MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

אנטישמיות – מנין היא צצה?

אפריל 2017
ניסן - אייר תשע"ז

0417 - Top - Anti-Semitism


 

מאת שירה סורקו-רם

הגעתי לישראל בשנת 1967, זמן קצר לאחר מלחמת ששת הימים, ומיד התוודעתי לרגישות תרבותית שהייתה שונה בהרבה מהרגישות של האנשים בטקסס, היכן שגדלתי.

עד מהרה הבחנתי שכל הישראלים, ללא יוצא מן הכלל, גילו רגישות יתר לכל סוג שהוא של ביקורת על ישראל. נראה שמיד הגדירו את הביקורת כ"אנטישמיות". זאת הייתה התגובה המידית והטבעית מצד פוליטיקאים, מלומדים יהודים והאדם ברחוב, בין שהיו קונסרבטיבים, דתיים או חילוניים.

אין פלא! שנת 1967 הייתה בסך הכול עשרים ושתים שנים אחרי ששישה מיליון יהודים נטבחו באופן שלא נראה מאז ומעולם. משפחות שלמות, קהילות שלמות ואפילו עיירות שלמות, נמחקו כליל. בקושי היה יהודי אשכנזי שלא איבד קרובים בשואה.

המורה הראשונה שלי לעברית, יונה, הציגה בפניי את בעלה, שנימנה עם עשרת האחוזים של יהודי פולין שהצליחו להסתתר ביערות במשך שלוש שנים ולשרוד, בזמן שהנאצים רצחו מיליון ותשע מאות אלף יהודים פולנים.

הבנתי שיהודים אשכנזים רבים בארץ, לא העלו על דעתם לרכוש מכונית מתוצרת גרמניה, וגם לא שום דבר אחר מתוצרת גרמניה. שפת האם של יהודים גרמנים שנמלטו מהמלחמה, הייתה באופן טבעי גרמנית, אבל הם לא סבלו את המחשבה לדבר בה או לשמוע איש מדבר בה.

הטראומה של ניצולי השואה שהגיעו לארץ, עברה אל ילדיהם, ואפילו לנכדיהם. זה היה המקרה בין שהורים דיברו על מלחמה ובין שלא, ורבים מהם לא הוציאו מילה על הגיהינום הנורא שעברו.

היום בארץ, הטראומה הקשה אמנם שככה מעט, ונותרו רק ניצולים מעטים, אבל היהודים בארץ עדיין קשובים ודרוכים לאיום האנטישמיות. האומות המאוחדות עוד לא הצליחו להסכים לגבי ההגדרה של אנטישמיות, אבל היהודים בארץ יודעים בדיוק מהי. זוהי שנאת יהודים.

מה הניב את האנטישמיות המערבית?

למרבה העצב, שנאת היהודים הזאת, שעודה קיימת, צצה מתוך הנצרות, שהתפשטה בראשיתה באירופה, רוסיה ובריטניה הגדולה. למה יבשת אירופה ואנגליה מתאפיינות אפילו בימינו בשיעור כה גבוה של אנטישמיות? למה התרבויות שלהן רוויות אנטישמיות כבר מאות שנים? למרבה העצב, האנטישמיות של אירופה צמחה מתוך התיאולוגיה של ראשית הכנסייה: אלוהים זנח את היהודים ואת עמו הנבחר בגלל חטאיהם, ובחר בכנסייה במקומם. (נוכח הרוע והשחיתות המוחלטים של הכנסייה לדורותיה, זוהי אחת התורות המגוחכות ביותר שיצר האדם מעודו.)

ובכל זאת, הקהילה הקתולית – הכנסייה הראשונה במשך אלף השנים הראשונות – קידמה ופיתחה את התיאולוגיה הזאת עד שהפכה למרכיב בלתי נפרד מהנצרות. אפילו כשמרטין לותר מרד בכנסייה הקתולית וייסד את מה שידוע כיום כנצרות הלותרנית, הוא לא היה יכול לסלק את הווירוס המחריד של האנטישמיות, שפשט אל הנצרות כולה באמצעות השקר של תיאולוגיית ההחלפה. בקיצור, במשך מאות שנים, בריטניה גירשה את היהודים מהממלכה ובמשך אלפיים שנה, סבלו היהודים באירופה הנוצרית כביכול מהטרדות, גיטאות ורצח.

