MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

מילה לאמריקה 2016
"שובי לייעודך"

אפריל 2016
אדר ב' - ניסן התשע"ו

0416 - Portrait of George Washington
ג'ורג' וושינגטון, אחד האבות המסיידים והנשיא הראשון של ארצות הברית. איש אלוהים. איש תפילה.


 

מאת רון קנטור

אני מאמין שאלוהים אינו רוצה לשפוט את ארצות הברית. אלוהים איננו שמח להעניש שום עם, ועל אף שאנשים רבים לא יסכימו אתי, אני מאמין שלאלוהים יש ייעוד מיוחד לארצות הברית. ארצות הברית ייחודית במובנים רבים. ארצות הברית השתחררה ממלך עריץ כדי ליצור את מה שאני מאמין שהיא הדמוקרטיה הגדולה ביותר בהיסטוריה. ממש כשם שיש ייעוד לישראל – ואני מאמין שיש גם לכל עם בעולם – גם לאמריקה יש ייעוד.

סביר להניח שמעולם לא שמעת על אלכסיס דה טוקוויל, סוציולוג צרפתי ותיאורטיקן פוליטי שנשלח לארצות הברית בראשית המאה ה-19, שהשאלה איך הדמוקרטיה החדשה והמתפתחת הזאת תפקדה היטב כל כך הפכה לו לאובססיה. הוא תיעד את המחקר שלו בספר המצוטט רבות, "הדמוקרטיה באמריקה" (1835).

את התשובה שלו אפשר לסכם במילים חופש ושוויון.

הוא כתב שהדמוקרטיה מרחיבה את תחום חופש הפרט, והסוציאליזם מגביל אותה. הדמוקרטיה מעניקה לכל אדם כל ערך שאפשר. הסוציאליזם הופך כל אדם לגורם, מספר. בין דמוקרטיה לסוציאליזם אין שום משותף פרט למילה אחת: שוויון. אבל שים לב להבדל: הדמוקרטיה שואפת לשוויון באמצעות חופש, בעוד הסוציאליזם שואף לשוויון באמצעות מגבלות ושעבוד.

זה היה היופי של אמריקה. פעם הייתה אמריקה מנהיגה עולמית: היא השפיעה על דמוקרטיות אחרות; התייצבה בפני האויב במלחמת העולם הראשונה; הביסה את היטלר במלחמת העולם השנייה; הכירה במלחמה הקרה ונאבקה בה; התגברה על הפיגוע של ה-11 בספטמבר שנועד להשליט את האסלאם הקיצוני – לפחות לזמן מה.

אלוהים הקים את ארצות הברית בתקופה ייחודית בתולדות העולם, כדי לשמור על הסדר. ארצות הברית נוסדה על ברית עם אלוהים! הצהרת העצמאות והחוקה שלה האריכו ימים והבטיחו חופש לכל אזרח אמריקני.

האמן ג'ון מק'נאוטון כתב:

ב-4 ביולי 1776 נחתמה הכרזת העצמאות. היא הזכירה את אלוהים לא פחות מחמש פעמים. באזכור הרביעי כתוב כך: "אנו סבורים שאמיתות אלה ברורות מאליהן, שהרי כל בני האדם נבראו שווים ובוראם העניק להם זכויות שאין ליטול מהם".

אלה שייצגו את אמריקה העתידית הצביעו על אלוהים והכירו בכך שהוא העניק לנו את זכויותינו. הפעם החמישית שבה אלוהים מוזכר נמצאת בפסקה החמישית, שם כתוב: "ולקיום הכרזה זו, תוך ביטחון איתן בחסותה של ההשגחה העליונה, אנו מתחייבים באורח הדדי, זה בפני זה, בחיינו, בנכסינו ובכבודנו".

רובנו מכירים היטב את שבע המילים המפורסמות של פטריק הנרי, אבל קרא את הציטוט כולו:

"הפנייה לנשק ולאלוהי צבאות היא כל מה שנותר לנו. אבל לא נילחם במלחמה הזאת לבדנו. יש אלוהים צדיק ששולט בייעודם של העמים. המלחמה, אדוני, איננה לחזקים בלבד. האם החיים כה יקרים והשלום כה נעים שצריך לקנותו במחיר שלשלאות ועבדות? אלוהים, אל תיתן שזה יהיה. אינני יודע מה יעשו אנשים אחרים, אבל מבחינתי, תנו לי חופש, או תנו לי מוות!"

איזק פוטס אחד המתיישבים שצידד בבריטים, תפס את ג'ורג' וושינגטון זועק לאלוהים במלחמה בתפילה לניצחון. "מעולם לא שמעתי תפילה כזאת משפתי אדם. עזבתי אותו לנפשו". פוטס הרגיש את כוחה של התפילה ומיהר הביתה לספר לאשתו: "אנחנו בצד של ג'ורג' וושינגטון. אני מחליף, אני מחליף צד כי אנחנו ננצח".

