MAOZ HOME      MAOZ REPORT      WHO WE ARE      WHAT WE DO      DONATE NOW      STORE       I STAND WITH ISRAEL      CONTACT US

זה לא דאעש, זה אסלאם

ינואר 2016
טבת - שבט התשע"ו

0116 - Mosque in Pakistan
מסגד בלהור, פקיסטן. אחד ממאות אלפי מסגדים בעולם שבהם מטיפים לאסלאם, ומשמיצים ומקללים כל דת אחרת.


 

מאת שירה סורקו-רם

באופן תיאורטי, מוסלמי הוא מי שמאמין בעקרונות האמונה האסלאמיים שהגיעו לעולם במאה ה-7 באמצעות אללה.

מה מבדיל בין מוסלמי אוהב שלום לבין מוסלמי אלים?

משיחיים אמתיים מבינים שתלמיד מסור לישוע הוא אדם שאוהב את דבר אלוהים ולומד אותו, ושואף לחיות כל יום בחייו כתלמיד של אלוהי האמת האחד והיחיד.

מצד שני, אנשים שמכנים את עצמם נוצרים, אבל אינם באמת מכירים את דבר אלוהים ואינם מקיימים את מצוותיו של ישוע, הפכו לנורמה בתרבות המערבית. האנשים האלה נוטים לומר בהלוויות שיקיריהם נמצאים בגן עדן, אבל כשיקיריהם עוד היו בחיים הם חיו כלא מאמינים. אלוהים איננו מרכז עולמם.

כך גם באסלאם. מוסלמים רבים אינם מעוניינים באמת בדת שלהם. הם יודעים שהם נולדו מוסלמים ומוקירים את דתם, אבל הם אינם מכירים היטב את עקרונות האמונה שלהם, אינם מתפללים במסגד, אינם מתפללים חמש פעמים ביום, ואינם מחכים לחאג' (עלייה מסורתית למכה שכל מוסלמי צריך לעשות פעם בחיים).

0116 Islamic Scholar teachesמלומד אסלאמי מלמד את תלמידיו בקום, הבירה הדתית של איראן.

מצד שני, תלמיד אדוק של מוחמד, שלומד את הקוראן ואת הכתבים המוסלמיים האחרים ואוהב אותם, שואף לחיות כל יום בחייו כתלמיד של "האלוהים האמתי האחד והיחיד, אללה".

תכופות אומרים על נוצרים שנולדו מחדש שהם קיצוניים. מערכת הערכים שלהם נחשבת ל"נצרות המיינסטרים". נוצרים רבים אוהבים להסביר שהאמונה שלהם מבוססת על האמונה המשיחית המקורית, המבוססת על האמונה המשיחית הקדומה בתנ"ך ובברית החדשה.

במידה מסוימת, אפשר לתאר באותו אופן גם מוסלמים אדוקים. במקום לכנותם "קיצוניים" אומרים עליהם שהם "קנאים". ההשקפות הדתיות שלהם מבוססות על "אסלאם של המיינסטרים", כי הם מאמינים ב"אסלאם המקורי", וזה מבוסס על האמונה הקדומה בשלושת עמודי האסלאם – הקוראן, החאדית' (הסיפורים על מוחמד) והסירא (סיפורי חייו של מוחמד).

ההבדל בין שתי האמונות היא שככל שמשיחי (יהודי או גוי) מנהל קשר אישי וקרוב עם אלוהים ועם ישוע בנו, ומרבה ללמוד את דבר אלוהים ולקיים אותו, כך הוא גם דומה יותר למשיח ישראל. המשיחי שואף לפתח באמצעות רוח הקודש את המאפיינים האלה: אהבה, שמחה, שלום, אורך רוח, נדיבות, חסד, אמונה, ענווה וריסון עצמי. ישוע הקריב את חייו למעננו והציב לנו מופת מדהים, ולכן משיחי אמתי שואף לתרום לעולם הזה ולהיות לו לברכה.

מצד שני, ככל שמוסלמי הוא אדוק יותר, כך הוא מסגל לעצמו את אורח החיים של המופת שלו, מוחמד, ולומד ומקיים את יסודות האמונה הכתובים בכתבי הקודש של האסלאם. להלן חלק מהעקרונות החשובים ביותר של האסלאם:

  1. העונש על עזיבת האסלאם הוא מוות. אין חופש דת באסלאם.

