MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

ירושלים בירת ישראל

ינואר 2018
טבת - שבט, תשע"ז

0118 - Top - Jerusalem

דגלי ישראל וארצות הברית מוקרנים על חומות העיר העתיקה בירושלים במהלך הנאום ההיסטורי של הנשיא דונלד טראמפ
כשהכריז שארצות הברית מכירה בירושלים כבירת ישראל.


מאת שירה סורקו-רם

זה אמור להיות ברור ופשוט למדי.

מהי עיר בירה?

תשובה: עיר בירה היא עיר בארץ, שבה יושב השלטון של אותה ארץ, כולל המעונות הרשמיים של נשיאה או ראש הממשלה שלה, בית המשפט העליון שלה והמוסדות המחוקקים שלה.

מה קשה בזה? כלום.

בעולם כזה של כאוס, האמינו או לא, יש מאה עשרים וארבע מדינות שגבולותיהן שנויים במחלוקת, וחלקן מחזיקות בשטחים שהבעלות עליהם שנויה במחלוקת. אבל מאה עשרים ושלוש מדינות בחרו לעצמן עיר בירה בלי שהעולם ישאל שום שאלה. רק לישראל אין עיר בירה – כלומר, בירה שהעולם מכיר בה.

גם בבירה שלה – ירושלים – יש מנהיגים, פקידים רשמיים, מנהלים, מדינאים, יועצים, עורכי דין, לוביסטים, ועדות כנסת, קובעי מדיניות, בניינים ומשרדים ואפילו מנקי חלונות, וכולם מתפקדים במסגרת שעות עבודה רגילות.

אבל בעיני העולם, היא איננה קיימת. לכן, השגרירים הממונים לייצג את מדינותיהם בישראל, שוכרים לעצמם מגורים ומשרדים לשגרירויותיהם בתל אביב. אם הם רוצים להיפגש עם פקידים רשמיים ישראליים, הנהג שלהם ממלא את המכל בדלק ומסיע אותם לירושלים. בסוף הפגישה, הוא אוסף אותם ומסיע אותם במשך שעתיים בשעות עומס בכבישים, חזרה הביתה לפרבר תל אביבי.

אז למה המשחק הזה בכאילו?

יש רק הסבר אחד: מלחמה רוחנית.

ה"למה" ברור מאוד. העולם שרוי במלחמה בין טוב לרע. בין כתבי הקודש לבין הקוראן. בין אלוהי ישראל לבין אלוהי העולם הזה.

האסטרטגיה של השטן תמיד הייתה לתפוס את מקומו של אלוהים. והמקום הראשון לעשות זאת הוא ירושלים. ישעיהו הנביא צפה שכאשר אלוהים ירַחֵם... אֶת-יַעֲקֹב, וּבָחַר עוֹד בְּיִשְׂרָאֵל, וְהִנִּיחָם, עַל-אַדְמָתָם, דווקא אז יתקומם השטן עם אנשיו נגד אלוהים, אבל ינחל תבוסה ניצחת. בפרק ד פסוקים 16-14 כתוב:

"אֶעֱלֶה, עַל-בָּמֳתֵי עָב; אֶדַּמֶּה, לְעֶלְיוֹן. אַךְ אֶל-שְׁאוֹל תּוּרָד, אֶל-יַרְכְּתֵי-בוֹר. רֹאֶיךָ אֵלֶיךָ יַשְׁגִּיחוּ, אֵלֶיךָ יִתְבּוֹנָנוּ: הֲזֶה הָאִישׁ מַרְגִּיז הָאָרֶץ, מַרְעִישׁ מַמְלָכוֹת?"

כשישוע המשיח ירד אל הר הזיתים בירושלים, ועמו יגיד "ברוך הבא בשם ה'", הכול ייגמר.

