MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

טראמפ, אלוהים וישראל

ינואר 2017
חשוון - כיסלו התשע"ו

0117 - Donald Trump campaign trail
דונלד טראמפ עם משפחתו במסע הבחירות. שמאל מלפנים: חתנו ובתו, ג'יירד ואיוונקה קושניר. ג'יירד נולד למשפחה יהודית דתית. איוונקה התגיירה. מימין: אשתו, מלניה טראמפ.


 

מאת שירה סורקו-רם

אני זוכרת שבשנת 2003 , בעקבות הזמנה של פאט רוברסטון מסי.בי.אן, ישבתי עם קבוצה של 12 מנהיגים משיחיים בירושלים.

פאט הזמין אותנו להציג בפניו את ההשקפה שלנו לגבי המצב של קהילה המשיחית בישראל – ההתקדמות והאתגרים בשלב ההתחלתי של הכרזת הבשורה לעם בישראל.

אחר כך, שאל אותנו לדעתנו על כהונתו של הנשיא ג'ורג' ו' בוש. ענינו לו במונחים כלליים שאנחנו שמחים שהנשיא האמריקני אומר שהוא נוצרי ונראה שהוא מבין במידת מה את החשיבות והצרכים של המדינה היהודית.

פאט ענה שנראה לו שבוש עומד בפני מפלה גדולה, כי הוא הנשיא הראשון שקידם את חלוקת ארץ ישראל עם הערבים.

אני זוכרת שהייתי המומה. נכון, בספר יואל כתוב שאלוהים ישפוט את כל העמים שמחלקים את ארצו, ככתוב: וְקִבַּצְתִּי, אֶת כָּל הַגּוֹיִם, וְהוֹרַדְתִּים, אֶל עֵמֶק יְהוֹשָׁפָט; וְנִשְׁפַּטְתִּי עִמָּם שָׁם, עַל עַמִּי וְנַחֲלָתִי יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר פִּזְּרוּ בַגּוֹיִם, וְאֶת אַרְצִי, חִלֵּקוּ (יואל ג 2). וכל מי שקורא את כתבי הקודש, יודע שאלוהים הבטיח את ארץ ישראל לעם ישראל אינספור פעמים. זאת הסיבה שגם העם וגם הארץ נקראים "ישראל" בכתבי הקודש.

אבל ב-25.6.2002, הנשיא ג'ורג' ו' בוש הכריז שארצות הברית תתמוך בהקמת מדינה פלסטינית.

אין כל ספק שכשאלוהים אמר "מברכיך אברך" (לאברהם ולצאצאיו), הוא התכוון למה שאמר. ברור לי שאחת הסיבות העיקריות לכך שארצות הברית היא עדיין המעצמה הגדולה ביותר בעולם וארץ שבה אנשים מכל רחבי העולם חולמים לחיות בה, היא הקשר הייחודי של העם האמריקני לעם ישראל. ועמוד השדרה של השותפות הזאת הוא הנוצרים המאמינים והקהילה היהודית האמריקנית.

אבל הדור הצעיר בימינו הופך לחילוני (פגני) יותר ויותר, והאהבה לעם הספר הולכת ומתמעטת. זאת ועוד, ככל שהיהודים האמריקנים הופכים לחילוניים יותר, אהבתם לארץ הולכת ופוחתת גם היא.

אין שום עם בעולם שיכול לתפוס את מקומה של אמריקה בתמיכתה בישראל, באופן רגשי וכלכלי. אם התמיכה האמריקנית תמעט, ישראל תשרוד כי כך כתוב בכתבי הקודש. אבל באיזה מחיר? התקשורת הישראלית דנה ללא הרף באיום של מאה אלף הטילים של חיזבאללה המכוונים לאומה הזעירה הזאת. מפקדי צה"ל מתכוננים למלחמה הבאה באיראן באמצעות חיזבאללה, וישראל מחכה בנשימה עצורה לראות מה יעשה הנשיא הבא, דונלד טראמפ.

חזרה למעלהארץ הקודש ממתינה
לנשיא דונלד טראמפ

0117 - Yasser Arafat
יאסר ערפאת, אבי הטרור המודרני וממציא "העם הפלסטיני".

שאר העולם איננו יודע זאת, אבל כתבי הקודש מגלים שאלוהים בחר את ישראל להיות אור לגויים. בהתאם לתכנית הזאת, הוא קרא לאברהם לפני כארבעת אלפים שנה, ללכת לארץ הקודש. אלוהים הבטיח את פיסת הנדל"ן הזאת שוב ושוב לאברהם, יצחק ויעקב (ששמו שונה לישראל) ולצאצאיהם לעולם.

רוב האוכלוסיות בעולם הן תחת השלטון של שר העולם הזה, ולכן לא אכפת להן מהבטחת אלוהים לעם ישראל. רוב האנשים בעולם הם מוסלמים, הינדים, בודהיסטים, אנשים שמאמינים בקונפוציוס, עובדי אלילים, אתיאיסטים ונוצרים שאינם מאמינים. אין להם שום עניין שדבר אלוהים יתגשם, ורובם אפילו אינם יודעים שדברו קיים.

כל הנאמר לעיל מראה שלעולם לא יהיה הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים. מי שמכיר את תולדות המזרח התיכון יודע שלפני שהיהודים התחילו לחזור למולדתם הקדומה, היו שבטים נודדים של בדואים וערבים שנדדו בארץ. שליטים עותומנים ובריטים ונוסעים מארצות שונות, סיפרו על מיעוט בני האדם ובעלי החיים בארץ.

