MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

הסכם שש המעצמות עם איראן: מה משמעו?

מאי 2015
אייר - סיון התשע"ה

0515 - Top - Ayatollah Ali Khamenei
האייטולה עלי חמינאי, מנהיגה העליון של איראן. כמנהיגה הרוחני והפוליטי של האומה השיעית מטרתו העליונה
בחיים היא להביא לשיבתו של המאהדי, ה"משיח" האסלאמי שיאכוף את האסלאם על העולם כולו ויכונן את חוקת השריע.
י


 

מאת שירה סורקו-רם

הנשיא ברק אובמה הודיע לעם האמריקני שהסכם הגרעין שהוא מקווה להגיע אליו עם איראן הוא הזדמנות של פעם בחיים. "אולי אין זה אופטימלי. בעולם מושלם איראן הייתה אומרת 'אין לנו תשתית גרעינית בכלל, אבל אנחנו יודעים שלגבי איראן כבר מדובר בעניין של גאווה ולאומיות", והוסיף: "העסקה טובה אפילו אם איראן לא תשתנה בכלל. אפשר אפילו להגיד שאם האיראנים הם אויבינו הנצחיים, הרי שזוהי סיבה טובה עוד יותר לרצות להגיע להסכם שבו אנחנו יודעים מה הם עושים". אובמה סיים ואמר שלפחות בעשר השנים הבאות, "אפילו אם הם ירצו לרמות יש לנו שנה, וזה פרק זמן ארוך פי שלושה מזה שעומד לרשותנו כרגע..." (www.nytimes.com; link: goo.gl/BxaNcf).

רגע אחד, מה אובמה אמר? שנים עשר חודשים לחלק לשלושה הם לכל היותר ארבעה חודשים עד שאיראן תוכל להשלים את בנייתה של פצצה גרעינית! האמת היא שארבעה חודשים אינם הערכה מדויקת. בהתאם לדף העובדות הרשמי של ג'ון קרי על המשא ומתן, המודיעין האמריקני מעריך שהזמן שאיראן זקוקה לו כדי לייצר את הפצצה הראשונה שלה הוא חודשיים-שלושה (www.apps.washingtonpost.com; link: goo.gl/TAkQL2).

יש לי שאלה פשוטה: מדוע שהאיראנים לא ימהרו לייצר פצצה גרעינית אפילו בזמן שאנחנו מדברים? נוסח הסכם הביניים נחתם ב-2 באפריל. החתימה הסופית נקבעה ל-30 ביוני. אם המולות יוכלו לשכנע את המדענים שלהם לעבוד שעות נוספות במהלך שלושת החודשים הקרובים בלבד, הם יוכלו לייצר לכל הפחות פצצה אחת עד ה-30 ביוני.

השקפתו של בנימין נתניהו

ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו, שמתגורר כתשעת אלפים קילומטרים קרוב יותר לאיראן משמתגורר אובמה, הכריז: "ההסכם הוא חלום לאיראן וסיוט לעולם". בתכנית "פגוש את העיתונות" (Meet the Press) של רשת אן.בי.סי. אמר נתניהו שהסכם כזה איננו חוסם את דרכה של איראן לפצצה, אלא סולל אותה. "הם מקבלים דרך פתוחה לפצצה".

בשיחה עם רשת סי.אן.אן. אמר ראש הממשלה שהעסקה איננה מעכבת את תכנית הגרעין של איראן, אלא "שומרת על תשתית הגרעין הרחבה של איראן, איננה משמידה אף לא צנטריפוגה אחת, איננה סוגרת אף לא מתקן גרעיני אחד, כולל מתקנים תת-קרקעיים שנבנו בניגוד להסכמים. אלפי צנטריפוגות ימשיכו להסתובב ולהעשיר אורניום. זוהי עסקה רעה מאוד. אם מדינה כלשהי נודרת להשמיד אותנו ופועלת בכל יום באמצעים קונבנציונליים ולא קונבנציונליים (באמצעות החזבאללה והחמאס), אם היא חותמת על הסכם שסולל את הדרך לנשק גרעיני, הרבה נשק גרעיני, היא מסכנת את הישרדותנו".