בשנת 1995 הצביע הקונגרס האמריקני, שכלל באותה עת חברים רבים יראי אלוהים, בעד הכרה בירושלים כבירת ישראל. באותה עת היה ביל קלינטון נשיא ארצות הברית. אומנם הוא אמר שהוא יתמוך במהלך שיכיר בירושלים כבירת ישראל, אבל הוא לא אהב את החוק החדש בכלל ומעולם לא חתם עליו. הוא היה נבוך מכדי להטיל עליו וטו באומה שיש בה מאמינים רבים בכתבי הקודש, ולכן הביע את מורת רוחו בכך שהניח לחוק להיכנס לתוקף כברירת מחדל. במסע הבחירות של שנת אלפיים, הבטיח בבירור המועמד ג'ורג' בוש להעביר את השגרירות ותקף את קלינטון על שלא הגשים את הבטחתו. אבל גם בוש לא קיים את הבטחתו. בשנת 2008 כינה המועמד הדמוקרטי דאז ברק אובאמה את ירושלים "בירת ישראל" ובזה זה נגמר.

דרוש היה אדם אחר בתכלית שיאזור אומץ ועוז לצאת כנגד העולם כולו.

ארגון האומות המאוחדות עוד לא הבין

מלחמת האסלאם בישראל איננה עוסקת בחלוקת שטחים. המלחמה היא על השמדת ישראל, וירושלים היא מוקד האסטרטגיה שלו.

אליל העולם הזה, שבהחלט שולט בארגון האומות המאוחדות, יישר קו כמעט מהרגע הראשון עם העמדה הפלסטינית. היא מוציאה מיליונים ומיליארדים של דולרים בכל שנה כדי להפיץ תעמולה נגד ישראל, ועוסקת בהקניית חינוך היסטורי חדש לעולם, שלפיו הפלסטינים חיים בפלסטין כבר אלפי שנים. היסטוריה שקרית באמת. אין ספק שאלוהי העולם הזה פעל ללא הרף כדי לוודא שירושלים הקדומה לעולם לא תתקבל כבירת ישראל.

ארגון האומות המאוחדות מתעלם כליל מהעובדה שבכל מקום שבו שולטים המוסלמים, אין חופש דת – ואפילו לא זכויות אדם רגילות. במהלך ארבע עשרה שנות השלטון ה"מתון" של ירדן בירושלים, שום יהודי לא הורשה להתפלל בכותל. למעשה, שום ישראלי לא הורשה להיכנס ליהודה ושומרון ולעיר הבירה הקדומה. למעשה, ירדן השמידה כליל בתי כנסת ומוסדות יהודיים בירושלים, שבה חיו יהודים במשך מאות רבות של שנים.

האסטרטגיה

וכך הייתה ישראל בעיני העולם, ארץ ללא בירה. עד טראמפ. מזווית הראייה של ישראל, האסטרטגיה של טראמפ כשהציג את החלטתו, היא הגיונית וזהירה. הוא לא השתמש במילים "ירושלים השלמה", מושג שמיד מעורר זעם בקרב הפלסטינים. הוא אפילו לא היה צריך לעשות זאת. הוא מבין, כלא כמו האירופאים, שישראל לעולם לא תקבל שוב ירושלים מחולקת. וגם לא תוותר על הכותל המערבי או על הר הבית, היכן שעמד פעם קודש הקודשים. האם אתם זוכרים שרק לאחרונה הודיע ארגון האומות המאוחדות שהכותל המערבי והר הבית שייכים לעם הפלסטיני הלא קיים?

טראמפ גם לא אמר מילה על גבולות ירושלים. והוא אמר שהוא יקבל פתרון של שתי מדינות, אם שני הצדדים יסכימו. (כמובן.) ובכל זאת, כדי לעשות את חלקו, הוא שלח את חתנו כדי להשיג את העסקה הטובה ביותר. אני מקווה שהם שניהם יבינו שהמשימה חסרת סיכוי.

בארי שו פרסם לאחרונה מאמר שכותרתו "למה ג'רד קושנר יצא למשימה של טיפשים". המחשבה להפוך ישות פוליטית פלסטינית לא מתפקדת, מושחתת, סרבנית, אידיאולוגית ואלימה לאומה שוחרת שלום, כבר עוברת כל גבול. מדינה פלסטינית לא מתפקדת תסופח מהר מאוד לידי החמאס – ארגון הטרור שהוקם למטרה אחת בלבד – להשמיד את מדינת ישראל. אין פה מרשם לשלום. אנחנו מתפללים שטראמפ יבין את זה סוף סוף.(www.jpost.com)

ממשלת ישראל פועלת כבר שנים רבות כדי לוודא שירושלים תישאר עיר מאוחדת. היא מילאה גם את מערב העיר וגם את מזרחה בבנייני ממשלה, תעשייה ובדיור, שלא לדבר על שש מאות אלף היהודים שחיים בתוכה – והפכה את ההפרדה לבלתי אפשרית. מצד שני, אללה לעולם לא ייוותר על שאיפתו "לעלות למרום".