  2. לנשים אין זכויות אדם.

  3. המטרה של אללה ושל כל מוסלמי אמתי היא לכבוש את כל העמים ולהקים חליפות גלובלית (עם שולט כלל עולמי).

  4. חוקי השריעה יחולו על כל בני האדם.

  5. את המטרה הזאת צריך להשיג גם בחרב, אם יש צורך.

  6. כל מוסלמי חייב להפיץ את האסלאם. במקרה הצורך חובה עליו לנקוט אמצעי הטעיה. התחבולות האלה מתאימות במיוחד לשיטותיהם של האחים המוסלמים.

  7. האסלאם אמנם איננו מבטיח לשום מוסלמי שיגיע לגן עדן, אבל יש יוצא מן הכלל: אם מוסלמי הופך לשאהיד במהלך הג'יהאד, מובטח לו מקום בגן עדן, ואתו הציפייה הידועה לשבעים ושתיים בתולות שיעמדו לרשותו, ו"בתולין נצחיים" לשאהידיות.

  8. הגורם הממריץ של לוחמי הגי'האד הוא הידיעה שהנשים שהם כובשים במלחמה הופכות לשפחות המין שלהם (חלק מהמשיכה הגדולה לדאעש).

  9. נוצרים ויהודים חייבים להתאסלם, לשלם מס או להיהרג. אסור לבנות בניינים לדתות אחרות.

המוסלמים ה"חילונים" אינם יכולים לטעון כנגד עקרונות האסלאם האלה, כי הם כתובים בשפה ברורה וחד-משמעית בספרים שהם אמורים להאמין שהם קדושים.

אסלאם "מיינסטרים" לעומת אסלאם "חילוני"

השאלה הבוערת במערב היא כמה מוסלמים קנאים יש באמת? נהוג לומר ש-15%. כלומר, מתוך 1.6 מיליארד יש רק 240,000,000 מוסלמים שנחושים בדעתם לכבוש את העולם.

אם כן, 85% מכלל המוסלמים נחשבים לשוחרי שלום. אלה הנתונים שמספקים המומחים, ורק כ-15% מכלל המוסלמים נחשבים לוחמי ג'יהאד סמויים.

אבל אחוז המוסלמים ה"חילוניים" ברחבי העולם שאומרים שהם רוצים את חוקי השריעה הוא גבוה הרבה יותר. [ סקר Pew שנערך בקרב אוכלוסייה פלסטינית העלה ש-89% מהם רוצים את חוקי השריעה. אין פלא שילד פלסטיני בן 11 שאחז בסכין ופצע קשות ילד יהודי בן 11 שרכב על אופניו, אמר לחוקרים שהוא רצה להיות שאהיד.]

בהתאם לאותו סקר, 13% מהמוסלמים באירופה מאמינים שצריך להוציא להורג מוסלמים שמתנצרים. אחוז המוסלמים שדוגלים בדעה הזאת בדרום אסיה הוא 76%.

מושב האסלאם הסוני מציג את המציאות

האוניברסיטה האסלאמית אל-אזהאר בקהיר נחשבת בעיני הסונים לאוניברסיטה היוקרתית ביותר בעולם. יש בה 450,000 סטודנטים ו-9,000 בתי ספר. באוניברסיטה הזאת יש מחלוקת עזה לגבי העקרונות האלימים שציינו לעיל.

השייך מוחמד עבדאללה נאסר הוא חוקר החוק האסלאמי ובוגר אוניברסיטת אל-אזהאר. הוא נשאל מדוע אל-אזהאר, שמגנה באורח קבע מוסלמים בעלי השקפות חילוניות ומכנה אותם לא-מוסלמים, סירבה לגנות את דאעש, וענה:

"המדינה האסלאמית היא תוצר של תכניות הלימוד של אל-אזהאר. האם אל-אזהאר יכולה לגנות את עצמה ולומר על עצמה שהיא לא-מוסלמית? אל-אזהאר טוענת שחייבת לקום חליפות ושחובה על כל מוסלמי בעולם להקים אותה. אל-אזהאר מלמדת את העקרונות הנוגעים לכופרים והוצאתם להורג. אל-אזהאר עוינת מיעוטים דתיים ומלמדת עקרונות שלפיהם אסור לבנות כנסיות, וכן הלאה… אל-אזהאר מלמדת לסקול אנשים. האם אל-אזהאר יכולה לומר על עצמה שהיא לא-מוסלמית?"