הארץ הייתה שוממה ויושביה מעטים, והמים היו מעטים. במקומות שבהם היו מים, הייתה גם קדחת. באורח נס, תמיד הייתה שארית של יהודים, ענייה אבל קיימת, בקהילות קטנות מירושלים ועד הגליל. העובדה ההיסטורית המוחלטת היא שמעולם לא היה "עם פלסטיני" בשום מקום במזרח התיכון ובשום מקום אחר בעולם.

בסביבות 1880 והלאה, התחילו היהודים להגיע לאטם חזרה לארץ העזובה. זה היה התזמון של אלוהים. עם התחלף המאה, ברחו היהודים מהפרעות באירופה וברוסיה וחזרו לבנות את מולדתם הקדומה, והעלייה התחילה לצבור תאוצה.

בשנת 1947 התרחש נס. ארגון האומות המאוחדות שנוסד זמן קצר לפני כן הצביע בעד הכרה במדינה יהודית באזור המכונה פלשתינה – השם שנתן הקיסר הרומאי אדריאנוס לאדמות התנ"ך השייכים ליהודים במאה השנייה, בניסיון למזער את ההזדהות היהודית עם יהודה, שומרון והגליל. ארגון האומות המאוחדות הציע מדינה גם לערבים, אבל הם סירבו, כי הם רצו את ארץ הקודש כולה ולא היו מוכנים להסתפק בפחות.

אבל ממש כפי שהיה במאה החמישית לפני הספירה, כשעזרא ונחמיה שבו לארץ עם קבוצות של גולים, היו בארץ שאלוהים הבטיח אויבים שנלחמו גם בפועל וגם במישור הדיפלומטי, נגד שיבת בני יעקב.

המן בן זמננו

בשנת 1964, מצרי בשם יאסר ערפאת הכריז, על בסיס מורשתו הדתית, שארץ הקודש שייכת אך ורק לאסלאם. בהתאם לדתו, היהודים מקוללים. אבל ערפאת הרחיק לכת עוד יותר מהקוראן: הוא הכריז שהיהודים מעולם לא חיו בחלק הזה של העולם. במקום זה, הפלסטינים הקדומים חיו בפלסטין הקדומה במשך אלפי שנים.

הוא ואנשיו הקדישו את חייהם למשימה לטהר את המזרח התיכון מיהודים באמצעות טרור ואמצעים דיפלומטיים באומות המאוחדות וברחבי העולם כולו. ואכן, יאסר ערפאת מכונה אבי הטרור המודרני. הוא הראשון שהפך פיצוץ מטוסים ומחבלים מתאבדים לאות ההיכר שלו. היורש הנוכחי שלו, מחמוד עבאס, לצד מנהיגי החמאס, ואיראן באמצעות החיזבאללה, ממשיכים בשאיפת חייהם להשמיד את מדינת ישראל.

עיצוב של עם דמיוני

ערפאת והמחבלים שלו הצליחו מאוד בתחום אחד. הם יצרו את העם הפלסטיני שלא היה קיים לפני חמישים ושלוש שנים. כל ארצות ערב פעלו יחד כדי לחנוק את העם המומצא הזה, שברח ליהודה ושומרון במהלך המלחמות שאומות ערב יצאו בהן נגד ישראל.

למה אני מתכוונת ב"לחנוק"? אומות ערב לא אפשרו לעם המומצא החדש הזה להגר ולהיטמע אף לא באחת ממדינות האסלאם סביבו על אף היותן מאוכלסות בדלילות – ועל אף העובדה שהערבים ה"פלסטינים" מדברים באותה שפה, בני אותה דת, אוכלים את אותו אוכל ונהנים מאותה תרבות. אומות ערב היו יכולות לפתור את בעיית "הפליטים הפלסטינים" בין לילה. למעשה, רובם הגיעו ממדינות ואזורים ערביים.

אבל ערפאת יצר את הפלסטינים כדי להשמיד את ישראל. כדי להגשים את המטרה הזאת, הפליטים צריכים להישאר ביהודה ושומרון. כדי לוודא שהפלסטינים לא יידרדרו להסכם שלום עם ישראל, ערפאת ומדינות האסלאם יצרו נרטיב של שנאה שהילדים הערבים לומדים מלידה עד עצם היום הזה – שישראל גזלה את אדמתם הפלסטינית, והייעוד של הפלסטינים הוא להילחם זמן רב ככל שיידרש, עד שישליכו את היהודים אל הים. לאסלאם יש סבלנות.

החינוך והתרבות האלה שמתחילים בעריסה ונגמרים בקבר ומהללים את רוצחי היהודים, מחלחלים אל החברה הפלסטינית כולה. הם פוליסת הביטוח נגד כל הסכם שלום עם ישראל.

כמובן, הסיבה האמתית לעימות הזה היא רוחנית. אלוהים נתן את הארץ הזאת לעם היהודי, ושר העולם הזה איננו אוהב את התגשמות נבואות התנ"ך. כל נביאי התנ"ך ניבאו את שיבת העם היהודי לארץ ישראל. הם הכריזו שהשיבה הזאת היא אות לכך שאחרית הימים קרובה.

