MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

האם אלוהים מעניק לאמריקה הזדמנות שנייה?

מרץ 2017
אדר - ניסן התשע"ו

0317 - Donald Trump Prayer Breakfast
נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בתפילה באירוע השנתי הראשון של ארוחת הבוקר ותפילה בוושינגטון הבירה.


 

מאת שירה סורקו-רם

אני חייבת להודות שעברתי לילות רבים ללא שינה בגלל ההידרדרות הרוחנית והמוסרית של התרבות המערבית, במיוחד בשתי ארצות שבהן אני אזרחית – ישראל ואמריקה.

לפני כחמש עשרה שנים, צפיתי בנשיא ג'ורג' ו' בוש מכריז על "מפת הדרכים" לשלום, שחילקה את ארץ הקודש ל"שתי מדינות לשני עמים החיים בשלום ובביטחון". זאת ועוד, התגובה שלו לאסון התאומים הייתה הכרזה שהאסלאם הוא דת של שלום. הוא הוסיף שאסור לישראל לבנות בתים ביהודה ושומרון כי הן שייכות לפלסטינים.

בשלב זה כבר חייתי בארץ שלושים וחמש שנים, וידעתי, כפי שידעו רוב הישראלים, שהאסלאם איננו דת של שלום. המחשבה היחידה שלי הייתה "וַאֲבָרֲכָה מְבָרְכֶיךָ וּמְקַלֶּלְךָ אָאֹר" (בראשית יב 3).

הקללה שמופיעה בספר יואל הנביא מדייקת יותר לגבי המועד והמעשים: וְקִבַּצְתִּי אֶת כָּל הַגּוֹיִם, וְהוֹרַדְתִּים אֶל עֵמֶק יְהוֹשָׁפָט. וְנִשְׁפַּטְתִּי עִמָּם שָׁם, עַל עַמִּי וְנַחֲלָתִי יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר פִּזְּרוּ בַגּוֹיִם, וְאֶת אַרְצִי, חִלֵּקוּ (יואל ד 2).

דרך אגב, תמיד תהיתי אם בוש שכח שארגון האומות המאוחדות כבר חילק את אדמת ישראל הקדומה לשתי מדינות – מדינה יהודית ומדינה ערבית. (באותם ימים לא היה שום עם פלסטיני – רק ערבים.) אבל הערבים דחו בתוקף את פתרון שתי המדינות לשני עמים. הם רצו רק מדינה ערבית אחת ללא שום מדינה יהודית.

פלישה אסלאמית

כשברק אובמה עלה לנשיאות, התחלתי להבין שהמוסלמים מהגרים לאמריקה במספרים גדלים והולכים. השליחים המוסלמים עשו נפשות בקרב אסירים בבתי הכלא. שחקנים מפורסמים, מוזיקאים וכוכבי ספורט התחילו לחבק את האסלאם.

אובמה התחיל למלא את הבית הלבן ביועצים מוסלמים. בשל הניסיון האישי שלי בחיים בארץ והמחקר הנרחב שלי על האסלאם, ידעתי שהמנהיגים המוסלמים באמריקה הכינו תכנית ערוכה היטב המבוססת על חוק השריעה: להשתלט כליל על הממסד הפוליטי של ארצות הברית. לא מיד, אבל גם לא בעתיד הרחוק מדי.

רק אנשים מעטים חשבו על כך: דמוקרטיה ללא אלוהים איננה יכולה לנצח את האסלאם. ראשית, הפליטים המוסלמים נוהרים בהמוניהם אל ארץ מסוימת, בגלל מעמדה הכלכלי הטוב. איזה עם דמוקרטי יכול לסרב להמוני פליטים אסלאמיים בגלל הדת שלהם?

שנית, שיעור הילודה של המוסלמים גבוה בהרבה מזה שבכל ארץ דמוקרטית שהיא. בשל הלחץ למצוא כוח עבודה זול, הממשלות הדמוקרטיות מזמינות לארצן עוד ועוד גברים ונשים ממדינות זרות. המלאי המוסלמי בלתי מוגבל.

שלישית, סקרים מדעיים קובעים פה אחד שבין 15%-10% מהאוכלוסייה האסלאמית נוטים לג'יהאד, ומטרתם לכבוש את העולם לטובת האסלאם. תורת השריעה האסלאמית מזהירה בחומרה את המוסלמים לא להיטמע בחברה המערבית כפי שעשו מהגרים אחרים במשך דורות רבים.