כשוושינגטון היה לכוד והכול נראה אבוד, הוא אמר לאנשיו שהם יחצו את מצר איסט ריבר. עם עלות השחר, היה ברור שהספינות הבריטיות יראו אותם. אבל ערפל ירד על וושינגטון וחייליו והמהפכה המשיכה. כל הנוכחים כתבו ביומניהם שהערפל לא שרר בצד של מנהטן או לונג איילנד, אלא רק מעליהם. כן, לאלוהים הייתה תכנית לאמריקה. הסופר עטור הפרסים טימותי בולרד כתב שאחד האבות המייסדים של ארצות הברית ומנהיג כנסייה, ג'ון וית'רספון, התנבא: "אנחנו ננצח במלחמה הזאת כי אלוהים, האמן הגדול, יגייס את איתני הטבע".

במאה ה-20 נקראנו להתייצב בפני הקומוניזם וברית המועצות. רונלד רייגן פעל לכך שברית המועצות תפשוט את הרגל בשאיפתה להדביק את ארצות הברית במרוץ הנשק. זה הייעוד שלנו, אבל הנשיא הנוכחי באמריקה קורא לזה יוהרה אמריקנית – מצב שעלינו להתנצל עליו. במשך שבע שנים הוא שואף להרחיק אותנו מהייעוד החשוב מאוד הזה, ולהיות כמו כל אומה אחרת. אבל כשארצות הברית היא כמו כל אומה אחרת, כולם סובלים, ואנחנו עדים לכך ברחבי העולם כולו.

הנשיא הראשון בארה"ב הזהיר בנאומו הראשון שאם נסטה מדרך אלוהים, לא נוכל לצפות לברכתו.

"אנחנו יכולים להיות בטוחים שלא נוכל לצפות לאהדת השמים ורחמיהם על עם שמזלזל בעקרונות הנצחיים של הסדר והנכון, עקרונות שקבעו השמים בעצמם. עתיד שמירת שלהבת החופש המקודש והגשמת הייעוד של מודל השלטון הרפובליקני תלוי במשימה שהופקדה בידי העם האמריקני".

הבחירות המתקרבות והמינוי של בית המשפט העליון לצדק בארצות הברית עשויים להכריע בין תחייה למשפט. אינני רוצה להעמיד פנים שנשיא ימני יביא בהכרח ברכה לאומה, אבל כשאני רואה את ההידרדרות המוסרית והרוחנית שחלה באמריקה במהלך שבע השנים האחרונות, אינני יכול להעלות על הדעת איפה נהיה בעוד שבע שנים אם לא נשנה כיוון.

אם אנחנו רוצים להתפלל בעבור האומה שלנו, עלינו קודם כול להתבונן בעיניים פקוחות על המצב שאליו המנהיגים הפוליטיים שלנו, האמנים, כוכבי הפופ והמדענים, השופטים והפרופסורים הובילו את האומה הזאת כשפנו עורף לאלוהי האמת היחיד.

רון קנטור הוא מנהיג קהילת "תפארת ישוע" בתל אביב ועובד בצמוד לארי ושירה במשך שנים רבות. הוא מחבר הספר Leave me alone, I am Jewish ("רד ממני, אני יהודי", לא קיים במהדורה עברית), העדות שלו, וכן של Identity Theft ("הבן המנודה של ישראל" - בקרוב במהדורה עברית) והספר הבא: The Jerusalem Secret. הורד חינם את הספר האלקטרוני שלו, The 15 most important facts… about the Israeli Palestinian Conflict (חמש עשרה עובדות חשובות על העימות הישראלי-פלסטיני) באתר www.roncan.net/15Facts. קרא על רון קנטור ב- www.MessiahsMandate.org.

חזרה למעלהמצב האומה

מאת רון קנטור

0416 - White House in Rainbow Colors
ממשל אובמה האיר את הבית הלבן בצבעי הקשת תוך שעות ספורות מפרסום החלטת בית המשפט העליון לגבי נישואין גאים. לעומת זאת,
אחרי רצח ארבעת חיילי המרינס בצ'טנוגה בידי מחבלים אסלאמיים ביולי 2015, נדרשו לו  חמישה ימים להוריד את הדגלים למחצית התורן.
לפני שאובמה כיבד את חיילי המרינס  הוא יצא בהודעה המטיפה לאמריקנים שהאסלאם היא דת של שלום.

שבע שנים של "תקווה ושינוי"

מי היה מאמין שאנחנו יכולים לשנות כל כך הרבה בשבע שנים? בשנת 2008 התנגד כל מועמד דמוקרטי לנשיאות לנישואין גאים. עכשיו הבית הלבן הוא בית של צבעי הקשת, וכל מי שאיננו מקבל את השינויים האלה נחשב לבעל דעות קדומות, וכפי שהנשיא אומר תכופות, "נמצא בצד הלא נכון של ההיסטוריה".

