MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

מאיפה באו הפלסטינים?

מרץ 2016
אדר א' - אדר ב' התשע"ו

0316 - Bible Readers Map of Palestine
מפה של פלשתינה משנת 1873. שים לב שרוב השמות על המפה הם מימי התנ"ך, בזמן שבני ישראל חיו בארץ. כמעט שאין אזורי התיישבות שהחלו בתקופת האימפריה העותומנית.


 

מאת שירה סורקו-רם

אין ויכוח לגבי העובדה שארץ הקודש הייתה – כמו שאר ארצות המזרח התיכון - תחת שלטון האימפריה העותומנית במשך 400 שנה עד שכבשו הבריטים את ארץ ישראל הקדומה, בשנת 1917.

אבל רוב האנשים אינם יודעים שבמהלך התקופה העותומנית, המושג של מדינה עם גבולות היה זר לערבים. הוא היה אירופאי לגמרי. הערבים שאבו את הזהות העמוקה ביותר שלהם מהדת והשפה - אסלאם וערבית. הערבים בימינו עדיין רואים את עצמם כחלק מהאומה הערבית, שבעצם מורכבת מ-22 מדינות ערביות.

אי אפשר לומר שלא היה שום אזור אחר במזרח התיכון שהיה אפשר לזהות בשם. מצרים הייתה מצרים עוד מימי קדם. סוריה הייתה אזור ידוע. למעשה, לפני שהגיעו הבריטים, ראו ערבים שחיו בארץ הקודש ובסביבתה את עצמם נאמנים לדמשק. הם הזדהו כסורים דרומיים.

מאיפה צצה "פלסטין"? פעם היה אפשר למצוא בספרי בריתות מפות מערביות של פלשתינה, כנראה מהתקופה שבה היו מכונות דפוס. את המפות האלה, מהמאה ה-19, אפשר למצוא בקלות באינטרנט. אבל הן מראות בעיקר את הנחלה הקדומה של שבטי ישראל ואת עריה, לא את "פלסטין" ואת כפריה ועריה באותה מאה.

הניסיון של אדריאנוס למחוק את ישראל

השם "פלשתינה" הוא השם שכפה הקיסר הרומאי אדריאנוס על ארץ הקודש בשנת 135 לספירה.

"לפני כמעט 2000 שנה, הקיסר הרומאי אדריאנוס קילל את העם היהודי וציווה שיהודה תיקרא מאותו יום ואילך 'פלשתינה' על שם הפלשתים, האויב הקדום של עם ישראל, שנעלם מזירת העולם יותר מ-600 שנה לפני כן. זאת הייתה המהלומה האחרונה שהוא הנחית אחרי מלחמות, מעשי טבח, רדיפות ומעשי גירוש שחיסלו כמעט כליל את הנוכחות היהודית ביהודה". (www.think-israel.org)

0316 - Israel Map 1967

לגבי המפות, אפילו באלה ששורטטו במאה ה-19, היו מעט מאוד אזורים מיושבים שהיה אפשר לציין. העובדה שאלוהים קילל את ארצם של בני ישראל בגלל חטאיהם הייתה ניכרת לעיני כל מי שביקר בה. הארץ הייתה חרבה ושוממה במשך מאות שנים (דוגמאות לקללה הזאת אפשר למצוא בויקרא כו 32; ירמיה יח 16).

תיירים כגון מרק טווין שביקרו באזור, העידו כולם שבארץ הקודש חיו מעט אנשים מלבד הבדואים שחצו אותה בהתאם לעונות, וכפרים קטנים שהיו מפוזרים פה ושם.

מדריך מסע לפלשתינה וסוריה שפרסם קארל בידקר בשנת 1876, ממחיש את העובדה שאפילו כשהאימפריה העותומנית שלטה באזור, הייתה האוכלוסייה המוסלמית בירושלים מינימלית. אבל מבחינה היסטורית חשוב לציין שתמיד היו יהודים שגרו במה שהוא כינה "ארבע הערים הקדושות: ירושלים, חברון, צפת וטבריה".

בידקר העריך שהאוכלוסייה בירושלים עמדה על 7,000-6,000 מוסלמים, 13,000 נוצרים ו-40,000 יהודים. (https://archive.org)

ארץ ישראל בברית החדשה

מחברי הבשורות דיברו בברית החדשה על עם ישראל שחי בארץ ישראל. מתי מספר על המלאך שדיבר אל יוסף בחלום בזמן שהיה עם מרים וישוע במצרים, ואמר לו לשוב לישראל.