במהלך הזמן, המדינה הדמוקרטית חסרת האונים שהזרים המוסלמים פלשו אליה, נותרת מחוסרת הגנה והופכת לתרבות אסלאמית באמצעות בחירות, פחד ואפילו טרור, כפי שקורה באירופה בימינו.

צפיתי באובמה כשהבטיח שוב ושוב הגנה למוסלמים, לא משנה מה, אבל מעולם לא הזכיר הגנה על ערכים נוצריים. פה ושם נשמע קול, כמו זה של פרנקלין גרהם:

"אני יודע שהנשיא מגן על האסלאם ומתעמר בנוצרים, גוער בבני בריתנו ומתיידד עם אויבינו, מעניק תמיכה מלאה לנישואין חד-מיניים והפלות מלאכותיות, אבל שולל את החופש הדתי של אנשים שאינם מסכימים לכך. הארץ שלנו הפכה לנושא ללעג מחוץ ומתפוררת מבחינה מוסרית מפנים. אנחנו בצרות. הפנינו עורף לאלוהים".

הערכים של כתבי הקודש מחוץ לחוק

זכויות להפלות מלאכותיות, זכויות חד-מיניות וזכויות אסלאמיות הפכו לערכים השולטים של הליברלים באמריקה. הם מקדמים כניסה חופשית של מהגרים – גם פושעים וגם לא – בידיעה שרוב המהגרים יצביעו בעד מועמדים ליברליים. המטרה: ליצור רוב קובע של מצביעים ליברליים. נדמה היה שהתנוונות וההפקרות עומדות להשתלט על אמריקה תוך זמן קצר.

ואכן, מי איננו יודע שהחופש הדתי של הנוצרים הלך ונשחק? החוק כופה על בעלי עסקים נוצריים להעניק שירותים למסיבות נישואין של זוגות חד מיניים ולחגיגות של טראנסקסואלים, ואלה יכולים להשתמש בשירותי הגברים והנשים, בהתאם לרצונם בכל יום נתון.

המוני אתאיסטים, במימון הטייקונים הליברלים הקיצוניים, מקדישים את כל חייהם לתבוע לדין כל דבר שרק נראה כאילו הוא מבוסס על כתבי הקודש.

פרופסורים אתאיסטים שכתבו את ההיסטוריה של ארצות הברית ושוטפים את המוח של הנוער האמריקני הפגיע, מקדמים אורח חיים הדוניסטי והלך רוח מופקר ומעוררים מחאות אלימות נגד מנהגים המבוססים על כתבי הקודש. הפקרות נקראת חופש הביטוי. ערכים שאלוהים קבע הופכים לנושא ללעג ולקלס, ודבריו של מי שמתנגד, מושתקים.

המילים "בלי גבולות" הפכו לסיסמה של השמאל הקיצוני, בלי שום מחשבה על הסמים שעוברים את הגבולות בכמויות אדירות וגרמו בשנת 2016 למותם של חמישים ושניים אלף אמריקנים ממנת יתר. ההרואין הרג בשנה שעברה אמריקנים רבים יותר משהרגו אותם רובים.

הקהילה היהודית האמריקנית ההולכת ונעלמת

אובמה גם עשה ככל יכולתו כדי להרחיק בין אמריקה לישראל. מאחר שהערכים הליברלים הפכו לנורמה בעשור האחרון, יהודים אמריקנים רבים, אם לא רובם, הפכו למרכיב מוצק בתנועה המתנגדת לאלוהים.

כתוצאה מזה, האוכלוסייה היהודית באמריקה מצטמצמת בבירור, באמצעות נישואי תערובת ואתאיזם. ההפלות המלאכותיות וזכויות לחד-מיניים הפכו בעיני הקהילה היהודית לחשובות יותר ממדינת ישראל. הערכים, האתיקה והגישות של היהודים באמריקה לבין אלה של היהודים בארץ, הולכים ומתרחקים זה מזה במהירות. חשבו על יהודים כמו ברני סנדרס והגישה הפושרת שלו להיותו יהודי. כפי שנכתב ב"ניו יורק טיימס": "הוא לא אוהב לדבר על זה". אילו מין "יהודים" יהיו הנינים שלו?

חוסר החשיבות של ישראל בעיני המחוקקים היהודיים באמריקה, ניכר בבירור כשתשעה עשר מתוך עשרים ושמונה היהודים בגבעת הקפיטול, הצביעו בעד ההסכם האיראני, למרות ההתנגדות המאומצת של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, החושש מפני מתקפה גרעינית עתידית. איראן נודרת כבר שנים רבות להשמיד את מדינת ישראל, והיא מחכה בקוצר רוח ליצור נשק גרעיני כדי לממש את איומיה.

