MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

חיילים משיחיים בצה"ל:
גלויים יותר מאי פעם לגבי אמונתם

מאי 2016
ניסן - אייר התשע"ו

0516 - Soldier Conference
חלק מהחיילים המשיחיים שהשתתפו בכנס חיילים משיחיים. למרות הזמן המוגבל שעומד לרשותם, יותר ממאה חיילים הגיעו לכנס.


 

אלפי ישראלים משיחיים, יהודים ולא יהודים, גברים ונשים, משרתים בצבא בזמן זה או אחר. אנחנו גאים במיוחד בחיילים שלנו שניצבים בפני אתגרים מורכבים יותר מתמיד.

הסקרים מראים בבירור שהפתיחות לישוע בצה"ל היא בהחלט נורמה חדשה. מתוך החיילים המשיחיים שהשתתפו בסקר מטעם Kehila News Israel –KNI חדשות הקהילה בארץ), 96% אומרים שחבריהם לשירות יודעים על אמונתם בישוע המשיח.

ייתכן שהעובדה המדהימה עוד יותר היא ש-78% ממפקדיהם יודעים על אמונתם בישוע. זהו בהחלט דור המספר על אמונתו וחי לפיה באומץ רב יותר מאי פעם בעבר.

משוב מעודד לא פחות שעולה מתוצאות הסקר, הוא התגובה החיובית והפלורליסטית מצד חברים חיילים וקצינים, ש-64% מהם הגיבו בחיוב, 22% באדישות ורק 14% הגיבו באופן שלילי כששמעו על האמונה של המשיחיים בישוע.

בניגוד למה שמאמינים מבוגרים יותר זוכרים מחווייתם הצבאית, משיחיים מעטים בלבד מתמודדים כיום עם אפליה או רדיפה משמעותית. זאת ועוד, אחוז גבוה יחסית מציין שיש עוד מאמין ביחידה שלהם. לפני כ-20-15 שנים, היה נדיר שחיילים משיחיים משרתים יחד.

נתון סטטיסטי שלא השתנה לאורך השנים הוא אחוז החיילים המשיחיים המשרתים ביחידות קרביות. כ-57% ציינו שהם משרתים ביחידה קרבית, רבים מהם באזורים רגישים כגון הגבול עם עזה או לבנון או יהודה ושומרון. הקהילה המשיחית בישראל, גם צעירים וגם מבוגרים, ידועה כציונית, לאומנית ושומרת חוק, עם מוטיבציה גבוהה לשרת את אלוהים ואת המדינה.

יש היסטוריה ארוכה אם כי לא מוכרת של חיילים משיחיים ששירתו ביחידות קרביות ויחידות עילית מיוחדות, ביניהן סיירת מטכ"ל ושייטת 13. החיילים המשיחיים בימינו אינם יוצאים מן הכלל.

0516 - Soldier Training

כשאנחנו קוראים את המידע המעודד הזה על חיילים משיחיים, חשוב לזכור שבמהלך ששת החודשים האחרונים, ישראל מתמודדת עם סוג של טרור שבו מפגע יחיד מנסה פתאום לדקור, לירות או לדרוס אזרחים ישראלים תמימים הטרודים בחיי היומיום שלהם. עם זאת, המטרה המועדפת על המפגעים האלה היא חיילי צה"ל.

מאות חיילים משיחיים חשופים למתקפות האלה, משרתים את מדינת ישראל, מגינים על אזרחיה ומעל לכול, הם ברכה גדולה ועדות לחבריהם החיילים.

היבט נוסף של האומץ והפתיחות של החיילים המשיחיים בימינו הוא ההשפעה שיש להם על האופן שבו החברה הישראלית רואה את המאמינים באופן כללי, ובמיוחד ביחס לעלייה.

צה"ל איננו שואל את המתגייסים שהם כבר אזרחים ישראלים לגבי האמונה שלהם. הם מתגייסים כמו כל אחד אחר וצה"ל מעריך אותם בהתאם ליכולתם.