לכל מי שיש עיניים לראות ואוזניים לשמוע, תקומת ישראל בארצו היא תופעה חסרת תקדים בתולדות האדם. יציאתו של עם לגלות, פיזורו בעולם והישרדותו במשך אלפיים שנה, הישארותו עם בלי מולדת לאומית ושיבתו, הקמת מולדתו הקדומה ותחיית תרבותו הקדומה, הם אירוע פלאי ויחיד מסוגו. איש מעולם לא עשה מעשה כזה. (goo.gl/YS8cc5)

הפסוק הבא עדיין רלוונטי גם היום לכל אנשי אלוהים מכל העמים:

וַאֲבָרְכָה, מְבָרְכֶיךָ, וּמְקַלֶּלְךָ, אָאֹר; וְנִבְרְכוּ בְךָ, כֹּל מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה (בראשית יב 3).

חזרה למעלהצפייה
בריטואל אמריקני

0117 - US Presidents

עליתי לארץ בשנת 1967, בזמן כהונתו של הנשיא לינדון ג'ונסון בארה"ב. מאז צפיתי בריטואל שערכו ריצ'ארד ניקסון, ג'רלד פורד, ג'ימי קרטר, רונלד רייגן, ג'ורג' ו' בוש האב, ביל קלינטון, ג'ורג' ו' בוש הבן וברק אובמה. כל שמונת הנשיאים האמריקנים פעלו פחות או יותר בהתאם לאותה שגרה.

כל אחד מהם התחיל בהתרגשות גדולה, בביטחון שהוא יישב את הסוגיה הסבוכה של העימות הישראל-פלסטיני. כל אחד מהם האמין שהוא יודע את הפתרון. במהלך השנים, הפקידים שלו התלבטו ונשאו ונתנו עם העם הפלסטיני, והציגו את הקווים האדומים של ישראל:

 1. הכרה בזכותו של העם היהודי להתקיים כעם ישראל.
   
 2. להפסיק אחת ולתמיד את מתקפות הטרור ולהכריז על סוף למלחמה עם ישראל.
   
 3. לבטל את הדרישה הפלסטינית ל"פליטים הפלסטינים" וילדיהם, נכדיהם וניניהם – כחמישה מיליון ערבים – לזכות השיבה לחיות בישראל (המטרה היא שיהיו די קולות מוסלמים להשמיד את המדינה היהודית באמצעות בחירות).
   
 4. לוותר על דרישתם שירושלים תהיה הבירה האסלאמית, כולל הכותל המערבי ושכונות יהודיות רבות באזור ירושלים (ירושלים מעולם לא הייתה הבירה של שום מדינה ערבית בהיסטוריה).

בתמורה, ישראל תיתן לערבים את הגדה המערבית (יהודה ושומרון) והם יוכלו להקים בה מדינה. (עזה וחמאס הם סיפור אחר לגמרי.)

שום סיכוי

הפלסטינים מעולם לא הסכימו לאף אחת מהדרישות האלה, כי כלי הנשק האלה ממש (מלחמה, דיפלומטיה וחנק כלכלי) הם האמצעים שבהם הם מתכננים להשמיד את ישראל – בדרך זו או אחרת.

ומה עשו הנציגים של שמונת הנשיאים האמריקנים? פנו לישראל, כמובן. בשלב זה, הנשיאים האלה כבר היו יגעים ונרגזים. הם רק רצו לגמור עם המלחמה הזאת. ולכן... אם ישראל רק תאפשר לפלסטינים להקים מדינה ריבונית ביהודה ושומרון, הכול יהיה בסדר. לכן, שמונה מזכירי מדינה שונים ייעצו, דחקו, איימו, הזהירו ודרשו שישראל תסכים לחלק את מדינת ישראל לשניים – ולתת לפלסטינים ארץ משלהם כהתחלה ל"פתרון צודק ומאריך ימים לפליטים הפלסטינים". כמובן, הפלסטינים הזכירו לעולם שמדינה משלהם משמעה צבא ונשק משלהם, וכן הלאה, וכן הלאה וכן הלאה.

אבל ישראל מבינה את האסלאם. ממשלת ישראל מבינה שהמטרה שלהם היא להמשיך להילחם בישראל, עד שהיהודים יהיו נחותים מבחינה מספרית וינחלו תבוסה. לכן, ישראל מסבירה שהיא איננה יכולה לתת לפלסטינים חלק ממדינת היהודים אם הפלסטינים אינם מסכימים להכיר בזכותו של העם היהודי לארץ משלו, להסכים להפסקת המלחמה בישראל. ושם הכול נגמר.

סכנות בכל מקום

הסכנות הניצבות בפני ישראל מהממות ומשתקות. ישראל ניצבת בפני איראן, שסיפקה לארגון הבת שלה, חיזבאללה, מאה אלף טילים והכשרה צבאית. סוריה היא דרך המלך שבאמצעותה איראן שולחת נשק לחיזבאללה. המולות שלהם מאמינים בכל לבם שהם יזכו באהדת העולם האסלאמי, כי הם ישמידו את ישראל. בפחות מעשור לכל היותר, איראן תייצר נשק גרעיני משלה, באישור האומות המאוחדות. רק בזכות אלוהי ישראל, הם לא יהיו מסוגלים להשמיד את העם היהודי.

בסביבתה הקרובה, ישראל ניצבת בפני השנאה הנצחית של האזרחים הערבים בגדה המערבית ובעזה – כולם מוכנים למסור את חייהם כדי להביס את האויב היהודי. אירופה פנתה עורף לישראל כמעט בכל פורום – שוב ושוב, ואפילו איימה לעצור פקידים רשמיים וצבאיים שהגנו על ישראל מפני הניסיון של חמאס להשמיד את המדינה היהודית.