ישוע, השליחים והברית החדשה המשיכו לדבר על ארץ הקודש כעל יהודה, שומרון וישראל. מעולם לא על פלסטין. כשישוע דיבר על שובו באחרית הימים, הוא אמר:

כַּאֲשֶׁר יִרְדְּפוּ אֶתְכֶם בְּעִיר אַחַת נוּסוּ לְעִיר אַחֶרֶת. אָמֵן אוֹמֵר אֲנִי לָכֶם, לֹא תַּסְפִּיקוּ לַעֲבֹר אֶת עָרֵי יִשְׂרָאֵל עַד שֶׁיָּבוֹא בֶּן־הָאָדָם (מתי י 23).

הבריטים מציגים לערבים את "פלסטין"

כשהבריטים כבשו את האימפריה העותומנית, הם הגיעו עם המפות והמסמכים שלהם שבהם הארץ נקראה "פלשתינה". הערבים זעמו. בעיניהם, השם הגיע מעולם הצלבנים וסימל את ניצחון "הציונים". שום מוסלמי בולט לא קיבל את השם החדש שניתן לאזור בשנת 1920 - "פלשתינה". כולם התנגדו לו. (www.jewishvirtuallibrary.org)

ואכן, במשך מאות שנים, גופים אחרים – סורים, ערבים ומוסלמים – המשיכו להתחרות עם פלשתינה.

הצעד הבא של בריטניה וצרפת היה לחלק את המזרח התיכון כולו למדינות שונות. הם עשו זאת בהתאם לאינטרסים האירופאים שלהם, לא בהכרח לפי החלוקה הטובה והטבעית לאזור. היה טבעי יותר לחלק את האזור בהתאם לפלגים הדתיים הערבים – כגון השיעים, הסונים, העלאווים והדרוזים, וכן הלאה. עמים כגון הכורדים, שיש להם זהות עמוקה מאוד כדת, שפה ועם, לא קיבלו ארץ משלהם – בעיה גדולה ועוול גדול, עד עצם היום הזה. מדינות שהאירופאים יצרו באופן מלאכותי, הן אחת הסיבות לחוסר היציבות במזרח התיכון.

הערבים מהגרים לארץ הקודש

אבל נחזור לפלסטינים – שבשנת 1920, לא היו קיימים בכלל. לעומת זאת התרחש שינוי גדול. גלים של ערבים חדשים התחילו להגיע לאזור כדי למצוא עבודה, בזמן שהעולים היהודים בנו ערים והקימו עסקים בארץ הקודש, אחרי אלפיים שנות גלות.

שיבת העם היהודי הייתה מלווה בשגשוג כלכלי באזור, והערבים היגרו כדי ליהנות מרמת חיים גבוהה יותר.

וינסטון צ'רצ'יל אמר בשנת 1931: "הערבים אינם נרדפים בכלל, אלא נהרו לארץ בהמוניהם והתרבו עד שהאוכלוסייה שלהם גדלה עוד יותר משיכולה יהדות העולם כולו להגדיל את האוכלוסייה שלה." (www.wnd.com)

מספר העולים היהודים עולה

מספר היהודים בארץ המשיך לעלות בעשורים הראשונים של המאה ה-20, למרות העובדה שהטורקים ניסו למנוע מהם לעלות ולקנות רכוש.

כשהבריטים כינו את ארץ הקודש "פלשתינה", היהודים שהגיעו כינו את עצמם "פלשתינים". אבל הערבים לא עשו זאת. למעשה, מוסדות יהודיים רבים בארץ התנ"ך נקראו "פלשתינים". ה"ג'רוזלם פוסט" היה פעם "פלשתין פוסט", עד 1950.

לעומת זאת, הערבים המשיכו להתנגד לשם הפלשתיני. בשנת 1937, מנהיג פלשתיני ערבי בשם עוני בי עבדו האדי אמר לוועדת פיל הבריטית ש"אין שום ארץ כזאת! 'פלשתינה' הוא שם שהציונים המציאו. אין שום 'פלשתינה' בכתבי הקודש. במשך מאות שנים, הארץ שלנו הייתה חלק מסוריה". (www.camera.org)

אין מחלוקת לגבי העובדות. כשהבריטים כתבו את הצהרת בלפור בשנת 1917, לא היה שום אזכור של העם הפלסטיני, כי הוא לא היה קיים, ומסמך בלפור דיבר על החלוקה של "פלשתינה" בין יהודים לערבים. גם האו"ם הכריז בשנת 1947 ש"פלשתינה" תחולק בין היהודים לערבים. הפלסטינים לא נראו בשטח.