האנטישמיות בכנסיות ברחבי העולם בימינו, עדיין חיה וקיימת. רוב המאמינים בנצרות המסורתית בבריטניה ובארצות האיחוד האירופי, נגועים בשנאת יהודים. (זאת הסיבה לכך שלכל מדינות אירופה אין שום בעיה עם האנטישמיות האסלאמית המפעפעת באומות המאוחדות.)

אני זוכרת ישראלית שדיברה אתי על שלוש הדתות – יהדות, נצרות ואסלאם. היא אמרה לי שהנצרות היא הדת המרושעת והאלימה ביותר שהעולם יצר מעודו. אין ספק שהיא דיברה מתוך ניסיונה עם הנאצים שטענו שהם קתולים או לותרנים.

0417 - Holocaust

פחות אנטישמיות בארצות הברית

רק כאשר מאמינים נוצרים שרצו לנהל את חייהם על בסיס כתבי הקודש ומערכת יחסים עם אלוהים ברחו מפני הרדיפות הדתיות של הכנסייה באנגלייה, הם השתחררו מהאנטישמיות.

זאת הסיבה לכך שאמריקה חופשיה יחסית מהאנטישמיות. אני משתמשת במילה "יחסית" בזהירות. אמריקה הייתה מוכה בפשיסטים, ימניים ואנטישמיים עוד מאז הקמתה. ידוע לכול שבכל הדורות היו ארגונים כגון הקו-קלקס-קלאן והנאצים האמריקנים. השונאים האלה שונאים גם יהודים וגם אמריקנים אפריקנים – למעשה – את כל המיעוטים הגזעיים באמריקה.

אבל האנטישמיים תמיד היו מיעוט זעיר, ובשום אופן לא ייצגו את העם האמריקני ככלל. יש סקרים בארצות הברית המראים שכתשעה אחוזים מהאמריקנים, הם בעלי דעות קדומות על היהודים. הוושינגטון פוסט גורס שפחות מחמישה אחוזים מהלבנים, האסיאתיים והאחרים הם אנטישמים, בעוד שלושים אחוזים מהאמריקנים האפריקנים הם בעלי דעות קדומות נגד היהודים. ארבעים ושניים אחוזים מהמהגרים הלטיניים – רובם ממדינות קתוליים – הם בעלי דעות אנטישמיות, ומספר זה יורד לעשרים אחוזים בקרב לטינים שנולדו בארצות הברית. (washingtonpost.com)

כל האחוזים האלה מבישים ומעוררים סלידה. אבל בהשוואה לעשרים וארבעה אחוזים במערב אירופה ושלושים וארבעה אחוזים במזרח אירופה, אמריקה היא אי של סובלנות. (global100.adl.org)

למעשה, סקר Pew שנערך לאחרונה, מעלה שהיהודים הם הקבוצה הדתית שזוכה לאהדה הרבה ביותר בארצות הברית. (huffingtonpost.com)

אבל כל נוצרי אמריקני צריך לדעת שיהודים רבים ששרדו את השואה והגיעו לאמריקה כפליטים מאירופה או ממקומות אחרים, חיים באותה טראומה בדיוק כפי שראיתי בארץ - טרואמה שנובעת מהזוועות שביצעו הנצרות והנאצים. ההבדל הוא שבמדינת ישראל, היהדות היא הרוב. באמריקה, הפליטים היהודים מצאו את עצמם בארץ שיש בה רוב נוצרי. זוהי אחת הסיבות העיקריות (אבל לא היחידה) לכך שהיהודים האמריקנים נוטים להיות ליברלים ומתנגדים לקונסרבטיביות. בעיניהם, הנוצרים עלולים לפנות נגדם ממש כשם שעשתה אירופה הנוצרית לפני כשבעים שנה.