כל מי שעיין בכתבי הקודש או בספר היסטוריה על המזרח התיכון, יגלה שהבעלים האמיתיים של ירושלים הוא העם היהודי הקדום. ירושלים היא עיר אלוהים. קודש הקודשים הוא מרכז הלב והמורשת היהודית. הנוצרים שאוהבים את כתבי הקודש ואת העם היהודי, יודעים שחלק ניכר מהמתואר בברית החדשה, התרחש בירושלים – כולל מותו ותחייתו של ישוע. הנשיא טראמפ נמצא בצד הנכון של ההיסטוריה.

0118 - President - Trump - Kotel

אירופה עוד לא הבינה

למרבה הצער, מנהיגי אירופה רחוקים מכתבי הקודש ולכן רחוקים גם מאלוהי הכתובים. בריטניה, צרפת וגרמניה נקטו עמדה נחרצת ביותר המכחישה שירושלים היא הבירה הקדומה של העם היהודי הקדום.

מה אכפת להם שהתנ"ך מזכיר את ירושלים ואת ציון שש מאות שישים ואחת פעמים? שהברית החדשה מזכירה אותה מאה חמישים ושש פעמים? שהקוראן איננו מזכיר אותה ולו פעם אחת?

עוד דבר שהאירופאים אינם מבינים גם אחרי שבעים שנות ניסיון, הוא שהניסיון לרצות את המנהיגים האסלאמיים רק מניב עוד אלימות.

הניסיון הרציני ביותר של ישראל להגיע להסדר שלום עם הפלסטינים הביא להסכמי אוסלו. לאחר שבע שנים, אשתו של יאסר ערפאת הודתה בטלוויזיה של דובאי שערפאת גילה לה בסוד שהוא עומד לגרום להתקוממות עממית כי הוא איננו רוצה שבתו היחידה תגדל בידיעה שאביה הסכים לשלום עם ישראל. האינתיפאדה הזאת הייתה עקובה מדם. (www.jpost.com)

אירופה גם בוחרת לשכוח שפינוי עשרים ואחד היישובים הישראליים בעזה, הוליד את החמאס. פינוי דרום לבנון הוליד את החזבאללה.

אירופה שוכחת את ההיסטוריה: בשלושת אלפים שנה, היהודים הם העם היחיד שירושלים הייתה בירת מולדתו. למוסלמים היו אלף ומאתיים שנה של הזדמנות להפוך אותה לבירתם, והם מעולם לא עשו זאת.

מנהיגי אירופה כבר אינם מקדמים אפילו תרבות נוצרית. הם עיוורים ואינם יכולים לראות שהאסלאם משתלט על היבשת שלהם. אירופה היא בצד הלא נכון של ההיסטוריה. רצון אלוהים עדיין תקף, והוא אמר לאברהם: מְקַלֶּלְךָ, אָאֹר.

הם עדיין חיים בעולם דמיוני.

אומה של אנשים מאושרים

הישראלים מאושרים מאוד! אפילו אבי גבאי, מנהיג מפלגת העבודה הנוטה לשמאל, אמר שהשמירה על ירושלים מאוחדת תחת ריבונית ישראלית, חשובה יותר מהסכם שלום עם הפלסטינים. הוא שיבח את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על ההכרה בירושלים כבירת ישראל, ואמר שיותר מתשעים אחוזים מהישראלים רוצים ירושלים מאוחדת. לאור הדברים, הוא אמר שירושלים מאוחדת חשובה עוד יותר משלום.

למרבה התדהמה, מחבר כווייתי, עבדאללה אל חדלק, אמר לאחרונה בטלוויזיה הכווייתית שישראל היא מדינה עצמאית, ריבונית ולגיטימית, ושאין שום כיבוש, אלא עם השב לארצו המובטחת.