לעומת זאת, יהודים משיחיים שרוצים לעלות לארץ נתקלים בקשיים בגלל אמונתם. ראוי לציין שאפילו במהלך השנים שבהן חיילים משיחיים נלחמו בעד הזדמנויות שוות, העלה סקר שהתפרסם בג'רוזלם פוסט בשנת 1988 ש-78% מהחיילים מצדדים בעלייה של יהודים משיחיים לארץ במסגרת חוק השבות, כל עוד הם מוכיחים שיש להם שורשים יהודיים – ומוכנים לשרת בצה"ל.

במשך שלושים שנה ויותר, הישראלים המשיחיים הראו שהם יכולים לשרת את ארצם ועושים זאת, לא למרות אמונתם אלא בגללה. הדבר הניב לא רק פתיחות רבה יותר בנוגע לשירות שלנו בצה"ל, אלא גם נכונות רבה יותר לשמוע את העדות שלנו על משיח ישראל.

KNI מציגה בפניכם את הסקר הראשון שפורסם און-ליין על יהודים משיחיים המשרתים בצה"ל. KNI ערך את הסקר בשיתוף עם ארגונים שערכו כנסים וסדנאות בסופי שבוע למאות חיילים משיחיים המשרתים כיום בצה"ל. על הסקר ענו 69 נשאלים המשרתים באופן פעיל בצה"ל, מתוך אוכלוסייה של כמה מאות חיילים משיחיים. לעוד סיפורים, היכנס לקישורית (www.kehilanews.com).

0516 - Messianic Soldiers Statistics

חזרה למעלהישראל הגיעה למקום ה-11 במדד האושר העולמי

By Shira Sorko-Ram

0516 - Israel Happy Country

הישראלים חיים בארץ שרוב העולם טוען שהיא בכלל איננה שייכת להם. האו"ם משקיע מאות מיליוני דולרים במאות סניפים וארגונים הפועלים כדי לגרום לדלגיטימציה ודמוניזציה של מדינת ישראל ולהביא עליה חרם, סנקציות וחנק כלכלי. מיליארד ושש מאות אלף מוסלמים משקיעים הון עתק ודם רב בניסיון להביא חורבן על מדינת ישראל.

הזאבים הבודדים של ארגוני הטרור מבלים לילות כימים במחשבות על דרכים חדשות שבהן יוכלו לתקוף ולהשמיד את ישראל והישראלים וממשלת ישראל משקיעה זמן רב כדי לנסות למצוא עוד דרך לסחוט מסים מאזרחיה כדי לממן את תקציב הביטחון השנתי העומד על כ-15 מיליארד דולרים.

איך ייתכן שמתוך 157 מדינות בעולם, הגיעו הישראלים למקום ה-11 בסולם האושר בעולם? הישראלים אומרים "אנחנו עובדים על עצמנו".

אבל אפילו העיתונאים הציניים ביותר אינם חושבים שהאזרחים משקרים לסוקרים.

"לא ייתכן שאותן תוצאות עולות בכל הסקרים מטעם ארגונים שונים בקבוצות שונות, שוב ושוב, ושהן מזויפות... אנחנו פשוט צריכים להבין למה אנחנו כל כך שמחים ". (www.haaretz.com)

אבל העיתונאים באמת נבוכים:

"איך ייתכן, אנחנו שואלים את עצמנו, שאזרחיה של מדינה קטנה ידועת מלחמות, מוקפת אויבים המשמשת יעד לחרם, שנואה באופן רשמי ובלתי רשמי מצד רוב העולם, עם שירות צבאי חובה, שיש בה מלחמות ומבצעים בכל כמה שנים בקביעות, שבה התחביב הלאומי הוא להתלונן על המצב, יכולה להרגיש כל כך עליזה ושמחה… זה לא הגיוני". (www.haaretz.com)