חיישני ההישרדות של היהודים באשר הם, דרוכים בכל עת למקרה של שנאת יהודים מצד הימנים.

רק בעשרים השנים האחרונות התחילו המנהיגים היהודים, במיוחד בארץ, להבין שרוב הנוצרים האוונגלים אינם נגועים במחלת האנטישמיות. להפך, הם ידידים קרובים של העם היהודי ומגנים עליו בנאמנות, כי המדריך שלהם לחיים הוא כתבי הקודש. .

0417 - Mosque in Michigan
מסגד בדירבורן, מישיגן, אחד מאלפיים ושלוש מאות מסגדים בארצות הברית.

ההשקפה של היהודים בארץ

כאן בארץ יש מחלוקת גדולה בין ההשקפות של היהודים האמריקנים והיהודים בארץ. כל היהודים ששרדו את השואה היו מזועזעים ונלחמו מאז כל יום בחייהם בסיוטים על בני משפחה וידידים שנרצחו לנגד עיניהם. היהודים האלה, שמיד אחרי מלחמת העולם השנייה ניסו לעשות את דרכם למולדת הקדומה, עדיין נאלצו להילחם - אבל נגד מי? מי אם לא נגד בריטניה הנוצרית שהצי והצבא שלה היו נחושים למנוע אפילו מהניצולים היהודים חסרי האונים, להגיע למולדתם. במשך שלוש שנים (1948-1945) היו היהודים מנועים מלהגיע לארץ, שהייתה תחת השלטון הבריטי.

ידיד רומני ניצול שואה סיפר לי שהוא היה על ספינת פליטים רעועה שניסתה לחמוק מעיני הממשל ולהגיע אל חופי הארץ וספינה בריטית מיהרה אליהם כדי לעצור אותם. הוא הסתכל על המלחים שעמדו על הסיפון וראה שהם לבושים במדים לבנים ייצוגיים לכבוד חג המולד. ניצולי השואה נתפסו ונשלחו למחנות המעבר הבריטיים בקפריסין, שהחזיקו כחמישים ושלושה אלף יהודים בתנאים לא אנושיים. הידיד שלי סיפר שהבריטים נקטו שיטות כדי לפגוע בצלם האנוש של היהודים. למשל, הם השליכו מעבר לגדר רק כמחצית ממספר המזלגות שהיה דרוש לעצורים לאכול בהם וכמובן, רק העצורים התוקפניים ביותר תפסו לעצמם מזלג.

כשהיהודים האלה הורשו סוף סוף להגיע למקום שהרומאים כינו "פלשתינה", התחיל המצב להשתפר. האומות המאוחדות הציעו חלק מארץ הקודש ליהודים וחלק אחר לערבים, אבל כשהערבים דחו את חלקם, מצאו את עצמם הפליטים היהודים מוכי הטראומה, שהגיעו סוף סוף הביתה, במצב של מלחמת הישרדות מול צבאות מוסלמים, אנטישמיים אדירים שהיו נחושים להשליך את היהודים אל הים.

האוכלוסייה היהודית הישראלית למדה מהר מאוד שהמוסלמים, שהיו מהצד הנגדי של הספקטרום הפוליטי לעומת הנאצים, היו נחושים לא פחות מהם להשמיד את העם היהודי. וכך היה מאז שנולדה המדינה היהודית... המוסלמים שונאי היהודים זוממים להשמיד את העם היהודי. לא עובר יום מבלי שהמנהיגים הפוליטיים והדתיים של האסלאם צורחים את הבטחותיהם רוויות השנאה להשמיד את ישראל. האינטרנט מלא בהם – ככל שמוסלמי אדוק יותר, כך גדלה שנאתו לעם היהודי. כמעט כל ישראלי בארץ מבין את זה, בין שהוא מהימין ובין שהוא מהשמאל.

0417 - Keith Ellison, first Muslim in Congress
ק'ית אליסון, אחד המוסלמים הראשונים שנבחרו לקונגרס, היום סגן יושב הראש של הוועדה הדמוקרטית הלאומית.