אבל העולם מאמין שנתניהו מבקש את הבלתי אפשרי: אי אפשר להפעיל לחץ של סנקציות כבדות עוד יותר כדי לאלץ את המדינה האסלאמית השיעית הקיצונית לזנוח את תכנית הגרעין שלה ולהחליף את הדי.אן.אי. הטרוריסטי שלה. בכל זאת, נתניהו מתעקש: "אין מדובר בהסכם או במתקפה צבאית. יש דרך שלישית, והיא להגביר את הלחץ כדי להשיג עסקה טובה יותר. עסקה שתפרק את תשתית הגרעין של איראן ותקשור את ההסרה הסופית של המגבלות על תכנית הגרעין של איראן בשינוי בהתנהגותה של איראן, כלומר שהיא תחדל מהתקפנות שלה באזור, שהיא תפסיק את הטרור הבינלאומי שלה ושלא תקרא ותפעל עוד להשמדתה של מדינת ישראל" (MSNBC, 5Apr2015).

לעומת זאת, ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי, ציין ש"דרישתו של נתניהו מהעולם המוסלמי להכיר בזכותה של ישראל להתקיים, כמותה כלבקש מהם להמיר את דתם". בהתאם להלוי, "האסלאם איננו מכיר בזכותה של ישראל וגם לא של מדינות אחרות להתקיים".

בכל זאת, צריך להתייצב מול המציאות. ההסכם החדש יספק לאיראן מיליארדי דולרים שבהם היא תוכל להזרים לחזבאללה ולחמאס נשק בלתי מוגבל. אפילו במצבה המוחלש היא חימשה את החזבאלה ב-150,000 טילים, מספר העולה על המספר הכולל בכל צבאות אירופה גם יחד. האלוף במילואים יעקב עמידרור אומר שבין הטילים האלה יש כמה אלפים שיכולים להגיע לכל מקום בישראל (www.jpost.com; link: goo.gl/aBQO3N).

אפשר לעשות את זה – בסנקציות, עיצומים

0515 - A mockup of the massive Ordnance Penetrator
דגם של טיל ה-MOP בבסיס חיל האוויר בווייטמן, מיסיורי.

כמובן, אפשר לעצור בעד איראן וזאת אם העולם, ארגון האו"ם וארצות הברית ירצו בכך. המערב בראשות ארצות הברית יכול להעצים את העיצומים על איראן ולאיים בעיצומים ובחרם צבאי על כל מדינה המנהלת סחר עם איראן. עיצומים כאלה יכריעו את איראן מהר מאוד.

למרבה העצב, זה לא יקרה. אין שום רצון פוליטי לזה. התרבות במערב היא תרבות פוסט-נוצרית מידרדרת. החיוניות שלה מתפוגגת, האנשים עייפים ממלחמות והחשוב ביותר, אמונתה באלוהים איננה אלא זיכרון קלוש של עם שפעם היה ירא אלוהים.

אפשר לעשות את זה – באמצעות צבא ארצות הברית

מזכיר ההגנה האמריקני, אשטון קרטר, התייחס לאפשרות של פעולה צבאית נגד איראן. "יש לנו היכולת לסגור, להפוך ולהרוס את תכנית הגרעין האיראנית ואני מאמין שהאיראנים יודעים ומבינים את זה".

בזמן שאיראן עסקה בפיתוח תכניות הנשק הגרעיני במעבדות תת-קרקעיות ומתקני מחקר, ארצות הברית ייצרה טיל מתקדם שיכול להגיע למתקנים הקבורים האלה. באוקטובר 2014 ניסה חיל האמריקני בהצלחה את טיל ה-MOP שלה (Massive Ordnance Penetrator), GBU-57), שמחירו 15 מיליון דולרים ומשקלו כ-15 אלף טונות. עצמתו גדולה פי שש מזו של חודר הבונקרים הקודם והוא יכול לחדור לעומק של שבעים מטרים מתחת לפני האדמה.