חשוב לציין שיש באופק מנהיג מערבי חדש, אמיץ ואוהד ישראל. ראש הממשלה הבריטית תרזה מאי התחייבה לעמוד לצד ישראל, שאותה היא מתארת כדמוקרטיה משגשגת, קרן אור של סובלנות ומנוע של חדשנות ודוגמה לשאר העולם על היכולת להתגבר למרות הקשיים. שאלוהים יברך את בריטניה.

ובכל זאת, ישראל ניצבת בפני ארגון האומות המאוחדות הנשלט בידי האסלאם, והמנוע העצום הפועל נגד ישראל באמצעות נאומי שנאה, תעמולה מתמדת ברחבי העולם, מאמצי חרם כדי לחנוק את כלכלת ישראל, ואינסוף החלטות נגד ישראל. עד היום, רק ארצות הברית הגנה על ישראל במועצת הביטחון מפני גינויה והוצאתה אל מחוץ לחוק.

ההגנה על ישראל

מה ישראל יכולה לעשות? להילחם על חייה, בכל דקה, כל שעה, כל יום. היא שולחת את הצבא לאזורים פלסטיניים כדי למצוא מחבלים המתכוננים לפגוע. ולבסוף, האפשרות הלא קטלנית של ישראל: למלא את יהודה ושומרון בבתים יהודים.

אני חוזרת: מבחינה רוחנית, שר העולם הזה שונא את התגשמות נבואות הכתובים לנגד עיניו, ולכן מושלי חשכת העולם הזה מתמקדים באמצעות האומות המאוחדות והמערב על בניית בתים יהודיים ביהודה ושומרון, ואומרים שזהו המעשה הנורא והבלתי חוקי ביותר בעולם כולו. הוא גרוע יותר מכל אחת ממאה המלחמות או יותר המתחוללות בעולם כרגע, וכמעט כולן כוללות מוסלמים.

העימות הישראלי-פלסטיני מושך כעס רב יותר מהאומות המאוחדות מאשר ההרג של מאות אלפי גברים, נשים, ילדים ותינוקות בסוריה או בפעולות טרור של איראן ברחבי המזרח התיכון. ארגון האומות המאוחדות איננו מוצא זמן לחשוב על הפרת זכויות אדם ברוסיה או בצפון קוריאה, איראן, פקיסטן או טורקיה, כי הוא חייב להתרכז בישראל.

חשבו על כך: בנובמבר 2015, ארגון האומות המאוחדות החליט שישראל חייבת להחזיר את רמת הגולן לסוריה. הארגון הצביע כך, אני מניחה, כדי שלא רק חמישים אלף היהודים החיים שם אלא גם הדרוזים יישחטו בידי דאעש, השוכן לאורך גבול ישראל-סוריה ונלחם בכל מה שמתקרב. אם זה לא נשמע הגיוני, זה מפני שזה לא הגיוני.

ההגנה של ישראל היא למלא את הארץ במשפחות יהודיות על ההרים הקדומים, ממש כשם שכתוב בתנ"ך שהיא תעשה:

ְאַתֶּם הָרֵי יִשְׂרָאֵל, עַנְפְּכֶם תִּתֵּנוּ, וּפֶרְיְכֶם תִּשְׂאוּ, לְעַמִּי יִשְׂרָאֵל: כִּי קֵרְבוּ, לָבוֹא (יחז' לו 8).

הִִנְנִי מְקַבְּצָם מִכָּל הָאֲרָצוֹת, אֲשֶׁר הִדַּחְתִּים שָׁם בְּאַפִּי וּבַחֲמָתִי וּבְקֶצֶף גָּדוֹל; וַהֲשִׁבֹתִים אֶל הַמָּקוֹם הַזֶּה, וְהֹשַׁבְתִּים לָבֶטַח. וְשַׂשְׂתִּי עֲלֵיהֶם, לְהֵטִיב אוֹתָם; וּנְטַעְתִּים בָּאָרֶץ הַזֹּאת, בֶּאֱמֶת בְּכָל לִבִּי, וּבְכָל נַפְשִׁי (ירמ' לב 37, 41).

מה יעשה דונלד טראמפ?

עכשיו עולה לזירה דונלד טראמפ. האם הוא ייכנס בדעה שהוא יישא וייתן על העסקה הטובה ביותר בכל הזמנים? הוא הצהיר בפומבי שהוא רוצה מאוד עסקה כזאת. אבל המילים האלה מעוררות צמרמורת בממשלת ישראל ובקרב רוב הישראלים. אחרי הכול, כבר עברנו את זה. לחץ על הפלסטינים. שום תוצאות. טוב. לחץ על ישראל – והעולם כולו מריע.

עם דונלד טראמפ יש אמירה נכונה אחת שהכול מסכימים אתה: איש איננו יודע באמת מה הוא יעשה. מצד שני, ההורים של חתנו האהוב ג'יירד קושניר, הנשוי לבתו של טראמפ, איוונקה, תרמו בנדיבות רבה להתנחלויות ביהודה ושומרון. ואו!