כתבה בעיתונות עסקה בקווי הדמיון בין דאעש לבין תכנית הלימוד של אוניברסיטת אל-אזהאר, ש"מאפשרת להרוג מוסלמי שאיננו מתפלל, שנוטש את האסלאם… לעקור את עיניו ולקצץ את כפות ידיו ורגליו, וכן לאסור על בניין כנסיות..."

מסר שנשא השייך הפופולרי מוחמד סליח אל-מונאג'יד ממחיש באופן ברור למה אנשים במערב הדוגלים בהשקפה החילונית של יחסות ורב-תרבותיות – אנשים שכרגע שולטים בתקשורת, באקדמיה ובפוליטיקה – אינם מסוגלים להבין את ההיגיון שבחוסר הסובלנות האסלאמי, כל שכן להגיב עליו. העיתונאי ריימונד אבראהים מסביר את צורת החשיבה של השייך הסעודי:

"יש צבועים מוסלמים שאינם מבינים למה מוסלמים לא מרשים להם (למערביים) לבנות כנסיות, על אף שמותר לבנות מסגדים. כל מוסלמי שחושב כך הוא 'בור' ורוצה שוויון בין טוב לרע, בין האסלאם לכופרים… ונותן לכל צד משקל שווה, ורוצה להשוות את זה עם זה, ושואל: 'למה אנחנו לא בונים להם כנסיות כמו שהם בונים לנו מסגדים?' האם נרשה להם דבר אחד בתמורה לדבר אחר? אתם רוצים שאנשים יעבדו אל אחר מלבד אללה? אתם משווים בין נכון ללא נכון? והנביא מוחמד אמר שאם מישהו מהיהודים או הנוצרים שומע אותו ואינו מכריז על אמונתו במסר של מוחמד ומת בחוסר אמונתו, ישב עם יושבי הגיהינום".

כפי שמונאג'יד מציין, אם מוסלמי באמת מאמין שהאסלאם הוא דת האמת היחידה, ושמוחמד הוא הנביא, למה שיסכים לאמונת שקר ("מושחתת", "סרטנית", "מטעה" וכן הלאה) להתקיים לצדה? מחוות כאלה של "סובלנות" כמותן כמוסלמי ש"רוצה להשוות בין נכון ללא נכון", מצב שהשיח' מגנה ובצדק.

נשיא מצרים קורא לרפורמה באסלאם

על אף שנשיא מצרים עבד-אל פתח א-סיסי קרא לרפורמה באסלאם, ויש קולות באסלאם שנענות לקריאתו להפיכה דתית, א-סיסי עשה צעדים רבים יותר מכל נשיא אחר במצרים כדי להגן על הנוצרים בה. האתגר שבפניו הוא ניצב הוא עצום וקשה. קודם כול, הוא צריך להינצל מניסיונות ההתנקשות של הג'יהאדיסטים, שמאמינים שהוא כופר באסלאם.

כמובן, באוניברסיטת אל-אזהאר במצרים יש תנועות תיאולוגיות אחרות. יש בה קולות שמנסים להוציא מספרי הלימוד נושאים כגון שפחות מין ושלל מלחמה, בטענה שהם היו תקפים במהלך הכיבוש המוסלמי ותוקפם כבר פג. הם מתעקשים שסטודנטים לא יקראו את כתבי הקודש הקדומים בלי הדרכה. מצד שני, הסלפים (שנחשבים לקנאים הקיצוניים ביותר או המאמינים באסלאם המקורי) נלחמים ברפורמה בכל מאודם. הם טוענים שמחוללי הרפורמה באסלאם מבקשים לחסל את תפקידה החשוב של האוניברסיטה בהגנה על מצריים.

בקיצור, התופעה המוכרת כדאעש איננה סטייה זמנית של האסלאם אלא תוצר של מה שנחשב לצורת החשיבה הנורמטיבית באל-אזהאר – האוניברסיטה בעל הסמכות הגבוהה ביותר בעולם המוסלמי.