כשעברתי לישראל בשנת 1967, לאחר מלחמת ששת הימים, ניהלתי עשרות שיחות עם ערבים, גם אלה שחיו בישראל וגם אלה שבגדה המערבית. מעולם לא שמעתי את המונח "פלסטיני" משום ערבי באותה עת. נכון שהיה בלבול בקרב הערבים, שפתאום מצאו את עצמם חלק מהעם בישראל. ערבי יליד הארץ אמר לי: "אינני ערבי, אני נוצרי". מוסלמי אחר שחי על הר הזיתים אמר לי: "אני ערבי ירדני". כמובן, זה מפני שכשהצבא הבריטי נסוג בשנת 1948, המלך הירדני תפס את יהודה ושומרון ואת העיר העתיקה בירושלים. מצרים תפסה את עזה.

יצירת עם פלסטיני כדי להשמיד את ישראל

מיד עם קום מדינת ישראל החלו הערבים במזרח התיכון לתכנן את השמדתה. זוהי אמירה קשה שעמי העולם מעדיפים להתעלם ממנה. אבל היא יוצאת מפיהם של המנהיגים הערביים עצמם.

יאסר ערפאת לדוגמה היה יליד מצרים ושהייתה לו תשוקה עזה לשחרר את פלשתינה מידי היהודים. אחרי שהשלים את השכלתו במצרים, הוא עבר לכווית ונפגש עם שני חברים רשמיים בארגון האחים המוסלמים המצרי. שני החברים, אבו עייאד ואבו גי'האד, הפכו מאוחד יותר לעוזריו הראשיים.

בשנת 1959, כשישראל הייתה בת 11 בלבד, ייסד ערפאת את ארגון ה"פתח", שמטרתו "לשחרר את פלסטין באמצעות מאבק מזוין".

הביקור הראשון שלי בישראל וירדן היה ב-1959. הזיכרון החרות ביותר בזיכרוני הוא של העיר העתיקה (שהייתה אז בידי ירדן), עיר פרימיטיבית ביותר ושולית עם מעברים צרים וסמטה מוזנחת לצד הכותל המערבי. ייתכן שערפאת היה באותה תקופה האדם היחיד עלי אדמות שחשב שיום אחד ירושלים תהיה בירה מוסלמית של ארץ מוסלמית בשם "פלסטין". אבל חלום זה הפך לחלום ולתקווה של כל מוסלמי בעולם היום שמכנה את עצמו פלסטיני.

הקמת ארגון שחרור פלסטין

כשארצות המזרח התיכון הערביות הבינו שאין בכוונת ישראל להיעלם, הליגה הערבית, שייצגה את כל מדינות ערב, שלחה נציגים בשנת 1964 כדי להקים ארגון לשחרור פלסטין – את אש"ף – וכתבה את האמנה הפלסטינית. האמנה הגדירה את ארץ ישראל כולה כפלסטין, המולדת הערבית.

ההתכנסות הזאת היא שהציגה בפני העולם את "העם הפלסטיני" והצהרותיו:

  1. כל האזרחים הערבים שחיו בפלסטין עד שנת 1947 הם "פלסטינים" (סעיף 6).

  2. פלסטין היא מולדת ערבית הקשורה לשאר מדינות ערב, ויחד הן מהוות את המולדת הערבית הגדולה (סעיף 1).

  3. הצהרת בלפור וחלוקת האו"ם בטלות ומבוטלות (סעיפים 18-17).

  4. "העם הערבי הפלסטיני" יתקדם בדרך הג'יהאד עד שיושג ניצחון מלא וסופי על הציונים (הקדמה).

מדינות ערב כמו סוריה, ירדן ומצרים עושות כפי שעשו כאשר הכריז האו"ם על הקמת מדינה יהודית ונערכו שוב מבחינה צבאית כדי "לזרוק את ישראל לים". באביב 1967 היה פחד גדול בארץ, ואפילו בקרב המנהיגים, שהפעם יצליחו צבאות ערב להשמיד אותה.