שמאלנים קיצוניים אפילו בישראל נחרדים, כי הם מאמינים, כמו שמאלנים בכל מקום, שישראל צריכה לתת לפלסטינים מדינה משלהם ביהודה ושומרון והנה! שלום בימינו! לפלסטינים מגיעה מדינה משלהם, כך הם אומרים, גם אם מסרבים להכיר בזכותה של המדינה היהודית להתקיים, ומסרבים להפסיק להילחם בה. הם מכריזים בביטחון שהשליחות שלהם היא להמשיך במלחמה עד שהיהודים יושלכו לים.

ישראל זקוקה לאמריקה; אמריקה זקוקה לישראל

אלוהים הוא אמנם המקור של עם ישראל, אבל אנחנו עדיין אומרים בלב שלם שישראל זקוקה לגיבוי האיתן של ארצות הברית – למען ישראל ולמען ארצות הברית. אלוהים העניק לארצות הברית את הזכות ואת הכבוד להיות הידידה היחידה של ישראל עם יכולת לעזור כספית ופוליטית.

כן, למרבה התדהמה, אנחנו רוכשים ידידים באפריקה. אבל הם זקוקים לעזרתה של ישראל בחקלאות ובטכנולוגיה. ומדהים עוד יותר שאנחנו רוכשים ידידים בסתר בין מנהיגי ערב, בגלל הפחד שלהם ממדיניות הטרור ושאיפות הגרעין של איראן. אבל אותם מנהיגים ערביים לעולם לא יצאו בגלוי נגד הטרור הפלסטיני. מוסלמים לא עושים את זה.

אם מזכיר המדינה של טראמפ באמת מבין את העימות, ויש לו השקפה יהודית-נוצרית לגבי שיבת היהודים לארצם, ישראל תבורך, ומעבר לזה, גם ארצות הברית תבורך.

החלום של העם היהודי הוא שמזכיר המדינה האמריקני יהיה ידיד אמת של ישראל. הנס שהישראלים מייחלים לו הוא שטראמפ יעביר את השגרירות שלו לירושלים, ובכך יחזק את ירושלים כבירת ישראל. הקונגרס והסנאט האמריקנים הצביעו בעד המהלך הזה בשנת 1995, אבל שום נשיא עוד לא גייס את האומץ לבצע אותו. האם טראמפ יעשה זאת?

חזרה למעלהמה תעשה?

היו קולות נבואיים שניבאו שדונלד טראמפ יהיה הנשיא הבא, ושהוא יהיה כמו כורש, שהגשים בשנת 535 לפני הספירה את נבואת ירמיהו שבית המקדש ייבנה מחדש אחרי שבעים שנות גלות. ואכן, במועד המדויק, כורש הוציא צו שהיה תחילתה של שיבת גולי יהודה לאדמתם.

אבל כורש היה משרת אלוהים ופתח את הדלת לעם אלוהים להתחיל לבנות את מקום משכנו של אלוהים. בזכות כוהנים, נביאים ומנהיגים יראי אלוהים, אלפי יהודים התחילו במלאכה הקשה של בניית ירושלים מחורבותיה. כנגד כל הסיכויים, כשהם מחזיקים בכלי עבודה בידם האחת ובחרב בשנייה, הם נלחמו באויביהם שהיו עובדי אלילים, במתמרנים למיניהם, באנשים בוגדניים ובמהומה הביורוקרטית. שמונים שנים ארוכות נדרשו כדי להשלים את המשימה.

היום אין שום מטה קסם שיכול לרפא את הפגיעות והחטאים של אמריקה. אין גיבור-על. טראמפ איננו משה רבנו. הוא איננו האיש ש"יציל" את אמריקה. אז מי הוא? הוא תשובה פלאית לתפילות של אנשי אלוהים. הוא הדף את הדלת הנעולה על בריח והכניס את כף רגלו פנימה. אבל טראמפ איננו יכול לעשות את מה שאנשי אלוהים צריכים לעשות. המשימה של המאמינים היא להשיב את האובדים ולהתפלל בעד האומה, במיוחד בעד מנהיגיה.

אבל המנהיגים האמריקנים של ארצות הברית צריכים גם להתייצב באומץ נגד החטאים ששאול השליח מזהיר מפניהם: הַזְּנוּת וְהַטֻּמְאָה וְהַזִּמָּה וְהַתַּאֲוָה הַרָעָה, וְאֶת הַחַמְדָנוּת שֶׁאֵינָהּ אֶלָּא עֲבוֹדַת אֱלִילִים. כִּי בִּגְלַל אֵלֶּה בָּא חֲרוֹן אֱלֹהִים [עַל בְּנֵי הַמֶּרִי] (קול' ג 6-5).

קיבלתם הזדמנות שנייה – נצלו אותה

במבט מישראל על ארצות הברית מעבר לאוקיינוס, נראה היה שאיש לא יצליח לעצור את ארצות הברית מלהחליק אל התהום החשוכה – של אתיאיזם, תקינות פוליטית סמכותנית, שנאה, פורנוגרפיה בוטה, רצח ואלימות, עם מטח של חוקים התוקפים חירות דתית מכל כיוון. אלה, לצד ההשפעה הגוברת בהתמדה של האסלאם, שמכריז בגלוי על מטרתו לכבוש את אמריקה ואת העולם כולו, גרמו לאמריקה להיראות אבודה.