מומחים צבאיים רבים במערב, שאינם מושפעים מהצורך בתקינות פוליטית, אומרים שהמערב יכול להביס את דאעש בקלות. המומחה לאסלאם דניאל פייפס אומר שדאעש הוא בסך הכול חרק קטן שהמעצמות יכולות למחוץ אם הן רוצות. אבל אסלאם המיינסטרים הפונדמנטליסטי עם 1.6 מיליארד האנשים שדוגלים בו, הוא נשק מרושע ששום כוח אנושי איננו יכול להביס.

קיימות מאות קבוצות פונדמנטליסטיות שנלחמות על חליפות כלל עולמית. אם דאעש יובס, תנועות מיינסטרים אסלאמיות רבות אחרות ימשיכו לקום ולהגיח מתוך רחם האסלאם המקורי.

מספר ההתגלות, המדבר על המוני מאמינים ערופים בגן עדן, נראה שהאסלאם ימשיך לגדול ולהתפשט ברחבי העולם עד שאלוהים עצמו יכה בשטן בחרב הפיפיות שלו. עם זאת, אין לי כל ספק שיש בעולם היום כוח שיכול לעצור את האסלאם באזורים מוגדרים. אנשי אלוהים חייבים לנהל מלחמה רוחנית ולמוטט את כוחות הרשע שמטרתם להשתלט על השכונות, הערים, המדינות והעמים שלנו.

חזרה למעלהתקליטור חדש לילדים משיחיים ולידידיהם

0116 - Messianic Jewish Children

איזה ילד אינו אוהב סיפורים? והאם יש דרך טובה יותר ללמד את ילדינו על אלוהים מאשר דרך הסיפורים המדהימים בכתבי הקודש?

אנחנו עובדים על תקליטור חדש לילדים המכיל סיפורים מהתנ"ך והברית החדשה. פרויקט זה, ראשון מסוגו ב"מעוז", התחיל משלושה שירי ילדים שכתבה הדסה נטלי שכטמן, מדריכת ילדים בבית עמנואל ביפו. עד מהרה הפכו השירים לתקליטור של עשרה שירים.

השירים נולדו ונכתבו מתוך החוויות של המחברת עם הילדים בקהילתה, בשיתוף פעולה עם רומן וטניה קדין ממחלקת המוזיקה של "מעוז", שהלחינו ועיבדו את השירים.

הסיפורים מכתבי הקודש מתעוררים לחיים חדשים דרך קולם הזך והתמים של הילדים המלווה במוזיקה בת זמננו. כל שיר מוצג בסגנון מוזיקלי משלו ושייך לסוגה משלו. הפרויקט מנגיש את כתבי הקודש לילדים באמצעות המילים והקצב ומנגינות מהנות וקליטות.

בהקלטות השתתפו ילדים מתכנית המוזיקה שלנו לילדים, זמרים קטנים ממשפחות משיחיות ולא משיחיות. התקליטור יושלם בקרוב ואנחנו מתרגשים מאוד להציגו בפני הילדים בארץ!

0116 - Messianic Jewish Children Album

0116 - Messianic Jewish Children and friends

חזרה למעלהצוות מעוז בתל אביב

0116 Maoz Team

אפשר לכנות אותנו גם צוות סטארט-אפ משיחי, כי אנחנו אוהבים למצוא אופקים חדשים בהכרזת הבשורה ובהכשרת תלמידים למשיח.

ואנחנו אוהבים לשתף פעולה עם ארגונים משיחיים אחרים – בעזרת כל כלי שעומד לרשותנו: הוצאה לאור, מדיה חברתית, קליפים לשירים, כנסי מנהיגות וסיוע למנהיגי קהילות חדשים.

חזרה למעלהאהבו את אויביכם

0116 - Love Your Enemiesפעילות בקרב הבדואים בדרום הארץ.

מאת שון סטקבק

משהו מדהים קורה ביהודה, שומרון ועזה, בקרב המוסלמים והנוצרים הערביים המסורתיים. רוח הקודש פועלת ויוצרת את ראשיתה של תנועה להכשרת תלמידים. צוותים חדשים מתגבשים לפי אזורים גאוגרפיים, הבשורה מוכרזת באזורים חדשים ותלמידים מכשירים תלמידים, תופעה המתחילה להתפשט ברחבי הגדה ועזה. חלק מהאזורים האלה מסוכנים, בלשון המעטה.