כוויית היא אחת ממדינות ערב שאינן מכירות בישראל, שלא לדבר על ירושלים. "בין שזה מוצא חן בעינינו או לא" אמר אל-חדלק, "ישראל היא מדינה ריבונית עצמאית. היא קיימת, ויש לה מושב בארגון האומות המאוחדות, ורוב המדינות הדמוקרטיות השוחרות שלום, מכירות בה. המדינות שאינן מכירות בישראל, הן ארצות של רודנות ודיכוי", הוסיף. (www.israelnationalnews.com)

יש סימנים אחרים לקשרים המתחממים לאיטם, ומשלחת מבחריין ביקרה בארץ מיד לאחר שהכירה ארצות הברית בירושלים כבירת ישראל. יש דיווחים שבחריין עומדת לנרמל את הקשרים הדיפלומטיים עם ישראל. ידוע היטב שערב הסעודית פועלת בשיתוף עם ישראל בגלל האיום הקטלני הנשקף להן מצד איראן. נראה שהן מבינות יותר משמבינים האירופאים.

המנהיגים הערבים ממשיכים לשלם מס שפתיים למטרות הפלסטיניות, ואיש איננו מייחס חשיבות לעקורים בעקבות האביב הערבי, למלחמות בעיראק, בסוריה ובתימן, לאיום מצד המדינה האסלאמית, ובמיוחד למרוץ האיראני אחר שליטה אזורית.

בקיצור, לנשיא טראמפ חייבים להיות אומץ, תעוזה ועוז רוח. אומץ לעמוד בפני העולם. אבל אנשים כמו פרנקלין גרהאם הבינו את ההשלכות הרוחניות. הוא אמר לחדשות CNS ששום נשיא בימיו לא נקט עמדה כה נחרצת וברורה לטובת האמונה הנוצרית, מלבד הנשיא טראמפ, ושהוא זקוק לתפילותינו.

איך הרגשתי ב-6.12.17

אני יודעת שמיליונים רבים של מאמינים הרגישו כמוני כשכתבתי את הפוסט שלי בפייסבוק ממש לאחר ששמעתי את החדשות על ירושלים:

"אתם מאמינים? אני יושבת מול הטלוויזיה ושומעת את ההכרזה של הנשיא טראמפ שהממשלה שלו מכירה בירושלים כבירת ישראל, ואני בקושי יכולה להביע את רגשותיי. ראשית, אני חשה הקלה עצומה – לא רק בשביל ישראל אלא גם בשביל ארצות הברית. אני מאמינה שאלוהים יברך את טראמפ על המהלך הזה. כמובן, אינני אומרת שלא יהיו לו עוד קשיים וצרות, אבל אלוהים יקיים את הבטחתו לברך את מי שמברך את ישראל.

שנית, היה ברור שעובר עלינו יום שיירשם בספרי ההיסטוריה. טראמפ תמיד ייזכר על כך שהכריז שירושלים בת שלושת האלפים היא הבירה של המדינה היהודית.

אני יושבת ונהנית מהרגע – שראיתי בימיי שישראל הפכה למדינה (שמעתי על כך ברדיו כשהייתי בת 7!), אחר כך זכיתי לראות שירושלים, יהודה ושומרון שבו לידי בעליהן החוקיים בשנת 1967, ועכשיו אני זוכה לראות נשיא אמריקני מכיר בירושלים. אני בטוחה בדבר אחד: הנוצרים האוונגלים של אמריקה ייעצו לטראמפ ועודדו אותו לעשות את הצעד ששום נשיא אחר לא העז לעשות.

האם יד אלוהים הייתה בזה? בתנו שני הסבה את תשומת ליבנו לכך שטראמפ יצא בהכרזה זו שבעים שנה ושבעה ימים אחרי שארגון האומות המאוחדות הצביעה בעד הקמת מדינה יהודית. הימים מעניינים.

חזרה למעלה


(דברים שהתקשורת בחרה לא לפרסם)
אירוע התעוררות – התרחשות בשדרה הלאומית בוושינגטון

0118 - Christy


מאת כריסטי וילקרסון

התעלמתי מהקריאה המקוונת הנרגשת שלה לאימהות, לסבתות ולנשים נוצריות להשתתף ביום התקומה ובאירועי ההתעוררות ((Arise Day of Awakening and Rise up events בשדרה הלאומית בוושינגטון הבירה באוקטובר 2017.

הקריאה לפעולה באה מידידה טובה ומנהיגה רוחנית, דווי טיטוס, מייסדת שותפה של Kingdom Global Ministries.