אבל עכשיו, אלוהים אפשר לדונלד טראמפ ולאמריקה להדוף את יום הרע. עכשיו יש הזדמנות שנייה. יש עיכוב בביצוע גזר הדין. הנוצרים והיהודים המשיחיים חייבים לצאת למלחמה ולהילחם את המלחמה הטובה בעד האמונה, כפי שלא נלחמו מעודם את המלחמה הטובה בעד האמונה. לא רק כמה פה ושם. אלוהים קורא לצבא גדול לכבוש את אמריקה חזרה.

אבל אל תחשבו לרגע שהפעילים השמאלנים, חסרי האלוהים והנזעמים, אינם זוממים ברגע זה להשיב את אמריקה אל שפת התהום החשוכה. כפי שאמר מנהיג קהילה: "אם ניכשל הפעם... צפוי אסון".


 • התפללו שטראמפ יתייצב לטובת ערכי המשפחה, בהתאם לכתבי הקודש.
   
 • התפללו שטראמפ יעריך נכונה את האסלאם ואת מטרותיו.
   
 • התפללו שטראמפ יתייצב לטובת ההצלה של תינוקות ברחם אמם.
   
 • התפללו שטראמפ ימשיך להקיף את עצמו באנשים יראי אלוהים שיש להם חכמה, מיומנות וניסיון, ויקשיב להם.
   
 • התפללו שטראמפ יבין באמת את מטרות אלוהים לעם ישראל.
   
 • התפללו שטראמפ יבין יותר ויותר מהם אופי והתנהגות קדושים.
   
 • התפללו שטראמפ לא יתפתה לנסות לחלק את ארצו של אלוהים לשניים.
   
 • התפללו שטראמפ יאפשר ליהודים לבנות על האדמה הקדומה של יהודה ושומרון, כפי שניבאו הנביאים, ושיכיר בירושלים כבירת מלך רב.

חזרה למעלהאלוהים של הזדמנות שנייה

0117 - Donald Trump

בכל מובן אני רואה את אופי אלוהים בבחירה של טראמפ. אלוהים הוא אלוהי ההזדמנות השנייה. לטראמפ ולאמריקה. רק לפני שנה וחצי, טראמפ שאל: "למה אני צריך לחזור בתשובה או לבקש סליחה אם אינני עושה טעויות?"

ייתכן שאני טועה מאוד, אבל אולי אלוהים אפשר את ההקלטה הדוחה הזאת של טראמפ, שחשפה את מחשבות לבו ואת ניבולי הפה שלו והשמיעה אותם מעל הגגות. הוא התכסה בושה והושפל בפני אשתו, בתו, משפחתו, האומה והעולם כולו.

אחרי החשיפה הזאת, הטון שלו השתנה: "מעולם לא אמרתי שאני אדם מושלם, וגם אינני מעמיד פנים שאני מי שאני לא. אמרתי ועשיתי מעשים שאני מתחרט עליהם, והמילים שהתפרסמו היום בווידאו הזה שהוא בן יותר מעשור, הן חלק ממנו. כל מי שמכיר אותי, יותר שהמילים האלה אינן משקפות את מי שאני. אמרתי אותן, שגיתי, ואני מתנצל".

בימים שלאחר מכן, נראה שהיוהרה והנרקסיזם של טראמפ התרופפו. נראה שהוא מתמקד באנשים ולא בעצמו, ומביע דאגה כנה לזולת: "נסעתי ברחבי הארץ ודיברתי על שינוי לאמריקה, אבל המסעות גם שינו אותי. ביליתי עם אימהות המתאבלות על ילדיהן, פועלים מפוטרים שהמשרות שלהם עברו לארצות אחרות, ואנשים מכל תחומי החיים שרוצים עתיד טוב יותר. למדתי להכיר את האנשים הגדולים של ארצנו ואני מרגיש קטן נוכח האמון שהם נותנים בי. אני מבטיח להיות אדם טוב יותר מחר ולעולם, לעולם לא אאכזב אתכם".

בהתאם לחדשות "יאהו", ב-10.10.2016, בן קארסון, אדם הידוע כמשיחי בעל אמונה איתנה ואיש ישר, אמר לעיתונאים שטראמפ התפלל עם המבשר ג'יימס רובינסון, ושטראמפ לגמרי ביקש סליחה בתפילות האלה.

כשלחצו עליו לפרט עוד על התפילות האלה, קארסון ענה שטראמפ "מתקרב לאלוהים יותר מאי פעם".

העובדה שטראמפ הקיף את עצמו במספר גדול של יועצים נוצרים מאמינים מפתיעה למדי, ואפילו מדהימה. אדם בדרך כלל מקיף את עצמו באנשים בעלי דעה דומה. לסיכום, יש דברים רבים על דונלד טראמפ שפשוט איננו יודעים.

למצב הזה יש מצווה אחת ברורה:

קֹדֶם כֹּל אֲנִי מְבַקֵּשׁ מִכֶּם לָשֵׂאת תְּחִנּוֹת וּתְפִלּוֹת וּבַקָּשׁוֹת וְהוֹדָיוֹת בְּעַד כָּל בְּנֵי אָדָם, בְּעַד מְלָכִים וְכָל רָאשֵׁי הַשִּׁלְטוֹן, לְמַעַן נִחְיֶה חַיֵּי שַׁלְוָה וְהַשְׁקֵט בִּמְלוֹא חֲסִידוּת וְדֶרֶךְ אֶרֶץ. טוֹב הַדָּבָר הַזֶּה וְרָצוּי בְּעֵינֵי אֱלֹהִים מוֹשִׁיעֵנוּ, הֶחָפֵץ שֶׁכָּל בְּנֵי אָדָם יִוָּשְׁעוּ וְיַגִּיעוּ לְהַכָּרַת הָאֱמֶת (טימ"א ב 4-1).