עיקרה של תנועה זאת היא השליחות הגדולה שהטיל ישוע על תלמידיו: וְלַמְּדוּ אוֹתָם לִשְׁמֹר אֶת כָּל מַה שֶּׁצִּוִּיתִי אֶתְכֶם (מתי כח 20). אחת ממצוותיו של ישוע היא אֶהֱבוּ אֶת אוֹיְבֵיכֶם, ומבחינת הערבים הכוונה לעם היהודי. רוח הקודש פועלת בדרכים מדהימות ומשנה את לבם כדי שיוכלו להגשים את המצווה הזאת.

קבוצה של שלושה תלמידים פלסטינים חדשים מרקע מוסלמי נסעה בשטחים ונעצרה כרגיל במחסום של צה"ל. פעם הם נהגו להתלונן ולהתמרמר בגלל הזמן הרב שחלף בזמן שהמתינו במחסום, והם שנאו את החקירות. לעומת זאת, הפעם אלוהים פעל בלבם. הם הבחינו בחייל יהודי דובר ערבית והתחילו לספר לו על האהבה של ישוע. הם עודדו אותו ללמוד עליו עוד, והמשיכו עד שנאלץ בלית בררה לחזור למלאכת השמירה שלו. למרבה האירוניה, שלושת המאמינים האלה מתפללים שיעצרו אותם במחסומים כדי שיוכלו לספר לחיילים על אהבתו של ישוע. לתלמידים האלה אין בדרך כלל גישה לחיילים האלה, אבל הם מתרגשים מהאהבה למי שמכונים "אויביהם" ואלוהים שם בלבם אהבה מיוחדת לחיילים!

אחמד (שם בדוי) הוא מנהיג שמעולם לא היה לו קשר עם היהודים, אבל אלוהים פועל בלבו ובגישה שלו כלפי ישראלים, והוא מלמד ערבים אחרים לאהוב את אויביהם.

לאחרונה קיבל אחמד רשות מהצבא לעבור במחסום ולנסוע לבאר שבע עם ידיד וחבר צוות. בזמן שאכלו במסעדה שאל המלצר את אחמד מאיפה הוא ואחמד ענה לו שמהשטחים. המלצר אמר שהוא היה בעזה כחייל בצה"ל בשנה שעברה ואיבד שם חבר. אחמד קם, חיבק אותו ועם דמעות בעיניו התנצל בשם עמו על מות חברו של המלצר. המלצר התרגש וגם הוא בכה.

אחר כך הביא המלצר שתי מלצריות אחרות, כדי שישמעו את עדותו של אחמד על מה שאלוהים חולל בלבו באמצעות ישוע. הן היו פתוחות ורעבות למסר הבשורה, בזכות האהבה שראו בעיניו של אחמד. השיחה נמשכה עד שהמנהל הזכיר להם שהם בעבודה! באותו לילה פעלה רוח הקודש בלבו של אחמד והוא התייפח והתפלל לישועת העם היהודי.

"א" הוא מאמין מרקע מוסלמי שהתחיל להאמין בישוע לאחרונה. הוא מכריז את הבשורה בהתלהבות ומכשיר תלמידים מקרב חבריו המוסלמים. לאחרונה נאלצה אמו להגיע לבית חולים ישראלי. בשעה שהמתינו ישב א ליד יהודי חרדי, באותו חדר. א סיפר לאיש על עדותו ושפעם הוא היה אלים מאוד כלפי היהודים, אבל ישוע שינה את לבו.

החרדי, שככל הנראה לא היה מקשיב לאיש שהיה רוצה לספר לו על ישוע, התעניין מאוד. א שוחח אתו על פסוקים מהתנ"ך שמדברים על ישוע ועל התגשמות הנבואות על המשיח, וכיצד הוא יכול לשנות לבבות. הוא הציג את עצמו כדוגמה. החרדי נפרד ממנו במילים "נתת לי הרבה חומר למחשבה שמעולם לא הייתי חושב עליו", והבטיח ללמוד עוד על ישוע.

הכול מתחיל ב"אהבו את אויביכם".