אחר כך, באותו ערב, התכוננתי לשינה, וראיתי תמונה שראיתי בחדשות ביום אחרי ההשבעה של הנשיא טראמפ – צעדת נשים שהשתתפו בה הרבה מאוד פעילות, שכינו את עצמן "רעות (מגעילות)". אחת מהן במיוחד לבשה כובע מחריד שסרגה לכבוד האירוע. הוא היה דוחה.

כל הלילה נזכרתי בתמונה הזאת של "הרעה" (כך היא כינתה את עצמה, לא אני). למחרת בבוקר, סיפרתי לבעלי על הלילה ועל הסיוטים שעברו עליי. אמרתי לו שאני חייבת להשתתף באירוע, ושאין שום ויכוח בנושא. הוא הסכים ואמר: "את חייבת ללכת".

ידעתי שאני רוצה שמישהו ילך איתי, והראשונה שחשבתי עליה הייתה כלתי עם שתי נכדותיי הגדולות בנות שבע עשרה ושתים עשרה.

שלחתי להן מייל, והן אמרו: "כן, אנחנו רוצות לבוא!"

כולנו ידענו שאלוהים הכין תוכנית לכל אחת מאיתנו לאירוע הזה, ולא התאכזבנו. אם "נשים רעות" אינן מהססות לקום ולצעוד ולהריע לטובת הדעות המעוותות של הפמיניזם החילוני, אני בהחלט יכולה לעשות זאת לטובת מערכת האמונות שלי על תפקיד האישה בחברה, במשפחה, בעולם העסקים ובמלכות השמים.

יצאנו לדרך!

השדרה הלאומית במרכז וושינגטון הבירה היתה מוקפת בחמישים אוהלים המייצגים חמישים מדינות – מלאים בצוותי הלל ומהללים, מיום שישי בשעה תשע בערב, ועד יום שני בשעה תשע בבוקר. במילים אחרות, שישים שעות של שבח והלל, שבקעו ללא הפסקה מהשדרה הלאומית! זה היה נפלא... ללא תקדים! גם היו בערב אירועים שנועדו לנוער והיו בהם קריאה לחזור בתשובה, תפילה לריפוי וקריאה לאמונה ואומץ להשיג את הייעוד שאלוהים ייעד להם. כשלושת אלפים נשים הגיעו בטיסה או בנסיעה מכל רחבי ארצות הברית.

ביום שני בבוקר ירד גשם שוטף, אבל הוא לא הרתיע את קהל הנשים שהתאספו כדי להתפלל ולהפגיע בעד הנוער, בעד התינוקות ברחם אימם ובעד האומה – שנשוב לה' אלוהים. בין הדוברות היו לו אינגל, סינדי ג'ייקובס, ליסה בוויר, דווי טיטוס ושורה של נשים מוכשרות שדיברו בבירור ובמכוון על האמונה... על נשיות... על האומץ לנקוט עמדה לטובת האמונה.

ביקשתי מנכדתי הגדולה, סטלה, לכתוב קטע קצר על הזמן שלנו יחד בוושינגטון הבירה. היא חלק מהמשפחה שלנו מאז הייתה בת ארבע עשרה, מאומצת מאוגנדה. הנה הדברים שכתבה:

"ארבעת הימים לשהותנו בוושינגטון, בירת ארצות הברית, היו חוויה בלתי נשכחת. הכנס 'אעירה שחר' הותיר (בי) מודעות מתמדת לצורך של נערות ונשים נוצריות בארצות הברית (ובעולם כולו) לקום ולעמוד איתן בישוע המשיח הסלע שלהן, ולהתמיד בתפילה. אימי וסבתי הן שתי נשים המעידות לי בכל יום שההליכה אחרי המשיח היא המתנה הגדולה ביותר..."

המילים שלה הן המתנה הגדולה ביותר בשבילי, ומאשרות לי שהמאמינים צריכים לנצל את ההזדמנות לנקוט עמדה, להשמיע קול ולגלות אומץ לגבי האמונה וההשקפות שלנו. הילדים והנכדים שלנו צופים בנו.

כריסטי וילקרסון היא המנהלת הבינלאומית של "מעוז ישראל" בגרנד פריירי שבטקסס.