למעשה, הממשל הזה ניסה לאלץ את עמי אפריקה לחוקק חוקים המאפשרים נישואין גאים. אובמה איים למנוע סיוע מקניה אם לא תסכים לדרישותיה של אמריקה. אבל קניה לא הסכימה. מי בכלל היה חולם על תרחיש כזה לפני כמה שנים?

איך ייתכן שהממשל באמריקה יכול לצפות בתינוק חי נקרע לגזרים ומת אחרי הפלה מלאכותית שכשלה, לראות את איבריו נמכרים ברווח ולהמשיך לדאוג לכך שההפלות ימשיכו להיות חוקיות? איך ייתכן שהתמיכה ב"הורות מתוכננת" נתפסת כמעשה טוב?

אנחנו נרתעים בבהלה כשאנחנו קוראים על הרופאים של היטלר שביצעו ניתוחים וניסיונות בגברים, נשים וילדים. באמריקה של ימינו יש הורגי תינוקות חוקיים. מה ההבדל בין המפלצות של היטלר לבין מבצעי ההפלות האמריקניים האלה?

אולי ראית את הפרסומת לסופר בול, עם התינוק והדוריטוס? האולטרסאונד מראה את התינוק עוקב אחרי הדוריטוס. בסוף האימא זורקת את הדוריטוס והתינוק נולד כדי לתפוס אותו. זה היה מצחיק. כולנו צחקנו. אבל ליגת נר"ל (National Abortion and Reproductive Rights Action League, הליגה לזכויות בהפלות וברבייה) גערה בדוריטוס שהציגה את העובר כאנושי. אנחנו מדברים על אדם בן תשעה חודשים, מפותח במלואו. האובססיה שלהם להריגת תינוקות כל כך רבה שהם אינם יכולים להודות בכך שעובר שחושב ושומע ולבו פועם שונה מכבד או כליה.

האנשת עובר? באמת? בהתנגדות שלהם להאנשת התינוק ברחם, הם איבדו בעצמם כל צלם אנוש. איך אנחנו יכולים לתת דין וחשבון על רצח עיוור כזה?

לאן נעלמו כל הנוצרים במזרח התיכון?

לפני שבע שנים, היה המזרח התיכון מלא בנוצרים. עכשיו אנשי דאעש רודפים ושוחטים אותם להחריד. הממשל הזה הסיג את כוחותיו מעיראק כדי להגשים הבטחה ממסע הבחירות, וחתם על גזר דין מוות של אלפי נוצרים. הנשיא השאיר ריק בעיראק ודאעש מיהר למלא אותו.

כשארצות הברית מוותרת על מקומה, יש גופים רעים שמוכנים ומזומנים למלא את הריק שנוצר. האיש עם המידע המודיעיני הטוב ביותר בעולם מסרב להתייחס לדאעש ברצינות ומכנה אותם נבחרת של חובבים. בין שצידדו במלחמת עיראק או לא, ברגע שהיו שם, הייתה להם אחריות כלפי האנשים האלה.

נשים נוצריות ואפילו בנות צעירות נאלצות להפוך לשפחות מין של לוחמי דאעש, ואלה אונסים אותן שוב ושוב, כמה פעמים ביום. הם צולבים את הגברים, שורפים אותם חיים בכלובים, כורתים את ראשם וגרוע מזה. הם כורתים את ראשיהם של נערים בני חמש עשרה שהאזינו למוזיקה בווקמן או לא הגיעו לתפילה במסגד ביום שישי. לוחמי דאעש שיכורים מרצח ומחפשים כל העת דרכים חדשות וברבריות לספק את תאוותם לדם.

ואמריקה מתנהגת כאילו האיום איננו עניין גדול. הם אומרים שזאת איננה הבעיה שלהם. אבל זאת הבעיה שלהם, והם נקראים להתייצב נגד דאעש, ממש כשם שהתייצבו נגד היטלר. יום אחד כולנו נידרש לתת את הדין על האנשים האלה שסבלו ומתו.

ומה עם הפליטים הנוצרים שמתחננים להגיע לאמריקה? מאז המתקפות בפריז, ארצות הברית קיבלה בברכה 700 מוסלמים מסוריה ועיראק ובדיוק שלושה נוצרים מהאזור! זה בלתי נתפס. אינני אומר בשום פנים ואופן שכל מוסלמי הוא מחבל, אבל אני מבטיח לך ששום נוצרי איננו מחבל. שום ג'יהאדיסט נוצרי איננו מסתנן לארצות הברית. בינתיים, מקרי האונס נמשכים. כריתת הראשים נמשכת. מות הקדושים נמשך.

דאעש נוהר לאירופה

עכשיו אירופה במצור והפליטים המוסלמים מציפים את היבשת. אומרים לנו שהם שוחרי שלום. בערב ראש השנה האזרחית, 80 נשים הותקפו מינית בגרמניה בידי כאלף גברים מוסלמים. חלקן עברו אונס קבוצתי, כי הנערים המוסלמים כיתרו כל אחת מהן ואנסו אותן לפי התור. פשעים דומים התבצעו בערים רבות אחרות. מרוב פחד, המנהיגות הגרמנית איננה מעזה לומר דבר נגד פראי האדם האלה. פקידים רשמיים שומרים על תקינות פוליטית ומזהירים שלא לקשר את המתקפות האלה עם הנהירה של מוסלמים סורים ועיראקיים המציפים את המדינה. הם מטומטמים? או סתם פחדנים?