הפנטגון השקיע יותר מ-300 מיליון דולרים בייצור עשרים טילים כאלה. הטיל מונחה GPS ומיוצר כך שהוא נותר שלם בזמן שהוא קודח בסלע או בבטון מזוין לפני שהוא מפוצץ את ראש הנפץ שלו, שמשקלו כ-2700 קילוגרמים.

"אחרי כמה שדרוגים הודיע חיל האוויר שבבסיס חיל האוויר, וייטמן שבמיסורי, יש מאגר מבצעי של הטילים הלא גרעיניים העצומים ביותר בעולם. הטילים נמצאים לא הרחק ממפציצי ה-B2 שמוכנים לשאת אותם למרחק של אלף וחמישים קילומטרים לאיראן" (www.time.com; link: goo.gl/Xtdhmj).

ראש ממשלת ישראל לשעבר ואחד החיילים עטור האותות הרבים ביותר בתולדות ישראל, אהוד ברק, אמר לרשת CNBC שאם ארצות הברית הייתה בוחרת באופציה הצבאית, "מבחינה טכנית יש לפנטגון ולכוחות המזוינים של ארצות הברית אמצעים יעילים ביותר להשמיד את תכנית הגרעין הצבאית האיראנית בלילה אחד, במבצע שהוא קרוב הרבה יותר... מחיסולו של אוסמה בן לאדן" או ממלחמה כמו זאת בעיראק. הוא יעץ לאמריקנים לסגור את הדלת ולומר לאיראנים לפרק את התכנית פן יבולע להם (www.timesofisrael.com; link: goo.gl/1AGiV2). אבל הממשל הנוכחי בארצות הברית לא ישתמש לא בעיצומים ולא במהלומה צבאית כדי לשים קץ לאיום הגרעין האיראני.

את הנעשה קשה להשיב

אם ההסכם כולו לא יתפרק, יוסרו העיצומים, כלכלת איראן תפרח ושפע התכניות החשאיות לייצור פצצות במתקנים נסתרים ילך ויתרבה. מתקנים תעשייתיים ברחבי העולם ובמיוחד באירופה וברוסיה כמהים להציף את איראן בהשקעות שיקצרו הכנסות לאין שיעור.

הבטחתו של אובמה להחיל מחדש את העיצומים על איראן במידה והרפובליקה האסלאמית תרמה, איננה שווה יותר ממגדלים באוויר. האיגודים הבינלאומיים צריכים לתכנן שנים רבות מראש כדי לשרוד מבחינה כלכלית. אחרי שמאות אם לא אלפי איגודים ישקיעו באיראן בתשתיות, במתקני נפט ובמסחר, הלחץ לא להרוס את ההשקעות האלה יהיה גדול יותר מכוחו להתנגד של כל ממשל דמוקרטי, שלא לדבר על האו"ם המוסלמי ברובו.

ניסיון לאכוף עיצומים מחדש ינחית מכה ניצחת על חברות בינלאומיות רבות. שנים רבות נדרשו כדי לאכוף את העיצומים הנוכחיים ויידרשו שנים רבות עוד יותר לחזור על התהליך (www.timesofisrael.com; link: goo.gl/9iI5zt). מטריד לציין שברור שאובמה מבין את העובדה הזאת, אבל הוא ממשיך קדימה עם ההסכם.

ולפני שמספיקים לומר "ג'ק רובינזון" העיצומים כבר מתפוגגים. שום הסכם לא יכובד בעולם המופקר הזה. ב-13 באפריל, ביטל נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בעזות מצח צו איסור על אספקה לאיראן של מערכות S300 ארוכות טווח נגד טילים. כמובן בכוונה לתת לאיראן את היכולת ליירט כל מתקפה על מתקני הגרעין שלה. שר החוץ הרוסי העיר בציניות ש"לאור ההתקדמות בשיחות הגרעין בין איראן לבין מעצמות העולם אין כל צורך עוד בחרם". מערכות ה-S300 נחשבות למתקדמות ביותר נגד מטוסים. הרדארים שלה יכולים לעקוב בו זמנית אחרי מאה מטרות ולכוון לשלושים וש מטרות בו זמנית. חלק מהמערכות נושאות ראש נפץ גרעיני.

