים באירופה שהביעו דאגה בנוגע לסיכונים הכרוכים בניהול עסקים עם ישראלים - המשפטיים והכלכליים והסיכונים לשמם הטוב - יצטרכו לדאוג בנוגע לסיכונים הכרוכים בסירוב לעסקים עם ישראלים". הצעות לצעדים דומים עולות גם בקונגרס. לדוגמה, הרפובליקני דאג למבורן מקולורדו הציג "חוק להחרים את האויבים שלנו, לא את ישראל", המחייב קבלנים של הממשל לאשר שהם אינם מחרימים את בת בריתה האמינה ביותר של אמריקה.

נוצרים מאמינים יכולים להשפיע מאוד לטובה אם הם יחפשו דרכים להילחם באנטישמיות. קודם כול, צריך הנוצרי המאמין לדבר עם הצעירים שהוא מכיר – הילדים שלו, קבוצות הנוער בקהילה שלו, קבוצות ספורט ואירועי נוער אחרים. יש להתחיל במפגשים של אחד על אחד. בני הנוער והצעירים הם אלה שניצבים בפני השקרים באוניברסיטאות ואפילו בבתי הספר התיכוניים. קודם כול יש להגן עליהם מהפיתוי שמציבים בפניהם פעילי תנועת החרם בסיסמאות הצדק הצודקות שלהם לכאורה. עם הידע הנכון הם יוכלו להתייצב בפני אנשים אחרים שמקדמים את התרמית הזאת. יש אתרים טובים רבים שיכולים לספק את המידע הדרוש. למשל: www.stopbds.com and www.campus-watch.org or go to www.facebook.com/fightingbds.

מטרתה של האנטישמיות במאה ה-20 הייתה אירופה ללא יהודים. מטרתה במאה הזאת היא מזרח תיכון ללא מדינה יהודית. כל מי שהולך בעקבות אלוהי ישראל וישוע המשיח צריך לחשוב מה הוא יכול לעשות, ממש כשם שבשנות ה-30 של המאה הקודמת נדרשו הנוצרים באירופה להחליט מה הם יעשו. רובם לא עשו דבר, אבל חלקם זוכים היום לכבוד בתולדות ישראל משום שהם היו גיבורים וסיכנו את חייהם כדי להציל יהודים. עוד לא הגענו לשלב הזה, אבל אנחנו מתקדמים מאוד לקראת הזמן שבו בהתאם לזכריה ולנביאים אחרים כל עמי העולם יצאו נגד ישראל. כל נוצרי יצטרך להחליט מהי עמדתו לגבי העם היהודי.

ציונות

וַאֲנִי, נָסַכְתִּי מַלְכִּי עַל צִיּוֹן, הַר קָדְשִׁי (תהילים ב 6).

כִּי אֱלֹהִים יוֹשִׁיעַ צִיּוֹן וְיִבְנֶה עָרֵי יְהוּדָה וְיָשְׁבוּ שָׁם, וִירֵשׁוּהָ (תהילים סט 35).

כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ (תהילים קלב 13).

וְכָךְ כָּל יִשְׂרָאֵל יִוָּשַׁע כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב: "וּבָא מִצִּיּוֹן גּוֹאֵל וְיָשִׁיב פֶּשַׁע בְּיַעֲקֹב" (רומים יא 26).הקהילה ותנועת החרם

האנטישמיות בזרמים העיקריים בכנסיות בארה"ב קיימת כבר עשרות שנים. תנועת החרם מספקת להם כלי נוסף.

הכנסייה המתודיסטית המאוחדת, דלה בחברים אבל עשירה באמצעים, מנהלת תיק השקעות של יותר מ-20 מיליארד דולרים, אבל מספר החברים יורד באופן קיצוני. בהתאם לויקיפדיה, מספר חבריה פוחת בכ-1000 איש בכל שבוע. הכנסייה הצביעה בעד השקעת אוצרותיה הארציים במקום שאיננו ישראל. תיק ההשקעות של הפרסבטריאנים נאמד בכשבעה מיליארד דולרים, אבל גם הם הצביעו נגד השקעה בישראל. בכנסייה של קנדה נותרו רק 45,886 חברים, וגם היא משקיעה בתנועת החרם. הכנסייה האפיסקופלית, מועצת הכנסיות העולמית ואחרות אינן אומרות בפירוש שהן מונעות השקעות אלא רק שהן משקיעות בחברות העוסקות במאמצי שלום.