עכשיו המצביא הבכיר בנאטו, הגנרל של חיל האוויר האמריקני פיליפ ברידלאב, הזהיר שהנהירה המסיבית של מהגרים לאירופה מאפשרת לדאעש להתפשט "כמו סרטן", לנצל את חוסר ההתנגדות ולאיים על אומות אירופה ועל האומה שלנו במתקפות טרור.

כל זה מצביע על העובדה שזנחנו את הקריאה הקדושה שלנו. המטרה של הנשיא אובמה הייתה ברורה עוד מהתחלה – להעניש את אמריקה, לגעור בה ולהטיף לה מוסר. הוא בא מרקע של תיאולוגיה ליברלית – שאיננה תיאולוגיה בלבד, אלא פילוסופיה סוציאליסטית המלמדת שהעניים צריכים להתקומם כנגד החזקים.

יחסים בין גזעיים קורעים את האומה לגזרים

מי היה מאמין שיחסים בין גזעיים יהיו גרועים הרבה יותר שבע שנים אחרי בחירת נשיא שחור? למרות חוסר ההסכמה הפוליטית שלי עם הנשיא אובמה, הייתי גאה בכך שאומה שפעם דגלה בעבדות, שפעם תפסה את השחורים כבלתי שווים, יכולה לבחור באדם שחור לנשיאות. אבל עדיין טוענים שאמריקה גזענית.

הנשיא אובמה הזין את מדורות המתח הגזעי במשך שבע שנים. והתיאולוגיה הליברלית שלו איננה באה לידי ביטוי בתחומי אמריקה בלבד, אלא גם מחוצה לה. בעולמו של אובמה, אמריקה היא העריץ ועמים קטנים יותר כמו קובה הם הנדכאים.

קובה היא דיקטטורה קומוניסטית מרושעת. ואובמה שלח לה ענף של זית. בחלק אחד משטחה של קובה אנחנו כולאים ובחלקה השני השלטון הקובני רודף, מדכא ורוצח. הממשלה הקובנית רודפת את האופוזיציה שלה, מדכאת אותה ורוצחת את חבריה. קובה נמצאת במקום התשיעי ברשימת מדינות הצנזורה בעולם:

כל התקשורת והחדשות נתונות לשליטת המפלגה הקומוניסטית, שמכירה בחופש העיתונות רק "בהתאם למטרות החברה הסוציאליסטית". ספקים של שירותי אינטרנט חייבים לחסום כל תוכן שמעורר התנגדות (http://goo.gl/lltXN2)

במקרה הטוב, אובמה מגלה אדישות. אמריקה גדולה ורעה, וקובה, שלא להזכיר את איראן, ערב הסעודית וצפון קוריאה, הן המדינות הנרמסות. האם זה לא מה שהמנהיג בכנסייה שלו הטיף במשך עשרות שונים למשפחת אובמה? האם לא הכומר רייט אמר שמגיע לאמריקה מה שקרה ב-11 בספטמבר, וכן (סליחה שאני חוזר על זה) "לעזאזל עם אמריקה"?

הערצה כלפי האסלאם

הנשיא רייגן הטיף לכך שאמריקה יוצאת דופן ונעלה, אבל אובמה מלמד שאמריקה יהירה. מיד לאחר שנבחר, הוא יצא למסע התנצלות עולמי במדינות המוסלמיות וביקש סליחה על הכוח שלנו. כשדאעש תקפו בשם האסלאם, אובמה הזכיר לנו שהנוצרים אשמים לא פחות… ואחר כך יצא לשחק גולף.

למה אני כותב את זה? האמריקנים נקראים לחזור בתשובה על כך שבחרו במנהיג שדוחה את הייעוד שלהם כאומה – שמניע אותה בכיוון ההפוך לייעוד שלה. אלוהים קרא לאמריקה להיות חזקה – לא להתרברב, אלא להגן על החלשים. כשאמריקה איננה חזקה, יש אחרים שמוכנים למלא את החלל!

הפכנו לחלשים ועכשיו פוטין הורג ללא אבחנה באוקראינה ובסוריה. לדאעש יש תומכים שמוכנים למות למען המטרה בכל רחבי העולם. צפון קוריאה צוחקת עלינו בשעה שהיא עורכת ניסויים בטילים גרעיניים ומשגרת לוויין (היא יודעת שלא יהיו לכך שום השלכות). ואיראן לועגת לנו בגלוי, ולוקחת בשמחה את הכסף שג'ון קרי מחזיר לה כדי לתמוך בחמאס ובחיזבאללה ובמטרתם הבסיסית, להשמיד את מדינת ישראל.