במקום זה, באחת המלחמות המדהימות ביותר בהיסטוריה המודרנית, סילקה ישראל את ירדן מיהודה, שומרון ומזרח ירושלים, ובכלל זה מהכותל המערבי והר הזיתים. היא סילקה את סוריה מרמת הגולן ואת מצרים מעזה וממדבר סיני. מאוחר יותר החזירה מדינת ישראל את מדבר סיני למצרים בתמורה להסכם שלום. בשישה ימים! כל השטחים האלה הם "במקרה" הארץ שאלוהים נשבע לתת לאברהם, ליצחק וליעקב (שמאוחר יותר נקראה "ישראל") ולצאצאיהם לעולם.

ליאסר ערפאת נמאס. שנתיים מאוחר יותר הוא השתלט על אש"ף באמצעות ארגון "פתח", ויצא במשימת חייו להשמיד את ארץ ישראל וליישב את פלסטין ב"עם הפלסטיני".

הפתרון: טרור

אבל איך אפשר ליצור עם פלסטיני כשעדיין אין אומה כזאת? התשובה הייתה טרור. כך זכה יאסר ערפאת לכבוד להיקרא אבי הטרור המודרני (האם בגלל זה הוא זכה לפרס נובל?) הוא היה הראשון שחטף מטוסים. הוא התפרסם בזכות כך שהציג את המונח "פלסטיני" בפני הלקסיקון של התקשורת הבינלאומית דרך סדרת מעשי אלימות מתוקשרים היטב נגד אזרחים ישראלים. בין מעשי האלימות היו פיצוצים, הסתננויות מעבר לגבול והטבח במינכן ב-1972. (במקרה הייתי במינכן במהלך האולימפיאדה וניהלתי צילומים לסרט על פעילות הבישור של YWAM).

העולם העניק תשומת לב לעניין. בשנת 1974 הכיר האו"ם באש"ף כ"נציג הלגיטימי היחיד של העם הפלסטיני". (http://america.aljazeera.com)

המבצע היה מדהים. באמצעות טרור שערורייתי ופרוע הפך העם הפלסטיני למציאות תוך חמש שנים קצרות. בדוק את זה בעצמך. ברגע שהאו"ם הכיר בקיומו של העם הפלסטיני, נתפסה ישראל ככובש של "העם הקדום" שחי בפלסטין במשך אלפי שנים.

אבל ערפאת לא הסתפק בזה. הוא הכריז לעולם כולו שהיהודים מעולם לא חיו בפלסטין. הם היו מסיגי גבול שבאו להתיישב על אדמתו של העם הפלסטיני רק בסוף המאה ה-19. הוא אמר שישוע היה פלסטיני. העולם הערבי כתב מחדש את ספרי ההיסטוריה במהירות.

ערפאת למד מהר שבכל פעם שהוא יזם גל טרור חדש, העולם מיהר להעניק לו תשומת לב ואפילו גילה אהדה רבה יותר לזכויות וללגיטימיות של הפלסטינים.

לא הכול התנהל בהתאם לתכניתו. הוא גורש מירדן אחרי שסימן שטח עצמאי ללוחמיו. אחר כך הוא עבר ללבנון ופתח שם במלחמת אזרחים, עד שישראל גירשה אותו משם.

אבל ההישג הגדול ביותר שלו היה היכולת שלו ליצור נרטיב דמיוני שיהודה ושומרון, העיר העתיקה בירושלים, רמת הגולן ועזה הם נחלתו הבלתי נפרדת של העם הפלסטיני. למעשה, העמים המוסלמים בעולם משוכנעים שארץ ישראל כולה שייכת לעם הפלסטיני שלדידם חי בה במשך אלפי שנים.

123 מדינות באו"ם מכירות בעם הפלסטיני. עם שהכריז בפני העולם כולו ששום יהודי מעולם לא חי על אדמת ארץ ישראל. זהו הישג מרשים. אין פלא שאבי הטרור המודרני הוא אב טיפוס לערבים שחיים ביהודה ושומרון.

חזרה למעלהמה הפלסטינים רוצים מישראל?

מאת שירה סורקו-רם

0316 - Yasser Arafat
יושב ראש אש"ף, יאסר ערפאת, אבי הטרור המודרני, יוצר העם הפלסטיני וזוכה פרס נובל.