מצד שני, פלגים פנטקוסטליים כלל עולמיים כגון Assemblies of God ו-Church of God ממשיכים לגדול ולהתפתח והם אינם מעורבים בתנועת החרם. בכל זאת, רשת CBN מדווחת שהאוונגלים האמריקנים הם אמנם תומכים נלהבים של מדינת ישראל, אבל ייתכן שהתמיכה הזאת נשחקת לאטה. מרק טולי, נשיא המכון לדת ולדמוקרטיה אומר שלא די בכתבי הקודש בלבד כדי לבסס את התמיכה בישראל. הדור הצעיר סופג את עיקר התעמולה האנטי-ציונית הדוגלת בחרם, והצעירים רוצים הסבר מהותי ואינטלקטואלי יותר.

מאחר שישראל שנויה במחלוקת יותר ויותר, יש מנהיגי קהילות שאומרים שהם אינם רוצים להיות חלק מהמחלוקת ומנסים לשמור על ניטרליות. הם משתמשים בסיסמה חדשה: "אני בעד ישראל, בעד פלסטין, בעד שלום, בעד ישוע". אבל מי שמעמיק קצת יותר יכול לראות שזוהי עוד דרך להתחמק מהנושא. כמה עצוב יהיה עם נוצרים מאמינים, במיוחד הצעירים, ימצאו את עצמם בצד הנגדי לתכנית אלוהים עבור העם היהודי. זה מה שקרה באירופה בשנות ה-30 וה-40 של המאה הקודמת. אסור שזה יקרה שוב.האיחוד האירופי מתקשה להגדיר אנטישמיות

האיחוד האירופי מהסס ומגמגם בהגדרת האנטישמיות. בשנת 2005 פרסם מרכז המעקב אחר גזענות ושנאת זרים של האיחוד האירופי הגדרה עדכנית של אנטישמיות. מטרתה המוצהרת של ההגדרה היא "לספק בסיס לזיהוי אירועים, איסוף מידע ותמיכה ביישום ובאכיפה של חקיקה נגד אנטישמיות".

ההגדרה תיארה את התופעה כ"תפיסה מסוימת בנוגע ליהודים, אשר עלולה לבטא שנאה כלפיהם" וסיפקה דוגמאות לגילויים אנטישמיים ביחס למדינת ישראל:

- שלילת זכותו של העם היהודי להגדרה עצמית, כלומר הטענה שקיומה של מדינת ישראל הוא מעשה גזעני.

- איפה ואיפה באמצעות דרישה להתנהגות מסוימת שאיננה נדרשת או נתבעת משום מדינה דמוקרטית אחרת.

- שימוש בסמלים ובדמויות הקשורים לאנטישמיות הקלאסית (כלומר טענות של יהודי הורג את ישוע או עלילת דם) כדי לתאר את ישראל או את הישראלים.

- עריכת השוואות בין מדיניות ישראלית עכשווית לבין זו של הנאצים.

- הטלת האחריות למעשיה של מדינת ישראל על היהודים באופן קולקטיבי.

בשלהי 2013 הוסרה ההגדרה מהאתר של סוכנות FRA (סוכנות שהיא זרוע המחקר של האיחוד האירופאי בנושאי זכויות אדם). דובר הסוכנות אמר שההגדרה מעולם לא התקבלה כרשמית ושאין לסוכנות כל כוונה לפתח הגדרה משלה.האו"ם – המנהיג האנטישמי הקבוע

איך זה יכול להיות? זהו טירוף צרוף! אבל האו"ם תמיד יהיה האח הגדול של תנועת החרם. בתי החולים בישראל פתחו את דלתותיהם בפני 1600 נפגעים סוריים משדות הקטל בסוריה בזמן שמוסלמים שוחטים מוסלמים, והאו"ם כינה את ישראל כמפרה הגדולה ביותר בעולם של זכויות בריאות (www.washingtontimes.com; link: goo.gl/c79DAG)

חזרה למעלהכנס "אליו" – מקום בטוח לצעירים יהודים וערבים

מאת ריק ריידינגס

0715 Elav

"אליו" הוא כנס שנתי לצעירים ונוער שמארגנת "סוכת הלל".