זוהי ההגנה האחת והיחידה מפני השתלטות אסלאמית או אתאיסטית:

"וְיִכָּנְעוּ עַמִּי אֲשֶׁר נִקְרָא שְׁמִי עֲלֵיהֶם, וְיִתְפַּלְלוּ וִיבַקְשׁוּ פָנַי, וְיָשֻׁבוּ מִדַּרְכֵיהֶם הָרָעִים וַאֲנִי, אֶשְׁמַע מִן הַשָּׁמַיִם, וְאֶסְלַח לְחַטָּאתָם, וְאֶרְפָּא אֶת אַרְצָם" (דברי הימים ב ז 14)


0317 - Balfour Declaration
הצהרת בלפור, שנחתמה בשנת 1917 בידי שר החוץ הבריטי ג'יימס בלפור, דגלה ב"בית לאומי" לעם היהודי. זמן קצר לאחר מכן, קיבלה בריטניה מחבר המדינות מנדט לשלוט בארץ הקודש ולנהל את הקמתו של בית לאומי יהודי. בעקבות הלחץ הערבי, היא נסוגה מהתחייבותה וסגרה את כל הגבולות בפני היהודים שרצו לחזור למולדתם הקדומה. המוני יהודים שלא הורשו להיכנס לארץ שאלוהים הבטיח לצאצאי אברהם, נרצחו בשואה הנאצית.

הבחירה של אלוהים לרגע מסוים ברצף הזמן

בשנים 1947-1917, אלוהי השמים העניק לממלכה המאוחדת את הזכות להקים את עם ישראל בארצו אחרי אלפיים שנות גלות. בריטניה בזה להזדמנות היחידה בכל הזמנים, להעניק לעם היהודי מדינה משלו בארץ שאלוהים נתן לו.

היום, ברגע הזה בזמן, אלוהי ישראל נתן לארצות הברית את הזכות להוביל את הדרך לשמור על קיומה של המדינה היהודית. ההתנגדות לישראל תהיה עצומה. שונאי ישראל ישימו לעצמם למטרה לפגוע קודם כול במגן הפוטנציאלי שלה – נשיא ארצות הברית.

האם הנשיא טראמפ יעמוד לצד ישראל ויעזור לה ליישב את ארצה – יהודה ושומרון? האם הוא יתמוך בירושלים כבירתה? האם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מאי, תסייע לו או תתנגד? יבוא יום שבו הדלת הפתוחה הזאת תיסגר.

זה היה מצב העניינים בזמן שנשיא ארצות הברית לקח את המושכות לידיו. האם הנשיא הזה יוכל להאט את התפרקותו של דור מופקר שנראה מסור כליל לחורבן? האם הנשיא יצליח להפוך חלק מהחוקים המתנגדים לאלוהים? וחוקי האיוולת? והחוקים המטורפים? חוקים המפרקים את העם האמריקני לגורמים והורסים את היסודות שלו, המבוססים על כתבי הקודש?

זה מה ששואלים אנשי אלוהים. לכן, הרגשתי הקלה רבה אחרי שבעלי ארי סיפר לי כמה סיפורים מדהימים ששמע בארוחת הבוקר והתפילה של הנשיא שהשתתף בה. סיפורים אלה עשויים לחולל שינוי ואפילו תחייה בארצות הברית. אני מאמינה שאלוהים נותן לאמריקה הזדמנות שנייה.

חזרה למעלההבחירות מחוללות שינוי גדול! יום חדש בוושינגטון!

מאת ארי סורקו-רם

0317 - President Trump speaks at National Prayer Breakfast
הנשיא דונלד טראמפ נראה על גבי מסך במהלך הנאום שלו בארוחת הבוקר והתפילה ב-2.2.2017.


כחבר בשדולה למען ישראל, בחסות הכנסת, וכיהודי משיחי מישראל, הוזמנתי לא פעם להשתתף באירוע ארוחת הבוקר והתפילה השנתית של הנשיא. לומר לכם את האמת, אירועים אלה היו מלאים ברטוריקה בין-תרבותית ובדרך כלל לא אוהדות משיחיים במיוחד – עד כדי כך שעל אף ההזמנה הרשמית שקיבלתי, לא השתתפתי בשנים האחרונות. למעשה, גם השנה לא רציתי להשתתף.

אבל כשדונלד טראמפ זכה בבחירות לנשיאות, הקשרים שלי בוושינגטון הבירה סיפרו לי שמשהו באווירה מתחיל להשתנות. ברגע האחרון, החלטתי להצטרף לחברים האחרים בשדולה הישראלית, ולהשתתף.