חזרה למעלה


עשר נקודות לגבי
ההכרה של הנשיא טראמפ בירושלים

0118 - President - Trump - Sign

 

מאת רון קנטור

ביום רביעי הכיר הנשיא טראמפ במציאות שקיימת כבר עשרות שנים: ירושלים היא בירת ישראל. לדבריו:

"כיום, ירושלים היא מושב הממשלה של ישראל המודרנית. היא ביתו של הפרלמנט הישראלי, הכנסת, וכן של בית המשפט העליון. בה נמצאים המעונות הרשמיים של ראש הממשלה והנשיא. בעיר נמצאים המטות הראשיים של משרדי ממשלה רבים.

"במשך עשורים רבים, נשיאים אמריקניים, מזכירי המדינה וראשי הצבא פגשו את מקביליהם הישראליים בירושלים, כפי שעשיתי אני בביקורי בישראל מוקדם יותר השנה...

"ברם, במשך כל אותן שנים, נשיאים המייצגים את ארצות הברית סירבו להכיר רשמית בירושלים כבירת ישראל. למעשה, הם סירבו להכיר בבירה ישראלית בכלל. אבל היום, אנו סוף סוף מכירים במובן מאליו: שירושלים היא בירת ישראל. זה לא יותר, ולא פחות, מהכרה במציאות. זה גם הדבר הנכון לעשות. זה מה שהיה צריך לעשות".

הדיווחים בחדשות נעו מהתרגשות להסתה. יש הטוענים שמדובר בהגשמת נבואה, ואילו אחרים טוענים שההכרזה תכשיל את תהליך השלום. להלן עשר נקודות המבוססת על האירועים ועל נבואות התנ"ך, בתקווה שהן יועילו לך להבין את התהליך:

1. רבים אומרים שאין שום צורך להכיר בירושלים כבירת ישראל. האם היה משנה לאמריקנים אם כל אומה בעולם הייתה מסרבת להכיר בוושינגטון הבירה כבירת ארצות הברית, והייתה בוחרת במקומה את לוס אנג'לס, דטרויט או שיקאגו?

2. טורקיה אומרת שההכרה בירושלים היא "קו אדום" ושאם ארצות הברית תכיר בירושלים, טורקיה תנתק את הקשרים עם ישראל. אם היה לה אומץ, היא הייתה מנתקת את הקשרים עם ארצות הברית, כי הצעד הוא צעד אמריקני. ישראל הכריזה מאז ה-23.1.1950 שירושלים היא בירתה.

3. חמאס וארגוני טרור אחרים טוענים שהצעדים של טראמפ לגבי ירושלים, הם פשע. הם קוראים לאינתיפאדה חדשה. בינתיים, לא היה להם מה לומר על השימוש של אסאד בנשק כימי, על הרצח של מוסלמים ונוצרים בידי דאעש, על חצי מיליון הרוגים בסוריה, על עשרה מיליון פליטים, על היחס לנשים בעולם הערבי, וכן הלאה. יש פשעים אמיתיים שצריך לכעוס בגללם – אבל זה איננו אחד מהם.

4. אלוהים חזה לפני אלפי שנים שירושלים העתיקה תהפוך לעיר השנויה ביותר במחלוקת בעולם. מזמור ב מדבר על העמים המתקוממים באלוהים בגלל ירושלים, והוא אומר להם: וַאֲנִי, נָסַכְתִּי מַלְכִּי. עַל צִיּוֹן, הַר קָדְשִׁי.

5. זכריה יב 3-2 מספר על עמים שאלוהים שופט בגלל עמדתם נגד ישראל באחרית הימים: הִנֵּה אָנֹכִי שָׂם אֶת-יְרוּשָׁלִַם סַף-רַעַל, לְכָל-הָעַמִּים סָבִיב; וְגַם עַל-יְהוּדָה יִהְיֶה בַמָּצוֹר, עַל-יְרוּשָׁלִָם. וְהָיָה בַיּוֹם-הַהוּא אָשִׂים אֶת-יְרוּשָׁלִַם אֶבֶן מַעֲמָסָה, לְכָל-הָעַמִּים כָּל-עֹמְסֶיהָ, שָׂרוֹט יִשָּׂרֵטוּ; וְנֶאֶסְפוּ עָלֶיהָ, כֹּל גּוֹיֵי הָאָרֶץ. (הפרק מדבר על מלחמה שבה אלוהים מעניק לירושלים את הניצחון, אבל העיקרון הוא אותו עיקרון: על העמים המבקשים לפגוע בירושלים, להיזהר.)