ד"ר טל בן שחר, שמכונה "פרופסור אושר", לימד קורס בהרווארד על פסיכולוגיה חיובית, הידוע כקורס הפופולרי ביותר בקמפוס. (מאז הוא כבר חזר לישראל, שבה ייתכן שהוא מאושר יותר.) ד"ר שחר מאמין שהסמן העליון לאושר הוא בילוי זמן עם אנשים שאנחנו אוהבים ושאוהבים אותנו. בישראל, סעודת שבת עם המשפחה המורחבת היא עניין מקובל, אפילו לצעירים. אחרי הכול, בידוד וניכור הם הגורמים המובילים לאומללות.

"זה בגלל הדגש שלנו על מערכות יחסים", אמר הפרופסור. "חברים ומשפחה תמיד תופסים מקום גבוה בסולם הערכים שלנו, ובילוי זמן איכות אתם מקבל עדיפות. הזמן שאנחנו מבלים עם אנשים שאכפת לנו מהם ושאכפת להם מאתנו הוא סמן האושר מספר 1" . (www.israel21c.org)

"יש חמימות, משפחה, חברים, כל מה שצריך", אמר ירושלמי בן 42. "יש ים, ארכיאולוגיה, היסטוריה, אוכל טוב, אוכלוסיה המורכבת מתרבויות וקהילות רבות כל כך. זה כמו אמריקה קטנה. לא חסר כאן שום דבר". (www.israel21c.org)

"יש חמימות, משפחה, חברים, כל מה שצריך", אמר ירושלמי בן 42. "יש ים, ארכיאולוגיה, היסטוריה, אוכל טוב, אוכלוסיה המורכבת מתרבויות וקהילות רבות כל כך. זה כמו אמריקה קטנה. לא חסר כאן שום דבר".

החיים במדינת ישראל ומלחמת ההישרדות היומיומית הם בעלי משמעות, בלי שום קשר למהותם. הדתיים מאמינים שהגשמת החלום הציוני הוא חלק מתכנית אלוהים לעם היהודי.

הבלוגרית טיפני ואן מאמינה שלמלחמה יש קשר לזה. "האמת היא שישראל נמצאת במצב תמידי של מלחמה או איום במלחמה – מאז שדוד בן גוריון הכריז על עצמאות המדינה, המדינה המערבית היחידה בעולם שבה זה המצב" . (www.thedailybeast.com)

הפרופסור זהבה סלומון מאוניברסיטת תל אביב מוסיפה שתרבות העימות עוררה בישראלים מודעות מתמדת למותם האפשרי. מצד שני, זה הופך אותם לחסרי פחד. יש להם הרבה ממה לפחד, ולכן הם אינם פוחדים מדבר.

לדבריה, מי שגדל בישראל רוכש יכולת נפשית ייחודית להתגבר על קשיים יותר מאשר בכל ארץ מערבית בעולם. מי שחי בארץ שאנשים מאיימים ללא הרף למחוק אותה מעל המפה, מטפח הלך רוח המרפרף על בעיות קטנות יותר כמו מציאת עבודה או תשלום שכר דירה.

ואן אומרת שלמרות העובדה שהישראלים מודעים מאוד לאיומים הבלתי פוסקים, הם גם אמיצים יותר בגללם. החרדה היומיומית הגבוהה חיסנה אותם בפני מצבים קשים כשהם מתרחשים, ומסייעת להם להתגבר עליהם מהר. מחקר שפורסם בז'ורנל רפואי אמריקני מראה שישראלים מתגברים על תסמונת דחק פוסט-טראומטית מהר יותר מאנשים במדינות מערביות. (www.thedailybeast.com)

בניסיון להתחקות על הגורמים לאושר, ה-OECD (הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי) מיקד את המחקר ב-34 מדינות חברות אחרות (בעיקר מדינות מערביות, דמוקרטיות עשירות יותר) וכן בברזיל ובפדרציה הרוסית, וחקר 22 משתנים – ביניהם הכנסה, חינוך, דיור, בריאות, תוחלת חיים, קהילה ושביעות רצון בחיים.