אינספור ניסיונות נערכו כדי להגיע לשלום בין היהודים והערבים בארץ הקודש כדי להוביל לשתי מדינות שיחיו זו לצד זו בשלום ובביטחון.

אחת העובדות המרכזיות בהיסטוריה של העימות הזה היא שבשנת 1947, חילק האו"ם את "פלשתינה" ליהודים ולערבים. ישראל קיבלה את ההסכם. הערבים דחו אותו.

אותו האו"ם שיצר את מדינת ישראל מתעלם מעובדה זאת לחלוטין! איך העולם רואה את הקונפליקט הבלתי נגמר הזה כפי שהוא היום?

דיוויד רמניק, עורך העיתון The New Yorker, הוא קול ניטרלי המציג סיכום הגיוני של הסוגיות העכשוויות, ביניהן השאלה אם צריכות להיות שתי מדינות ליהודים וערבים או מדינה אחת לשני העמים.

"המחלוקת לגבי מדינה אחת או שתיים טעונה מאוד, בעיקר בגלל הקרבה. יותר מדי היסטוריה, מעט מדי אדמה. אין מדובר בהודו או בפקיסטן. מפת אירלנד היא מפה שקל לאשר, לעומת ישראל והשטחים הפלסטינים. עזה קרובה להרצליה כמו קונקורד להנובר, והישראלים ממהרים לציין שהגדה המערבית נמצאת 11 קילומטרים משדה התעופה בן גוריון.

"כל פתרון של שתי מדינות שיש לו סיכוי להצליח חייב לכלול גם הסכמים פדרליים לא רק לגבי ביטחון אלא גם לגבי מים, קליטה של טלפונים ניידים, ביוב ואינספור פרטים אחרים הקשורים לתשתית משותפת.

השיחות על פתרון של מדינה אחת, מוגבלות ככל שיהיו, לעולם לא יהיו רציניות אם הן אינן אלא ניסיון להסוות סיפוח, גירוש או טרנספר מצד אחד, או הכחדת עם קיים מצד שני. ישראל קיימת, והעם הפלסטיני קיים. אף אחד מהם איננו זמני.

בתוך המגבלות הטריטוריאליות האלה, שתי קבוצות שונות שנפרדות זו מזו בשפה, תרבות והיסטוריה, אינן יכולות לחיות לגמרי בנפרד או לגמרי יחד". (http://israelipalestinian.procon.org)

העולם יודע שפתח, אש"ף, הרשות הפלסטינית וחמאס הם בעלי מטרה משותפת אחת – לכבוד את נר ישראל. העולם יכול ללחוץ על הרשויות הפלסטיניות לקבל את קיומה של מדינת ישראל, או לשאת בתוצאות. ארצות הברית יכולה לאיים בהפסדים של מאות מיליוני דולרים שהיא שולחת בכל שנה. המציאות היא שהעולם לוחץ על ישראל לעשות ויתורים בעוד הוא איננו דורש מהרשות הפלסטינית דבר.

שני הסכמי שלום כושלים

להלן שניים מתוך ניסיונות רציניים רבים של ישראל לכרות שלום עם שכנתה.

הסכמי קמפ דיוויד, 2000
התקיים בין אהוד ברק, ראש ממשלת ישראל, ויושב ראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, בתיווכו של הנשיא ביל קלינטון.

0316 - Barak and Arafat
ראש ממשלת ישראל אהוד ברק לוחץ את ידו של ראש אש"ף יאסר ערפאת עם נשיא ארצות הברית ביל קלינטון, מארח שיחות השלום של קמפ דיוויד בשנת 2000.

ברק הציע:

- מדינה פלסטינית מפורזת ב-92% משטחי הגדה ו-100% משטח רצועת עזה.

- פירוק רוב ההתנחלויות.

- בירה פלסטינית במזרח ירושלים, ריבונות על מחצית העיר העתיקה בירושלים.

- אפוטרופסות דתית בהר הבית.

- שיבת הפליטים הפלסטינים.

- עידוד וסיוע בינלאומיים ליישב את הפליטים.

ברק ביקש שני ויתורים בלבד:

- סוף לאלימות.

- הודעה פומבית שתנאי ההסכם הסופי מסמנים את סוף העימות, ולא יהיו תביעות פלסטיניות נוספות כלפי ישראל בעתיד.