0118 - Burning - Flags

6. למרות כל הזעם, נראה שאנשים שוכחים שירושלים בקושי הייתה חשובה לעולם הערבי. היא מעולם לא הייתה הבירה של שום אומה ערבית. רק כשהיהודים החלו לשוב לארץ, נולדה בעולם הערבי הקנאה המזויפת הזאת לירושלים. העותמאנים האסלאמיים שלטו בירושלים במשך ארבע מאות שנה ואפשרו לה להפוך לשממה.

7. מצד שני, אלוהים בחר בירושלים להיות המקום שבו ייבנה ביתו (דברי הימים א כח), והיא בירת העם היהודי עוד מימי המלך דוד, לפני יותר משלושת אלפים שנה. ירושלים (ציון ובשמות נוספים) מוזכרת כמעט אלף פעמים בתנ"ך ואף לא פעם אחת בקוראן.

8. הברית החדשה כולה סובבת סביב ישראל, וימיו האחרונים של ישוע – מותו, תחייתו ולידת הקהילה הקדומה – היו בירושלים. מוחמד מעולם לא ביקר בירושלים. יש רק אזכור קלוש של ביקור לילי חד-פעמי בחלום למסגד אל-אקצה, שעליו טוענים המוסלמים שהוא ירושלים (קוראן 17:1).

לא תמצאו בקוראן אח ורע לדברים האלה:

אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר?

אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי. תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי, אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי. (תהילים קל"ז ה'-ו')

9. מנהיג הליגה הערבית אמר שההחלטה האמריקנית להכיר בירושלים כבירת ישראל, היא "התגרות בלתי מוצדקת" בערבים. ראה סעיף 3. זוועות כה רבות בעולם ואיש איננו עושה דבר, אבל זה (וקריקטורות) נחשב התגרות. הוא רציני?

10. בונוס! שמעתי מאנשי קונגרס שמאלניים ומנהיגים עולמיים שההכרזה תפגע קשות בתהליך השלום. איזה תהליך שלום? הפלסטינים מגבשים ממשלת אחדות עם מחבלי חמאס. הם לא יכירו בישראל כמדינה היהודית. הם מלמדים את ילדיהם לשנוא יהודים. הם מעניקים שמות לכיכרות, רחובות ובתי ספר על שם מחבלים שפוצצו נשים וילדים יהודיים חפים מפשע. אי אפשר לפגוע במשהו שאיננו קיים. אין שום תהליך שלום.

לסיכום, מי שנבהל מהדיווחים והתגובות מרחבי העולם, חזקו ואמצו. אנחנו קרובים יותר משהיינו קודם. הגאולה שלנו מתקרבת.

רון קנטור הוא מייסד Messiah’s Mandate וזקן בקהילה "תפארת ישוע" בתל אביב. messiahsmandate.org

חזרה למעלהדברים מפי שותפים ערבים הנתמכים חודשית על ידי "מעוז"
הם מגיעים, בזה אחר זה...

0118 - Arab - women

כידוע לכם, אנחנו פועלים באזורים האסלאמיים הקשים ביותר. הפעילות שלנו מבוססת על המילים האחרונות של ישוע, שאמר: עַל כֵּן לְכוּ וַעֲשׂוּ אֶת כָּל הַגּוֹיִים לְתַלְמִידִים, הַטְבִּילוּ אוֹתָם לְשֵׁם הָאָב וְהַבֵּן וְרוּחַ הַקֹּדֶשׁ וְלַמְּדוּ אוֹתָם לִשְׁמֹר אֶת כָּל מַה שֶּׁצִּוִּיתִי אֶתְכֶם. הִנֵּה אִתְּכֶם אֲנִי כָּל הַיָּמִים עַד קֵץ הָעוֹלָם" (מתי כח 20-19).

החזון שלנו הוא שאנשים וקהילות ישתנו, ראשית באמצעות היענות לצרכים של אנשים בדרכים של חינוך ותוכניות למודעות לבריאות. מוסלמים ונוצרים ערבים (שנולדו לנצרות אבל אינם מכירים את ישוע או את דבר אלוהים) מקבלים בזה אחר זה את מתנת הישועה באמצעות ישוע המשיח.