רוסיה גם הודיעה שהיא התחילה לסחור בחיטה ובמוצרים אחרים תמורת נפט איראני. שר הביטחון יעלון מקונן על כך שעסקת הטילים בין רוסיה לאיראן היא תוצאה ישירה של שיחות הגרעין.

בזאת מסתכמת ההסרה ההדרגתית של העיצומים. האם מישהו אמר מילה?

מה איראן תעשה?

במקום זה, המשחקים יימשכו. אם עסקה כזאת תצא אל הפועל (אם כי יש אפשרות שלא) איראן תבלה את זמנה ביצירת משחקי מלחמה מרתקים של חתול ועכבר. היא נחושה לעשות שלושה דברים:

 1. להסיר את העיצומים.
 2. לייצר פצצות.
 3. להכין את העולם לשובו של המאהדי (ראה את המאמר הבא).

מנהיגי איראן יסתובבו ויתפתלו מהר יותר מהצנטריפוגות שלהם כדי להשיג את המטרה הזאת. הם יגיעו לאספות באו"ם בפנים מחויכות, יעניקו ביטחון לגבי אי הבנות ויבטיחו "לעיין בסוגיות שהועלו על אי עמידה בתנאים", וכן הלאה.

איראן לא טיפשה, והיא רעה. לא משנה אם יש הסכם או אין. איראן תגיע לפצצה. חלק מתכניתו של השטן להשמיד את העולם. תכנית שמשיח האמת יביס.

אותה תקופה, אותה תחנה
עסקת הגרעין של הנשיא ביל קלינטון עם צפון קוריאה

אפשר לצפות בסרטון יו-טיוב שבו יוצא הנשיא קלינטון בהודעה במסיבת עיתונאים ביום 21.10.1994:

"אני רוצה לומר מילה אחת על המסגרת עם צפון קוריאה שעליה חתם הבוקר השגריר גאלוצ'י. זוהי עסקה טובה לארצות הברית. צפון קוריאה תקפיא ואחר כך תפרק את תכנית הגרעין שלה. דרום קוריאה ובנות ברית אחרות יהיו מוגנות יותר. העולם כולו יהיה מקום בטוח יותר כשנאט את התפשטות הנשק הגרעיני.

דרום קוריאה תישא ברוב העלות ובעזרת יפן וארצות אחרות תספק לצפון קוריאה דלק כדי לפצות אותה על האנרגיה הגרעינית שהיא מפסידה, והיא תשלם עבור מערכת כוח חלופית לצפון קוריאה שתאפשר לה לייצר חשמל ותקשה עליה מאוד לייצר נשק גרעיני. ארצות הברית והפקחים הבינלאומיים יעקבו מקרוב אחר דרום קוריאה כדי לוודא שהיא שומרת על ההתחייבויות שלה. רק כשהיא תעשה כן תוכל צפון קוריאה להצטרף אל קהילת העמים" (צפה בסרטון: goo.gl/dVRY9R).תוצאות ההסכם:

1994-2002: צפון קוריאה מבצעת הקפאה גרעינית.

2002:ההקפאה מבוטלת.

12.12.2002:הצפון מתחייב להפעיל מחדש את מתקני הגרעין. הוא טוען שארצות הברית הפרה את ההסכם של 1994.

9.10.2006:צפון קוריאה עורכת את הניסוי הגרעיני הראשון בקילוטון.

25.5.2009:צפון קוריאה עורכת ניסוי גרעיני שני עם פיצוץ המוערך בשנים עד שבעה קילוטון.

11.2.2013:ארצות הברית וגרמניה מזהות ניסוי גרעיני שלישי מתחת לפני הקרקע, המוערך בכארבעים קילוטון. (Wikipedia)דף העובדות* (רשימת המשאלות) של ג'ון קרי