היהודים האמריקנים והאסלאם

אבל באמריקה, המצב שונה מאוד. היהודים האמריקנים בהחלט ערים ומזהים אנטישמיות גזעית. וכל הנוצרים חייבים להיות דרוכים לכל אות של צרות אופקים נגד יהודים. בחודשים האחרונים, ניכרת עלייה באיומים והמתקפות האנטישמיים מצד העליונות הלבנה. מצב זה הוא בלתי נסבל. התפללו שהנשיא דונלד טראמפ ייענה לקריאות הקונגרס והמנהיגים להילחם בשנאת היהודים בכל הכלים והחכמה שעומדים לרשותו.

אבל היהודים אינם – ואני חוזרת, אינם – מודעים לאנטישמיות שהיא חלק בלתי נפרד מהאסלאם.

המוסלמים בעולם, 1.6 מיליארד, נולדו וחונכו לשנוא את היהודים ואת מדינת היהודים. אם הם מוסלמים אדוקים הלומדים את הקוראן ומקיימים את תורת השריעה, הם לומדים שהמשימה שלהם בחיים היא להשמיד את הגזע היהודי ואת המדינה הציונית.

האסלאם באמריקה איננו פועל כמו כנופיות מגולחי ראש של העליונות הלבנה, או כפי שפועלים אנטישמים אינדיבידואלים – סוג השונאים שהיהודים האמריקנים מזהים בקלות.

באמריקה, האסלאם נושא את מבטו קדימה, לימים שבהם הנשיא המוסלמי ייבחר כמוסלמי, כשיהיו נציגים מוסלמים רבים בקונגרס ובסנאט.

התכניות שלהם מתוחכמות הרבה יותר. בעזרת מיליוני ומיליארדי הדולרים מהנפט הנשפכים למערב, הם בנו תשתית מדהימה של מסגדים, ארגונים והשפעה באוניברסיטאות. הם מכשירים מוסלמים ולא מוסלמים להיות פרופסורים, שופטים, מנהיגים חברתיים ועוד יותר מזה, לקדם את האסלאם ולצאת למלחמה נגד ישראל, "כובשת אדמת פלסטין".

התכנית שלהם היא לכבוש את אמריקה באמצעים דמוקרטיים – הצבעה. (הפעילות הג'יהדיסטית האלימה תגיע בשלב מאוחר יותר נגד המתנגדים לאסלאם, כשההשפעה והמספר של המוסלמים ילך ויגדל, כפי שכבר אפשר לראות באירופה.)

אבל אל תטעו. אמריקה או אירופה שייפלו לידי האסלאם, ישתנו לבלי הכר. הנוצרים והיהודים יוכלו להישאר בחיים תחת חוק השריעה, כל עוד הם ישלמו ג'יזיה, מס של כניעה (דימה). אבל שום דת אחרת לא תוכל להתקיים בציבור תחת חוק השריעה. המוסלמים הזונחים את דתם, ייהרגו. כתות מוסלמיות רבות מחייבות את חבריה במילת נשים. ההומוסקסואלים יומתו. אם קשה לכם להאמין בזה, בקרו במדינות האסלאם במזרח התיכון.

0417 - Bernie Sanders
ברני סאנדרס, אחד הסנטורים היהודים, התמודד לנשיאות ארצות הברית נגד הילרי קלינטון.
הוא תמך במסע הבחירות של המוסלמי האדוק קית' אליסון, הידוע כאנטישמי, לראשות הוועדה הדמוקרטית הלאומית.

למה יהודים אמריקנים אינם מוכנים להתנגד לאסלאםM

אבל המוסלמים מצאו דרך למצב של שח-מט עם הלא מוסלמים בדמוקרטיה. הם דת! וכל ניסיון להדוף אותם הוא חוסר סובלנות דתית. הקומוניסטים לא היו דת. הנאצים לא היו דת, ולכן אמריקנים אוהבי חופש נלחמו באידיאולוגיות האלה בלי שום רגשות אשם. אבל כפי שרוב היהודים יודע, שום דמוקרטיה איננה יכולה לשלול מבני כל דת שהיא את הזכות לחופש הדת. ההשקפה הזאת רווחת כי היהודים נרדפו בגלל דתם במשך אלפיים שנה.