כשהמשלחת הישראלית הגיעה לארוחת הבוקר והתפילה, קיבלו את פנינו צוותים של מתנדבים שללא ספק היו מאמינים שנולדו מחדש. כששמעו שאנחנו מישראל, נראה כאילו הם חיכו שנגיע!

אלפים נדחו

מספר המקומות היה מוגבל, ואלפי אנשים שביקשו להשתתף, נדחו כי לא היה עוד מקום באולם הנשפים, כולל האולם הסמוך, שגם בו היו אלפי אנשים. המקום היה מלא מפה לפה! אפשר היה להרגיש את האנרגיה במסדרונות בדרך לאולם הנשפים המרכזי.

אחד השותפים הישראלים שלי אמר לי שכשהוא השתתף בשנה הקודמת, היו באולם מושבים ריקים רבים, אבל השנה זה היה אחרת.

האווירה באולם הייתה שונה בתכלית מזו שהייתה כשהנשיא אובמה היה שם. בשולחן הראשי אפשר היה להרגיש ברוח אמתית של הלל והתכנסות של מאמינים איתנים באמונתם. כולנו הבנו שהנשיא טראמפ הקיף את עצמו במאמינים אמתיים, החל מסגן הנשיא מייק פנס.

כמובן, לא כל גורם רשמי שהשתתף היה משיחי, אבל החדר שיקף את נוכחותם של אנשים מסורים לאלוהים, שבאו לציין את הרצון הכן של הממשל לציית לאלוהים, אחרי שנים של מנהיגות שלא האמינה באלוהים.

השנה, בן זובריסט מה- Chicago Cub פתח בתפילה, והתפלל בשם ישוע המשיח בפני אלפי אנשים שאינם משיחיים. בארט מילאד מ-MercyMe סיפר על הישועה של אביו ושר את השיר I can only imagine.

ייתכן שאחד הסימנים המעודדים ביותר הוא שחברי הסנאט סיפרו שהם מקיימים אספת תפילה שבועית בסנאט שבה גם רפובליקנים וגם דמוקרטים מתפללים יחד. הם סיפרו שכשהם מתפללים הם שרים, צוחקים ולפעמים מתייפחים יחד.

גם חברי הקונגרס סיפרו על אספות התפילה ושיעורי הכתובים הקבועים שלהם, ושמספר המשתתפים הולך וגדל. הם סיפרו לנו באומץ שכשסנטורים, מפקדים, קציני משטרה וחברי צוות מתכנסים כדי ללמוד את הכתובים, הם מתחילים ומסיימים כל שיעור בתפילה.

עידוד לממשלות אחרות לנהל אספות תפילה

סנטורים וחברי קונגרס, שידעו שהם פונים אל מבקרים ממאה וארבעים מדינות ומכל חמישים המדינות בארצות הברית, עודדו את חברי הפלרמנט של ארצות אחרות לנהל אספות תפילה ושיעורי כתובים משלהם. "התחילו בארוחה ולימדו יחד את תורתו של ישוע", אמרו להם.

הדובר הישראלי חבר הכנסת יולי אדלשטיין השתתף השנה גם הוא, לצד חברי משלחת ישראלים אחרים, ויש כוונה להתחיל בארוחת בוקר שנתית גם בישראל. ברור שהיא תהיה מבוססת רק על התנ"ך, אבל זוהי התחלה מצוינת. עוד צעד לקראת הישועה של עם ישראל.

והכומר של הסנאט, בארי בלאק!

ללא ספק, הדובר המחשמל ביותר היה כומר הסנאט בארי באלק, שכפי שאמר אחד מידידיי הישראלים, "הטיף" במקום לנאום. האיש הזה הטיף במשך עשרים ושבע דקות מדהימות על "השמיעו את קולכם בשמים". הוא גם דיבר על ארוחות הבוקר והתפילה השבועיות בסנאט, שמתחילות בתפילה, ואמר: "לסיום, אנחנו מחזיקים ידיים ומתפללים".

הכומר בלאק סיפר שיש סנאטורים שהם מנהיגי קהילות מוסמכים. הוא אמר שבאספות התפילה האלה, הוא "מרגיש בנוכחות אלוהים באופן מוחשי". לא הייתה בכומר בלאק שום תקינות פוליטית. האם אתם יכולים לתאר לעצמכם? הוא אמר שבמהלך מסע הבחירות לנשיאות, היו סנאטורים שבמשך חודשים ארוכים צמו והתפללו שרצון אלוהים ייעשה.