 • מספר הצנטריפוגות יצטמצם מ-19,000 ל-6,104.
  (הערה: פקיסטן ייצרה את הפצצה הראשונה שלה עם 3,000)
 • 5060 צנטריפוגות יוכלו להעשיר אורניום
 • האורניום המועשר בדרגה נמוכה יצטמצם מ-10,000 ק"ג ל-300.
 • במשך 15 שנה יהיה להם מותר להעשיר 3.67%.
 • תקופה של שנה לייצור פצצה.
 • המחקר והפיתוח בפורדו יהיו אסורים.
 • לפקחים תהיה גישה קבועה לכל מתקני הגרעין של איראן.
 • איראן תוציא מתחומיה את כל הדלק הגרעיני ממתקני הגרעין.
 • העיצומים יוסרו אם איראן תעמוד בהסכמים.
 • העיצומים יחולו שוב אם איראן לא תעמוד בהתחיבויותיה.
 • במשך 15 שנים יתווספו לתכנית מרכיבים מוגבלים בלבד.
 • פיקוח הדוק במשך עשרים וחמש שנים.

*איראן הציגה דף עובדות משלה שבו היא מכחישה כמעט את כל הכתוב לעיל.

חזרה למעלהמחכים למאהדי (ה"משיח" האסלאמי)
למה איראן איננה מפחדת

0515 - Map of Ancient Persiaמפה של פרס העתיקה. ספר דניאל מספק לנו הצצה לעולם המלאכים שבו מלאכי אלוהים, גבריאל ומיכאל,
נלחמים בשר מלכות פרס – כוח של מלאכים רעים (דניאל ט 20 – י 21). נראה ששר מלכות פרס עולה שוב במטרה
להקים מחדש ולהרחיב את האימפריה הפרסית.

אחרי מותו של מוחמד בשנת 632 לספירה התגלע מאבק על מקומו. הקבוצה הסונית טענה שמאחר שמוחמד לא מינה לעצמו יורש הם, תלמידיו, צריכים לבחור אחד מתלמידיו הקרובים ביותר.

לעומתם טענו התלמידים השיעים של עלי אבן אבו טאלב, חתנו של מוחמד, שצאצאיו צריכים לתפוס את מקומו. עלי נבחר להיות החליף הרביעי אבל הוא ובנו הבכור חוסלו. ראשו של בנו הצעיר של עלי, חוסיין (נכדו של מוחמד) נערף בקרב בכרבלא בשנת 680, והקרע בין הסונים לשיעים העמיק. השיעים המשיכו להעמיד סדרה של מושלים וקראו להם "אימאמים", בני ביתו של מוחמד ויורשיו הנבואיים. כל אימאם שיעי במשך מאתיים השנים שלאחר מכן הורעל בהוראת החליפים הסונים (המנהיגים הרוחניים והמדיניים).

האימאם השנים עשר, מוחמד אל-מאהדי, היה ילד בן חמש שברח מציפורני הסונים. המסורות של שיעת השנים עשר, הדת הרשמית של איראן, טוענות שהוא נעלם בשנת 874 בנסיבות מסתוריות אבל נשאר בחיים. אחרי שנעלם הוא תקשר עם העולם באמצעות ארבעה נציגים, ואלה מתו בשנת 941. בשלב זה התחילה תקופת "ההיעלמות הארוכה". במסר האחרון ששלח לעולם באמצעות אחד מנציגיו ניחם האימאם המסתורי את תלמידיו בנבואות בנוגע להתגלותו מחדש.

החשוב עבורנו הוא שהאימאם השנים עשר ניבא שהוא, המשיח האסלאמי, יתגלה מחדש כשהרוע שממנו המוסלמים סובלים יגיע לשיאו. הוא זה שימלא את העולם בשלום ובצדק כפי שהוא מלא היום באלימות ובעריצות (שלום וצדק למוסלמי האדוק משמעם לא פחות מעולם מוסלמי כולו שחלה בו חוקת השריע, www.frontpagemag.com; link: goo.gl/KTPYJL). אחד מעקרונות המפתח של הדת השיעית הוא נקם, כי ההיסטוריה שלה רצופה התנקשויות באימאמים, הפסדים במלחמות וכישלונות אחרים ולכן הם תופסים צדק עבור השיעים כתגובה המובטחת שלהם לשחוט את המוסלמים הסונים, את היהודים, את הנוצרים ואת הכופרים (אלה שאינם שיעים).