ולכן יהודי אמריקה, לצד הליברלים של אמריקה, כמעט בחרו את איש הקונגרס המוסלמי קית' אליסון לתפקיד יושב ראש הוועדה הדמוקרטית הלאומית (היום הוא סגן היושב ראש).

אליסון התאסלם, והוא מוסלמי אדוק. הוא גייס תמיכה בטרוריסטים מורשעים בדין ופיזר תיאוריות קונספירציה לגבי מתקפות האחד עשר בספטמבר. אפשר לכתוב בקלות מאמר שלם על הנאומים האנטישמיים והג'יהאדיים של אליסון.

אליסון קיבל תרומות פוליטיות מיותר מאלף ארבע מאות חברים בולטים של ארגונים אסלאמיים ידועים. לדוגמה, ניהאד עוואד, מייסד הארגון האסלאמי, העניק לאליסון תרומה של חמישים אלף דולרים. עוואד מצולם בסרט שבו הוא אומר שהוא תומך בתנועת החמאס. החמאס קיים מסיבה אחת ויחידה: להשמיד את מדינת ישראל ולהשתלט על הארץ כולה. (meforum.org)

אלן דרשוביץ הפרופסור מהארווארד התומך בישראל ציין את מה שהוא כינה "לאליסון היסטוריה ארוכה של קשר מלוכלך ואנטישמיות הכוללת את שיתוף פעולתו עם האנטישמי הידוע לשמצה, לואיס פרחאן, מתנועת Nation of Islam". אליסון צייץ שלואיס פרחאן הוא מודל לחיקוי לנוער השחור. המסר שפרחאן מעביר בחייו, הוא שהאסלאם ישתלט על אמריקה. אמרנו די. (timesofisrael.com)

0417 - Louis Farrahkan
לואיס פרחאן, אנטישמי ידוע לשמצה ומנהיג Nation of Islam

היהודים האמריקנים אינם מבינים את זה

ובכל זאת, רוב היהודים האמריקנים, כולל המועמד הקודם לנשיאות ברני סאנדרס, רצו שקית' אליסון יעמוד בראש המפלגה הדמוקרטית! אין שום הסבר לכך שדמוקרט אוהב חופש רוצה שמוסלמי יעמוד בראש המפלגה שלו, מלבד עיוורון מוחלט למה שעומד להתרחש.

האסטרטגיה של המוסלמים והשמאל הקיצוני התפתחה והם פועלים לקראת שיתוף בטענה שאינם משמיצים את היהודים, אלא את "מדינת ישראל הציונית". כרגע, הדור הנוכחי של סטודנטים בקולג' אוכל את האידיאולוגיה המוסלמית בתיאבון. תנועת החרם על ישראל שאותה הם מובילים, נועדה לחנוק את הכלכלה של מדינת היהודים, עד שהארץ תיחרב.

אבל כמובן, המעשים האלה מעוררים שנאה כלפי יהודים באשר הם. אינספור מאמרים עוסקים בסטודנטים יהודים באוניברסיטאות ברחבי ארצות הברית כולה שסובלים מהפחדות ואיומים בפועל נוכח האווירה האנטי ישראלית ואנטי יהודית ההולכת ומתעצמת.

ריצ'ארד היידמן, אחד המומחים המשפטיים הבולטים הנלחמים בתנועת החרם, מאמין שחופש הביטוי כביכול, איננו אלא חופש השנאה. הוא מאמין שבריונות כזאת פוגעת בסטודנטים יהודים צעירים, הפוחדים שאנשים ידעו על זהותם ועמדותיהם. (jpost.com)

זוהי רק ראשיתה של המלחמה הליברלית/המוסלמית הקיצונית בעם היהודי. נתעבים ומחרידים ככל שיהיו המתקפות של העליונות הלבנה, אני מאמינה שהתנועה הליברלית/המוסלמית הקיצונית מסוכנת, עצומה ומאורגנת הרבה יותר.