כשצבא מצרים יצא נגד שלטון אובמה ובתמיכתו באחים המוסלמים, זעק אובמה שהנשיא של האחים המוסלמים נבחר באופן דמוקרטי. למה זה חשוב במצרים, אבל לא בקובה?

הנוצרים המצרים מודים לאלוהים על א-סיסי

אין בעולם כולו מדינה מוסלמית שבה הנוצרים חופשיים לשרת את אלוהים בהתאם לכתבי הקודש. אבל אני יכול להגיד שהנוצרים במצרים – שהם כ-10% מכלל האומה – אסירי תודה על כך שהנשיא של האחים המוסלמים, מורסי, גורש. הכנופיות של מורסי שרפו כנסיות והרגו נוצרים בחמת זעם. המושל הנוכחי, הגנרל פתח א-סיסי, פעל להגן על הנוצרים המצרים יותר משעשה זאת כל מנהיג מצרי אחר. ולמרות השנאה של האוכלוסייה המצרית כלפי הישראלים והיהודים, א-סיסי משתף פעולה עם ישראל באופן הדוק יותר מכל מושל מצרי אחר מאז הולדת המדינה – ומסכן את עצמו.

0416 - Syrian and Iraqi Muslims
מיליוני מוסלמים סורים ועיראקיים נעקרים ממקומם ונסים ממולדתם. ארגונים משיחיים ישראליים שלחו לארצות השכנות צוותים של
יהודים משיחיים וערבים נוצרים כדי להגיש סיוע ולהכריז את הבשורה לפליטים.

א-סיסי אמנם נבחר במאי 2014 באופן דמוקרטי בידי העם המצרי, אבל עד עצם היום הזה, אובמה מתרחק מהמנהיג המצרי. הוא עדיין אוהד את האחים המוסלמים, ויש לו כמה יועצים בבית הלבן שהם מקרב האחים המוסלמים.

הוא מתחנף למחבלים ואומר לעתים קרובות: "הצליל הנעים ביותר שאני מכיר הוא קריאת המואזין", ואחר כך מצהיר בפומבי: "אם רוחות הפוליטיקה ינשבו בכיוון מכוער, אני עומד עם המוסלמים".

המזרח התיכון הגיע לשפל של כל הזמנים

ההשקפה העכשווית של מנהיגות מאחור ממיטה אסון על העולם. רק פחדנים מנהיגים מאחור. כל מפקד בישראל אומר "אחריי" והולך בראש, לא בסוף. הוא מציב דוגמה לאומץ לב. אבל אובמה חושב שהמנטליות הזאת יהירה. במקום זה, הוא מעדיף להנהיג מאחור. זה מה שהאידאולוגיה הזאת הביאה לנו:

  • האסלאמים תקפו אותנו בבנגזי.
  • החמאס חופר מנהרות אל תוך שטח ישראל.
  • החיזבאללה נלחם בדאעש.
  • סוריה ומצרים נלחמות בדאעש.
  • דאעש נלחמת בכולם.
  • ערב הסעודית נמצאת על סף מלחמה עם איראן.
  • רוסיה היא "המלך" בסוריה ומפציצה כוחות מורדים שאוהדים את המערב.
  • תימן עומדת על סף מלחמת אזרחים.
  • האסלאם הקיצוני הפיץ את הרעל שלו באפריקה. "בוקו חראם" ממשיך בפעולות טרור במיוחד נגד נוצרים. ערים שביקרתי בהם בעבר עם קבוצות של ישראלים והכרזנו שם את הבשורה נמצאות היום בידי שליטת מחבלים אסלאמיים.
  • איראן תשיג נשק גרעיני, אבל ייתכן שהיא לא תשגר אותו אל עבר ישראל, כי הקרינה תסכן תושבים ערבים ופלסטינים, אלא אל עבר ארצות הברית.

ישראל היא הבעיה האמתית

בינתיים, ההשקפות השמאלניות עדיין גורסות שהדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון היא בעצם הגורם לכל הבעיות – ישראל. כן, אם ישראל רק תפסיק להתקיים, יהיה שלום במזרח התיכון. בינתיים יש כ-250,000 הרוגים בסוריה (יש דיווחים מסוימים שלפיהם המספר המדויק הוא כפול מזה) שנהרגו בידי צבאות ערב והמחבלים, ועכשיו גם הרוסים.

חלקה של ישראל במלחמה היה להציל כמה אלפי סורים פצועים שברחו מדאעש ואל-קאעידה והצליחו לחצות בשלום את הגבול לישראל. כרגע מטפלים בתי החולים בארץ במאות סורים.

אבל במשך שבע השנים אחרונות ראו הישראלים בתדהמה רבה כיצד הקשר של ישראל עם ארצות הברית – שהייתה עד היום ידידתה הגדולה של ישראל – הידרדר מאוד.

הוי אמריקה, איך נפלנו! השאלה היא, האם תצליח אמריקה לעמוד שוב ולהמשיך להגשים את הייעוד שלה, או שמא תמשיך להידרדר? ישוע אמר: כָּל מִי שֶׁנִּתַּן לוֹ הַרְבֵּה, יִדָּרֵשׁ מִמֶּנּוּ הַרְבֵּה.