0515 - איסלם

עכשיו הגענו לחלק המפחיד באמת: הסמכות הגדולה בנושא שיעת השנים עשר היא ההיסטוריון עימנואל סיוון, פרופסור אמריטוס באוניברסיטה העברית. הוא ציין שמרכיב אינטגרלי של האמונה המוסלמית השיעית היא הבערת העולם כולו. יצירת מערכת הנסיבות הנכונה יכולה להחיש את בואו של המאהדי – מהפכות אלימות כלל-עולמיות שמגיעות לשיא של דם ואש (www.pjmedia.com; link: goo.gl/lJoIjU)

בלוגר שניסה להציץ אל העתיד כתב את הדברים האלה: "אין שום מצב שבו לא-מוסלמים יהיו אחראים לאלימות הזאת. האם שיעים כמו האייטולה חמינאי והמולות מאחוריו יכולים להחליט להחיש את שובו של האימאם השנים עשר? האם הם יכולים להלחליט להביא לקץ הכול באמצעות שיגור מתקפה גרעינית על תל אביב או על עמדה אחרת של כופרים, בידיעה שכמעט בטוח שמעשה כזה יעורר מתקפת נגד שתביא על המוסלמים באיראן תבוסה ודיכוי רבים יותר משסבלו השיעים בעבר? די יהיה בכך כדי להוציא את האימאם מהבאר שבה אומרים שהוא מסתתר" (www.frontpagemag.com; link: goo.gl/KTPYJL).

ברק אובמה נכנע לשאיפות הגרעין של האיראנים והעניק תמריץ עצום לפנטזיות הנקם האלה, בלי להבין או בלי שיהיה לו אכפת שהמולות של איראן מתייחסים ברצינות רבה בהחלט לנבואות על האימאם השנים עשר. אובמה יצר מצב שבו נראה להם שהנסיבות נוטות לטובתם (שם).

צורר המשיח והמאהדי

כל מי שמקדיש כמה שעות להשוות את התיאור של צורר המשיח להתגלות המאהדי של האסלאם השיעי ימצא קווי דמיון רבים. כמו תמיד, השטן מזייף את האמת בשקרים, בכזב ובתרמית. המסורת האסלאמית הזאת טוענת את הדברים האלה:

המסורת השיעית מלמדת שישוע יכריז על עצמו בשובו שהוא מוסלמי ולכן הוא ידריך נוצרים רבים להתאסלם. הקוראן מציין שישוע יעיד ביום הדין נגד אלה שלא יתאסלמו. "ואין בבעלי הספר אחד אשר לא יאמין בו לפני מותו, וביום תחיית המתים יעיד הוא עליהם" (סורה 4:159). השיך הישאם קבאני, יושב ראש המועצת האסלאמית העליונה של אמריקה, מציג בבירור את זווית הראייה הא סלאמית לגבי תפקידו של ישוע בשובו:

"כמו כל הנביאים, הנביא ישוע בא עם מסר אלוהי של כניעה לאללה הגדול, זהו האסלאם. הפסוק הזה מראה שכשישוע ישוב הוא יתקן באופן אישי את העיוותים ואת הפרשנויות הלא נכונות לגביו. הוא יחזק את המסר האמתי שהוא הביא בזמנו כנביא ושהוא מעולם לא טען שהוא בן האלוהים. זאת ועוד, הוא יחזק בשובו את הדברים שניבא עליהם בבואו הראשון שמעידים על חותמו של השליח, הנביא מוחמד. בבואו השני לא-מוסלמים רבים יקבלו את ישוע כעבד אללה הגדול, כמוסלמי וכחבר בקהילתו של מוחמד" (ראה מחקר על ישוע המוסלמי, www.answering-islam.org; link: goo.gl/1eEboJ).

לסיכום, המאהדי – שליט שהוא אנטי-אלוהים ואנטי-המשיח יטעה חלק ניכר של העולם בעזרת נביא שקר המכנה את עצמו ישוע. לפי השקפתם של המולות האיראניים, המאהדי ועוזרו הנחות ממנו ישוע, יכוננו את האסלאם ברחבי העולם כולו ויהרגו את כל מי שאיננו מתאסלם (שם).