0516 - Tel Aviv Beach

הישראלים – לא כל כך עשירים

ישראל אמנם מגיעה באופן קבוע לדירוג גבוה בכל סקרי ה"אושר", אבל הסיבה איננה משום שהישראלים עשירים במיוחד.

בהתאם לחישובים של המוסד לביטוח לאומי, המבוססים על קריטריונים של ה-OECD, העוני בקרב משפחות וילדים בישראל הוא כרגע בין הגבוהים במדינות החברות ב-OECD (חוץ ממקסיקו). לפי הדוחות של המוסד לביטוח הלאומי, אחד מכל שלושה ילדים בקירוב חי בעוני.

מעל חצי מהמשפחות החרדיות חיות מתחת לקו העוני כי מפרנסים גברים רבים בוחרים ללמוד תורה ותלמוד בישיבות במקום לעבוד. אותו אחוז של משפחות ערביות נמצא בקטגוריית העוני כי רק אחת מכל חמש נשים ערביות עובדת (58% מכלל הנשים היהודיות עובדות). בסך הכול, כ-20% מהישראלים חיים בעוני, ביניהם 23% מהקשישים – לא תמונה יפה במיוחד. המומחים הישראלים ממשיכים להתלבט – למה הישראלים שמחים כל כך?

סיבה נוספת לאושר

יש גורם נוסף שאיננו ברור במבט ראשון, אבל בעין בוחנת אפשר להבחין בו. שימו לב:

ישראל הגיעה למקום ה-11 מתוך 157 מדינות, בהתאם לדו"ח האושר העולמי של האו"ם לשנת 2016. ישראל ניצבת לפני ארצות הברית.

עשר המדינות הראשונות בדו"ח האו"ם הן דנמרק, שוויצריה, איסלנד, נורבגיה, פינלנד, קנדה, הולנד, ניו זילנד, אוסטרליה ושבדיה.

ארצות הברית הגיעה למקום ה-13, גרמניה למקום ה-16, בריטניה למקום ה-23, צרפת למקום ה-32 ואיטליה למקום ה-50.

בעיון ברשימת 157 המדינות, 20 המדינות המאושרות ביותר בעולם הן בעלות מורשת נוצרית. כולן מלבד אחת – ישראל. מדינת היהודים.

ברשימת 13 המדינות העשירות ביותר נמצאות חמש מדינות ערביות: קטאר, כווית, ברוניי, הנסיכויות הערביות המאוחדות וערב הסעודית. אף אחת מהן איננה כלולה ב-20 המדינות המאושרות ביותר.

המדינה האסלאמית הראשונה המוזכרת ברשימת המדינות המאושרות היא הנסיכויות הערביות המאוחדות, והיא הגיעה למקום ה-28. יש בה אוכלוסייה של תשעה מיליון אנשים, הכנסה ממוצעת של 40,000 דולרים אמריקנים, ותוצר לאומי גולמי של 58,000 דולרים אמריקנים לאדם.

הגורם המיוחד כל כך ב-27 המדינות המאושרות ביותר הוא שכולן מדינות דמוקרטיות נוצריות או נוצריות לשעבר, מלבד ישראל וסינגפור. סינגפור, שהגיעה למקום ה-22 ברשימה, היא גם המדינה השלישית העשירה ביותר בעולם והראשונה ברשימה שאיננה נוצרית או יהודית. אין ספק שסינגפור היא מדינה שונה מכל יתר מדינות העולם. באומה הקטנה הזאת, חופש הדת אפשר לנצרות להתפתח (האוכלוסייה הנוצרית בסינגפור עומדת היום על 19%) והאסלאם פוחת (14%) . (www.worldatlas.com)