חזרה למעלהמה מעכב את המשפט?

מאת רון קנטור

0416 - President Harry Truman
הנשיא הרי טרומן שלח מכתב ב-14.5.1948 שבו הוא הכיר ב"מדינה היהודית", אבל כשהוא שמע שבן גוריון
הכריז על "מדינת ישראל" הוא תיקן את המכתב בהתאם. ארצות הברית הייתה האומה הראשונה שהכירה במדינת ישראל,
11 דקות אחרי תום המנדט הבריטי בפלשתינה.

מדוע אלוהים עוד לא שפט את אמריקה כראוי לה? זוהי שאלה טובה מאוד. למרות הכשלים המוסריים העצומים של אמריקה במהלך עשרות השנים האחרונות, ברור שאלוהים לא שפט אותה בהתאם לחטאיה. יש לכך כמה סיבות.

התמיכה בישראל מיום תקומתה

בליל ה-13.5.1947 נדדה שנתו של הרי טרומן. הוא ראה לנגד עיניו את פניו של האיש שהיה עתיד להיות נשיאה הראשון של מדינת ישראל, חיים ויצמן, שהפציר בו בפגישתם הקודמת לתמוך במדינה שתקום. טרומן שיתף במחשבותיו את יועצו הראשי, קלארק קליפורד, בבוקר ה-14 במאי, וזה ענה לו: "אדוני הנשיא, אם אתה רוצה להכיר במדינה היהודית, עליך לעשות זאת היום". הנשיא ביקש מהקונסול הישראלי לשלוח בקשה להכרה רשמית. כשטרומן שלח את המכתב לדיפלומטים, הוא אפילו לא ידע איך תיקרא המדינה שעמדה לקום בשעה ארבע באותו יום. במכתב היה כתוב "המדינה היהודית".

בשעה תשע בבוקר (ארבע אחר הצהריים במזרח התיכון) הכריז בתל אביב ראש הממשלה החדש דוד בן גוריון שמדינת היהודים תיקרא מדינת ישראל. המשלחת של הנשיא פנתה אל השליח על מדרגות הבית הלבן והמילים "המדינה היהודית" נמחקו ובמקומן נכתבו המילים "מדינת ישראל".

בינתיים, מחלקת המדינה האנטי-יהודית עשתה מאמצים לקדם תכנית אחרת לאזור בזמן ששגריר ארצות הברית באומות המאוחדות קיבל הודעה על כך שטרומן הכיר במדינת ישראל. הוא קם בכעס ושב למלונו. מחלקת המדינה בראשית הגנרל ג'ורג' מרשל התנגדה בכל מאת האחוזים לרעיון של מדינה יהודית והבהירה זאת לטרומן היטב. טרומן אזר אומץ רב אבל עשה את המעשה הנכון.

אין ספק שהתמיכה הזאת בישראל הביאה את ברכת אלוהים על ארצות הברית, כפי שכתוב בבראשית יב 3, שאלוהים יברך את מי שמברך את אברהם ואת צאצאיו, ויקלל את מי שמקלל אותם.

לפני ארצות הברית, שר החוץ הבריטי, הלורד ארתור ג'יימס בלפור נלחם בלשכות הפרלמנט האנגלי למען מדינה יהודית, ואלוהים בירך את בריטניה הגדולה כמעצמה הגדולה ביותר עלי אדמות. נאמר שהשמש מעולם לא שקעה על האימפריה הבריטית, והיא שלטה בשטחים מאפריקה להונג קונג ומהודו לקריביים.

אבל ברגע שהיא פנתה עורף לישראל בשנת 1922, לקחה 80% מהאדמות שהבטיחה לישראל בהצהרת בלפור ובמקום זאת הקימה את מדינת ירדן המוסלמית, החלה השמש לשקוע עליה, ובריטניה של ימינו היא צל של מי שהייתה בעבר. למרבה האירוניה, בשנת 1922 בחרה בריטניה נפט על פני היהודים ואת העולם המוסלמי על פני ישראל. היום אומרים מומחים לדמוגרפיה שבריטניה שרויה בסכנה מפני השתלטות המהגרים המוסלמים שבקרבה.

תמיכה בארגוני שליחות בעולם

שום מדינה בעולם איננה תומכת בארגוני שליחות בעולם כפי שעושה זאת ארצות הברית. אמריקה תורמת לארגוני שליחות בעולם יותר מכל אומה אחרת, ושולחת שליחים רבים יותר מכל מדינה אחרת. אנחנו מעורבים בשליחות הגדולה יותר מכל מדינה אחרת בעולם.