כל מה שיכולתי לחשוב הוא "וואו".

אחר כך הטיף הכומר בלאק ודיבר על אינטימיות מדהימה, על כך שאהבת אלוהים נגלתה כששלח את בנו האהוב ישוע כדי לגאול אותנו בדמו היקר. בארי סיפר שכשהיה ילד עני בן עשר, הוא קרא שישוע המשיח קנה אותנו בדמו. בארי סיפר שאפילו בגיל צעיר, הוא הבין שערך של דבר מה נקבע בהתאם למחיר שמישהו מוכן לשלם עליו. אחרי ההתגלות הזאת, מעולם לא הייתה לו בעיה עם ערך עצמי.

הכומר בלאק המשיך בדרשה המדהימה הזאת על תפילה בעד מנהיגי הארצות שלנו, ולא יכולתי שלא לחשוב על הוד מלכותו עבדאללה מלך ירדן, שישב בקהל. אין לי ספק שהדרשה הזאת הייתה הדרשה הכבירה ביותר ששמע המושל המוסלמי הזה מעודו. לא יכולתי שלא לשאול את עצמי אם הוא משווה את ישוע לאללה, כפי שהוא מתגלה באמצעות מוחמד – אלוהים נוקשה ונקמן, הקורא לתלמידיו האדוקים לצאת לג'יהאד כדי לשפר את סיכוייהם להגיע לגן עדן.

גם אם המלך עבדאללה היה היחיד שהגיע לאותה ארוחת בוקר, זה עדיין היה כדאי. אבל היו שם אלפי אנשים אחרים מארצות אחרות ובני דתות אחרות, שוודאי שמעו את מסר הישועה לראשונה בחייהם. בקהל היו פקידים רשמיים מוסלמים רבים. כשהכומר בלאק סיים בהכרזה עצומה של הבשורה, אנשים קמו ממקומותיהם, הריעו ומחאו כפיים.

הנשיא ביקש את חכמת אלוהים

אבל זה עוד לא נגמר! הנשיא דונלד טראמפ קם כדי לנאום בקצרה, ואמר: "האמונה והתפילות שלכם חיזקו אותי. זה מה שאני שומע פעמים רבות במסעותיי בארץ, וזה נוגע ללבי.

אני רוצה להודות לעם האמריקני שנתן לי כוח בתקופות קשות מאוד. פגשתי בכל רחבי אמריקה אנשים מדהימים שמילות ההלל והעידוד שלהם היו מקור בלתי נדלה של כוח".

"אני מתפלל בשבילך, אדוני הנשיא"

הוא המשיך: "הדבר שאני שומע יותר מכל דבר אחר במסעותיי בארצות הברית הוא חמש מילים שלעולם, לעולם אינן מפסיקות לגעת בלבי, והן: 'אני מתפלל בשבילך, אדוני הנשיא'".

"חופש הוא מתנה מאלוהים", אמר הנשיא לאורחים הרבים שהגיעו ממדינות טוטליטריות ומעולם לא ידעו מהו חופש המצפון, והוסיף: "זכותנו לעבוד את אלוהים בהתאם לאמונתנו... הממשל שלי יעשה כל שבכוחו כדי להגן על החופש הדתי בארצנו. אמריקה חייבת להישאר תמיד חברה סובלנית המגלה כבוד כלפי כל הדתות, ושכל אזרחיה יכולים להרגיש מוגנים ובטוחים... אמריקה תשגשג כל עוד נרשה לחופש הדתי שלנו לשגשג".

הוא סיים במילים האלה: "כל עוד אלוהים אתנו, לעולם לא נהיה לבד. אנחנו כאן בוושיגנטון לא צריכים להפסיק לעולם לבקש מאלוהים חכמה כדי לשרת את הציבור בהתאם לרצונו".

ההמונים, וביניהם אני, יצאו מהאירוע מעודדים ונרגשים לגבי העתיד של אמריקה. יצאתי עם תחושה של תקווה מחודשת שאלוהים הופך את הגלגל באמריקה – דבר שישפיע מאוד על עתידה של ישראל.

חזרה למעלהאנחנו מחפשים את הלוויים בארצנו

מאת שני סורקו-רם פרגוסון

0317 - Ferguson family on stage
בני משפחת פרגוסון משרתים את גוף המשיח כמשפחה. למעלה, ההורים והילדים מעידים בבית הכנסת "ברוך השם" בדאלאס, טקסס.