ברמה המעשית, איראן כרגע מגבירה את משלוחי הנשק לחזבאללה ולחמאס ומתכננת להשקיע מיליארדים נוספים רבים בפצצות גרעין ולהשליט טרור בעולם. בהתאם לממשלת ישראל, איראן פועלת בימים ובשבועות האחרונים כדי להכין את החזבאללה לעימות רחב היקף עם ישראל. האלוף במילואים יעקב עמידרור מזהיר שסביר מאוד להניח שישראל תיאלץ בקרוב להגן על עצמה במלחמת קרקע מקיפה בלבנון. במונחים של כתבי הקודש, נראה ששר מלכות פרס יצא שוב למלחמה במלאכים גבריאל ומיכאל (דניאל י 13, 21-20). שר מלכות פרס הוא כנראה השליט שמדובר עליו בדניאל ט 26, שיבוא שוב להחריב את ירושלים. בלי שום קשר לכוחות ולרשויות הפועלות באמצעות השיעים והסונים, הם מאמינים שהם ינצחו. הם רואים את היהדות ואת הנצרות כדתות חלשות ודוהות המוכנות להיכנע לאסלאם.

מה צריכים לעשות נוצרים ברחבי העולם?

אנשיו של אלוהים צריכים להיות מוכנים להקריב את חייהם, את שמם הטוב ואת טובתם בכל מקום שבו הם חיים. אלה שבאמת עובדים את אלוהים ברוח ובאמת יעמדו בפני אתגרים קשים, לפעמים עד מוות. הנוצרים נהרגים בארצות מוסלמיות רבות. ביל אוריילי אמר לפני כמה ימים בחדשות "פוקס" שהמנהיגים הנוצרים, במיוחד הקתולים מהאזור שלו, אינם מוכנים לעלות לתכנית שלו ולגנות את הרג הנוצרים בין היתר בעיראק, בסוריה, באיראן, בלוב, בניגריה ובקניה. הוא כינה את המנהיגים האמריקנים הנוצרים MIA – חסרי מעשה (missing in action).

בין שמקורן בהוליווד ובין שבהארווארד, אמונות עמוקות המתנגדות לאלוהים פועלות בעצמה כדי להוציא אל מחוץ לחוק חטאים שאלוהים קובע בדברו שהם תועבה. העם היהודי שאיננו מכיר את המשיח ומכאן חסר לו כוחו של אלוהים חיים, בין שהוא יודע זאת ובין שלא הוא תלוי בתפילות ובתמיכה של הנוצרים.

האמת היא שהנוצרים והיהודים שאינם מתייצבים בפני החטא כמתואר בכתבי הקודש יאבדו בסופו של דבר בעצמם, כמו שאמר מרדכי היהודי לאסתר המלכה (אסתר ד 14-13): "אל תדמי בנפשך להימלט... כי אם החרש תחרישי בעת הזאת, רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר, ואת ובית אביך תאבדו. ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות". המלכה אסתר הייתה בפרס-איראן באותה תקופה. האומץ שלה להסתכן במוות הציל את בני עמה. דרוש אומץ לא פחות מזה כדי להציל את הנוצרים באמריקה ובאירופה בימינו. אם לא ננקוט את העמדה הזאת עכשיו חוקת השריע תבלע אותנו כי לוחמיו של אללה אינם מפחדים לעמוד לפני כל מיקרופון של התקשורת ובכל מעמד באו"ם ולהכריז שאלוהיהם הוא אללה ונביאו מוחמד הוא הדרך והאמת.

שירה סורקו-רם

אזהרתו של ישוע המשיח לגבי אחרית הימים:

"השיב ישוע ואמר להם: 'היזהרו שלא יתעה אתכם איש, כי רבים יבואו בשמי ויאמרו 'אני המשיח' ויתעו רבים. ואתם עתידים לשמוע מלחמות ושמועות מלחמה. שימו לב, אל תיבהלו. כי צריך להיות הדבר הזה, ובכל זאת עוד לא בא הקץ'" (מתי כד 6-4).