בראשית המאה ה-19 שלחנו את אדונירום ג'דסון לבורמה (מיינמר של היום). נדרשו לו ארבע שנים להכריז את הבשורה לאדם אחד ושש שנים עד שמישהו האמין בה. הוא קבר שם יותר מרעיה אחת וכמה מילדיו, אבל בסופו של דבר היו בבורמה מאה קהילות שמנו 8,000 מאמינים שנולדו מחדש. בנוסף לכך, הוא למד את שפתם ותרגם את כתבי הקודש לשפה הבורמזית. למרבה הפלא, מספר הבפטיסטים בבורמה הוא השלישי בגודלו בעולם. כך החלה המורשת העשירה של ארגוני שליחות אמריקניים לאומות שהבשורה עוד לא הגיעה אליהן.

ארגון YWAM, סוכנות השליחים הגדולה ביותר בעולם, נוסדה באמריקה. הארגון נמצא ביותר מאלף מקומות ב-149 מדינות ומונה 16,000 אנשי צוות או שליחים. כן, המאמצים שלנו לשלוח שליחים לרחבי העולם הביאו את ברכת אלוהים על הכלכלה שלנו, כדי שנוכל להמשיך להיות לברכה.

בהתאם לעיתון Christianity Today, ארצות הברית תומכת ביותר מ-127,000 שליחים ברחבי העולם בכל שנה. חצי מהמימון של ארגוני שליחות בארצות זרות מגיע מנוצרים אמריקנים (האמריקנים תורמים 45 מיליארד דולרים לארגוני שליחות בכל שנה, אבל רק שני אחוזים לארגונים זרים, ורק אחוז מזערי מזה מגיע לעמים שהבשורה איננה מספיק נשמעת שם, כולל ישראל).

הכנסיות המרכזיות באמריקה מאבדות מכוחן, אבל לפי הסקרים, הנוצרים האוונגליים, שהם כ-25% של האמריקנים, גדלים במספר. המגזר הגדל במהירות הרבה ביותר בקרב האוונגלים הוא הפנטקוסטלים. רוב המפגיעים באמריקה שנולדו מחדש הם מכנסיות אוונגליות.

הם אלה שיודעים שהתקווה היחידה של אמריקה כרגע היא תחייה. והם יודעים שתחייה נובעת רק מתפילה של נוצרים ויהודים משיחיים בכל רחבי האומה. לכן, גורלה של אמריקה הוא בידי הלוחמים בתפילה. האם הם יפרצו את הדרך ויראו תחייה שתציל את האומה?

פתחנו את דלתותינו לנדכאים – הפליטים

אנשים מניחים בטעות שהאמריקנים מתנגדים להגירה. זה לא נכון. לאמריקה יש היסטוריה ארוכה והצלחה מדהימה בכל האמור לקליטת מהגרים. יש אמריקנים שהיגרו מכל רחבי העולם – סינים, יפנים, גרמנים, קמבודים, והרשימה עוד ארוכה. וכן, יש אמריקנים מקסיקנים מדהימים רבים.

הבעיה איננה הגירה, אלא הגירה בלתי חוקית. אם אין שום תהליך חוקי של הגירה, יש אנרכיה. הארץ איננה יכולה לקלוט מהגרים ולשלוח אותם לעבודה בלי שום תכנית ובלי שום חוק וסדר. וייתכן שההיבט העצוב ביותר של גל המהגרים הבלתי חוקיים הוא שהוא מעיב על ההיסטוריה הגאה של אמריקה בכך שהיא הייתה חוף מבטחים לנרדפים.

חנויות כלבו מפורסמות רבות נוסדו בידי מהגרים יהודיים מאירופה. גימבלס, מייסיז, פיילינז, איי מגנין, ניימן-מרקוס, בלומינגדייל, ברגדורף-גודמן, ריצ'ס אוב אטלנטה, קאופמנז אוב פיטסבורג, לזרוס אוב קולומבוס ולוי שטראוס נוסדו כולם בידי יהודים שהיגרו או הגיעו מרקע של מהגרים.

הם הגיעו עניים מרודים והתחילו את העסקים בבתיהם. הם תפרו בגדים ומכרו אותם ברחוב. העסקים שלהם התרחבו והם הקימו חנויות כלבו ומפעלים. רק באמריקה! לא הייתה להם אגורה שחוקה והם לא ידעו אנגלית כשהגיעו, אבל הם חיבקו את החלום האמריקני – שאיננו "ניתן לכם הכול" – שבעזרת עבודה קשה, חסכונות ועבודה קשה עוד יותר נוכל לשלוח את הילדים לקולג' ולקנות בית.

הילדים של המהגרים האלה והמהגרים שלפניהם נמנים עם האנשים המצליחים ביותר באמריקה.

אבל אנשים בימינו דוחים את החלום האמריקני ורוצים שהממשלה תקיים אותם. יש סיבה לכך שהכלכלה של אמריקה היא הגדולה ביותר בעולם. הסיבה היא שפעם הודגשו חינוך, יזמה, עבודה, יצירתיות ונטילת סיכונים במקום לקבל הכול חינם. אנשים מתלוננים על העשירים בלי לשים לב שבדרך כלל לכל אמריקני יש לא רק אוכל על השולחן, אלא סמרטפון וטלוויזיית פלזמה. העובדה שהעשירים הם עשירים איננה בהכרח מצביעה על כך שאתה עני! ובהשוואה לעוני ולכאוס שבמדינות השכנות של ישראל, אמריקה היא עדיין מקום שההמונים רוצים להגיע אליו, אם הם יכולים.