ברור שאיננו יכולים לשתף את הפרטים של המאמינים החדשים, אבל להלן שני סיפורים, איך אלוהים באמת מושיע אנשים שנראה שהם אבודים ללא כל תקווה בתרבות ששולטים בה שנאה לאלוהי ישראל ולכתובים, וכן למאמינים יהודים ונוצרים.

0118 - baptism

המטרה שלנו היא לייסד קהילות ולהיות חלק מהשליחות הגדולה. להלן מה שאלוהים עשה בחודשיים האחרונים:

ערכנו כנס למאמינים ערבים, רובם משתתפים באספת התפילה השבועית שלנו. הצטרפו אלינו גם כמה לא מאמינים. התמקדנו בסדר העדיפויות בחיי המאמין. הרגשנו את נוכחות אלוהים והמנהיגים בישרו את הבשורה בעוצמה. כמו שאנחנו אומרים, "הם הרגישו את האהבה".

מישהו שהתחיל להשתתף בשיעורי הכתובים שלנו לאחרונה, הבין שהוא חוטא. הוא היה מכור לאלכוהול ולסיגריות והתעלל גופנית באביו, באשתו ובילדיו. הוא סיפר שהוא נהג לשבור דברים בבית ולהכות את ילדיו. בכנס הוא סיפר שאחרי שקיבל את המשיח אל חייו, הוא היה לבריאה חדשה. הדברים הישנים חלפו, והוא רצה רק להתמסר לחיים משיחיים אמיתיים. אישתו, ילדיו ואימו ראו את השינוי הגדול שהתחולל בו. אחרי הכנס, הוא נטבל ביריחו. אנא התפללו בשביל משפחתו. אישתו קרובה לישועה, אבל היא מתמודדת עם רדיפות מצד קרובים וידידים.

כמו כן, ערכנו כנס נשים של יום אחד לנוצריות שאינן מאמינות. חמישים ושלוש נשים השתתפו. התחלנו בלימוד כיצד לגדל ילדים בהתאם לכתובים, ואיך להתמודד עם בני נוער ברוח של אהבה.

אחרי ארבע שעות של דיונים ושאלות, עם היענות חיובית ביותר, הזמינה אשתי את הנשים לקבל את ישוע באמונה כמושיע וכאדון, וקראה להן להתחיל לקרוא את הכתובים. בסוף קמה אחת הנשים ואמרה: "אני אישה משכילה, ובעלי היה רופא מפורסם במשך שנים רבות. אני רוצה להגיד שזאת הפעם הראשונה בחיי שהבנתי את הבשורה. תודה! אני מבטיחה לכם שאתחיל לקרוא בכתובים, ואני מקווה שבעתיד אבוא לעוד כנסים. התעודדתי מאוד, השפעתם עליי".

0118 - Arab - women

באחד הכפרים הייתה אישה מוסלמית בת שלושים וארבע, רווקה המתגוררת עם אביה, מוסלמי אדוק. אימה מתה ושתי אחיותיה נשואות. אחרי שהשתתפה באספות החינוך שלנו ויצרנו איתה קשר טוב, היא הרגישה בטוחה מספיק להגיע למרכז שלנו, ואמרה: "אתה המשיחי השלישי שפגשתי בכל חיי". היא התחילה לספר על הסבל ועל המאבקים שלה.

הקדשנו לה זמן וענינו על שאלותיה, במיוחד על הגיהינום ועל גן עדן. אחד מחברי הצוות שלנו הזמין אותה לביתו ולמשפחתו. היא רצתה לשמוע עוד על המשיח וללמוד איך להתפלל. אחרי שהייתה בביתם, היא החליטה להאמין בישוע והתחילה לקרוא את הכתובים בסתר. אנא התפללו בשבילה כי חייה בסכנה. הכפר שלה מונה כארבעת אלפים איש והיא הראשונה מהכפר המאמינה במשיח.

אלוהים מציף אותנו בשמחה על הנאמנות שלכם כלפינו. תודה לכם על הדאגה והאכפתיות ועל הדרך המופלאה שאתם מפגינים כלפינו. אנחנו חשים באהבתכם.

הפועלים השותפים שלנו בשטחים.

חזרה למעלה