זהו שידוך מוזר, בין ליברלים שרוצים לאכוף התנהגות מינית "חופשית", רצח תינוקות במימון משלם המסים ושלטון חסר יראת אלוהים, לבין ג'יהדיסטים מוסלמים המתכננים לאכוף את חוק השריעה ולאכוף את דרכיו של אללה על האזרחים האמריקנים, להרוג הומוסקסואלים, להעמיד נשים במקומן...

וכן, האוכלוסייה היהודית בארצות הברית עיוורת לסכנה הזאת.

תקוות העם: תפילת המאמינים

אבל שנאה כלפי היהודים היא בעצם שנאה כלפי אלוהי ישראל וישוע, מלך היהודים. אני משוכנעת שאין שום מגזר אחר בחברה האמריקנית, שיכול לגבור על האויב הזה של אלוהים ושל עמו, מלבד הנוצרים שנולדו מחדש והיהודים המשיחיים. דרושים תפילה עצומה ופעילות עצומה כדי לגבור על המגמה המרושעת הזאת, הנחושה כליל להגשים את מטרותיה הגי'הדיסטיות – נגד היהודים, הנצורים וכל מי שיתנגד לה. בכל מקום שבו האנטישמיות מרימה את ראשה המרושע - בין שהיא באה מצד העליונות הלבנה ובין שמקורה אידיאולוגיות ליברליות מופקרות וחסרות אלוהים, או הדת המוסלמית - עלינו לעמוד מאוחדים, אמיצים ומלאי אמונה.

אבל לא די בזה. עלינו להתפלל בכל יום שתהיה התעוררות ותחייה בארצות המערביות הדמוקרטיות – התקווה האחת והיחידה להישרדותנו הפוליטית.0417 - Natan Sharansky

נתן שרנסקי, סרבן העלייה הרוסי המפורסם ביותר בארץ, שבילה יותר מתשע שנים בכלא הסובייטי לפני שהותר לו לעלות לארץ, הציב קריטריונים כדי להבחין בין ביקורת לגיטימית על ישראל לבין אנטישמיות. מבחן שלושת הממדים שלו לאנטישמיות מתאפיין בשלוש תופעות: דה-לגיטימציה, דמוניזציה וקנה מידה כפול.

דה-לגיטימציה של ישראל היא הכחשת הזכות של העם היהודי להגדרה עצמית – לדוגמה, באמצעות הטענה שקיומה של מדינת ישראל מעיד על מפעל גזעני – כי היא יהודית.

דמוניזציה היא הצגת היהודים כמרושעים, אחוזי שדים או שטניים. הדוגלים בה מאשימים את היהודים במזימה לפגוע באנושות, ומתארים את אופיים באמצעות סטראוטיפים מאיימים ושליליים. העלילות שהיהודים שולטים בעולם בחשאי או שותים דם נוצרי בפסח, הן שתיים מההאשמות הרבות נגד היהודים בקשירת קשר.

קנה מידה כפול הוא אחד הכלים המסוכנים והקבועים של האומות המאוחדות. הן מפלות את ישראל לרעה לעומת כל יתר המדינות בזירה הבינלאומית.

ארגון האומות המאוחדות עצמו מסביר שהוא איננו מסוגל להגיע למסקנה מהי אנטישמיות, ולכן קשה לו להכיר בה. זוהי רק דוגמה אחת מתוך סדר היום השלם של הארגון, להתנגד בעצמה למדינת ישראל. הארגון נותן יד חופשית למדינות אסלאמיות ואנטי דמוקרטיות להקים "יחידות מיוחדות" שמטרתן לערוך חקירות סרק נגד ישראל ולמתוח עליה ביקורת במרווחי זמן קבועים אשר עולות לארגון מיליוני דולרים בשנה.

ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהאינקוויזיציות האלה נערכות נגדה. בתי הדפוס של ארגון האומות המאוחדות מפרסמים עלונים, ספרונים, חיבורים וסרטים אנטי ישראליים ואנטי ציוניים בשווי של מיליונים רבים של דולרים. החומרים האלה מופצים בשש השפות הרשמיות של הארגון לילדים בבתי ספר ברחבי העולם. שום אומה בארגון איננה זוכה ליחס כזה. קנה המידה הכפול הזה ברחבי הארגון הוא אנטישמי, נקודה.

חזרה למעלהפורים 2017 וגל של מבקרים חדשים

מאת דיוויד וויקטוריה טרובק

0417 - Gil and Tamar Afriat
גיל אפריאט, מנהיג קהילת "תפארת ישוע" עם אשתו תמר, מדריכת הלל משוחה ומוכשרת.


"שלח לחמך על פני המים..."

בקהילת "תפארת ישוע", אנחנו שואפים לפעול ולהיות לברכה בעירנו, תל אביב. הכרך החילוני והקוסמופוליטי נקרא "עיר ללא הפסקה". קהילת "תפארת ישוע" נמצאת על הגבול שבין החופים שטופי השמש, המסעדות והבוטיקים האפנתיים, לבין דרום תל אביב מוכת העוני, הפשע והסמים.

במהלך השנה וחצי האחרונות, חברי הקהילה ארגנו מיזמתם קבוצות היוצאות על בסיס שבועי לפעול בחלקים האפלים ביותר בעירנו ובבית התמחוי, מחלקים ארוחות חמות ביתיות בערב שבת ומבקרים את הזקנים בבתי אבות בחגים.

"...ברבות הימים תמצאנו"

ככל שאנחנו מתמקדים במאמץ להיות לברכה לזולת, כך נראה שבכל שבוע מגיעים מבקרים לא מאמינים רבים יותר לקהילתנו. "גדלתי במשפחה משיחית, והייתי בקהילות רבות. אבל התנועה הזאת של מבקרים היא תופעה שלא ראיתי קודם", מספר דיוויד טרובק, אחד המנהיגים בקהילה. "בכל שבת אני רואה פנים חדשות בקהילה, וזה מעודד אותנו מאוד".

0417 - Yariv teaches on the weekly Torah Portion

0417 - Purim at Tiferet Yeshua

0417 - Children's Purim concert

מדיניות של דלת פתוחה

לפני כשנה וחצי, התחלנו לקיים אירועים מיוחדים במהלך החגים, ובמרכזם קונצרט של הילדים ופעילויות לילדים. בפורים השנה, שוב פתחנו את דלתותינו לכול, לאירוע חגיגי. גם עודדנו את חברי הקהילה להביא ידידים ובני משפחה. טניה קדין, אחת ממדריכות ההלל ומנצחת מקהלה קלאסית במקצועה, מפיקה הופעות חג מיוחדות לילדים, ומשפחות לא משיחיות רבות רוצות שילדיהן ישתתפו בהופעות האלה. אפילו ילדים לא מאמינים הצטרפו לילדים שלנו בביצוע שירי פורים ושירים מקוריים של טניה.

האירוע כולו היה מוצלח מאוד הודות לעובדה שכל בני הנוער שלנו ורבים אחרים מהקהילה התנדבו לשרת בדרך זו או אחרת, עד שהיו מתנדבים רבים יותר משהיו דרושים לביצוע המלאכה.

בסך הכול, הגיעו לפחות עשר משפחות לא מאמינות למסיבת פורים בקהילה, לפחות ארבע משפחות מאמינות שאינן שייכות לשום קהילה, ועוד כעשרים מבקרים שמעולם לא ראינו קודם. בסופו של דבר, לא זו בלבד שהאורחים נהנו מהפעילויות וחגיגות הפורים, אלא הם גם נחשפו להלל מעומק הלב, שמעו את הבשורה ממגילת אסתר, והבינו שדמותו של מרדכי מצביעה על ישוע המשיח. הם חשו באהבה של חברי הקהילה שקיבלו אותם בשמחה.