התוצאה: ערפאת יצא מהשיחות ופתח באינתיפאדה השנייה. למה? כי ערפאת למד שהטרור משתלם. המטרה שלו לא הייתה מדינה פלסטינית השוכנת בשלום לצד ישראל. מטרתו הייתה להשמיד את מדינת ישראל. גם הנשיא בין קלינטון וגם ישראל האשימו את ערפאת בגלוי על כישלון הסכם השלום.

מייקל אורן, החוקר והשגריר הישראלי, כתב: "תהליך השלום קרס לא בגלל האדמה אלא בגלל הסירוב של הפלסטינים לקבל את קיומה של מדינת ישראל". (http://www.mythsandfacts.org)


הצעת השלום של שנת 2008
הצעתו של ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט ליושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס, בשיחות שאירח הנשיא ג'ורג' בוש.

0316 - Olmert and Abbas
ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט (משמאל) ויושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (ימין) לוחצים ידיים עם נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש, מארח שיחות השלום של 2008.

תכנית השלום כללה את ההצעות הבסיסיות של ראש הממשלה ברק בהסכמי קמפ דיוויד משנת 2000, בתוספת הצעות חדשות, שהבולטת בהן היא ההצעה הראשונה לגבולות קבע.

- מתן 93.7% משטחי הגדה לפלסטינים.

- מתן 5.8% משטחי ישראל בתמורה, שווה ערך למתן 99.3% משטחי הגדה.

- הענקת מעבר בטוח דרך מנהרה לפלסטינים הנוסעים מהגדה המערבית לעזה.

- מתן ריבונות על הר הבית לפלסטינים.

- ניהול האתרים הקדושים בירושלים באמצעות ועדה מיוחדת הכוללת נציגים מערב הסעודית, ירדן, פלסטין, ארצות הברית וישראל.

- גבולות קבע למדינה פלסטינית בעתיד. (שים לב: מעולם לא היו "גבולות ישראלים פלסטינים", כי הערבים מעולם לא קיבלו את קיומה של מדינת ישראל ולכן לא נקבעו גבולות. לא משנה כמה האו"ם ומדינות העולם מדברים על הגבולות האלה – כולם יודעים שאין כאלה, מלבד קו הפסקת האש משנת 1949).

התוצאה: מחמוד עבאס מעולם לא השיב על ההצעה.

עבאס פנה לתקשורת, ואמר: "אני לא בשוק או בבזאר. באתי לסמן את גבולות פלסטין – הגבולות של ה-4.6.1967 [!] - בלי לוותר על שום סנטימטר, ובלי לוותר על שום אבן בירושלים או במקומות הקדושים לנצרות ולאסלאם. זאת הסיבה לכך שהנציגים הפלסטינים לא חתמו". (www.thetower.org)

הדרישות היום

הדרישות הפומביות העדכניות של הרשות הפלסטינית התפרסמות באפריל 2014 ומצביעות על הקשחת עמדות מצד הפלסטינים, ודבר לא הובא למשא ומתן במהלך השנתיים האחרונות. להלן רשימה שנלקחה מ-Ynet, עם ההערות שלי:

- התחייבות כתובה של ראש הממשלה בנימין נתניהו שגבולות המדינה הפלסטינית ייקבעו לאורך הקו הירוק, משנת 1967, ובירתה מזרח ירושלים (כלומר, לא תהיה החלפת אדמות שמטרתה לאפשר ל-300,000 הישראלים שחיים בערים ובכפרים ביהודה ושומרון להמשיך לגור שם. שנית, 200,000 היהודים שחיים במזרח ירושלים יצטרכו לפנות את בתיהם או לחיות תחת דיקטטורה מוסלמית פלסטינית).

- שחרור 1,200 אסירים פלסטינים, ביניהם אסירים פוליטיים כגון מרואן ברגותי, אחמד סעדאת ופואד שובחי.

(1,200 האסירים האלה הם מחבלים, חלקם רצחו או פיקחו על מקרי טבח המוני. במילים אחרות, לא יהיה שום עונש נוסף על אלפי הישראלים שנהרגו או נרצחו בתקיפות או מעשי טרור נגד העם היהודי).