הנצרות – הסיבה העיקרית לשמחה – מידלדלת במערב

בקיצור, פרט למעט יוצאים מהכלל, רק מדינות עם מורשת נוצרית או יהודית הן דמוקרטיות אמתיות. דתות אחרות נוטות לרדוף את מי שאיננו כמוהן. למשל, בהודו יש ממשלה דמוקרטית, אבל הנוצרים נרדפים שם קשות בידי ההינדים והמוסלמים. אפילו ישויות "לא דתיות" כגון הקומוניזם, רודפות קשות את הנוצרים, היהודים וכל מי שאיננו אתאיסט. ודיקטטורות בדרך כלל אינן גורמות לאושר.

הסיפור הגדול של היום הוא שהאמונה הנוצרית הולכת ופוחתת בהדרגה באמריקה ועוד יותר ממנה במערב אירופה (היא מתגברת במקומות כגון אפריקה וסין). סקר האו"ם, המציין את הירידה בדת במערב, דחק בצורך שהעולם ינסה ליצור ארגונים "לא דתיים" שיכולים לתפוס את מקום הנצרות – או כפי שהם מכנים אותה, "דת", -כדי לגרום לאנשים להיות מאושרים! כמה עצוב. כמה חסר פרי.

מזעזע ביותר לגלות שסקר חדש מטעם Harris Interactive, העלה ש-52% מיהודי ארצות הברית טוענים שהם אתיאיסטים. אבל בישראל, כ-80% מהיהודים הישראלים מצהירים שהם מאמינים באלוהים.

שמירת שבת והחגים מזכירים לישראלים באופן תמידי שאלוהים קיים ביומיום שלהם. 84% מבלים עם המשפחות בשבתות, 69% עורכים קבלת שבת ו-60% אפילו עורכים קידוש או תפילה. 90% חוגגים את ליל הסדר. מאז שנת 1999 הסקרים מראים שהישראלים הופכים למסורתיים יותר ויותר. (www.worldjewishdaily.com)

אקלים של גן עדן

יש גורם נוסף שאני חייבת להזכיר. בראשית החודש ארי ואני ניגשנו למטבח לשתות את הקפה של הבוקר. פתחנו את הדלת האחורית המובילה לגינה הקטנה שלנו, ונשמנו אוויר נפלא. בחוץ היו 22 מעלות צלסיוז ולא הייתה רוח. אפילו בגן עדן לא יכול להיות נעים יותר מזה. הטמפרטורות עלו עד הצהריים ל-26 מעלות עם משב רוח נעים. לקראת השקיעה, כשהטמפרטורות התחילו לצנוח, יצאנו עם הכלב לטייל בטיילת קרובה של שלושה קילומטרים העוברים בין פרחים וירק. כן, ישראל איננה גן עדן, אבל במשך רוב חודשי השנה, מזג האוויר נפלא.

במיוחד באביב ובסתיו. בירושלים ובהרי יהודה בדרך כלל נפלא כל הקיץ, ולאורך החוף חם מאוד. אבל החופים שלנו נפלאים. הישיבה על חוף תל אביב עם רגליים במים בשעת השקיעה עם משב רוח קל, מחייה כמעט כל נפש. אני חושבת שארי ואני צריכים לנסוע לים עכשיו, רק רבע שעה מכאן...

דו"ח האושר העולמי פרסם את הציונים שהעניק האו"ם לכל ארץ על התוצר הלאומי הגולמי לאדם, תמיכה חברתית, תוחלת חיים בריאה, חופש בחירה בחיים, נדיבות, ותפיסות לגבי שחיתות.

חזרה למעלההאם אתה זוכר…

שלושים ישראלים השתתפו לפני שנה בכנס האגודה היהודית המשיחית באמריקה

0516 - Messianic Jewish Alliance of America Conference

0516 - Israeli Messianic Singers
זמרים ומוזיקאים יהודים משיחיים משמאל לימין: ג'רמיה, ירון ירחמיאל ושי סול.