הכנס מספק סביבה בטוחה לצעירים ישראלים שבה יוכלו לפגוש את אלוהים ולהשתנות. לדוגמה, לפני שנתיים השפיעה רוח הקודש בעצמה על נער בן 15 בכנס. הוא ביקש תפילה ובכה במשך 45 דקות. הוא סיפר שהוא קיבל חסד לסלוח לאביו האלכוהוליסט שזנח את המשפחה. באותו כנס הנער גם נטבל ברוח הקודש. מאז הוא משתתף בכל שבוע במשמרת נוער של שעתיים ב"סוכת הלל" ומתחיל להדריך הלל בקהילה שלו. הורים רבים, ביניהם מנהיגי קהילות יהודיות וערביות, סיפרו לנו שבני הנוער שלהם השתנו לאורך זמן בזכות פעולת רוח הקודש בלבם במהלך הכנס.

הכנס מספק הזדמנות למאמינים יהודים, ערבים ופלסטינים להיפגש, לסלוח זה לזה ולהתרצות ולפתח קשרי ידידות לאורך זמן. אחד המנהיגים הצעירים הציע בשנה שעברה שהצעירים ירחצו זה את רגליו של זה. הכנס נערך על רקע המתח הרב ששרר בארץ בעקבות מציאת גופותיהם של שלושת הנערים החטופים באותו שבוע ורצח הנער הפלסטיני כנקמה. עצרנו את נשימתנו וחיכינו לראות אם הצעירים בכנס ייענו להזמנה הזאת וירחצו זה את רגלי זה. לתדהמתנו נענו רבים מהם לקריאה ועשו זאת בבכי, התפללו זה עבור זה והתחבקו.

0715 - Elav Praying

הכנס מספק הזדמנות לצעירים בארץ להבין שיש יותר מאמינים צעירים משנדמה להם. בשנה שעברה היו בכנס בחסד אלוהים יותר מ-900 מאמינים יהודים, ערבים ופלסטינים. רבים מהם הם המאמינים היחידים במשפחתם, בכיתתם בבית הספר או ביחידתם הצבאית. רבים העידו שהכנס סיפק להם אומץ וכוח חדשים כדי להבין שיש מאמינים רבים יותר משהם חשבו.

הכנס מספק אתגר לנוער המשיחי כשהוא רואה אחרים מספרים על אלוהים ומשתחווים לו. חלק ניכר מהזמן בכנס "אליו" מוקדש להלל, שאת רובו מדריכים מנהיגי הלל יהודים וערבים צעירים מהארץ. אנחנו תמיד מתעודדים לראות את הרוב המכריע עובד את אלוהים בהתלהבות ובכל לבו, כך זה אחרים משתחררים ומהללים בחופשיות. העדויות הרבות של הנוער המספר כיצד אלוהים משתמש בהם כדי לרפא, לבשר, לצאת למסעות בחו"ל וכו', מאתגרות אחרים להתמסר באופן עמוק יותר.


הכנס מספק מקום לשמוע את אלוהים מדבר על עתידם ולנהל חיים שמשפיעים על החברה. צעירים רבים סיפרו סיפורים נפלאים על ההשפעה שלהם בתחום התקשורת, המשפט והשלטון, העבודה הסוציאלית וכו'. כך גם צעירים אחרים מתכוננים לא רק לעבוד אלא גם לשמוע את אלוהים קורא להם להשפיע בתחום מסוים של החברה.

הכנו מספק להם את החזון ואת הרצון להיות "אור לגויים". צעירים רבים מספרים כיצד אלוהים שולח אותם בצוותים ומשתמש בהם כדי לספר בארצות אחרות על אהבת אלוהים. אחת ההתפתחויות המרגשות היא החזון ל"אדם אחד חדש" שבו מבשרים צוותים של מאמינים יהודים וערבים. לאחרונה יצאו שני ישראלים, האחד יהודי והאחר פלסטיני, למסע לאזור הכורדי בעיראק ולטורקיה כדי לשרת את הפליטים הסורים והעיראקים. קשה להעלות על הדעת איזו עדות זאת הייתה לפליטים המוסלמים לראות את הידידות העמוקה בין המאמינים היהודי והפלסטיני.

ריק ואשתו פטי רידינגס מדריכים את סוכת הלל, קהילה דינמית של מהללים ומפגיעים מחמש יבשות המתאספים כדי לעמוד כשומרים על חומות ירושלים. "סוכת הלל" נוסדה ב-1999 ונמצאת ליד העיר העתיקה.

0715 Elav Jewish Arab youth
150 דולרים מכסים את מחיר השתתפותו של צעיר יהודי או ערבי בכנס "אליו" (שלושה ימים).

0715 Elav Music

0715 Elav Faith

חזרה למעלה

י