- סוף למצור המצרי-ישראלי על עזה, וגיבוש עסקה המאפשרת מעבר סחורות לעזה (הדרישה הפלסטינית תאפשר לחמאס להעביר משלוחי נשק גדולים לעזה לשימוש נגד ישראל. האמנה של חמאס מנסחת את המטרה היחידה לקיומו של החמאס – להשמיד את מדינת ישראל).

- הפסקה הבנייה במזרח ירושלים (איסור לבנות דירה או חנות בשכונות היהודיות בכל צפון ירושלים, מזרחה ודרומה).

- איסור כניסת צה"ל לרוב שטחי הגדה, גם לא כדי לעצור מחבלים (חמאס, דאעש וכל תא אסלאמי אחר יוכל להתגבש ולבצע מתקפות טרור מהגדה המערבית באין מפריע) (www.ynetnews.com)

הכלי הטוב ביותר של הפלסטינים

הפלסטינים למדו מניסיון רב שאלימות היא כלי רב עצמה נגד ישראל. הם מאמינים שהם משיגים ויתורים רבים יותר מישראל באמצעות מתקפות טרור. חשוב עוד יותר, האו"ם ואירופה מגבירים את הלחץ שלהם על ישראל. הנוסחה פועלת כך: מהומות ואינתיפאדה, אחר כך המנהיגות הפלסטינית הולכת לאו"ם ודורשת הגנה מה"אלימות" הישראלית ומבקשת סיוע כספי נוסף. האסטרטגיה הזאת הוכיחה את עצמה. מאוד.

במשחק הלוחמה הדיפלומטית הזאת, הפלסטינים יכולים לסמוך על תמיכתם של 22 חברי הליגה הערבית ו-57 החברים של ארגון המדינות האסלאמיות וכן של רוב או כל המדינות המתפתחות. המדינה היהודית ניצבת לבדה.

במהלך הגל האחרון של הטרור הפלסטיני – שבו גברים, נשים וילדים נדקרים באקראי ברחובות הארץ, הרשות הפלסטינית תובעת סוף "לטרור, להסתה ולהוצאות להורג" של אזרחים פלסטינים, במיוחד של נשים וילדים. הם המציאו אינספור מעשיות דמיוניות, ביניהן שחיילי צה"ל ירו בפלסטיני והניחו סכין לצד גופו כדי שייראה כאילו החייל פעל מתוך הגנה עצמית.

בכל יום, בזמן כתיבת שורות אלה, יש דקירות ברחבי הארץ. אין מקום בטוח מפני המחבלים האלה, שפועלים לבדם כזאב בודד. נערים פלסטינים יוצאים מבתיהם עם סכין, מוצאים אדם באקראי ומתחילים לדקור אותו עד שהם עצמם נפצעים, נהרגים או נרדפים בידי כוחות הביטחון.

ראש ממשלת הראשות הפלסטינית, רמי חמדאללה, דחק בארצות הברית, רוסיה, האיחוד האירופי והאו"ם להתערב כדי "לעצור את הפשעים והמתקפות של ישראל" נגד הפלסטינים. פעמים רבות הוא קרא לחידוש תהליך השלום כדי "לשים סוף לכיבוש ולהקים מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים".

אירופה ותקשורת המיינסטרים נחלצות לעזרתם ותומכות בהם. לדוגמה, שלושה פלסטינים תקפו את שוטרי משמר הגבול בירושלים, והשוטרים היו ערניים וירו בהם לפני שהמחבלים דקרו אותם למוות. הכותרת של סי.בי.אס. הייתה "שלושה פלסטינים נהרגו באלימות היומית".

שרת החוץ השוודית מרגוט וולסטרום אמרה לפרלמנט השוודי שישראל מוציאה את הסכינאים הפלסטינים להורג בלא משפט. כשחברי הפרלמנט השוודי טענו כנגדה שהיא משוחדת נגד ישראל, היא אמרה בתשובה שפלסטינים רבים יותר מתים מישראלים.

למעשה, היא גם אמרה שמתקפת הטרור בפריז בנובמבר 2015, שבה נרצחו 130 איש, נובעת מהתסכול של המוסלמים במזרח התיכון, כולל זה של הפלסטינים.

שוודיה הייתה המדינה האירופית הראשונה שהכירה ב"פלסטין" כמדינה.