"ותהיו שנואים על הכול בגלל שמי... כי ימי נקם הם למלא כל הכתוב; אבל המחזיק מעמד עד קץ הוא יוושע" (לוקס כא 17, 22; מתי כד 13).

ובכל זאת ישוע מעודד אותנו לא לפחד:

"ובשמעכם מלחמות ומהומות אל תיבהלו, כי אלה צריכים להיות בראשונה, אך לא מיד יבוא הקץ. כאשר יתחילו לקרות הדברים האלה התעודדו והרימו ראשיכם כי קרבה גאולתכם" (לוקס כא 9, 28).

האות הגדול לשיבתו של ישוע לעולם יהיה הקציר:

"ובשורה זו של המלכות תוכרז בכל העולם לעדות לכל הגויים ואחרי כן יבוא הקץ" (מתי כד 14).

חזרה למעלהשי סול, יהודיה משיחית זוכה
במקום של כבוד בתחרות "הכוכב הבא"

0515 - שי סול

שי, 20, אשר לה צליל קול יוצא דופן כותבת שירים מהשורה הראשונה. בשורה התחתונה, היא מדברת אל הנוער.

בדצמבר האחרון היא הייתה מועמדת לתכנית "הכוכב הבא" והתייצבה לאודישנים. הראיון שלה לפני האודישן זכה לצפיות רבות. היא הגיעה ישר לעניין ואמרה: "נראה לי אני אחשוף שאני יהודייה משיחית". המראיינים התבלבלו ושאלו "מה זאת אומרת?", ושי ענתה, "יהודים שמאמינים בתנ"ך ובברית החדשה... אנחנו מאמינים בישוע...".

אסי עודד אותה לא לספר על אמונתה לשופטים עד אחרי שהם יחליטו לגבי השיר שלה: "תשאירי את הסיפור הזה בחוץ... ניתן להם לשפוט אותך לפי המוזיקה... כגבר אני חלק ממיעוט, אני הומו. החברה שלנו היא אמנם ליברלית בהמון צדדים אבל יש לה גם המון צדדים מכוערים ולא ליברליים". לעומתו אמרה רותם ש"זה מי שהיא, ואם מישהו לא מקבל אותה זאת לא בעיה שלה".

ראיין ג'ונס כתב ב-Israel Today: "חשיפת אמונתה בישוע של המתחרה שי סול בת העשרים המשיח הייתה כל כך מעניינת שהתכנית 'הכוכב הבא' הפכה את הראיון שלה לפני האודישן לעיקר הפרסומות בראשית השבוע". רון קנטור צפה בתכנית עם צוות ממנהיגי קהילת "תפארת ישוע" וציין: "לשי סגנון מיוחד מאוד. השופטים התלהבו ממנה מאוד, וכן גם המראיינים מאחורי הקלעים שצדדו בידידתם החדשה, ידידתם המשיחית".

במהלך השבועות הבאים של התכנית קירות הפייסבוק התמלאו בפוסטים של בני נוער משיחיים ששמחו מאוד שאחת משלהם הייתה אמיצה כל כך מול המצלמות. גם אחרים חשפו את אמונתם ברבים והכריזו "אני יהודי משיחי".

רון המשיך: "צריך להבין את המשמעות. אם מישהו ב'אמריקן אידול' בארץ שיש בה מיליוני מאמינים מעיד על אמונתו, זה עניין גדול. אני זוכר שקולטון דיקסון שר שיר הלל בתכנית וזה היה מדהים. המאמינים התחזקו מאוד לראות מישהו נוקט עמדה אמיצה כל כך. תארו לעצמכם איך אפשר לעשות את זה בארץ שבה מאמין כזה אינו אהוד, שבה קהל המאמינים הוא פחות מרבע אחוז של האוכלוסייה. ובואו לא נשכח את העוינות, את ההטרדות ואת הרדיפות מצד החרדים. זה באמת עניין גדול".

"מעוז" מפיקה סרטון של שירה סורקורם בשם: "בתחנת רכבת". הסרטון עבור בני הנוער בארץ נועד לעודד את הצעירים המשיחיים שהשמים הם הגבול ויש הזדמנויות רבות להכריז את הבשורה לבני עמנו.

חזרה למעלה

י