המדע מגלה את מה שכל אוהבי המוזיקה יודעים באופן אינטואיטיבי, בין שהם מעדיפים את מוצרט ובין את ביונסה. הנוירולוגים מגלים בימינו שמוזיקה יכולה להגיע לממדים כמעט פלאיים – אפילו לגבי אנשים שנדמה שהם אינם מגיבים לשום גירוי עלי אדמות. אנשים המוגדרים כ"כמעט מתים" מתעוררים לחיים בזכות מוזיקה.

0317 - Kobi and Nesher
קובי פרגוסון עם בנו התינוק נשר

הגילויים האלה אמנם מספקים לנו תובנות, אבל הם אינם חדשים. כתבי הקודש מגלים לנו שאלוהים (שכבר הבין הכול על טבע האדם) השתמש במוזיקה כדי להשפיע על החברה עוד מהולדת העם היהודי.

המוזיקה הייתה כה חשובה בחברה לדוגמה שאלוהים ביקש להקים, עד שהוא הועיד שבט שלם (הלוויים) להכשיר את המהללים הטובים ביותר – מוזיקאים, מפגיעים וכן הלאה – כדי שהעולם יוכל ליהנות מהם.

המטלות של הלוויים כוללות את עבודות המשכן (ומאוחר יותר, המקדש), תפילה בעד העם, ויצירת מוזיקת הלל כעמוד התווך של התרבות היהודית. הם כתבו שירים, העלו אותם על הכתב וסיווגו אותם. ספר תהילים כולל מאה וחמישים מזמורים כאלה, ורבים אחרים מתועדים לאורך התנ"ך.

מהללים – מעוררים את העל-טבעי

הלוויים המהללים מילאו תפקידים שונים במקומות שונים. חלקם שירתו בבית המקדש ואחרים נסעו ממקום למקום. הסיפור על שאול ששמואל משח למלך, מזכיר קבוצה של לוויים. למרות הבחירות האומללות שלו בהמשך, בשנותיו הראשונות הוא מצא חן בעיני אלוהים. אבל שאול לא היה מנהיג מלידה.

אחרי ששמואל משח את שאול למלך, הוא שלח אותו למפגש עם קבוצה של נגנים מתנבאים, ואלוהים השתמש בהלל ובנגינה שלהם לשנות את שאול מאדם בינוני לאדם שיכול לשלוט בממלכה. אפילו כששאול זנח את דרך אלוהים והתענה בגלל רוח רעה, נגינה והלל הרגיעו את רוחו.

 

0317 - Kobi and Sela
סלע, בן 5, מעיד

בשעת מלחמה, המהללים נקראו ליצור אווירה של הלל כדי שאלוהים יבוא וישכון באווירה הזאת. ההלל גם הזכיר לבני ישראל מי נלחם למענם. בני ישראל מעולם לא ניצחו בכוחם הם, אלא באמצעות אמונתם באלוהים גדול ורב כוח.

בני ישראל נהגו להתייצב לפני אלוהי לפני שיצאו לקרב. חשוב היה להם לשמוע את תכנית הפעולה שלו. לפעמים, נוכחות אלוהים שכנה באווירה שיצרו המהללים והנגנים, עד כדי כך שהיא השמידה את האויב כליל לנגד עיניהם (דבר הימים ב כ).

גלי הקול של הנבלים

הקרב כנגד חרבות ומרכבות הוכרע באמצעות גלי הקול של הנבלים, התופים והזמרים שהכריזו על גדולת אלוהים. נסו לדמיין תזמורת בת ימינו יושבת על ראש גבעה ומנגנת "גדול ה'", עם מטוסים וכלי טיס באוויר, ותבינו כמה מופלא היה לצפות במחזה.

במהלך הגלות, בני ישראל לא היו חופשיים לנהל את ענייניהם או להלל את אלוהים כפי שאלוהים ציווה עליהם. חשוב לזכור שהסיבה שבשלה הם יצאו לגלות, היא שהם כבר חיו בניגוד למצוות אלוהים.

אבל כשבני ישראל היו בגלות, הם נאלצו לחיות בתרבות שונה. הם זנחו את אורח החיים שאלוהים קבע ללווים. כשבני ישראל סוף סוף הורשו לחזור למולדתם, עשרות שנים לאחר מכן, היה צריך לרענן את הזיכרון שלהם כדי שידעו מה משמעות להיות העם הנבחר של אלוהים. לשם כך, היה צריך לקרוא את התורה באוזני כל העם, ונחמיה היה צריך לגעור בעם (ואפילו הכה אותם) כשגילה שלקחו לעצמם נשים נוכריות עם אליליהן וזנחו את תפקידי הכוהנים.