ארגון "מעוז ישראל" משתתף בהכרזת הבשורה ובהכשרת תלמידים בחמישה ארגונים הפעילים בקרב ערבים, ביניהם פעילותו של שון סטטבק, באמצעות התרומות והתפילות של שותפי "מעוז ישראל".

0116 - Sean Steckbeckשון סטטבק (מימין) עם אחד מתלמידיו הצעירים.

0116 - Group of Palestiniens

0116 - Baptism

חזרה למעלהתל אביב:
מסיבת חנוכה ב"תפארת ישוע"

מאת רון קנטור

0116 - Hanukkah meetingמסיבת חנוכה.

בסוף השבוע האחרון לא נותר לנו מקום לשבת, רק לעמוד! כל פעם שהסתכלתי ראיתי כ-15 אנשים בלי כיסאות. יותר מ-200 איש הצטופפו באולם הקהילה כדי לראות את טניה, אחת ממדריכי ההלל שלנו, מדריכה קבוצת ילדים בשירי חנוכה. אחרים שמעו על הקונצרט והביאו גם את ילדיהם.

רבים מהאורחים הגיעו בפעם הראשונה ואינם מכירים את מושג ההלל בקהילה, ולכן הם ישבו בזמן ההלל כאילו צוות ההלל שלנו הוא חלק מהקונצרט, ומחאו כפיים בהתרגשות אחרי כל שיר! מוטי כוהן, מנהיג הנוער שלנו, סיפק הסבר מצוין על היהודים המשיחיים. איש לא יצא ואיש לא נראה מודאג.

רבים מהאורחים החדשים עלו למעלה עם ילדיהם למסיבת החנוכה של הילדים, ואחרים נשארו כדי לשמוע את עדותו המדהימה של שחר, שחקן כדורגל מלא באמונה, ואת בילל, ערבי מאמין וקצין צבא דרוזי. רק שתי משפחות דרוזיות בארץ ידועות כמאמינות בישוע. היה מדהים לשמוע איך אביו האלכוהוליסט ראה את ישוע המשיח בחלום והתחיל להאמין בו, ואחר כך הדריך את שאר המשפחה לישוע.

אשר אינטרייטר הציג את רצף הזמן של 300 השנים שקדמו ללידתו של ישוע (בזמן טיהור המקדש – חנוכה) עד ביאת המשיח, וטיהור המקדש מהחלפנים והסוחרים. זה היה שיעור נפלא בהיסטוריה שכולם יכלו להבין.

0116 - Hanukkah music

0116 - Father and Son

0116 - Israeli soccer playerשחקן כדורגל ישראלי מספר כיצד הוא התחיל להאמין בישוע.

0116 - Druze soldierחייל דרוזי, בן לאחת משתי המשפחות הדרוזיות היחידות בארץ שידועות כמאמינות בישוע. המשפחה קיבלה את האמונה אחרי שישוע התגלה לאב בחלום.

בסוף האספה הודיעה אישה מהקהל שהיא מאמינה בישוע. אחרת ביקשה ממני להתפלל בעדה ואמרה "אני קרובה להאמין, אני רק רוצה שאלוהים יראה לי שזה אמתי".

אחרי האספה הלכנו לאולם המבואה המשותף ואכלנו סופגניות.

לא יכולתי שלא לחשוב כמה טוב היה אילו יכולנו לשפץ גם את אולם האספות שלנו. המבנה ישן והרצפה מרוצפת באריחים שחורים. אנחנו רוצים להכריז את הבשורה לצעירים בעירנו. כל מקום אחר שהם הולכים אליו משופץ ומעוצב, ואך ראוי שקהילת "תפארת ישוע" תציג את אותה רמה של עיצוב פנים, ואת כוח הבשורה של ישוע!

אנחנו רוצים להחליף את הרצפה השחורה באריחים לבנים ואת התקרה המוכתמת בכתמי מים בתקרה חדשה, לסייד, להחליף את התריסים בחלונות וכן הלאה. אנחנו אסירי תודה שארי ושירה והתומכים ב"מעוז" תומכים בנו בכל חודש. אני יודע שאתם רוצים כמוני להכריז את הבשורה לאנשים רבים יותר. כל תרומה תתקבל בברכה.

אשר אינטרייטר ורון קנטור מנהיגים את קהילת "תפארת ישוע" במרכז תל אביב.

חזרה למעלה

י