0417 - Purim at Tiferet Yeshua

0417 - Children singing at Purim

דיוויד טרובק מספר: "פעם באתי לקהילה עם אחד מחבריי הלא מאמינים. בסוף האספה, הוא סיפר לי שבמהלך ההלל, הוא חש משהו שהיה לו קשה לתאר – הוא הרגיש בבית. הוא אמנם הרגיש שהאספה שלנו זרה לו כי הוא גדל וחונך בבית הכנסת, אבל הוא הרגיש שהוא רוצה להישאר. אווירת ההלל בחדר עטפה אותו".

אנחנו מרגישים שאלוהים משח אותנו במיוחד לשרת את הלא מאמינים בעירנו ולבשר להם. אנחנו קהילה עם מספר גדל והולך של חברים קבועים המגיעים בכל שבוע, ושמחים לראות לא מאמינים באים בשערינו בכל שבוע כדי לשמוע על משיח ישראל, ישוע, שבא כדי לבקש את אשר לו ולהושיע את עמו.

0417 - Ron and Elana Cantor

0417 - Purim at Tiferet Yeshua Congregation

חזרה למעלהקהילת "תפארת ישוע" יוצאת לדרך

מאת גיל אפריאט

0417 - Children's Choir performing

השנה האחרונה בקהילת "תפארת ישוע" הייתה מרגשת בזכות הצמיחה שלה. בכל שבת אנחנו רואים אנשים חדשים באספה המרכזית, ואולם האספות מתחיל להיות צפוף. המיקום שלנו אידיאלי – אנחנו במרכז העיר תל אביב, ואנחנו כרגע מנצלים את הקיבולת שלנו כמעט עד הסוף.

אנחנו רוצים להגדיל ככל האפשר את היכולת שלנו לבשר לעוד אנשים, וצריכים באופן דחוף לבצע שיפוצים שיאפשרו לנו להכפיל את גודל אולם האספות שלנו.

אנחנו שמחים להלל את אלוהים בקהילה שלנו ולחוש בקרבתו ובמשיחתו – כמה נפלא זה יהיה עם מספר אנשים גדול פי שניים!

לצד הרצון שלנו להגדיל את גודל אולם האספות המרכזי שלנו, אנחנו גם רוצים לשדר את האספות שלנו באופן מקוון. אנחנו מאמינים שהשידורים האלה יהיו לברכה גדולה למאמינים שחיים באזורים בארץ שאין להם קהילה מקומית, וימשכו לא מאמינים לבקש את האמת.

בעצם, נהיה הקהילה דוברת העברית הראשונה שתשדר את האספות שלה באופן מקוון, ובכך תשפיע באמצעות הלל ולימוד משוחים. אנחנו מרגישים שזאת תהיה פריצת דרך, כי מי שמבקש את המשיח יוכל להיחשף בביתו ואפילו בקרב קהילות חרדיות לקהילה משיחית. המבנה של אולם האספות שלנו היום אינו מאפשר שידור מקוון איכותי. הבמה ניצבת בפינה בגלל שני עמודים תומכים הנמצאים במרכז האולם, והתאורה, האקוסטיקה וציוד השמע אינם מתאימים לשידור מקוון איכותי.

0417 - Purim party for kids

בעזרת השיפוצים המתוכננים, נוכל לשבור כמה קירות, להעביר את הבמה למרכז האולם ולפתור את בעיית העמודים באמצעות תליית מסכי ענק על העמודים, כדי שאנשים שיושבים באזורים שאי אפשר לראות מהם, יוכלו לראות אותה. כך נוכל להגדיל את מספר מקומות הישיבה באולם באופן משמעותי, וגם לספק תאורה ואקוסטיקה איכותיים הדרושים לשידור מקוון.

כשנסיים את השיפוצים, נעשה צעד נוסף כדי לרכוש את ציוד המדיה לשידור חי מקוון.

גיל אפריאט הוא מנהיג קהילת "תפארת ישוע". הוא פועל עם אשתו, תמר, ועובד בתעשיית ההיי-טק. יש להם שלושה ילדים. www.tiferetyeshua.org

חזרה למעלה