0317-Lahav-and-Nevaeh
שלוש הבנות מופיעות בסרטון על עשר העלמות. באמצע: נוויה, 7, להב, 9.

0317 - Illit
עילית, 12.

נחמיה שבור

כשנחמיה שמע על הנשים הנוכריות ואליליהן, הוא כעס. אבל כששמע על הלוויים שנזנחו, הוא היה שבור. הלוויים לא הפצירו באלוהים למען העם, ויותר מזה, לא טיפחו אווירה וגישה של הלל בקרב העם. הלוויים לא מילאו את תפקידם, ובני ישראל לא היו יכולים להתבגר ולמלא את תפקידם כעם שחי בנוכחות אלוהים.

במקום לכלכל את הלוויים כדי שיוכלו למלא את תפקידם ולשרת את אלוהים, בני ישראל העניקו להם חלקות אדמה לנחלה כדי שיגדלו את תבואתם בעצמם, אותו הדבר ממש שאלוהים אמר שאסור שיקרה. אלוהים ידע שכדי שהלוויים יעמדו לפניו וישרתו אותו, הם צריכים להתמקד בזה כליל. נחמיה ידע שכדי לטפח את התרבות הרוחנית החדשה של עם ישראל, היה צריך להשיב את הצלילים והאווירה של הלל.

נחמיה תיאר את התרחיש:

וָאֵדְעָה, כִּי מְנָיוֹת הַלְוִיִּם לֹא נִתָּנָה; וַיִּבְרְחוּ אִישׁ לְשָׂדֵהוּ הַלְוִיִּם וְהַמְשֹׁרְרִים, עֹשֵׂי הַמְּלָאכָה. וָאָרִיבָה אֶת הַסְּגָנִים, וָאֹמְרָה, מַדּוּעַ נֶעֱזַב בֵּית הָאֱלֹהִים; וָאֶקְבְּצֵם, וָאַעֲמִדֵם עַל עָמְדָם. (נחמיה יג 11-10)

0317 - Shani at Gateway conference
שני פרגוסון מדריכה הלל ב"גייטווי" בסאות'לייק, טקסס, בכנס "גייטווי" השנתי.

הלל בישראל בימינו

ממש כמו בימי נחמיה, היהודים בימינו חוזרים למולדתם מכל קצוות תבל. וממש כמו בימי נחמיה, המהללים חייבים לחזור לעמדותיהם. לשם הבהרה, לא מדובר בחיפוש כדי למצוא יהודים משבט לוי. הניסיון לזהות את המוצא השבטי בימינו אמנם מרתק, אבל הוא לקוי במקרה הטוב, ומסיח את דעתנו מהתמונה הגדולה יותר. דוד המלך היה נגן, זמר, משורר, מחבר, מהלל ועובד אלוהים, אבל לא היה משבט לוי. התמונה הגדולה יותר היא שמוזיקאים, זמרים ומחברי שירים מיומנים, שיכולים ליצור אווירה של הלל, הם המפתח לחיים הרוחניים המשגשגים של עם ישראל.

מוזיקה היא היבט חיוני בתרבות בארץ והיא הקול החזק ביותר הנשמע היום, אבל המסר נשלט בידי אמנים חסרי אלוהים. כשתחנות הרדיו משדרות שיר על אלוהים, אפילו חילונים מושבעים מצטרפים בשמחה. כמובן, הם גם שמחים לשיר את השיר הבא אחריו, שכולו הוללות והפקרות, אבל זה מפני שהם בסך הכול הולכים אחרי המוזיקה, והיא מובילה אותם.

אפילו כשארגון חמאס כתב שיר בעברית שמטרתו להטיל אימה על תושבי הארץ, הישראלים שרו אותו בחיוך, בעיקר בגלל המבטא הישראלי הנורא והדקדוק הנורא עוד יותר של לוחמיו. זה באמת היה מצחיק. אבל העיקרון הוא – הישראלים מקשיבים למסר בגלל המוזיקה. היום, ישראל נולד מחדש כעם, אבל מבחינה רוחנית הוא עדיין רך מאוד. עוד לא נשמע בעברית קול מכובד ומשוח הקורא לעם ישראל בימינו לעבוד את אלוהי האמת היחיד.

החזון שלנו הוא למלא את ארץ ישראל, לא רק בקול אחד, אלא בקולות רבים המכריזים את חסד אלוהים. רבים מהקולות האלה מסתתרים בלבם של ישראלים צעירים שרוצים מאוד לממש את הפוטנציאל שאלוהים נתן להם. המשימה שלנו היא למצוא ולפתח את המוזיקאים והמחברים האלה ולהפוך אותם למהללים בוגרים. כשישראל תתמלא בעבודת אלוהים, ברור שנראה את שיר ה' יוצא מציון לעמי העולם.