שלושים ישראלים אחרים ישתתפו בכנס האגודה היהודית המשיחית באמריקה בשנת 2016!

0516 - MJAA Group Photo
בתמונה: 21 מתוך 30 יהודים משיחיים מהארץ שמתכננים להשתתף בכנס השנתי של האגודה היהודית המשיחית באמריקה שתיערך בפנסילבניה השנה.

הנהגת האגודה היהודית המשיחית בארצות הברית כותבת כך:

"הצעירים שלנו תמיד שמחים לפגוש מאמינים צעירים מהארץ. הישראלים והמוזיקה שלהם מוסיפים נוכחות בינלאומית עצומה. הם העלו את ההלל שלנו לרמה חדשה.

"העתיד שאלוהים ייעד לישראל הוא גורם מרכזי באמונה של היהודים המשיחיים באמריקה וברחבי העולם, אבל עד שהישראלים המשיחיים לא התחילו להשתתף בכנסי האגודה באופן קבוע, רוב הנוער המאמין שלנו לא זכה להזדמנות להכיר ישראלים, שלא לדבר על מאמינים! הכנסים האלה הם הזדמנות לקשרי ידידות לכל החיים, והמאמינים היהודים לומדים על ישראל מיד ראשונה. חלקם אפילו מתעניינים בעלייה לארץ.

"זאת ועוד, לא רק היהודים המשיחיים האמריקנים זוכים להזדמנות להכיר ישראלים ולשוחח אתם, אלא גם נוצרים רבים שאוהבים את ישראל ומתפללים בעדה, משתתפים בכנסי האגודה ולכן גם להם יש ההזדמנות להכיר את המשלחת הישראלית.

ברור שאנחנו יודעים שהכנס הזה חשוב גם לצמיחה הרוחנית של היהודים המשיחיים שבאים מהארץ. יש להם ההזדמנות להלל את אלוהים עם יותר מאלף מאמינים יהודים ונוצרים ב-Messiah College. איחוד המאמינים היהודים מחזק את כל יתר חברי הגוף המשיחי ואין ספק שהוא משמח את ישוע, אדוננו ומלכנו".

חזרה למעלהילדים אוקראינים והוריהם חוגגים לראשונה פורים בישראל

0516 - Children from Ukraine

0516 - Purim Gift Packages.jpg
0516 - Fan and Toaster.jpg

רועה הקהילה המשיחית ישראל פוכטר מאשדוד הזמין יותר מ-450 ילדים ומבוגרים לחגיגת פורים אמתית.

הילדים האלה, שברחו לפני זמן קצר מאסון המלחמה והקריסה הכלכלית באוקראינה, הבינו היטב את הסיפור על אלוהים שהציל באמצעות אסתר המלכה את היהודים מהשמדה.

קרן IstandwithIsrael של "מעוז" רכשה משלוח מנות לכל ילד ונתנה לכל מבוגר מאוורר ומצנם.

כל העולים החדשים האלה נהנו מהחמימות והכנסת האורחים של חברי קהילת "בית הלל", שהציגו בפניהם תכנית נפלאה של מוזיקאים ובדרנים יהודים משיחיים דוברי רוסית, לצד מתנות נפלאות מהתורמים הנדיבים של "מעוז". פוכטר הודה בפומבי לתורמים על תרומותיהם, שהתקבלו בהערכה רבה מצד העולים שצריכים להתחיל את חייהם מאפס.

 

 

Back to Top


 

 

 

 

הכרזת הבשורה לנוער בארץ באמצעות מוזיקה טובה של יהודים משיחיים!

0516 - Leave it Behind

"לברוח (אהבה אבודה)" צפו בוידאו פרומו מאחורי הקלעים

0516 - Filming Leave it Behind

חזרה למעלה

י