אם כן, יש קשר בין התפילה למען המנהיגים שלנו לבין הכרזת הבשורה לעמנו. אם אדוננו ציווה עלינו להתפלל, הוא מתכוון לענות על תפילותינו. הבה נתפלל למען החיים הרוחניים של דונלד טראמפ, כדי שמושיעו יטהר אותו מכל עוולה וייתן לו ולאנשי צוותו חכמה להנהיג את ארצות הברית.

חזרה למעלהתל אביב מתלהבת!

 

0117 - Love Evangelizing
אני אוהב להכריז את הבשורה!

מעולם לא חשבתי שאגיד שאני אוהב לבשר! אני אומר את זה כי כשהתחלתי להאמין, לפני כמעט ארבע שנים, לימדו אותי שיש מאמינים שמבשרים, אחרים מרפאים ואחרים מחוללים נסים, ושגם לי יש "מתנה" משלי שאני צריך להתמקד בה.

זה התאים לי מאוד, כי כל הזמן אמרתי לעצמי: אני לא אוהב להתקרב לזרים, אני שמח שאני לא צריך לעשות את זה". ידעתי מה אני אוהב לעשות – להכשיר מאמינים חדשים ולעבוד עם קבוצת הנוער שלנו ב"תפארת ישוע".

לכן, במהלך ארבע השנים האחרונות, בכל פעם ששמעתי על מבצע בישור, לא עלה על דעתי להשתתף, ואמרתי לעצמי בנחת: "אני לא רוצה ללכת, וזה בסדר, אלוהים ישלח מישהו אחר". בקיצור, נדבר על היום: צפיתי בסרט וידאו על ריפוי ברחובות תל אביב והתחלתי לחשוב: למה שלא אצא לרחובות ואתפלל בשביל אנשים?

אחד מידידיי ואני יצאנו לרחובות תל אביב ושאלנו עוברים ושבים אם הם רוצים שנתפלל בשבילם למשהו מסוים, והתגובה הייתה מדהימה!

אנשים רבים נפתחו וביקשו תפילה לדברים רבים ושונים. לפעמים זה היה בדידות, כאב בגופם, מצב משפחתי קשה וכן הלאה. היה מדהים לראות כמה כיף רק לאהוב אנשים ולהתפלל בשבילם, ופעמים רבות התפילה הובילה לשיחות מדהימות על אלוהים ועל בנו ישוע – ואנשים רבים לקחו אתם ברית חדשה הביתה – צעד חשוב ליהודים שמתחילים להאמין.

0117 - Joy in witnessing

בפעם הראשונה שידידי ואני יצאנו לרחובות, בחור אחד סיפר לנו שיש לו בעיה כרונית באוזניים שגורמת לו לכאב מתמיד – עד כדי כך שהרופאים רשמו לו קנאביס רפואי לכל יום כדי שיוכל להתמודד עם הכאב. ידידי ואני הבטנו זה בזה, ובביטחון מרוח הקודש אמרנו לו: "אלוהים רוצה לרפא אותך עכשיו. בוא נתפלל בשבילך".

סמכנו ידיים על האוזן שלו והתפללנו תפילה של חמש שניות: בשם ישוע, אנחנו מצווים על כל כאב באוזניים שלך להסתלק עכשיו! הוא התבונן בנו מופתע, ואמר שהוא הרגיש משהו זז בתוך האוזן שלו. התפללנו שוב, והללויה, הכאב נעלם לגמרי.

סיפרנו לו שישוע הוא שריפא אותו והוא אמר שהוא יבדוק און ליין וילמד עוד על האמונה.

ועכשיו אני אוהב מאוד לבשר!

אבל זה הרבה יותר מזה. אני מבין שאלוהים קרא לכל מאמין לגרש שדים, לדבר בלשונות חדשות, לסמוך ידיים על חולים כדי שיירפאו (ראו מרק' טז 17). ומאז ידידי ואני התחלנו להכריז את הבשורה ברחובות, אנשים רבים בקהילה שלנו התחילו לעשות זאת גם הם. הם מבשרים ברחובות בפעם הראשונה, עדים לריפוי ומתמכרים לאהבה לזולת! כשאתם יוצאים, פשוט תעשו את זה. ספר מעשי השליחים מתעורר לחיים לנגד עיניהם והאמונה שלכם מתחזקת עד אין קץ.

0117 - Young people from Congregation

0117 - Tiferet Yeshua in Tel Aviv


הצעירים מקהילת "תפארת ישוע" בתל אביב שמחים מאוד לבשר את הבשורה ברחובות העיר המכונה "עיר החטאים". בכרך הזה יש יהודים רבים יותר מאשר בכל מקום אחר בעולם. הוא מלא באנשים כואבים ואבודים. בעיר הזאת יש קציר רב שצריך לאסוף. הסיפורים האלה מעידים על כך שישוע המשיח שוב מתהלך בארץ הזאת, באמצעות התלמידים שלו של המאה ה-21!

חזרה למעלהתפילה למען החולים ברחובות תל אביב

מאת אור גומבוש

0117 - Praying for the sick

במהלך השבועות האחרונים, מאות אנשים זכו לאהבה מזרים גמורים ברחובות תל אביב, כי המאמינים התחילו לצאת באומץ ולהפגין את האהבה של ישוע. אם אחד המאמינים היקרים האלה היה ניגש אליי לפני שש שנים, האתאיסט הגאוותן הזה לשעבר היה צוחק בפניהם. אבל זה היה לפני שכוחו של המשיח השתלט על חיי.