Today, Israel has been physically reborn, but her spirituality remains infantile. There is not yet an anointed and respected voice in the Hebrew language on a national level calling modern day Israel to worship the one true God.

שני וקובי פרגוסון חיים בירושלים. יש להם חמישה ילדים, כולם נולדו בארץ, הארגון שלהם, "ישוע ישראל", הוא ארגון למוזיקה וליווי מוזיקאים. שני היא בתם של ארי ושירה וקובי הוא חתנם.

0317 - Ferguson family outing
טיול משפחתי

חזרה למעלההתגלות של מהלל בפסטיבל העידן החדש

מאת שני סורקו-רם

0317 - Shani and the band
שני והלהקה מציגים מוזיקה משיחית בפסטיבל ניו אייג' בים כינרת.

הישראלים גודשים את ההופעות המוזיקליות, ממועדונים קטנים ועד תיאטראות ואולמות ברמה הגבוהה ביותר. הם אינם יכולים לעמוד בפני מוזיקה איכותית, ממוזיקה קלאסית ועד אלקטרונית או ג'ז. הם נוהרים למדבר לפסטיבלים פגניים לחופי הכינרת, שם הם מתנסים במנהגים פגניים חדשים ומלמדים את המנהגים שלמדו במסעותיהם בהודו או בטיבט.

לפני כמה שנים, לקחנו קבוצה של מוזיקאים לאחד הפסטיבלים האלה. הלהקה שלנו כוללת מוזיקאים מאמינים מיומנים והכינה שירים בעברית כדי לסגוד לאלוהי ישראל. לא השארנו כל מקום לספק לגבי האלוהים שעליו אנחנו שרים. ערכנו חזרות כמה פעמים בשבוע במשך חודשים רבים, כדי להציג בפני אלוהים תוצר יפה לעומת עבודת האלילים המאפיינת את הפסטיבלים האלה.

הלהקה שלנו כללה את המוזיקאים הטובים ביותר שעבדתי אתם מעודי. הם בילו שנים רבות בשיפור המיומנות שלהם, והשתלבנו יחד היטב. הם היו מאוחדים ורצו לייצג את אלוהים במצוינות ברוח ובביצוע, למרות השחיתות הרוחנית בפסטיבל. אחרי כל הופעה, המשתתפים ניגשו אלינו ושאלו על ה"נוכחות" שהרגישו באוהל. התרגשנו. רצינו לנגן את שירי ההלל האלה במקומות אחרים, כדי שישראלים רבים יותר יוכלו לחוש בנוכחותו.

אבל אחרי הפסטיבל, המוזיקאים שלנו חזרו לבתים ולמשרותיהם. הם עבדו כאנשי תחזוקה, בחנויות לכלי בניין ובשירות לקוחות. מדי פעם נפגשנו כדי לשיר ולהלל את אלוהים, ופעמים רבות ניגנו בלי שום קהל. אלה המוזיקאים שאתם הקלטנו את שני האלבומים שלנו בעברית ובאנגלית ("העם קרוב" ו"גן הסודות"), אבל לכולנו יש משפחות, ואין בארץ משרות של "לוויים".

0317 - Studio equipment
הכלים וציוד ההקלטה החדשניים ביותר שקובי ושני רוצים לרכוש.

0317 - Shani in the studio

ידעתי בלבי שבבוא היום, זה ישתנה, אבל זה ישתנה רק כשגוף המשיח יתעורר לחזון להחזיר את הלוויים לעמדותיהם. האוזניים של עם ישראל צריכות להתרגל לצלילים המפארים את אלוהים, ולדעת שהוא שוכן תהילות. עם ישראל זקוק לאווירה של הלל. צלילי ההלל לאלוהים חייבים לגבור על ההפקרות.

עם ישראל לא נבחר כדי לנדוד בעולם ולהרגיש מיוחד. הוא נבחר כדי להיות העם שבו שוכנת נוכחות אלוהים. אלוהים רצה שמי שישהה בקרב היהודים, יחוש בנוכחותו. אחרי שנים רבות של גלות ושני בתי מקדש שנחרבו, הפכנו לעם שרק שומר כשרות, חובש כובעים מיוחדים ולא נוהג בשבת או מפעיל חשמל. הגיע הזמן להשתנות.

חזרה למעלה

י