עכשיו, עם כל מתקפות הטרור שנמשכות מדי חודש בחודשו בארץ, הפלסטינים משכו את תשומת הלב של צרפת. שר החוץ של צרפת הודיע לאחרונה שהוא רוצה שישראל והפלסטינים ישתתפו בכינוס בינלאומי שהוא יארח כדי שהשתיים יחתמו על הסכם שלום. צרפת מזהירה שאם זה לא יקרה, היא תכיר בריבונות הפלסטינית.

חשוב על ה"עסקה" הזאת! למה שהרשות הפלסטינית תנקוף אצבע להשיג שלום עם ישראל? היא יודעת שהמנהיגות שלה לא תיאלץ להתפשר על שום סוגיה או להסכים לשום תנאי – והיא תהיה טיפשה אם לא תשב ותחכה עד שצרפת תכיר בה ללא תנאים.

ישראל רואה את עצמה מוקפת מכל עבר בסכנות גדולות מתמיד.

(האם ראית את הצילומים של האתר הגרעיני האיראני בפרצ'ין שבו, ככל הנראה, האיראנים בונים פצצה גרעינית?) (www.dailymail.co.uk)

תמיד אני נדהמת מכך שישראל קיימת למרות העובדה שהעולם כולו נגדה. אם מישהו רוצה סימן משמים שיש אלוהים והוא מכנה את עצמו אלוהי ישראל, זה הסימן! אין שום הסבר הגיוני אחר להמשך קיומה והצלחתה של ישראל, מלבד אלוהים.

כולנו יודעים שכתבי הקודש מנבאים בפירוש שעמי העולם יצאו באחרית הימים נגד ישראל. אנחנו רואים את זה מתגשם לנגד עינינו. אבל כתבי הקודש אינם מלמדים שהמאמינים בישוע יצאו נגד ישראל. למעשה, כתבי הקודש מבהירים שהמאמינים צריכים לתקוע בשופר ולקרוא לעמי העולם להתייצב לצד שיבת ישראל לארץ המובטחת בהגנת אלוהים, ולהזהיר את עמי העולם בנוגע לגורלם של אלה ששונאים אותה ופועלים להשמיד אותה.

ירמיהו הנביא קרא:

שִׁמְעוּ דְבַר-יְהוָה גּוֹיִם, וְהַגִּידוּ בָאִיִּים מִמֶּרְחָק; וְאִמְרוּ, מְזָרֵה יִשְׂרָאֵל יְקַבְּצֶנּוּ, וּשְׁמָרוֹ, כְּרֹעֶה עֶדְרוֹ. י כִּי-פָדָה יְהוָה, אֶת-יַעֲקֹב; וּגְאָלוֹ, מִיַּד חָזָק מִמֶּנּוּ (ירמיה לא 10-9).

אלה מאתנו שמבינים את מטרות אלוהים לישראל ולתחייה באחרית הימים יכולים להשפיע על אירועי העולם. עלינו לספר על העובדות ולהתפלל שעמו של אלוהים יזעק לישועת אלוהים ולהגנתו.

חזרה למעלהמילה חמה מ-IstandwithIsrael.com

0316 - New Immigrants from Ukraine

0316 - Shira and Immigrants from Ukraine

 

מאתיים עולים חדשים מאוקראינה למודת המלחמות מתאספים בקהילת "בית הלל", בהנהגת ישראל פוכטר באשדוד. כל אחד מהם קיבל מ-IstandwithIsrael.com ומ-Joseph Project רדיאטור ושמיכות. נפלא לפעול בשיתוף עם ארגונים אחרים בארץ כדי לשרת את בני עמנו שאלוהים עדיין מקבץ אל הארץ המובטחת.

 

 

0316 - Beit Hallel

 

0316 - Radiator Heaters

 

0316 - Immigrants Heaters and blankets

חזרה למעלהספרות לילדים בארץ

0316 - Lahav Reading
הדוגמנית בת השמונה היא במקרה אחת הנכדים שלנו! למרבה השמחה, היא יכולה לקרוא את ה-Bible Storybook גם באנגלית, אבל אינספור ילדים בארץ זקוקים לספר הזה בעברית!

"מעוז" עומד לתרגם ולהוציא לאור את ה-The Jesus Storybook Bible וילדים ישראלים רבים מחכים לקבל אותו. הפרויקט הזה יקר במיוחד בגלל הציורים, אבל ילדי ישראל שווים את ההשקעה! כל שלושת הספרים יעשירו את הילדים היהודים המשיחיים בארץ (ואת הוריהם).

חזרה למעלה

י