עכשיו אנחנו יוצאים לרחובות תל אביב, מדברים עם אנשים שמוכנים לשמוע. אנחנו מספרים על עצמנו ושואלים אותם שאלות. אנחנו מקדישים להם את זמננו והרבה מאוד אהבה!

אנחנו שואלים אנשים אם יש להם כאב בגופם או מחלה כלשהי. אנחנו מתפללים בשביל אלה שאומרים "כן", ורובם נרפאים כתוצאה מכך. ראינו נסים רבים! אנשים רבים נרפאו באופן מידי!

פעם אחת יצאנו לחוף הים ויזמנו שיחה עם שלוש נשים. שאלנו אותן אם יש להן כאב בגופן. אחת מהן סבלה מכאבי גב. הכאב חלף אחרי התפילה, וקיבלנו רשימה מפורטת מהנשים האחרות על הכאבים שלהן! המשכנו להתפלל בשבילן עד שכל הכאב שלהן נעלם.

אחרי שהתפללנו בגלל כאבי גב, ברך וקרסול, הסברנו להם שלפני אלפיים שנה היה יהודי שהתהלך בארץ הזאת וריפא את החולים, פקח עיני עיוורים, את אוזני החירשים ואת פי האילמים. אישה שהייתה לה בעיית אוזניים שגרמה לחירשות, נרפאה כליל!

0117 - Congregation Tiferet Yeshua
Congregation Tiferet Yeshua (The Glory of Yeshua) in Tel Aviv


בהזדמנות אחרת, ישבנו במסעדה ושתי צעירות ישבו מאחורינו. התחלנו לדבר אתן ושאלנו אם אנחנו יכולים להתפלל בשבילן. אחת מהן אמרה שיש לה בעיה בצוואר.

התפללנו בשבילה, היא הזיזה את הצוואר והייתה המומה לגמרי. המבט על פניה הסגיר אותה! היא אמרה שהיא מעולם לא יכלה להזיז את הצוואר שלה כפי שעשתה באותו רגע, כי היא נולדה עם עקמת. היא הייתה בשנות העשרים לחייה ונרפאה באופן מידי.

אחת החוויות הדרמטיות ביותר שלנו הייתה עם ידיד מאמין שנקע את הקרסול. היינו בקונצרט בישור קטן בקהילה שלנו והתפללנו לפני שהקונצרט התחיל שהוא יירפא. דבר לא קרה, והקונצרט התחיל. במהלך הקונצרט, הוא רץ אלינו ואמר לנו שהוא מרגיש טוב הרבה יותר. אחרי סוף הקונצרט התפללנו בשבילו עוד כמה פעמים, עד שהכאב חלף כליל. הוא הגיע לקונצרט מדוכא ויצא מדלג משמחה. הוא העיד שבוע לאחר מכן באספה שהוא עדיין המום ממה שקרה. האמת היא שגם אנחנו.

מה אנחנו אומרים לאנשים

עם כל האנשים שדיברנו אתם, ניסינו להסביר למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים ומה אנחנו מאמינים, ואפשר לסכם את זה במשפטים מעטים.

0117 - Praying

כל אחד מאתנו התחיל להאמין באלוהי ישראל באופן נפרד. אלוהי אברהם, יצחק ויעקב הוא האלוהים האחד והאמתי. אנחנו חוטאים בעיני אלוהים קדוש. אלוהים נתן כסות לאדם וחווה, והוא איננו רוצה לשפוט אותנו. הנביאים ניבאו שהמשיח יבוא לשאת את העונש שלנו. הוא יסבול וימות במקומנו ויטהר אותנו מחטאינו (ישע' נג), והוא גם אלוהים וגם אדם (ישע' ט) ואנחנו כעם היינו צריכים לדחות אותו (ישע' נג) כדי שהעולם כולו יקבל את ההזדמנות לקבל אותו. אנחנו מציגים אותו בהקשר היהודי המקורי שלו ומסבירים איך המנהיגים שלנו ניסו לאורך הדורות לעוות את סיפור הברית החדשה.

אנחנו אומרים להם שכשישוע התהלך בארץ לפני אלפיים שנה, הוא ריפא את החולים, פקח עיני עיוורים, פתח את אוזני החירשים והתיר את לשון האילמים. הוא ריפא אנשים מצרעת ומנכות, גירש שדים ואפילו הקים מתים לתחייה.

בנוסף למערכת היחסים שלנו עם אלוהים וההנאה מקרבתו, ישוע מבטיח של מי שמאמין בו יחולל נסים גדולים יותר משהוא חולל (יוח' יד 12).


אור גומבוש (מתפלל בשביל אדם ברחוב) היה צעיר ישראלי טיפוסי, ומעולם לא שאל את עצמו אם יש או אין אלוהים. אחר כך היה לו מפגש מטלטל עם ישוע המשיח ששינה במאה ושמונים מעלות את חייו, את אהבתו ואת מטרת חייו. היום הוא הולך אחרי שמחתו הגדולה ביותר – הוא מדריך את חבריו הישראלים לאלוהי השמים, שרוצה מערכת יחסים קרובה אתם.

חזרה למעלה

י