לסיכום

המשפט מתעכב, אבל האם יש גבול? השאלה היא, האם אמריקה תזכור את ייעודה כמנהיגה עולמית, מגן ומפלט לנרדפים, או תדחה אותו לטובת בינוניות, רשעות, סוציאליזם ומדיניות של הגנה כלכלית?

הגיע הזמן לחזור בתשובה.

הגיע הזמן לקום.

הגיע הזמן שאמריקה תהיה מי שאלוהים הועיד אותה להיות. וְיִכָּנְעוּ עַמִּי אֲשֶׁר נִקְרָא שְׁמִי עֲלֵיהֶם, וְיִתְפַּלְלוּ וִיבַקְשׁוּ פָנַי, וְיָשֻׁבוּ, מִדַּרְכֵיהֶם הָרָעִים וַאֲנִי, אֶשְׁמַע מִן הַשָּׁמַיִם, וְאֶסְלַח לְחַטָּאתָם, וְאֶרְפָּא אֶת אַרְצָם (דברי הימים ב 14)

חזרה למעלהמעוז אסיה עובר מזרחה!

ארי סורקו-רם התחיל ללמוד סינית בסיסית לפני ארבע שנים בסקייפ, בלי לדעת בדיוק מדוע. הוא הרגיש שזאת ההדרכה של רוח הקודש. מאז הוא ביקר בסין ובמזרח הרחוק פעמים רבות, ובפני "הרב היהודי המשיחי מישראל" נפתחו ברחבי אסיה דלתות מדהימות.

מטרתו היא לעזור לאוכלוסייה הנוצרית העצומה במזרח הרחוק להבין את נושא השורשים היהודיים של האמונה הנוצרית, שהבטחות אלוהים לאברהם, יצחק ויעקב יניבו ברכה רוחנית וגשמית לישראל ואותן הבטחות בכתובים משפיעות ישירות על ארצותיהם ועריהם. אנחנו משוכנעים שאלוהים רוצה שהמזרח הרחוק יהיה מעורב בישועת ישראל, וכך להשיב ברכה רוחנית וגשמית על ארצותיהם ולביא לתחייה רוחנית גדולה עוד יותר בארצם: וַאֲבָרְכָה מְבָרְכֶיךָ, וּמְקַלֶּלְךָ אָאֹר; וְנִבְרְכוּ בְךָ, כֹּל מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה (בראשית יב 3).

0416 - Praying before Filming Teachings
תפילה לפני צילום שיעורים: ארי הקליט 20 שעות לימוד על עקרונות בסיסיים של האמונה
בכתובים עם דגש יהודי משיחי, בטייפי, טיואן, לטלוויזיה ולאינטרנט. השיעורים האלה ישודרו לעמים רבים במזרח הרחוק.

0416 - Filming Ari

לפני חודש נפגש ארי עם צוות מ-Kingdom Ministries בהונג קונג כדי לקבוע אסטרטגיה שתאפשר להביא לעמי אסיה את הבטחות אלוהים לכל העמים.

הצוות מסין, הונג קונג וישראל פעל יחד כדי להניח תשתית ברמה בינלאומית. התשתית כוללת תרגום ספרים והוצאתם לאור, תכניות טלוויזיה ואינטרנט, כנסים ומסעות לישראל להכשרת תלמידים.

0416 - Kingdom Ministries and Maoz Israel
Kingdom Ministries ו"מעוז ישראל" חברו יחד כדי לפתח תשתית משותפת. משמאל: רחלית נדב, ג'ימי וונג (סין, קנדה),
ארי סורקו-רם, מייבל טאי (הונג קונג/סין), מרקוס לינג (הונג קונג/סין), וואנג האן (סין).

Back to Top


סין נושאת עיניים לישראל

0416 - Chinese Industrialists

קבוצה של תעשיינים ואנשי עסקים סיניים ביקרו בישראל כדי לבדוק את האפשרויות להשקעה בתעשיית ההייטק בישראל. הממשלה הסינית מגלה עניין רב בטכנולוגיה הישראלית. את הקבוצה אירחו חברים בשדולה להעצמת ישראל, אלי נכט (בחולצה הכתומה) וארי סורקו-רם. את הקבוצה הדריך ראש העיר זיבו שבסין (מימין לארי), עיר המונה כ-4 מיליון תושבים.

0416 - Knesset Member Yoav Kish
מימין: חבר הכנסת יואב קיש, יושב ראש שדולת ההייטק בכנסת, שוחח עם המשלחת והציג בפניהם את הנהלים התרבותיים והחוקיים בהתקשרות עם קהילת העסקים בישראל.

חזרה למעלה

י